NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » OKROPNIE ZAKŁÓCAJĄCY ZASILACZ MOVANO

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

Okropnie zakłócający zasilacz MOVANO

pochodzący od importera spod Wrocławia
  
antek
07.02.2019 09:31:53
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 408 #2634994
Od: 2014-3-2
  SP5GNI pisze:

  Według mnie CE dotyczy bezpieczeństwa i stosunkowo łatwo go wypełnić. Do zakłóceń są normy EMC, czyli electromagnetic compatibility, albo są normy amerykańskie (FCC), albo europejskie (EN-61.... itp.). Wydaje mi się że nie ma obowiązku umieszczać certyfikatów na obudowie, ale muszą być w dokumentacji (instrukcji?).Bardzo się mylisz, urządzenie oznaczone znakiem CE musi spełniać wszystkie normy którym podlega, czyli m.in. EMC, i na obudowie musi być umieszczony znak CE z wyjątkiem sytuacji gdzie nie jest to technicznie możliwe.
CE to nie jest tylko znak bezpieczeństwa czyli dawne "B'.
_________________
Kod Q - nie mów do mnie kotku HAMie jeden!
  
Electra18.02.2019 03:06:47
poziom 5

oczka
  
ante1000
07.02.2019 22:49:56
poziom 3Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 167 #2635240
Od: 2016-1-20


Ilość edycji wpisu: 1
  SP9Z pisze:

   SQ5KLN pisze:


   Tak więc... Chińczyk (czy dystrybutor wprowadzający produkt na rynek UE) nie musi certyfikować urządzenia w jakimkolwiek urzędzie, ale ma obowiązek sprawdzić u siebie że owe normy są spełnione i "mieć na to papiery".


  Tak więc... Chińczyk (czy dystrybutor wprowadzający produkt na rynek UE) sprawdził urządzenie u siebie, że normy są spełnione (bo ładowarka opisana kilka postów wyżej była z filtrami) , "ma na to papiery", a to, że później przestał montować filtry, tylko dawał zworki z drutu, to już szczegół bardzo szczęśliwy
Tak, dystrybutor, a konkretnie importer odpowiada za spełnienie norm. Chińczyk może u siebie produkować co mu się podoba (zgodnie ze swoimi wewnętrznymi przepisami), natomiast importer (w tym wypadku firma Movano) odpowiada za zgodność z normami produktu który importuje i potem sprzedaje na rynku polskim, czyli de facto unijnym... Zatem powienien zakupić (i wymagać) od chińskiego producenta towaru spełniającego nasze normy. Jestem tymczasem przekonany, że świadomie importerzy zamawiają najtańsze produkty, bez filtrów, żeby tu w SP mieć większą marżę. Chińska fabryka przecież wyprodukuje co się zamówi, może nawet wsadzić 10 filtrów. Często jest na płytce miejsce na te filtry.
Pewnie producent się śmieje z polskiego importera, że co to za kraj że nie trzeba dławików i można siać prążkami po całej okolicy.
  
frantastic
07.02.2019 23:21:06
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Olsztyn

Posty: 423 #2635253
Od: 2015-6-17
  ante1000 pisze:

  Tak, dystrybutor, a konkretnie importer odpowiada za spełnienie norm. Chińczyk może u siebie produkować co mu się podoba (zgodnie ze swoimi wewnętrznymi przepisami), natomiast importer (w tym wypadku firma Movano) odpowiada za zgodność z normami produktu który importuje i potem sprzedaje na rynku polskim, czyli de facto unijnym...

W prawie unijnym występuje określenie: wprowadzający na rynek i to on jest odpowiedzialny. Dane wraz z adresem wprowadzającego na rynek unijny muszą się znajdować na produkcie lub na opakowaniu. Wystarczy znaleźć te dane i wiadomo kto jest odpowiedzialny wprost lub wskaże odpowiedzialnego. Odpowiedzialny wystawia deklarację zgodności bądź na podstawie badań lub na podstawie widzimisię. Wprowadzający na rynek może więc być producentem, importerem lub kimkolwiek w łańcuchu od producenta do sklepu. Bardzo rzadko w polskich realiach wprowadzającym na rynek jest chiński producent.
_________________
Teoria i praktyka to immanentne części jednej całości.

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » OKROPNIE ZAKŁÓCAJĄCY ZASILACZ MOVANO

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta