NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » BUDOWA, KONSERWACJA I EKSPLOATACJA PRZEMIENNIKÓW FM » INSTALACJA DODATKOWEJ ANTENY ODBIORCZEJ NA SR7V

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 7>>>    strony: [1]234567

Instalacja dodatkowej anteny odbiorczej na SR7V

oraz wymiana kabli i konserwacja instalacji
  
SQ7BCE
06.06.2008 11:11:41
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Administrator 

QTH: Kielce

Posty: 2173 #124613
Od: 2007-5-10


Ilość edycji wpisu: 3
W dniu wczorajszym - 05.06.2008 - Paweł SP7SP zainstalował dodatkową antenę odbiorczą przemiennika SR7V przekazaną przez Klub SP7PKI. Antena została umieszczone po wschodniej stronie tarasu znajdującego się na 8 piętrze wieży przekaźnikowej na Św. Krzyżu. Została również przeprowadzona operacja wymiany przewodów antenowych po stronie odbiorczej oraz kompletna konserwacja systemu antenowego. Paweł podjął również decyzje o czasowym zdjęciu blokady CTCSS. W zapasie pozostaje jeszcze jedna antena przeznaczona do instalacji na szczycie obiektu również po wschodniej stronie części nadawczej przemiennika. Bardzo dziękujemy za poświecony czas i włożoną pracę.

Relacja foto: http://galeria.qrz.pl/pzk/2008_06_SR7V_INSTALACJA_ANTEN/index.html

_________________
Pozdrawiam
  
Electra15.08.2022 20:59:08
poziom 5

oczka
  
SQ7BCE
06.06.2008 11:13:32
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Administrator 

QTH: Kielce

Posty: 2173 #124614
Od: 2007-5-10


Ilość edycji wpisu: 2
W mojej ocenie lepszym wyjściem było by ponowne podłączenie starego przemiennika niż całkowite usuniecie jakiejkolwiek blokady. Poprzedni test ze zdjęciem blokady pokazał, iż nie wpływa ona na czułość przemiennika, a całkowite zdjęcie blokady powoduje załączanie przemiennika przez zakłócenia prawdopodobnie pochodzące z dużej ilości urządzeń nadawczych pracujących dużymi mocami na wieży przekaźnikowej. Ton 1750 ograniczył by znacząco tego typu przypadkowe otwarcia.

Sytuacja z poprzednim przemiennikiem (urządzeniem) kiedy przez okres ponad 3 miesięcy cały czas blokada była otwarta wskazuje, iż zakłócenia w ostatnim okresie znacząco się nasiliły. Dopiero podciągnięcie blokady szumów wyeliminowało ten efekt.

Nowe urządzenie niestety nie dysponuje możliwością otwierania go za pomocą tonu 1750 Hz gdyż ta metoda nie jest już stosowana. Liczę na opinię kolegów w tej materii oraz rzeczową dyskusję.
_________________
Pozdrawiam
  
sp7sp
06.06.2008 12:25:26
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 38 #124637
Od: 2007-8-2
MArcinku! Wszystko się zgadza. Też jestem za CTCSS-em ale proponuję go wprowadzić w formie bardziej łagodnej dla wielu uzytkowników. Zastanowimy się wspólnie nad terminem, kiedy załączymy "na zawsze" tonową blokadę, ale dajmy możliwość i czas kolegom na przeróbki urządzeń. Nie przekonuje mnie stwierdzenie, że "cofamy się w rozwoju". Przecież mamy zainstalowane porządne, wysokiej klasy urządzenie, zwiększyliśmy jego niezawodność, poprawiliśmy parametry odbiornika i nadajnika. Po raz pierwszy wykonana jest profesjonalnie instalacja antenowa (do tej pory wszyscy chodzili po naszych przewodach antenowych, zawadzali o nie w czasie instalacji innych anten). Anteny zostały tez zgodnie ze sztuką uziemione. Dołożyliśmy drugą antenę odbiorczą, przemiennik "otworzył się" na tereny od połnocnego wschodu, do południowego wschodu. Na razie nie słyszę, aby jakieś zakłócenia powodowały otwieranie blokady. Rzeczywiście przemiennik sam się włącza w cyklu 30-to sekundowym, ale jest to wina nie zakłóceń, ale zaprogramowania (przynajmniej tak mi się wydaje). Nie zabrałem ze soba na wieżę komputera, tak że nie mogłem tego sprawdzić. Czy mówienie o "cofaniu się" jest więc uzasadnione? W porównaniu z poprzednim urządzeniem nie mamy również zapowiedzi słownej, ale ten argument nie jest przytaczany w obronie wprowadzania postępu. Nie stosujemy też DTMF-u, chociaż nowe urządzenie daje nam taką możliwość. Ale czy ze wszystkich jego dobrodziejstw jesteśmy zmuszeni korzystać? Przecież to urządzenie ma być dostosowane do naszych potrzeb, a "my" to nie tylko ci, co mają możliwość włączenia funkcji CTCSS w swoim radiu.
Otwieranie się blokady szumów w poprzednim urządzeniu spowodowane było nie wzrostem zakłóceń odbieranych przez odbiornik przemiennika, a bardziej przyziemną przyczyną, jaką było zestarzenie się PR-ka w układzie blokady, który mechanicznie się uszkodził i powodował przerwę w obwodzie. Niestety czas zrobił swoje także w innych jego podzespołach, co przy założeniu dalszej jego eksploatacji, wiązałoby się z częstymi awariami.
W takim przypadku, w związku z tym że:
- zdjęcie CTCSS nie pogarsza parametrów odbiornika
- nie jesteśmy jeszcze zobligowani przepisami do wprowadzenia CTCSS
- wprowadzenie tonowej blokady ograniczyło znacznie krąg użytkowników przemiennika, nawet do członków naszego oddziału jak np. SP7LFT, SP7ASZ, których nieobecność na komunikatach z tego powodu była zauważalna,
- od osiemnastu lat działania naszego przemiennika celem jego konstruktorów i konserwatorów było poszerzanie grona użytkowników, a nie jego ograniczanie. Idea krótkofalarstwa od jego początków optuje za powszechnością korzystania z tego typu urządzeń, bez względu na przynależność do PZK, klubu, czy innych grup formalnych i nieformalnych
- prowadzone przeze mnie "konsultacje społeczne" po wprowadzeniu CTCSS zmieniły mój pogląd w tej sprawie, wcześniej też byłem zagorzałym zwolennikiem blokady tonowej
- fakt, że na większości przemienników taka blokada jeszcze nie występuje, z niektórych po wprowadzeniu została usunięta, brak CTCSS-a na naszym przemienniku nie rozwiązuje całościowo problemu pracy na kilku ripiterach równocześnie, przy podwyższonych warunkach propagacyjnych

... i wiele innych powodów, które nie ograniczają możliwości korzystania z "Viktora" zwolennikom CTCSS-a, a dają taką możliwość wszystki pozostałym, nie posiadającym odpowiednich urządzeń, SKŁONIŁY MNIE DO PODJĘCIA DECYZJI O CZASOWYM PRZYWRÓCENIU PEŁNEJ DOSTĘPNOŚCI.
  
SP8SIW
06.06.2008 12:52:17
poziom 5Grupa: Administrator 

QTH: przemek kielce

Posty: 656 #124644
Od: 2007-5-10
Paweł
mozesz wymienic ile osób nie mogło sie dostac na przemiennik ??? ewentualmnie podac znaki ??
kolejne pytania : po co robimy składki z Marcinem na płytki które chcemy oddac za darmo ??? , jaki procent krótkofalowców z naszego OT jest niezadowolona z wprowadzenia CTCSS ?? jezeli podjąłes decyzje o wyłaczeniu to na jak długo ??
_________________
https://www.facebook.com/RemoteSP/
  
SQ7BCE
06.06.2008 13:04:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Administrator 

QTH: Kielce

Posty: 2173 #124648
Od: 2007-5-10


Ilość edycji wpisu: 4
To może od razu wyznacz termin wprowadzenia definitywnie CTCSS'a żeby później nie było głosów że nikt nie wiedział. Według mnie im szybciej tym lepiej. Co do otwierania sie przemiennika na pewno nie jest nic takiego zaprogramowane - nie ma takiej opcji bardzo szczęśliwy Wystarczyło odpiąć antenę odbiorczą i sprawdzić czy się załącza samoczynnie.

Rozumiem że po prostu zmieniłeś kanał na ten zaprogramowany bez CTCSS tak wiec zmieniają sie tylko parametry kanału a nie całego urządzenia - dokładniej - zdjęta jest blokada CTCSS na odbiorniku. Parametry urządzenia stosują sie nadrzędnie do zaprogramowanych kanałów. Poniżej załączam link do zrzutu ekranów z zaprogramowanych kanałów:

http://galeria.qrz.pl/pzk/inne/ustawienia_kanalow.jpg

Pawełku wracając do waszej wczorajszej dyskusji na przemienniku wszyscy powołują się na modną w tym sezonie demokracje co oznacza że 51 % ustala co jest dobre dla ogółu. Wczoraj wspomniałeś że jest około 10 - 15 % osób pozbawionych możliwości korzystania z przemiennika w takim przypadku nie ma mowy o demokracji gdyż dostosowujemy się do woli i potrzeb mniejszości. Nie wszyscy głosowali na PO a jednak wszyscy musimy płacić podatki bardzo szczęśliwy

_________________
Pozdrawiam
  
SP8SIW
06.06.2008 13:08:12
poziom 5Grupa: Administrator 

QTH: przemek kielce

Posty: 656 #124650
Od: 2007-5-10
Marcin , mam wrazenie ze przecholowałes z tymi 10-15 % , miom skromnym zdaniem ulegamy 3 % , ale mam nadzieje ze Paweł mnie oswieci
_________________
https://www.facebook.com/RemoteSP/
  
SQ7BCE
06.06.2008 13:21:12
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Administrator 

QTH: Kielce

Posty: 2173 #124652
Od: 2007-5-10
Należało by jeszcze wspomnieć, iż profitem z CTCSS’u była możliwość pracy na przemiennikach ulokowanych „obok”, bark zakłóceń i przypadkowych otwarć, możliwość pracy na innych przemiennikach na tej samej częstotliwości podczas lepszej propagacji, dobry przykład dla innych który powinni już dawno na swoich przemiennikach uruchomić taką funkcjonalność.

Należy również brać pod uwagę fakt, iż sporo kolegów poniosło wydatki na przystosowanie swoich urządzeń do wymagań blokady tonowej a teraz robimy z nich wariatów i jesteśmy niewiarygodni.

Wczoraj Heniu SP7FBX podnosił, iż koledzy którzy nie maja fabrycznie zainstalowanej opcji nie chcą pozwolić aby ktoś „grzebał” w ich urządzeniach i „psuł” ich parametry – uściślając nie ma potrzeby „grzebania” w urządzeniu gdyż moduł z powodzeniem można zainstalować w mikrofonie i w żadnym przypadku to nie wpłynie na parametry urządzenia. Heniu również mówił iż on nie ma możliwości pracy z CTCSS’em i wymienił urządzenia jakie posiada – sprawdziłem w dokumentacji wszystkie one mają fabrycznie dostępna opcję blokady tonowej wystarczy ją włączyć. Niestety na konieczność wyjścia z domu nie mogłem się na „gorąco” odnieść do tych argumentów.

Brak czasu i chęci na zainstalowanie modułu przez niektórych kolegów nie powinien być brany pod uwagę, tym bardziej że są dostępne darmowe płytki. Dla kolegów którzy nie chcą za darmo istnieje możliwość zakupu w cenie „producenta” tak więc i ten argument, że koledzy będą się krępować - odpada.
_________________
Pozdrawiam
  
sp7sp
06.06.2008 13:53:14
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 38 #124658
Od: 2007-8-2
Dużo pytań, na niektóre już odpowiedziałem.
1. Ile osób nie mogło - nie wiem dokładnie, ale wiem, że nie mogli miedzy innymi Heniek sp7fbx, Sławek sp7fbb, Olek sp7agj, Marian sp7vmd, Elek sp7aid ... i jeszcze wiele. Wiem, że niektóre znaki niewiele Ci mówia, ale mnie bardzo dużo. To oni właśnie tworzyli podwaliny krótkofalarstwa nie tylko w naszym regionie. Trochę szacunku wobec nich z naszej strony też się należy. Oczywiście to tylko przykłady, ale choćby bylo ich tylko tylu, to tez daje do myślenia...
2. Po co robicie składki? - czemu do mnie to pytanie?
3. Co do terminu - napisałem, że ustalimy wspólnie, ja bym proponował koło pół roku...Niby dużo, ale i niedużo
4. Weźcie pod uwagę, że wielu ludzi zraziło się już do nas (nie pisze specjalnie do was, bo też miałem w tym swój udział), za to nagłe (bo było nagłe) przełączenie i nie będzie z nami chciało wogóle rozmawiać na temat płytek, choćbyśmy im nawet dopłacili...
5. Co do zakłóceń nie twierdzę, że nie masz racji. Na przemienniku nie mogłem tego stwierdzić, bo za dużo było chętnych do "testowania". Problem zauważyłem dopiero później.
6. Zostawmy na razie jak jest, jeśli będzie to uciążliwe, a nie mamy możliwości zastosowania tonu, ludziska sami zaproponują zmiany, a to juz nie będzie narzucone.
7. Zaczekajmy trochę na opinie, wysłuchajmy ludzi po komunikacie, przecież nie dzieje się żadna tragedia, nikt nie traci pieniędzy, zdrowia, za energię też nie płacimy...
8. Nie licytujmy się na procenty, bo i tak żaden z nas dokładnie ich nie policzy..
9. Wykażmy w tym temacie więcej dobrej woli, mniej zacietrzewienia, a każdemu wyjdzie to na dobre..
10. Poprawmy INSTALACJA DODATKOWEJ ANTENY ODBIRCZEJ NA SR7V w nagłówku na "ODBIORCZEJ" i od razu będzie się nam lepiej żyło bardzo szczęśliwy bardzo szczęśliwy bardzo szczęśliwy
Pozdrawiam wszystkich zadowolonych i niezadowolonych !
  
SP8SIW
06.06.2008 13:58:17
poziom 5Grupa: Administrator 

QTH: przemek kielce

Posty: 656 #124659
Od: 2007-5-10
"Znaku SP7FBX nie znaleziono w wykazie członków PZK ", wiec mysle ze głos i argumenty kolegi z Sucheniowa w naszej dyskusji nie są brane pod uwage , czekam na kolejne

_________________
https://www.facebook.com/RemoteSP/
  
SP8SIW
06.06.2008 14:00:04
poziom 5Grupa: Administrator 

QTH: przemek kielce

Posty: 656 #124660
Od: 2007-5-10
Znak SP7FBB znaleziono w wykazie członków PZK.
_________________
https://www.facebook.com/RemoteSP/
  
SP8SIW
06.06.2008 14:00:40
poziom 5Grupa: Administrator 

QTH: przemek kielce

Posty: 656 #124661
Od: 2007-5-10
Znaku SP7AGJ nie znaleziono w wykazie członków PZK.
_________________
https://www.facebook.com/RemoteSP/
  
Electra15.08.2022 20:59:08
poziom 5

oczka
  
SP8SIW
06.06.2008 14:01:13
poziom 5Grupa: Administrator 

QTH: przemek kielce

Posty: 656 #124662
Od: 2007-5-10
Znaku SP7VMD nie znaleziono w wykazie członków PZK
_________________
https://www.facebook.com/RemoteSP/
  
SP8SIW
06.06.2008 14:01:48
poziom 5Grupa: Administrator 

QTH: przemek kielce

Posty: 656 #124663
Od: 2007-5-10
Znak SP7AID znaleziono w wykazie członków PZK
_________________
https://www.facebook.com/RemoteSP/
  
sp7sp
06.06.2008 14:10:18
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 38 #124675
Od: 2007-8-2
Nie rozumiem po co to sprawdzanie w wykazie znaków?
  
sp7sp
06.06.2008 14:12:30
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 38 #124678
Od: 2007-8-2
Są sytuacje, gdzie przynależność do PZK jest wiążąca, ale w tym przypadku, klasyfikowanie według przynależności jest nie na miejscu...
  
SQ7LQJ
06.06.2008 14:17:46
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: KIELCE - KO00hv

Posty: 435 #124687
Od: 2007-5-10


Ilość edycji wpisu: 6
Witam serdecznie wszystkich dyskutantów!

Moje zdanie zapewne wszyscy znają ale postaram się pozostawić je w formie pisanej na wieczną rzeczy pamiątkę, choć zapewne gdzieś w przepastnych archiwach elektronicznego wszechświata życzliwa mi osoba w formie audio nią dysponuje.

W historii ziemskiego padołu w którym przyszło nam żyć, tu i teraz, ale oglądając się wstecz półtora wieku w tył, bywały przypadki, wcale nie odosobnione że robotnik niszczył maszyny i ograniczał ich możliwości pracy bo spostrzegł że zabierają mu możliwość egzystencji do jakiej przywykł. Dopiero gdy przyszło nowe, które nazywało się Karol Marks i obudziło z etycznej drzemki biedotę robotniczą, jego dialektyczną metodą i przekonaniem o identyczności „bytu” i „myślenia”, zaczęto dostrzegać że postęp techniczny i innowacje to droga do swobód obywatelskich w cały swoim spektrum. Tak więc powoli nasi przodkowie zaczęli dostrzegać, że maszyny to wcale nie takie wielkie zło lecz ulga, ale ta ewolucja w myśleniu trwała, ho ho a może i dłużej.

Dziś po 18-tu latach i 6-miesiącach przetrzymywania w magazynie z braku czasu na dostosowanie do potrzeb środowiska nareszcie mamy wysokiej klasy przemiennik zamontowany na Świętym Krzyżu, chluba środowiska świętokrzyskiego i powód do westchnień kolegów w innych oddziałach, wielki powód do dumy, że to ja Szanownych uprzejmie informuję, my tu w Świętokrzyskim jesteśmy tak zorganizowani, to jest fakt, przypomnę, że największym mówcą o sukcesie są fakty.

Ale cóż, znowu wracamy do korzeni, zahamować, zatrzymać, nie wykorzystać pełnych możliwości bo i po co komu to potrzebne najlepiej jest tak jak drzewiej bywało, no i oczywiście nasze polskie nie bo nie, bo ja tu rządzę.

Drogi Marcinie, Franz Rosenzweig mawiał że demokracja jest sprawą przekonań. Ale zapamiętaj że od nieprzyjaciela nie tak bolą rany, jako gdy je przyjaciel zada zaufany.

Pozdrawiam
żywiąc nadzieję jak mawiał Vincent Van Gogh, że rozum jest naszym przewodnikiem, jakże często nie znającym drogi, licząc na to że będzie korzystał z cnoty drugich, a nie z ich złośliwości i głupstwa.
  
SP8SIW
06.06.2008 14:18:15
poziom 5Grupa: Administrator 

QTH: przemek kielce

Posty: 656 #124688
Od: 2007-5-10
skaładki na przemiennik tez sa dobrowolne , i jakos tam nie widze wpłat
_________________
https://www.facebook.com/RemoteSP/
  
sp7sp
06.06.2008 14:18:48
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 38 #124691
Od: 2007-8-2
Zwłaszcza, że obaj koledzy, których wykazałeś jako nieczłonków, gdy mięli zdrowie i siły do pracy, byli czlonkami PZK i dla krótkofalarstwa zrobili więcej, niż moi wszyscy członkowie sp7pos...
  
sp7sp
06.06.2008 14:21:23
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 38 #124694
Od: 2007-8-2
zaraz zaraz... dobrowolne ma oznaczać że muszą być wpłaty?
  
SQ7BCE
06.06.2008 14:25:18
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Administrator 

QTH: Kielce

Posty: 2173 #124696
Od: 2007-5-10
Czyli rozumiem ze najpóźniej 1.01.2009 mamy CTCSS zdziwiony

mam nadzjeje że przemiennik wytrwa te otwarcia przez 6 miesięcy płacze
_________________
Pozdrawiam
  
Electra15.08.2022 20:59:08
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 7>>>    strony: [1]234567

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » BUDOWA, KONSERWACJA I EKSPLOATACJA PRZEMIENNIKÓW FM » INSTALACJA DODATKOWEJ ANTENY ODBIORCZEJ NA SR7V

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny