NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » SYTUACJA KLUBÓW ŁĄCZNOŚCI LOK

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 5 / 5    strony: 1234[5]

Sytuacja Klubów Łączności LOK

  
sp3slu
12.02.2018 00:10:10
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 536 #2516535
Od: 2010-9-14
Jarek SP3MIL, jesteś tak jakoś nastawiony na sztorc do społeczności krótkofalarskiej, ostentacyjnie okazujesz brak akceptacji dla naszych wartości, obyczajów, tradycji. Przy moim umiłowaniu tematów, które właściwie wszystkie równo opluwasz, jest to duża przykrość czytać Ciebie. Myślę, że dla wielu innych Hams także. Sorry.
Jurek SP3SLU.
  
Electra20.06.2018 20:37:43
poziom 5

oczka
  
SQ5KLN
12.02.2018 01:49:18
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 676 #2516542
Od: 2012-7-10


Ilość edycji wpisu: 1
  sp3mil pisze:


   SQ2OMB pisze:


   Świetlica, nie ważne czy wiejska czy miejska, czy dla dzieci czy dla dorosłych...

  To zależy jaka świetlica, gdzie i z czego finansowana. Świetlica nie jest dobrym przykładem ogólnie bo jej istnienie jest mi obojętne, niby jak może przeszkadzać. Historia uczy natomiast że zdarzały się okoliczności obowiązkowej przynależności do PZK w krótkofalarstwie z całymi konsekwencjami tego faktu. Ja to pamiętam osobiście. Tak jak jeden (już niestety silent key) co stracił licencję bo się wypisał z PZK. Od tamtej pory mam na wszelkie organizacje alergie i żyje nadzieją że PZK padnie wreszcie - tu na grupie przejawia się motyw obowiązkowej przynależności (z wyjątkowo idiotycznym porównaniem do łowienia ryb).


Moim zdaniem PZK nie padnie w sensie formalnym jako organizacja z określonym numerkiem KRS, ale prędzej czy później padnie jej obecny model funkcjonowania (padnie jej "mentalność").

  sp3mil pisze:

   SQ2OMB pisze:


   Przykładów można dawać wiele... Kluby są miejscem spotkań ludzi z zainteresowaniami i dobrze jeśli nie trzeba za wszystko płacić.

  A moim zdaniem powinno. Przecież to niekoniecznie dużo wyjdzie. Wtedy jest jasno i nikt się nie czepia.


Jako SAMO miejsce spotkań, to klub jest chyba najgorszym możliwym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym - zajmuje pomieszczenia 24h/7dni w tygodniu po to, aby z niej skorzystać przez kilka godzin raz w tygodniu. To się nie będzie opłacać żadnemu LOK-owi.

  sp3mil pisze:

  DMR odpada z definicji (na tym odcinają i szyfrują zresztą jak tu czytałem, odcięcie jest zresztą ogólnie przez sprzęt, mnie nie chce się płacić krocie za takie radio jak już).


Offtop, alt tylko celem sprostowania:
1) DMR jest open source (specyfikacje techniczne DMR są publicznie dostępne).
2) Nie odcinają i nie szyfrują. MOGĄ szyfrować jeśli zajdzie taka potrzeba (na przykład zdalne sterowanie agregatem prądotwórczym zasilającym awaryjnie przemiennik - to nie może być niezabezpieczone bo niestety idiotów na tym świecie nie brakuje).
3) Jeśli dla Ciebie 90 dolców za duobandera 2m/70cm to "płacenie krocie za radio" to daj mi przykład czegoś tańszego (cyfrowego lub analogowego o porównywalnych funkcjonalnościach).
4) Stosowany jest komercyjny kodek z rodziny AMBE (tak jak w innych systemach takich jak D-Star czy WiresX/YSF) dlatego że jest od lat sprawdzony w boju i działa, ale DMR jest całkowicie transparentny jeśli chodzi o kodek (zmiana kodeka używanego w sieci nie wymaga jakichkolwiek modyfikacji istniejącej sieci).
5) To jedyny system w którym jest realna rynkowa konkurencja (nie jest zmonopolizowany przez żadną pojedynczą firmę).
_________________
Piotr
  
SQ5KLN
12.02.2018 02:12:40
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 676 #2516543
Od: 2012-7-10


Ilość edycji wpisu: 4
  SQ2OMB pisze:

  Nie jest dobrze jak zawsze rządzi ekonomia. Wyobraź sobie, że robimy teraz wszystko płatne, tak aby było opłacalne. Szkoły - chcesz się uczyć, zapłać. Biblioteka - za wypożyczenie książek opłata, nie ważne czy uczeń czy nie. Świetlica, nie ważne czy wiejska czy miejska, czy dla dzieci czy dla dorosłych... Przykładów można dawać wiele...


Nie ma innej możliwości - ekonomia rządzi wszystkim. Dlaczego? Bo nie ma nic na tym świecie za darmo, wszystko musi być opłacalne. Myślisz że szkoły czy biblioteki masz za darmo? To że nie płacisz bezpośrednio nie oznacza, że masz za darmo, opłaca to administracja z podatków które im płacisz. Dlaczego administracja utrzymuje "darmowe" szkolnictwo? Bo to się opłaca zarówno administracji (bulisz kasę na utrzymanie urzędników którzy tym zarządzają) jak i gospodarce (dzięki temu że nie ma analfabetyzmu w społeczeństwie, to mamy wyższe PKB). Podobnie jest z bibliotekami - ich utrzymanie to też jest koszt, który nie jest pokrywany magicznie przez Św. Mikołaja, tylko z naszych podatków (tak, wiem, niektórzy myślą, że skoro nie wypełniają PIT-a, to nie płacą podatków bardzo szczęśliwy).

edit Swoją drogą nie wiem czy system "bezpłatnego szkolnictwa" jest najlepszym rozwiązaniem - taki system mamy, bo taki odziedziczyliśmy po PRL-u ale z drugiej strony dzięki nieodpłatnemu szkolnictwu mamy duże rzesze magistrów, którzy nie pracują w swoim zawodzie (a więc kasa na ich kształcenie została zmarnowana) lub wyjechali pracować za granicę (kasa włożona przez państwo na ich kształcenie nie dość że z punktu widzenia kraju zostanie zmarnowana, to jeszcze "wzmacnia konkurencję") oraz są całkiem spore rzesze które studiują tylko po to, aby odsunąć o kilka lat wejście w dorosłość (też generują tylko koszt zamiast przynosić dochód dla państwa). Gdyby szkolnictwo było odpłatne (bezpośrednio), to ludzie do wykształcenia podchodziliby "po gospodarsku".

  SQ2OMB pisze:

  Kluby są miejscem spotkań ludzi z zainteresowaniami i dobrze jeśli nie trzeba za wszystko płacić.


Trzeba za to płacić, jak nie zapłacą krótkofalowcy, to zapłaci ktoś inny (cudów nie ma). Pytanie brzmi: czemu administracja, LOK czy jakiś inny "sponsor" miałby opłacać klub krótkofalarski zamiast biblioteki, szkoły czy ogólnodostępnej świetlicy? Fajnie jak jest sponsor który da nieodpłatnie czy po minimalnych kosztach, ale zupełnie nie rozumiem podejścia, że "psim obowiązkiem" LOK-u jest dawać nieodpłatnie krótkofalowcom pomieszczenia na kluby, bo przecież krótkofalowcom "się należy jak psu buda". Dobrze jak da, można pytać czemu zmienia zdanie i co można zrobić żeby nadal było tanio, ale... pretensje o to że dawał przez tyle lat nieodpłatnie a teraz przestał?
_________________
Piotr
  
sp3mil
13.02.2018 12:19:23
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 83 #2516856
Od: 2017-7-20
  SQ5KLN pisze:


  Jako SAMO miejsce spotkań, to klub jest chyba najgorszym możliwym rozwiązaniem pod względem ekonomicznym - zajmuje pomieszczenia 24h/7dni w tygodniu po to, aby z niej skorzystać przez kilka godzin raz w tygodniu. To się nie będzie opłacać żadnemu LOK-owi.

Jak to jest pomieszczenie na przekaźnik to jest inaczej, prawda. Miejsce na klub taki typowy powinno być związane z jakąś instytucją edukacyjną najlepiej (są takie co wiatr hula po pomieszczeniach) i wtedy jest kwestia wyposażenia ewentualnie, odpada pomieszczeń, ogrzewania itp bo i tak o szkołę jako całą musisz dbać. Edukacja w klubie szeroko rozumiana to jest zupełnie odrębny temat, bardzo szeroki i należy do niej podejść poważnie. Wyczyścić z ideologii i rozbudować na miarę XXIw. Uważając żeby nie opowiadać bzdur na zajęciach i podobnie (np. sposób i wybór języków programowania, platform programowych, materiałów ogólnie, podręczników), BHP. pomiary, testowanie systemów, interfejsy. Atrakcyjne, przyszłościowe i mądre to ma być (Internet Rzeczy to nie radio przykładowo? - a tu działacze to alergie na to mają a sami podniecają się JT65 btw komercyjny program widziałem tylko na to bo bez źródławesoły . Poza tym niby czemu to ma być raz w tygodniu. Jak tam możesz coś konstruować, mierzyć, lutować i może jeszcze z jakimś opiekunem co ma o tym naprawdę pojęcie to jest inaczej, prawda? Do szkoły chodzą nauczyciele do pracy to jest inaczej zostać tą godzinkę czy dwie niż włazić w samochód i jechać nawet te 15 km do miasteczka jakiegoś żeby siedzieć przy jakimś KF i słuchać trzasków. Klub z radiostacja taką typową na KF to dla mnie ogólnie jakiś totalny relikt systemowy, kogo to dziś interesuje skoro radio mam w kieszeni? Jak jakaś grupa byłych działaczy tak chce to niech się spotyka, jest wolność i nigdy nie byłem za żadnymi ograniczeniami jak mi tu imputują ale niech sobie to zafundują i już.
  SQ5KLN pisze:


  Offtop, alt tylko celem sprostowania:
  1) DMR jest open source (specyfikacje techniczne DMR są publicznie dostępne).

A to ciekawe, nie wiedziałem. Może słabo szukałem, fakt. Poślij jakiś namiar na prv na takie radio i reszte (bramka to jak rozumiem jest na Openie jakoś i integruje się z netem?) Pewnie dla mnie radio wyjdzie drożej bo mam dodatkowe wymagania ale nawet do 200 dolców to do przeżycia wesoły Oczywiście za radio konkret, odpowiednie baterie itp. Na razie Baofeng TI58 nic nie przechodzi na funkcjonalności i cenę (ale to klasyczny FM).

ps
Na filmie K-19 informatykę jednak mieli - potwierdzanie rozkazów było w jakiś sposób szyfrowane, matryca kodowa jakaś dość sensowna, nie zrozumiałem dokładnie zasad i algorytmu. Rakieta też niezłe sterowanie miała (uzbrajanie po jakiejś szynie danych, symulacja też). Gorzej u działaczy zdecydowanie jednak jest, tylko kapitan w swojej osobowiści pasował wesoły
_________________
Jarek
tylko 433500, tylko FM, tylko handy na spacerach z Dianą. W końcu jestem psiarzem i legalnym włascielem licencji a nie krótkofalarzem :)
  
sp3mil
13.02.2018 12:25:16
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 83 #2516862
Od: 2017-7-20
  SQ5KLN pisze:


  edit Swoją drogą nie wiem czy system "bezpłatnego szkolnictwa" jest najlepszym rozwiązaniem - taki system mamy, bo taki odziedziczyliśmy po PRL-u ale z drugiej strony dzięki nieodpłatnemu szkolnictwu mamy duże rzesze magistrów, którzy nie pracują w swoim zawodzie (a więc kasa na ich kształcenie została zmarnowana) lub wyjechali pracować za granicę (kasa włożona przez państwo na ich kształcenie nie dość że z punktu widzenia kraju zostanie zmarnowana, to jeszcze "wzmacnia konkurencję") oraz są całkiem spore rzesze które studiują tylko po to, aby odsunąć o kilka lat wejście w dorosłość (też generują tylko koszt zamiast przynosić dochód dla państwa). Gdyby szkolnictwo było odpłatne (bezpośrednio), to ludzie do wykształcenia podchodziliby "po gospodarsku".

Kraje raczej nie z dziedzictwem komunistycznym też mają bezpłatne szkolnictwo (przynajmniej średnie). To jest bardzo złożone zagadnienie i na pewno nie na ten wątek. Wole dopłacać do szkoły niż mieć analfabetów, niezależnie od nawet najbardziej ekstremalnego stylu życia analfabetyzm nigdy nie może być korzystny, chyba się zgodzisz.

_________________
Jarek
tylko 433500, tylko FM, tylko handy na spacerach z Dianą. W końcu jestem psiarzem i legalnym włascielem licencji a nie krótkofalarzem :)
  
SQ5KLN
13.02.2018 13:11:41
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 676 #2516879
Od: 2012-7-10
  sp3mil pisze:


  Kraje raczej nie z dziedzictwem komunistycznym też mają bezpłatne szkolnictwo (przynajmniej średnie). To jest bardzo złożone zagadnienie i na pewno nie na ten wątek. Wole dopłacać do szkoły niż mieć analfabetów, niezależnie od nawet najbardziej ekstremalnego stylu życia analfabetyzm nigdy nie może być korzystny, chyba się zgodzisz.


Czymś innym jest analfabetyzm a czymś innym szkolnictwo wyższe (w większości najbogatszych krajów świata odpłatne, choć połączone z różnymi programami stypendialnymi i kredytowymi).

Co do klubów LOK i odpłatności za pomieszczenia - utrzymanie każdej nieruchomości kosztuje, jeśli nie zapłacą za to krótkofalowcy, to zapłaci za to ktoś inny. Pytanie brzmi: czemu ktoś inny miałby pokrywać koszty utrzymania pomieszczeń dla krótkofalowców? Jeśli członkowie klubu będą na tyle operatywni, że znajdą na to sponsora, to ok, ale mieć pretensje do LOK-u, że tym sponsorem być już nie chce (choć był ileś lat) jest moim zdaniem nie na miejscu.
_________________
Piotr
  
sp3mil
13.02.2018 19:58:44
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 83 #2517001
Od: 2017-7-20
  SQ5KLN pisze:

   sp3mil pisze:


   Kraje raczej nie z dziedzictwem komunistycznym też mają bezpłatne szkolnictwo (przynajmniej średnie). To jest bardzo złożone zagadnienie i na pewno nie na ten wątek. Wole dopłacać do szkoły niż mieć analfabetów, niezależnie od nawet najbardziej ekstremalnego stylu życia analfabetyzm nigdy nie może być korzystny, chyba się zgodzisz.


  Czymś innym jest analfabetyzm a czymś innym szkolnictwo wyższe (w większości najbogatszych krajów świata odpłatne, choć połączone z różnymi programami stypendialnymi i kredytowymi).

Ok ale średnie i niżej jest darmowe. Wiekszośc sensownych EU co najmniej. Podobnie można ulokowac klub w szkole. To ogólnie skomplikowany temat, tutaj jak zwykle go spłycili (jęki i żale za przeszłością) wesoły.

  SQ5KLN pisze:  Co do klubów LOK i odpłatności za pomieszczenia - utrzymanie każdej nieruchomości kosztuje, jeśli nie zapłacą za to krótkofalowcy, to zapłaci za to ktoś inny. Pytanie brzmi: czemu ktoś inny miałby pokrywać koszty utrzymania pomieszczeń dla krótkofalowców? Jeśli członkowie klubu będą na tyle operatywni, że znajdą na to sponsora, to ok, ale mieć pretensje do LOK-u, że tym sponsorem być już nie chce (choć był ileś lat) jest moim zdaniem nie na miejscu.

Dokładnie, niech zwycięża ekonomia i brak ideologii.
_________________
Jarek
tylko 433500, tylko FM, tylko handy na spacerach z Dianą. W końcu jestem psiarzem i legalnym włascielem licencji a nie krótkofalarzem :)
  
canis_lupus
13.02.2018 20:06:58
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4049 #2517004
Od: 2013-7-18

Moim zdaniem to nie jest kwestia edukacji, tylko tego, ze ludziom się nie chce. Nawet na tym forum nie brakuje ludzi, na których pytanie odpowiedź jest pod pierwszym wynikiem w google.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
SQ2OMB
13.02.2018 22:39:35
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: Brodnica JO93QF

Posty: 171 #2517047
Od: 2010-2-16
Zastanawiałem się czy jeszcze odpisywać w tym wątku, ale stwierdziłem, że ostatni raz spróbuję wytłumaczyć niektórym Kolegom w czym jest istota problemu.
LOK jako firma zarabiająca jest utworzona do tego aby utrzymywać LOK jako stowarzyszenie. LOK jako firma nie jest firmą nastawioną na maksymalizację zysków. Jak zniknie LOK jako stowarzyszenie to LOK jako firma nie ma prawa bytu.
Zgodnie ze statutem LOK "Dochody z własnej działalności, z majątku Stowarzyszenia oraz z działalności gospodarczej służą wyłącznie realizacji celów statutowych."
Wyobraźcie sobie, że działacie społecznie i stwierdzacie, że przydałoby się więcej kasy na lepsze/wygodniejsze działanie albo nawet na posiedzenie przy kawie. Wpadacie na pomysł, że zaciągniecie kredyt, wybudujecie budynek np. z 5 lokalami, z czego 4 będą na wynajem a 1 na Wasze cele. 4 lokale są wynajęte, opłacają czynsze, utrzymują budynek. Zgodnie z założeniami jeden lokal ma służyć dla Was bo taka była Wasza wola. Kasa w danej miejscowości się zgadza, bo 4 lokale wystarczają na utrzymanie całego majątku, łącznie z opłaceniem waszego lokalu.
Jeżeli takie opłaty za lokale muszą być wprowadzone dla wszystkich to albo pada cała organizacja bo nie ma funduszy, albo zarządzanie majątkiem nie jest właściwe, albo fundusze są potrzebne w jakimś innym miejscu, a to z kolei nie jest zgodne z założeniami.
Autor wątku wyraźnie zasygnalizował, że zależy mu na odzewie z klubów w których sytuacje z koniecznością opłat mają miejsce w celu obrony tego co jest należne. I nie ważne są dywagacje czy zdaniem niektórych Kolegów brak opłat jest logiczny czy nie. W tej konkretnej organizacji pobieranie opłat jest bezpodstawne, nie ważne czy się to komuś podoba czy nie. Autor dlatego wyraźnie też wspomniał o Komisji Rewizyjnej i Radzie Krajowej.
_________________
Paweł SQ2OMB
Zawsze mogę się mylić, jeśli nie mam racji to mnie popraw :)
  
sp9mrn
14.02.2018 11:16:19
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2365 #2517140
Od: 2009-6-22
Cały czas mam niejasne przeczucie, że do części Kolegów nie dociera rzeczywistość...
łącznie z KLNem, który dał się wpuścić w pułapkę "czemu ktoś inny miałby pokrywać koszty utrzymania pomieszczeń dla krótkofalowców? " ,-)

To zawsze jest jakiś układ. Paweł OMB trafnie zauważył, że nie może istnieć firma LOK w oderwaniu - czy też bez "stowarzyszenia LOK". To stowarzyszenie jest "firmie LOK" (oczywiście nie wszędzie) potrzebne. Istotą nie jest szukanie zewnętrznego finansowania dla krótkofalarskich działań w ramach loku (no bo na co wtedy LOK) tylko wykazanie LOKowi, że układ z krótkofalowcami jest korzystny.
Tyle, że tu działa brutalna statystyka - i mocno mnie zastanawia, że nie chcecie zauważyć różnicy pomiędzy (na przykład):
1. 40 członkami LOK (krótkofalowcami)
a
2. 5 członkami LOK i 35 facetami chodzącymi do klubu.

Suma w obu przypadkach wynosi 40. Niestety w statystykach LOKU nie wygląda to już tak fajnie...
A pierwszym i podstawowym prawem urzędnika (nawet LOKowskiego) jest prawo do świętego spokoju...

Jak to napisał KDO W "naszym" LOK-owskim klubie mile jest widziany każdy kolega nawet z PZK a nawet niezrzeszony.Jest trzon klubu i sympatycy. Tu jest problem. Takie podejście nie zadowala władz LOKu (nie dziwota, mnie by też nie zadowalało). Ono nawet nie daje statystycznego świętego spokoju... Interes musi się opłacać obu stronom. I nie zawsze chodzi wyłącznie o pieniądze.

A potem przychodzi zdziwienie..


_________________
PROPAGACJA - magazyn krótkofalowca
https://tk.pzk.org.pl
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
sp3mil
14.02.2018 12:01:11
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 83 #2517159
Od: 2017-7-20


Ilość edycji wpisu: 1
  sp9mrn pisze:

  Cały czas mam niejasne przeczucie, że do części Kolegów nie dociera rzeczywistość...

Owszem dociera:
1. krótkofalarstwo to jest hobby za które należy się bawić na własny rachunek i nie dorabiać do tego chorej ideologii opartej na przemocy (wide utrata uprawnień państwowych za brak przynależności do wiodacej organizacji kiedyś, jakieś naciski na organizacje ogólnie teraz, prace społeczne itp. No czysty k-19 filmowy),
2. Sa kluby ktore pomieszczenia (na przekaźnik) opłacają samemu. Gorsi i lepsi czy jak?
3. Jak nie będzie kasy to się coś likwiduje i już (np. przekaźnik jak nie ma szans na pomieszczenie). Bez ideologii, jęków i histerii. To jest zabawa, nie praca czy ideologia czy protega.
4. Do edukacji to są przeznaczone instytucje edukacyjne. Tylko i wyłacznie. Zajęcia tez powinny być jakoś nadzorowane (hospitacje, program, osadzenie w realiach), wykładowcy po jakiejs normalnej szkole, XXIw, BHP. ośwetlenie, sprzęt ochronny itp.
Nie jesteś w prywatnej graciarni w chacie na prywatnym terenie tylko w miejscu wspólnym, dedykowanym, osadzonym prawnie (nie tylko przez wynajm ale przede wszystkim przez zgłoszenie akcesu przynależności, często z pomoca opiekuna prawnego). Odpowiadasz za nieletnich, ich bezpieczeństwo, edukacje w sumie też (chodzi mi o proporcje w nauczaniu i podobnie) itp.
Jak chcecie mieć część refundacji kosztów pomieszczeń i innych to się dogdajcie z edukacją jak się da na sensownych warunkach.
  sp9mrn pisze:


  To zawsze jest jakiś układ.

No kwitesensja wątku wesoły Naprawdę zobaczcie ten film k-19, sensowny jest.
  sp9mrn pisze:


  Tyle, że tu działa brutalna statystyka - i mocno mnie zastanawia, że nie chcecie zauważyć różnicy pomiędzy (na przykład):
  1. 40 członkami LOK (krótkofalowcami)
  a
  2. 5 członkami LOK i 35 facetami chodzącymi do klubu.

Ale jak ktoś widzi atrakcyjność klubu za 60 zł na rok to zapłaci, prawda?
Jak nie płaci to:
1. Nie chce się identyfikowac z organizacją z jakiś powodów np. dorabiania ideologii to tak czystej od tego dziedziny jak łączność.
2. Oferta nie jest dostatecznie atrakcyjna.

Nie rozumiem na co narzekasz.


// Canis - jak piszę że nie wiem czy DMR jest na openie to oczekuje odpowiedzi od poważnego praktyka co coś uruchomił na serio (domyślnie open softeare i Open Hardware a przynajmnniej hardware jakieś modułowe wide radia do telemetrii) a nie ze nie chce mi się szukać po github żrodel bądź jestem analfabetą co nie potrafi kompilować. Sam pisałeś o duchu Open Software to konsekwentnie proszę.
_________________
Jarek
tylko 433500, tylko FM, tylko handy na spacerach z Dianą. W końcu jestem psiarzem i legalnym włascielem licencji a nie krótkofalarzem :)
  
Electra20.06.2018 20:37:43
poziom 5

oczka
  
sp9eno
14.02.2018 12:49:07
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice n/Kłodnicą

Posty: 833 #2517191
Od: 2010-4-9
  sp3mil pisze:

   sp9mrn pisze:

   Cały czas mam niejasne przeczucie, że do części Kolegów nie dociera rzeczywistość...

  Owszem dociera:


A jednak niekoniecznie dociera.
MIL, czy Ty wiesz co to jest stowarzyszenie lub mówiąc inaczej organizacja społeczna
i po co się ją zakłada?

Z Twoich wypowiedzi wynika, że niekoniecznie wiesz.
A nawet jak wiesz i rozumiesz to udajesz, że jest odwrotnie.

Nie rozumiem dlaczego, ale to już inna "para kaloszy".

Andrzej eno
_________________
OT50 PZK Gliwice
http://www.pzk.gliwice.pl/
http://sp9pdf.polsl.pl/
  
canis_lupus
14.02.2018 14:32:11
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4049 #2517214
Od: 2013-7-18Ilość edycji wpisu: 1
  sp3mil pisze:  // Canis - jak piszę że nie wiem czy DMR jest na openie to oczekuje odpowiedzi od poważnego praktyka co coś uruchomił na serio (domyślnie open softeare i Open Hardware a przynajmnniej hardware jakieś modułowe wide radia do telemetrii) a nie ze nie chce mi się szukać po github żrodel bądź jestem analfabetą co nie potrafi kompilować. Sam pisałeś o duchu Open Software to konsekwentnie proszę.


Chłopie, o czym Ty?
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
sp3mil
20.02.2018 18:46:34
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 83 #2520039
Od: 2017-7-20
  canis_lupus pisze:

   sp3mil pisze:   // Canis - jak piszę że nie wiem czy DMR jest na openie to oczekuje odpowiedzi od poważnego praktyka co coś uruchomił na serio (domyślnie open softeare i Open Hardware a przynajmnniej hardware jakieś modułowe wide radia do telemetrii) a nie ze nie chce mi się szukać po github żrodel bądź jestem analfabetą co nie potrafi kompilować. Sam pisałeś o duchu Open Software to konsekwentnie proszę.


  Chłopie, o czym Ty?

O Twoim wcześniejszym wpisie.
_________________
Jarek
tylko 433500, tylko FM, tylko handy na spacerach z Dianą. W końcu jestem psiarzem i legalnym włascielem licencji a nie krótkofalarzem :)
  
SP8TBG
23.02.2018 19:31:27
poziom 1Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnobrzeg

Posty: 42 #2520946
Od: 2018-1-13
Jak już mowa o klubach LOK. Co dzieje się z majątkiem klubu po jego rozwiązaniu?
_________________
Bartek vel Bejrut

SP8TBG
Baofeng UV82
  
SP3HSZ
24.02.2018 08:37:16
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: JO81FU

Posty: 143 #2521030
Od: 2011-11-16
Przejmuje LOK.
_________________
Vy73 Daniel SP3HSZ
  
SP6MCW
24.02.2018 17:21:52
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JO81ND

Posty: 291 #2521190
Od: 2015-7-24
Likwidacja klubów krótkofalarskich LOK trwa od wielu lat.
Mam uzasadnione obawy, że to samo może spotkać kluby związane z ZHP i PZK. Dla niektórych są to pozostałości komunizmu i trzeba je zaorać.
_________________
SP6MCW
Mariusz.
Precz z dysortografią!
_______________________________________
Heathkit SB104A+SB644, FDK Multi2000, Kenwood TS-450S oraz kombinacje prawie antenowe ,)
  
sp3mil
25.02.2018 07:59:16
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 83 #2521316
Od: 2017-7-20
  SP6MCW pisze:

  Likwidacja klubów krótkofalarskich LOK trwa od wielu lat.
  Mam uzasadnione obawy, że to samo może spotkać kluby związane z ZHP i PZK. Dla niektórych są to pozostałości komunizmu i trzeba je zaorać.

Nie pozostałości komunizmu tylko jeżeli prowadzisz zajęcia z młodzieżą nieletnią zorganizowane i pod szyldem to powinieneś robić to odpowiednio sensownie w bardzo szerokim zakresie i szanując wszystkie zasady społeczne w tym rolę opiekuna prawnego i przepisy. To nie jest prywatna chata z prywatnym terenem gdzie wszyscy są dorośli łacznie z psami (a jak dzieci wyjątkowo to z opiekunem). A nie mamy kluby (gdzie pije sie cherbatkę) i trzymajmy się kurczowo a może jakiś protest na poważnie bo zły system to zabiera bo nieekonomiczne i dzieci uciekają i co tu zrobić i ogólnie kiepsko.
A więcej mi się nie chce, odnieście się sensownie do pkt 4 to może to rozwinę. Robicie wszystko żeby kompromitować zorganizowane krótkofalarstwo (tak to odbieram) w sensie struktury tych organizacji (o duchu XXIw w sensownym wydaniu nie mówiąc czy dyskusji ) to się nie dziwcie że może być komentarz kontra i to jeszcze jajcowaty. Jakiś obowiązek myślenia pod linijkę czy co?

Poczytaj sobie wymagania na komputer w szkole na początek. Chyba net w tych klubach powinien być, nie? Zakaz palenia w klubie jest (o reszcie nie mówiąc)?
Jakie konsekwencje za przyjście nawalonym? Regulamin /etc. BHP.
_________________
Jarek
tylko 433500, tylko FM, tylko handy na spacerach z Dianą. W końcu jestem psiarzem i legalnym włascielem licencji a nie krótkofalarzem :)
  
sp3slu
02.03.2018 21:31:34
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 536 #2523149
Od: 2010-9-14
Koledzy, można tu wkleić dokument PDF tak aby było widać jego treść ? jak to uczynić ?
  
Electra20.06.2018 20:37:43
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 5 / 5    strony: 1234[5]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » SYTUACJA KLUBÓW ŁĄCZNOŚCI LOK

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta