NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » EMISJE CYFROWE » NOWY KOMPUTER PC ?

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

Nowy komputer PC ?

  
SQ5KLN
18.01.2018 23:01:41
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1195 #2508425
Od: 2012-7-10


Ilość edycji wpisu: 1
  VSS pisze:

   SQ5KLN pisze:   Gniazdka to nie wszystko, jeszcze układy graficzne muszą być w stanie taką konfigurację obsłużyć.


  teraz w notebookach to chyba standard, że są dwie karty graficzne. ja do mojego della, mogę podłączyć dodatkowo 3 monitory, mam display port, vga i hdmi.


Współczesne notebooki tak, ale z "boxami" (mini-PC) bywa różnie, na przykład wspomniany powyżej Gigabyte BRIX w najtańszej wersji ma jeden układ graficzny (max dwa screeny), tańsze Intele NUC (te z Intel Iris 540) też mają jeden układ graficzny (chyba max trzy screeny ale nie sprawdzałem w takiej konfiguracji, podłączałem dwa, jeden pod DP i jeden pod HDMI - w takiej konfiguracji nie udało mi się "ukręcić" częstotliwości odświeżania większej niż 30Hz).

edit A najtańsze Intel NUC nie mają DP i mają max dwa monitory (HDMI + klasyczne VGA).
_________________
Piotr
  
Electra19.12.2018 10:35:14
poziom 5

oczka
  
canis_lupus
18.01.2018 23:05:48
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4371 #2508426
Od: 2013-7-18
Liczba układów graficznychnie ma wiekszego znaczenia.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
SQ5KLN
18.01.2018 23:12:34
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1195 #2508427
Od: 2012-7-10
  canis_lupus pisze:

  Liczba układów graficznychnie ma wiekszego znaczenia.


To zależy jak liczyć "układy graficzne", jeśli liczysz jako "karty graficzne" to tak (jedna karta może mieć kilka układów graficznych). To jak z wielordzeniowymi procesorami - ilość scalaków (CPU) nie ma znaczenia, liczy się ilość niezależnych procesorów instrukcji (rdzeni) i powyżej tej ilości współbieżność się kończy a zaczyna multiplexowanie (podobnie jest z grafiką, jeśli chcesz więcej niezależnych screenów niż masz układów graficznych, to zaczyna się multiplexowanie kosztem częstotliwości odświeżania lub rozdzielczości).
_________________
Piotr
  
sp9acq
19.01.2018 08:13:26
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1189 #2508468
Od: 2010-1-10
  VSS pisze:

   SQ5KLN pisze:   Gniazdka to nie wszystko, jeszcze układy graficzne muszą być w stanie taką konfigurację obsłużyć.


  teraz w notebookach to chyba standard, że są dwie karty graficzne. ja do mojego della, mogę podłączyć dodatkowo 3 monitory, mam display port, vga i hdmi.


A próbowałeś podłączyć fizycznie trzy? Wieść gminna niesie że niektóre kompy pod windą wrzeszczą że wykryto trzy monitory i albo odłączysz albo zmiana rozdziabki.
_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
HF1D
19.01.2018 09:15:23
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Szczecin JO73hi

Posty: 2234 #2508479
Od: 2015-1-28
  SQ4AFJ pisze:

  Od ponad 3 lat używam NUC'a na core i3 4gb ram ssd 120gb i jest bardziej niż ok. można podłączyć 2 monitory w full hd tylko ramu trzeba do 8gb dorzucić. Nie ma problemu z programami do emisji cyfrowych, logów itp. no i nie zajmuje miejsca . Polecam wyroby INTELA ( NUC ) , Giagabajtowy BRIX niestety jej mocno awaryjny . No a system...któż każe używać windy


Uwielbiam, protekcjonalne stwierdzenia "któż każe używać windy".
Szanowny kolego,
czy nam się to podoba czy nie, to niestety owej windy używa jakieś 80% użytkowników kompów.
Linux jest raczej systemem głównie dla geek-ów, a nie dla przeciętnego operatora i raczej trudno przypuszczać, żeby wszyscy contestmani rzucili się na instalację N1MM+ pod Debianem czy Fedorą.
To jedno i szkoda tego dalej rozwijać.

2 monitory w full HD potrafi obecnie obsłużyć praktycznie każde urzadzenie.
Ale więcej monitorów w full HD lub minimum dwa w 4K już nie wszystkie.
I nieważne jaki procesor, ale wydajność grafiki już ma znaczenie i tu raczej NUC i BRIX polegną.
A że ma to znaczenie to proszę policzyć ilość okienek przy pracy w zwykłych zawodach z użyciem programu N1MM+ na radiu SDR powiedzmy dodatkowo z użyciem CW Skimmera, sterowania rotorem i na przykład recordera.
Oczywiście, da się pracować na 2 monitorach full HD, tylko po co jeżeli można sobie ułatwić i uprzyjemnić życie?

_________________
Pozdrawiam
Jurek
HF1D


  
SQ2IBK
19.01.2018 09:55:40
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: KO02LG

Posty: 46 #2508484
Od: 2018-1-10
Drodzy,

Zakończmy dywagacje co jest lepsze i dlaczego bo chyba zapomnieliśmy ,że kolega prosił o poradę jakiego "NUC'a" ma zakupić.

SQ3OGP napisał jakie ma zadania dla kostki.
- SDRy nie mają aż taki wielkich wymagań sprzętowych.
-kompletnie nie znam się na appkach do zdalnej pracy z radiem i mogę się mylić nie będzie potrzebował 8 rdzeni i 32GB.
-logowanie QSO pomijam

Tym którzy mają potrzebę zakupienia NUC/miniITX polecam tą firmę(dobrze doradzą, )http://www.deltakomp.pl/

Te pseudo kostki z pasywnym chłodzeniemlol robią naprawdę robotę. Mam "pod ręką" maniaka IT z takimi zabawkami więc jeżeli ktoś-coś proszę o PW. Postaram się jak najszybciej i najlepiej pomóc.

HF1D- niekt wcześniej nie pytał o podłączenie wielu skrinów i uważam ,ŻE kupowany dziś sprzęt da rade z dwoma skrinami bez problemu. rozdziałka HD będzie wystarczająca do standardowej pracy. Wszak to nie obróbka zdjęć dla studia foto ,)

A teraz wszystkim życzę udanego Piątku cool
  
SQ5KLN
19.01.2018 18:46:49
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1195 #2508669
Od: 2012-7-10


Ilość edycji wpisu: 2
  HF1D pisze:


  czy nam się to podoba czy nie, to niestety owej windy używa jakieś 80% użytkowników kompów.


Używa bo zna od lat (Linuxa trzeba byłoby się nauczyć) i "bo 80% używa windy" a nie dlatego że musi czy że nie ma innej równie dobrej alternatywy bardzo szczęśliwy

edit Swoją drogą te 80% jest mocno naciągane, przeważająca większość telefonów, tabletów, urządzeń sieciowych, komputerów mini-PC, że o świecie serwerowym nie wspomnę, to Linuxy. Windows trzyma się dzielnie tylko w przypadku desktopów, ale w przypadku komputerów w ogólności staje się coraz bardziej "niszowy", ale jak rozumiem miałeś na myśli właśnie desktopy (wliczając "desktopy przenośne" czyli notebooki itp.).

  HF1D pisze:


  Linux jest raczej systemem głównie dla geek-ów


Dla mnie to Windows jest systemem dla geeków. Chcę używać SDRPlay do digimodów ->, kombinacje z virtual audio cable, chcę zaprogramować ręczniaka za pomocą taniego kabla na starym (niesupportowanym) Profilicu ->, kombinacje ze starymi lub zhackowanymi sterownikami, chcę uruchomić dwa programy mające równocześnie dostęp do radia po CAT ->, kombinacje w wirtualnymi splitterami portów COM, chcę wrzucić do MD-380 najnowszą wersję alternatywnego firmware która wyszła godzinkę temu ->, kombinacje z VirtualBoxem lub CygWinem (albo czekanie aż ktoś wystawi gotowy obraz dla TYTFlashTool, podobnie jest zresztą z bazą ID->,callsign), chcę używać RTL-dongle na zmianę czasem do oglądania DVB-T a czasem jako RTL-SDR ->, ciągła konieczność podmieniania sterownika do urządzenia w zależności od tego czy ma chodzić z softem dostarczonym przez producenta czy z SDR# i tak można by jeszcze wymieniać ile to hacków i sztuczek użytkownik Windowsa musi znać (a wymieniłem tylko niektóre z naszej bajki), a pod Linuxem te problemy w ogóle nie istnieją.

Piszesz z perspektywy kogoś, kto używa Windowsa od lat a Linuxa wcale (lub prawie wcale), co oznacza że dobrze znasz już wszystkie podstawowe "sztuczki" w Windowsie a Linuxa praktycznie nie znasz w ogóle. Popracuj na Linuxie 2-3 lata z taką samą intensywnością jak teraz używasz Windowsa (tak, żeby poziomem znajomości Linuxa "dogonić" do poziomu obecnej znajomości Windowsa) i wtedy będziesz mógł się obiektywnie wypowiedzieć, na razie nie znasz Linuxa na tyle dobrze, aby móc go porównać z Windowsem (moje subiektywne zdanie).

Owszem, pewnego oprogramowania dobrze znanego z Windowsa nie ma na Linuxa (i odwrotnie) więc jak ktoś koniecznie musi używać HRD czy N1MM+ to albo Windows albo emulacja Windowsa pod Linuxem (a jak ktoś musi koniecznie używać MS Worda czy MS Excela, to w ogóle nie ma alternatywy, musi używać Windowsa), ale analogicznie jest w drugą stronę. Zresztą w przypadku Windows 10 (64-bit) Microsoft postanowił dostarczyć "podsystem Linux systemu Windows" co chyba mówi samo za siebie bardzo szczęśliwy

Nie chcę tu nikogo "nawracać", każdy używa czego chce, ale twierdzenie że Linux nie nadaje się do krótkofalarstwa i jest systemem "głównie dla geek-ów" mogło być prawdziwe 20 lat temu jak Linux raczkował ale nie teraz.
_________________
Piotr
  
sq6ade
19.01.2018 19:11:13
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: 70.260MHz FM !

Posty: 12267 #2508682
Od: 2008-3-21
Tak tak. Te linuksy staaaaare wyglądające jak DOS już tam miały jakieś bajery do Packet Radio. Szczegółów nie pamiętam - kolega mi opowiadał o tym wesoły
_________________
Jesteście gotowi ??? !!!

TAK jest Kapitanie !!! :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

  
SQ5KLN
19.01.2018 19:29:49
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1195 #2508696
Od: 2012-7-10


Ilość edycji wpisu: 3
  sq6ade pisze:

  Tak tak. Te linuksy staaaaare wyglądające jak DOS już tam miały jakieś bajery do Packet Radio. Szczegółów nie pamiętam - kolega mi opowiadał o tym wesoły


Linuxy nigdy nie wyglądały jak DOS-y (jeśli już, to odwrotnie, DOS zapożyczył dużo z pierwszych UNIX-ów), po prostu graficzny interfejs użytkownika nie jest częścią systemu operacyjnego (kernela i podstawowych narzędzi). GUI to zestaw zwyczajnych programów jak każde inne (można uruchomić bądź nie) a ogólnie system X-Windows to tak na prawdę zbiór protokołów sieciowych - graficzny interfejs aplikacji (okienko) nie musi być uruchomiony na tym samym komputerze co aplikacja (i pierwotnie zwykle nie był, pierwotnie był "duży" komputer i zbiór terminali i fizycznie X-Serwery czyli programy obsługujące myszkę, klawiaturę, monitor itd. były uruchomione na małych komputerach-terminalach a serwer protokołem X11 się z nimi komunikował - takie podejście jest bardzo elastyczne, bo pozwalało na jednym terminalu-desktopie mieć okienka z programami uruchomionymi na różnych serwerach, bez kombinacji z TeamViewerami, VNC, RDP czy innego tego typu "zdalnymi pulpitami", w Linuxie po prostu wydajesz polecenie ssh -X nazwa_usera@nazwa_serwera nazwa_programu i uruchamia się okienko z programem uruchomionym zdalnie, bez konieczności uruchamiania na zdalnym komputerze całego "desktopu" i serwerów zdalnych pulpitów co w przypadku małych komputerów pokroju RaspberryPi stanowi niepotrzebne obciążenie - wielu "samouków" Linuxa nie wie o takich podstawowych funkcjonalnościach i podchodzą to użytkowania tego systemu "przez analogię do Windowsa" no i potem "szukają gałki RIT w radiu FM-owym" bardzo szczęśliwy).

A że w Linuxie często korzysta się z terminala tekstowego... owszem, bo wiele rzeczy szybciej załatwia się za pomocą prostego skryptu niż poprzez szukanie gotowego programu "okienkowego" - jest inne podejście do użytkowania komputera (niektórzy mówią, że jak chcesz pracować na komputerze, to wybierz Windowsa, a jak chcesz aby komputer pracował za ciebie, to wybierz Linuxa bardzo szczęśliwy).
_________________
Piotr
  
SQ9JXB
19.01.2018 19:43:24
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Suszec JO90JB

Posty: 8931 #2508704
Od: 2008-10-24
  sq6ade pisze:

  Tak tak. Te linuksy staaaaare wyglądające jak DOS już tam miały jakieś bajery do Packet Radio. Szczegółów nie pamiętam - kolega mi opowiadał o tym wesoły


Do Packet Radio i nie tylko

https://radio.linux.org.au/?sectpat=All&ordpat=title

Dystrybucje Linuxa dla Hamsiaków

https://www.dxzone.com/catalog/Software/Linux/Linux_Distributions/


Co do tematu PC.

Do hobby używam laptopa FS Lifebook E8310 + stacja dokująca i Win 10 , obsługa dwóch monitorów nie sprawia problemów, ale używam 23" monitora LED. Nie mam potrzeby używania dwóch monitorów. W planie jest drugi HP Compaq DC-5800 lub DC-5700.
Wcześniej używałem HP Compaq DC-5700, teraz jest na nim zainstalowany Linux MINT 18.3.- obróbka zdjęć czy inne prace tylko na linuksie.


_________________
Niewiedza jest błogosławieństwem. Wiedząc wszystko nie byłoby nic do odkrycia.


Strona WWW ? ->, wyłączona :)
Obrazek73! Janek SQ9JXB
Skype: sq9jxb
  
sp3nyu
19.01.2018 22:23:08
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Iłowa JO71OL

Posty: 2463 #2508762
Od: 2011-2-8
Ja ostatnio zakupiłem poleasingowego DELL'a 7010 i5 z dyskiem SSD.
Jak to śmiga...
_________________
vy 73! Janek SP3NYU
------------------------------------------------------
Obrazek Warto przeczytać...
  
Electra19.12.2018 10:35:14
poziom 5

oczka
  
SP1AP
19.01.2018 22:53:37
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5512 #2508779
Od: 2011-5-3

  sp3nyu pisze:

  Ja ostatnio zakupiłem poleasingowego DELL'a 7010 i5 z dyskiem SSD.
  Jak to śmiga...


To ubiłeś Janku świetny interes, ciekawe tylko za ile?
Też coś takiego chciałbym, ale nie za drogo, bo Dell ogólnie nie za tanio stoi, nawet używany.cool
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
SQ3OGP
20.01.2018 08:22:13
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: JO81VQ

Posty: 1364 #2508820
Od: 2009-5-25


Ilość edycji wpisu: 4
Kupiłem e6320 na i7 i 120 ssd i 8 gb ramu, był u nas rzut po lizingowych. Zeszły jak ciepłe bułki. W 2 h nie było już nic na stanie.
taki dziwny
Ale taką kostkę może też wsadzę, albo dwa laptopy
_________________
Łukasz SQ3OGP
http://www.qrz.com/db/sq3ogp
  
VSS
20.01.2018 08:57:36
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Posen

Posty: 2451 #2508830
Od: 2009-12-24
  sp9acq pisze:


  A próbowałeś podłączyć fizycznie trzy? Wieść gminna niesie że niektóre kompy pod windą wrzeszczą że wykryto trzy monitory i albo odłączysz albo zmiana rozdziabki.


tak, to dell precision m4600, tani nie był to się producent postarał wesoły
_________________
Artur VSS
http://sp3vss.pl/ http://vss.pl
PZK - Piraci Z Karaibów
PZK - Polski Związek Krótkowzrocznych

zarejestruj się i kupuj w tysiącach sklepów jeszcze taniej!
https://www.tipli.pl/p/188175

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » EMISJE CYFROWE » NOWY KOMPUTER PC ?

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta