HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » PROŚBA OD HARCERZY.

Prośba od harcerzy.

Bladawiec
09.08.2022 08:43:36

Od: 2021-6-27

UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY

sp3hbf pisze:

Squrwiele pozwolą na wycinkę drzewo sprzedadzą i zostanie pusta plama. Następny las będzie za 50 lat.

Bo lepiej jest jak las obumrze sam. Drzewa upadną a na ich miejscu wyrośnie nowy. Za 50 lat?

Ekoignorancja przewyższa szyty Himalajów. Już raz ekogłąby zakazały wypasu zwierząt na nadbiebrzańskich łąkach czy wolińskich wyspach zgodnie z dogmatem przyroda "poradzi sobie sama". I co się stało? Łąki zaczęły zarastać drzewami i krzewami przez co ptaki nie miały gdzie odbyć lęgów. Dziś za koszenie łąk płacimy rolnikom. Ale co to zielone sekty obchodzi? Ważne, że można dopierniczyć leśnikom i rządzącym! Szczególnie jak za protesty zapłacą. A las? Las sobie poradzi sam. Szczególnie jak to zasadzona dawno monokultura podatna na choroby i szkodniki. Dzisiaj lasy sadzi się inaczej niż pół wieku temu. Tylko po co ja to mówię skoro zaślepieni nową ideologią nieuki nie potrafią zrozumieć, że las żyje więc ma swoje etapy rozwoju więc swój czas życia. Czas od sadzonki do próchna. Człowiek już nauczył się, że drzewa można ścinać gdy dorosną czyli przestają rosnąć lub już nie urosną więcej. Taka t zwykła kolej rzeczy. Nieukom wydaje się, że życie lasu można zatrzymać więc nie wolno nic wyciąć choć tak właściwie ten wycinany las to ekopatologia. Kiedyś posadzono go dla drewna nie uwzględniając ani warunków glebowych ani klimatycznych.

"Squrwiele"... a kim Ty jesteś? Ja mam swoje 2ha i o niego dbam lasu a Ty masz las? Masz cokoliwek swojego czy po bolszewicku chcesz rządzić nieswoim?
"wpis opatrzony znakiem
źródłem prawdy objawionej"

Electra29.03.2024 11:24:03

SP7KIE
12.08.2022 09:25:48

QTH: Kielce

Od: 2018-4-5
Podpisane. Jako miłośnik Lasów, Tata 12 letniej Zastępowej xD.
Przecież Lasy powinny mieć świadomość, że takie dzieciaki które pokochają lasy i przyrodę, to kuźnia kadr przyszłych Leśników.
Mirek SP7KIE | AR3080

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » PROŚBA OD HARCERZY.

TestHub.pl - opinie, testy, oceny