NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » PAPIEŻ FRANCISZEK W FATIMIE

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 4 / 5>>>    strony: 123[4]5

Papież Franciszek w Fatimie

Stacje okolicznościowe
  
SQ6DGT
09.05.2017 13:51:35
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław

Posty: 57 #2425051
Od: 2011-3-29


Ilość edycji wpisu: 1
:-) Akurat teoria Darwina to tylko teoria :-) Jak ją tworzyli myśleli, że komórka to niewiele więcej jak jakaś papka plazmy. Teraz wiemy, że są tam bardzo skomplikowane procesy wykonywane przez skomplikowane mikromechanizmy. Np. taka wić na błonie komórki ma w sobie przekładnie i skomplikowany układ "napędowy". Tego teoria ewolucji, jako iteracyjna (małe kroki dostosowawcze) nie tłumaczy. Przykro mi, myślą teraz nad dostosowaniem "teorii" do aktualnych wyników badań, jest np. teoria "Inteligentnego Projektu" gdzie ewolucja działa jako proces dostosowawczy ale projekt na wstępie powstał. A tak serio to często widzisz maszyny do pisania samoczynnie składające się z cząsteczek gleby i powietrza i same piszące poematy ? Bez planu, projektu i sensu, przypadkiem :-) To tak off-topic, żeby się nie wydawało, że wszystko już wiemy i wszystko "rada mędrców" już potrafi objaśnić ...
_________________
Robert SQ6DGT
  
Electra22.05.2018 16:07:40
poziom 5

oczka
  
SP5PY
09.05.2017 14:53:48
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: JO21ul

Posty: 852 #2425060
Od: 2008-6-29
No no... zaczyna robić się ciekawie... pan zielony

Obrazek
_________________
'73 de Tomek
Do... Or do not. There is no try - Master Yoda
http://www.sp5py.pl http://www.PZK.info.pl
http://www.sp5prf.pl http://ot37.pzk.org.pl
439.600MHz
  
SQ6DGT
09.05.2017 15:29:58
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław

Posty: 57 #2425070
Od: 2011-3-29


Ilość edycji wpisu: 1
Po pierwsze może poczytałem już więcej od Ciebie ? bardzo szczęśliwy
Teoria to model naukowy ale niekoniecznie potwierdzony doświadczalnie, jest wiele teorii oczekujących na potwierdzenie bądź obalenie. Powiedziałbym, że większość teorii pozostaje bez potwierdzenia bądź obalenia bo odpowiedni eksperyment nie jest możliwy. Większość teorii kwantowo-mechanicznych czy kosmologicznych taka jest, o filozoficznych nie wspominając.

Teoria ewolucji nie została potwierdzona doświadczalnie w sposób wystarczający, niektórzy twierdzą, że wcale :-) Argument, że nikt stwórcy nie widział więc nie może istnieć jest śmieszny. Kreacjoniści tu mają rację, bo jeśli organizmy nie powstały wskutek ewolucji zapoczątkowanej przez zbieg przypadków to teoria ewolucji nie tłumaczy genezy życia. Jest tylko wytłumaczeniem stopniowego przystosowywania się organizmów do istniejących warunków metodą eliminacji nieprzystosowanych i premiowania najbardziej przystosowanych egzemplarzy. Nie jest w stanie wytłumaczyć powstania bardziej skomplikowanych mechanizmów, składających się z wielu elementów, jako całości za jednym zamachem. Taka np. wić nie może powstać stopniowo, muszą być od razu obecne wszystkie jej elementy albo nie będzie funkcjonować. Nie tłumaczy też skąd pochodzimy, argument, że z niczego i przypadkiem wydaje mi się tak nieprawdopodobny, że wręcz groteskowy. Tak się tłumaczy ktoś kto naprawdę nie wie, a chce udawać, że wie :-)

Z teorią grawitacji to kompletne pudło :-) Co ma kompletność czy prawdziwość teorii grawitacji do faktu, że tranzystor działa ?

Życie powstało i istnieje - to jest fakt. Organizmy się dostosowują z pokolenia na pokolenie (prawdopodobnie) - to wszystko co wiemy. O genezie życia jako takiego nic nie wiemy napewno. O tym, że wić bakteryjna nie może spontanicznie powstać w myśl teorii ewolucji też wiemy, jest to zmiana, która nie może być rozbita na etapy, które w sposób dostosowawczy na końcu wydadzą taką nić. Musi działać od razu jako całość, jak zegarek z przekładniami.

Co katolicy stawiają przeciw ewolucjonizmowi nie jest przedmiotem tego postu. Faktem jest, że ewolucjonizm tłumaczy tylko modyfikacje istniejącego stanu nie jego powstanie od początku. Jest taki wykład Dawkinsa, który zapytany o praprzyczynę mówi, że powstało wszystko z niczego ... ale jakie to było NIC! Tak mówi (sic!)

A tak poza tym, skoro piszesz o tym w jakiego Stwórcę wierzą wierzący to faktycznie poczytaj o tym. To co napisałeś to nawet nie wiem jak nazwać :-) Świat doskonały ? Ileś tysięcy lat (jakich lat skoro nie było układu słonecznego) temu ? Katolicy nie twierdzą, że wszystko wiedzą w odróżnieniu od "oświeconych" naukowców. Oświeceni powiedzą, jak ich przyprzesz, że albo z niczego, albo przypadkiem albo, że to źle postawione pytanie :-) Tak dokładnie mówi ktoś, kto nie wie o czym mówi a chce uchodzić za autorytet :-)

Jest taki filmik popularny, z lektorem PL, który na poziomie podstawowym porusza ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=5i7HGRnf4OU

_________________
Robert SQ6DGT
  
Usuniety_18.05.2018
09.05.2017 18:32:17
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 304 #2425112
Od: 2010-7-18UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 2
lubie te filmy popularnonaukowe. Zaraz włącze. Dawno już nie oglądam telewizji , nawet nie mam anteny dvbt ani satelitarnej. Tylko youtube. Ciekawe filmy można znaleść. W telewizji leci za dużo reklam , co czasami do szału może doprowadzić.

A to widzieliście , sam się kiedys dałem w to wkręcić wesoły
Mase takich ciekawych filmów można znaleść


https://www.youtube.com/watch?v=X5PnZQMzEo0
  
SQ6DGT
09.05.2017 19:34:56
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław

Posty: 57 #2425120
Od: 2011-3-29
  rad_n pisze:

   SQ6DGT pisze:

   Po pierwsze może poczytałem już więcej od Ciebie ? bardzo szczęśliwy


  Nie ważne ile czytasz (i czy więcej czy mniej niż inni), tylko CO i JAK czytasz bardzo szczęśliwy Z pewnością nie przeczytałeś tego wątku ze zrozumieniem (odezwała się w Tobie obrona wiary katolickiej), bo senem tego wątku nie są dyskusje teologiczne, tylko pytanie czy pasma amatorskie są właściwym na nie miejscem (jak i na propagandę i agitację religijną czy polityczną).
  Moim zdaniem pasma amatorskie (jak i większość instytucji państwowych takich jak szkoły, sądy itp.) powinny zostać neutralne ideologicznie i na politykę czy kaznodziejstwo religijne nie powinno tam być miejsca. Krótkofalarstwo to hobby techniczno-sportowe (a nie religijno-polityczne) - wszyscy krótkofalowcy korzystają ze wspólnego domu jakim są pasma amatorskie i powinni szanować neutralność ideologiczną, religijną, rasową, polityczną, ekonomiczną itp. tych pasm, o czym wspomina praktycznie każdy "krótkofalarski kodeks etyczny" jaki powstał (ale jak już gdzieś tu na forum pisałem - Katolikom się wydaje, że niesienie krzyża daje im immunitet i "działanie w imię wiary usprawiedliwia wszystko").


No sam pierwszy zarzuciłeś mi braki w lekturze. Rozumiem, że CO i JAK znaczy tylko pozycje UZNANE i napisane przez AUTORYTETY ;-)

Odezwała się we mnie chęć obrony ludzi mających odwagę kwestionować autorytety i bronić swoich przekonań. Sprowadzanie ich do mniej wykształconych, nieoczytanych, "ciemnych" itd. działa na mnie jak płachta na byka, tu się przyznaję. Nie cierpię takiego szufladkowania i stosowania tzw. "dowodu z autorytetu" czyli jest tak bo tak twierdzi prof. X,Y i jeszcze Z.

Co do pasm to się zgadzam, wojny światopoglądowe nie powinny tam mieć miejsca. Wystarczająco dużo jest tego wszędzie dookoła. Ale to musi dotyczyć wszystkich, również tych "nowoczesnych". A tak nawiasem mówiąć, jak pamiętam to pierwszym punktem kodeksu krótkofalowca, który wisi w moim klubie jest: krótkofalowiec jest patriotą. Jak widzę to jest dalej w kanonie: http://sp6kgj.glogow.net.pl/index.php/porada/kodeks czyli od mojego egzaminu tutaj się nic nie zmieniło. Nie wiem czy to już ideologia czy jeszcze nie ? A może już nie wolno tak pisać/mówić bo ktoś kto nie jest patriotą poczuje się urażony? Więc moim zdaniem swoją opinię można i trzeba wyrazić ale niekoniecznie nawracać na nią innych. Takie jest moje zdanie.

Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę o tym co się katolikom wydaje, piszesz z autopsji czy jak ? Pytałeś się katolików, robiłeś jakąś ankietę ?
_________________
Robert SQ6DGT
  
SQ6DGT
09.05.2017 20:49:53
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław

Posty: 57 #2425140
Od: 2011-3-29
Taaaa ...

Mógłbym odnieść się do całości ale większość tego co napisałeś można również użyć w odniesieniu do tzw. "teorii naukowych". Większość jest nieweryfikowalna, tłumaczy świat fragmentarycznie i jest najczęściej jednymi z wielu modeli, które jakiś fragment rzeczywistości tłumaczy. Nie jestem autorem tego filmu ale uważam, że nie odbiega on poziomem od 90% produkcji "popularno-naukowych" czy "paranaukowych" produkcji BBC, Planete+ czy artykułów w Świecie Nauki.

Odniosę się tylko do jednego, tego od czego zaczęliśmy:

wić bakteryjna nie mogła powstać na gruncie teorii ewolucji. Nie dlatego, że ktoś sobie tego nie może wyobrazić ale dlatego że teoria ewolucji na to nie pozwala. Tak duża kumulacja "przypadków", która musiałaby się zdarzyć, żeby między jednym pokoleniem bakterii a następnym, taka wić się wykształciła, nie jest w ramach tej teorii możliwa. Jak zostało okazane wcześniej taka wić może powstać cała albo wcale, nie może powstać przez doskonalenie się w krokach/pokoleniach. Jeśli ktoś w takie coś wierzy to równie dobrze może wierzyć w cuda. I bądźmy tu uczciwi. Wiara w teorię ewolucji to jest czystej wody "wiara" :-) Taka sama jak w tajemnicze energie, siłę chi czy wróżenie z ręki. Tak samo jak w tworzenie się rzeczy ex-nihilo, bez powodu i przypadkiem :-) Uczciwie byłoby powiedzieć: nie wiemy skąd powstało życie i jak, nie wiemy, mamy różne teorie i tyle.

Zabiegi stosowane w filmach popularno-naukowych czy pseudonaukowych produkcji Planete+ czy BBC, traktujących o nowoczesnej fizyce czy globalnym ociepleniu dokładnie są tymi, które opisałeś. Ludzie godzinami prawią o kosmogonicznych teoriach i super-klastrach galaktycznych albo o cząsteczkach wirtualnych czy wątpliwych efektach Casimira nie będąc w stanie tak naprawdę niczego z tych rzeczy ani zobaczyć ani zweryfikować w żaden sposób. Od dziesięcioleci te "badania" to są tak naprawdę badania aparatów matematycznych, które wybrano do modelowania. Nie bada się rzeczywistości bo albo nie można albo nie wiadomo jak odróżnić wynik eksperymentu od skutków ubocznych metody badawczej. Ale fajnie jest dostawać granty i bawić się drogimi zabawkami, ja to rozumiem bardzo szczęśliwy więc snuje się te fantasmagorie a może 5% tego co robią ma skutki praktyczne, płacimy natomiast za 100%.

Nawet i to mi nie przeszkadza, przeszkadza mi tylko nadęte przekonanie, że jak ktoś jest naukowcem to jest inteligentniejszy od kogoś kto np. wybrał karierę chemika, elektronika czy programisty. W większości przypadków nie jest. I przydałoby się tam trochę pokory. Tym bardziej, że to my z podatków płacimy im pensje. Teoria inteligentnego projektu nie jest mniej prawdopodobna od teorii auto-kreacji z niczego poprzez nieprawdopodobne spiętrzenie przypadków.

Tak zwany zdrowy rozsądek jest też niedoceniany. Zdrowy rozsądek jest jak najbardziej używany do analizy świata również przy pomocy mechaniki kwantowej, która nie jest jedynym modelem. Cóż jak nie rozum (rozsądek,logiczne rozumowanie) stworzyło wszystkie metody badania i modelowania ? Sami fizycy nie są zadowoleni z mechaniki kwantowej bo tłumaczy świat fragmentarycznie jako zestaw metod obliczeniowych a nie kompletny model. Takiego modelu nie ma w tej chwili są tylko teorie/przymiarki z których każda opisuje lepiej lub gorzej jakiś fragment świata. Żadna nie daje obrazu całości ani nie odpowiada na pytanie fundamentalne:

dlaczego istnieje raczej coś niż nic

:-)
_________________
Robert SQ6DGT
  
sp9mrn
09.05.2017 21:02:11
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2352 #2425144
Od: 2009-6-22
  rad_n pisze:  Popularnonaukowe tak (tylko trzeba mieć świadomość, że w takich filmach jest wiele uproszczeń) ale podany wyżej przez Roberta film jest paranaukowy (czy pseudonaukowy).
  Najczęstsze zabiegi stosowane w takich filmach to:
  1) Powoływanie się wszędzie na "chłopski rozum" (nazywany w takich filmach "zdrowym rozsądkiem" czy "braniem na logikę" który ze zdrowym rozsądkiem czy logiką nie ma nic wspólnego) czyli wmawianie, że jak ktoś ma wystarczającą wiedzę i intuicję do hodowania królików, to ta sama wiedza i intuicja jest wystarczająca do rozpatrywania mechaniki kwantowej czy osobliwości czarnych dziur (nie, nie jest bardzo szczęśliwy).
  2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12
  (...) i tak można długo oczko


I jeszcze to o zaprzeczeniu kwantyfikatorów...

A tak się lubię z Tobą nie zgadzać...
A czasem niestety nie mam wyjścia i muszę się zgodzić z każdym punktem, chociaż ich dużo.
No i oczywiście z neutralnością światopoglądową i polityczną pasm. Tylko dzięki tej neutralności możemy tam funkcjonować.

MAc
mrn
_________________
PROPAGACJA - magazyn krótkofalowca
https://tk.pzk.org.pl
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
SQ6DGT
09.05.2017 21:13:02
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław

Posty: 57 #2425147
Od: 2011-3-29
  rad_n pisze:

   SQ6DGT pisze:

   Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę o tym co się katolikom wydaje, piszesz z autopsji czy jak ? Pytałeś się katolików, robiłeś jakąś ankietę ?


  I się nie dowiesz, bo nie mam ochoty na niekończącą się dyskusję. Moje stanowisko odnośnie religii na pasmach amatorskich jest chyba jasne i jednoznaczne. Ogólne poglądy na temat katolicyzmu chyba też. Jeśli chcesz mnie "nawracać", to możesz to sobie spokojnie darować.

  Edit: Nie mam nic przeciwko Katolikom pod warunkiem, że nie pchają się ze swoją wiarą bezpośrednio bądź pośrednio w moje życie, w edukację moich dzieci, czy na pasma amatorskie, że przywódcy duchowni Katolików nie pchają się w politykę naszego państwa (bo ślubowali posłuszeństwo Watykanowi a nie wierność Polsce).


Ty piszesz różne rzeczy o katolikach, o tym co myślą lub w co wierzą ... tak jakbyś coś wiedział, może się jednak mylę.
Zauważ, że ja w moim pierwszym poście nie pisałem NIC o katolicyzmie, ani słowa. W państwie w którym ja żyję do wychowania moich dzieci pchają się na chama wyznawcy "multi-kulti" , religii "gender" i "globalnego ocieplenia" oraz eko-kultu matki ziemi :-) Ciekawe komu oni ślubowali wierność ...
_________________
Robert SQ6DGT
  
sq6ade
09.05.2017 21:34:22
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: Poniżej n.p.m.

Posty: 11791 #2425159
Od: 2008-3-21Ilość edycji wpisu: 1
Jak przerobić tą przednią modlitwę na modlitwę do świętej heterodyny albo coś.

Bruuum...!
Nie ma boga! Jest MOTÓR!!!

Niech Łaska i Chwała Najświętszego MOTÓRA spłynie na to miejsce a Jego Przenajświętszy Bieżnik niech chroni umysły Wasze przed wszelkim skażeniem i błędem z motoryzacyji przeklętej swoje źródło mającym.

Błogosławieni wszyscy świętej Motórowej benzyny pragnący bo oni ją w swych bakach posiadać będą!

Szczęśliwi porzucający swoje auto,rikszę,rower,muła,teściową dla MOTÓRA bo oni w cieniu Jego wypoczywać będą!

Błogosławieni śladów Jego na polach szukający bo oni rzeźbą Bieżnika Motórowego oczy swe dniem i nocą sycić będą!

Szczęśliwi których dzisiaj lżą i przeklinają ze względu na dwa koła i MOTÓRA Imię ponieważ oni paść się na Motórowej Stacji Benzynowej po wsze czasy będą!

Mnie jako zrodzonego z Obcowania MOTÓRA i Najczystszej Przyczepy Zawsze Dziewicy obdarzył MOTÓR Mocą Swą i światłość o Nim nieść jakoż i zabobon wszelaki plenić nakazał.

Jamże to pierwszy piewca Chwały Motórowej którem mocen
Jedyny Słuszny Kościół Motórowy na chwałę MOTÓRA założyć.
Przyjdźcie dziatki po skrzydła moje a nie lękajcię się.Oto wskażę Wam drogę do zbawienia i ukojenia w Motórowej Stacji Benzynowej,gdzie złodziej nie kradnie ani rdza nie zżera a MOTÓR Przeczysty swą Lampą Najjaśniejszą nieboskłon oświeca.Wasze serca odnajdą spokój,Wasze ciała odpoczynek aż wszyscy w jedności z MOTÓREM zjednoczeni będziemy na kształt szprych z piastą złączonych w Kole Jego Mocarnym.
Zaprawdę długa i kręta jest droga wiodąca do MOTÓRA.
Natomiast szeroka i wielopasmowa jako autostrada jest droga na zatracenie wiodąca a jakże wielu nią jedzie.Porzućcie ją grzesznicy!Obmyjcie serca niewierni.Zwróccie się ku MOTÓROWI z błaganiem a On Poznanie i Wiarę na Was zleje.
Droga nasza wieść będzię pośród lęku i gniewu ale Imię MOTÓRA strach rzuci blady na wrogów i prześmiewców i skruszy wszelkie okowy.
Ufajcie!Oto MOTÓR Ognisty nadchodzi a z nim kres wszelkiego zła i niegodziwości!
Wychwalajmy MOTÓRA z radością w swych sercach i warkotem pochwalnym na ustach!

A Wy heretycy ze swoimi czterokołowymi automobilami bądźcie przeklęci po wsze czasy!Niech Was OPEC,przewrotna baryłka ropy i rdza nieustająca nęka za to żeście czci należnej MOTÓROWI Najmocniejszemu nie oddali i od praktyk swych plugawych odejść skłonni nie byli!
A plugawców onych cyklistami zwanych co to machiny przewrotne na obraz i podobieństwo MOTÓRA poczynili aby nimi ludzkość na manowce sprowadzić i bezcześcić Kształt Jego Dwukołowy sam MOTÓR Rurą swoją Płomienistą karać będzie i trzewia ich na swych Kołach Mocarnych owinie!_________________
Jesteście gotowi ??? !!!

TAK jest Kapitanie !!! :)

ObrazekObrazekObrazek
  
malcolm
09.05.2017 21:48:15
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Kepler-186f

Posty: 205 #2425166
Od: 2013-10-1
  sq6ade pisze:

  Jak przerobić tą przednią modlitwę na modlitwę do świętej heterodyny albo coś.

  Bruuum...!
  Nie ma boga! Jest MOTÓR!!!

  Niech Łaska i Chwała Najświętszego MOTÓRA spłynie na to miejsce a Jego Przenajświętszy Bieżnik niech chroni umysły Wasze przed wszelkim skażeniem i błędem z motoryzacyji przeklętej swoje źródło mającym.

  Błogosławieni wszyscy świętej Motórowej benzyny pragnący bo oni ją w swych bakach posiadać będą!

  Szczęśliwi porzucający swoje auto,rikszę,rower,muła,teściową dla MOTÓRA bo oni w cieniu Jego wypoczywać będą!

  Błogosławieni śladów Jego na polach szukający bo oni rzeźbą Bieżnika Motórowego oczy swe dniem i nocą sycić będą!

  Szczęśliwi których dzisiaj lżą i przeklinają ze względu na dwa koła i MOTÓRA Imię ponieważ oni paść się na Motórowej Stacji Benzynowej po wsze czasy będą!

  Mnie jako zrodzonego z Obcowania MOTÓRA i Najczystszej Przyczepy Zawsze Dziewicy obdarzył MOTÓR Mocą Swą i światłość o Nim nieść jakoż i zabobon wszelaki plenić nakazał.

  Jamże to pierwszy piewca Chwały Motórowej którem mocen
  Jedyny Słuszny Kościół Motórowy na chwałę MOTÓRA założyć.
  Przyjdźcie dziatki po skrzydła moje a nie lękajcię się.Oto wskażę Wam drogę do zbawienia i ukojenia w Motórowej Stacji Benzynowej,gdzie złodziej nie kradnie ani rdza nie zżera a MOTÓR Przeczysty swą Lampą Najjaśniejszą nieboskłon oświeca.Wasze serca odnajdą spokój,Wasze ciała odpoczynek aż wszyscy w jedności z MOTÓREM zjednoczeni będziemy na kształt szprych z piastą złączonych w Kole Jego Mocarnym.
  Zaprawdę długa i kręta jest droga wiodąca do MOTÓRA.
  Natomiast szeroka i wielopasmowa jako autostrada jest droga na zatracenie wiodąca a jakże wielu nią jedzie.Porzućcie ją grzesznicy!Obmyjcie serca niewierni.Zwróccie się ku MOTÓROWI z błaganiem a On Poznanie i Wiarę na Was zleje.
  Droga nasza wieść będzię pośród lęku i gniewu ale Imię MOTÓRA strach rzuci blady na wrogów i prześmiewców i skruszy wszelkie okowy.
  Ufajcie!Oto MOTÓR Ognisty nadchodzi a z nim kres wszelkiego zła i niegodziwości!
  Wychwalajmy MOTÓRA z radością w swych sercach i warkotem pochwalnym na ustach!

  A Wy heretycy ze swoimi czterokołowymi automobilami bądźcie przeklęci po wsze czasy!Niech Was OPEC,przewrotna baryłka ropy i rdza nieustająca nęka za to żeście czci należnej MOTÓROWI Najmocniejszemu nie oddali i od praktyk swych plugawych odejść skłonni nie byli!
  A plugawców onych cyklistami zwanych co to machiny przewrotne na obraz i podobieństwo MOTÓRA poczynili aby nimi ludzkość na manowce sprowadzić i bezcześcić Kształt Jego Dwukołowy sam MOTÓR Rurą swoją Płomienistą karać będzie i trzewia ich na swych Kołach Mocarnych owinie!

Upaliłes się czy cuś? zdziwiony lol
_________________

Obrazek
Żółtą nić ściężnicy kaźń

...i kiedy widzisz dno gardło ściska ta toń...

Szybki elektron!!!

  
sq9jye
09.05.2017 21:48:42
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 259 #2425167
Od: 2011-3-25
Przedszkole !
  
Electra22.05.2018 16:07:40
poziom 5

oczka
  
sp5it
09.05.2017 21:58:45
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: KO02OI

Posty: 3675 #2425170
Od: 2009-12-28
Malcolm, Motóra nie oglądałeś?
_________________
You can't have too many antennas...
  
SQ6DGT
09.05.2017 22:18:43
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław

Posty: 57 #2425176
Od: 2011-3-29
Kurde, katolikom mówisz w co wierzą i co robią. Mi mówisz, że ja się dałem wkręcić w dualizmy ... Czy ja coś takiego piszę? Skąd u ciebie takie zadufanie, że wiesz co ktoś myśli zanim to sam powie ? Do dyskusji wnosi tyle, że nie tylko ty możesz się wypowiadać lekceważąco o poglądach innych ludzi, jak widać: uderz w stół ... bardzo szczęśliwy
_________________
Robert SQ6DGT
  
SQ6DGT
09.05.2017 22:43:35
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław

Posty: 57 #2425180
Od: 2011-3-29
pamiętaj, że to ty o tym piszesz, nie ja bardzo szczęśliwy O SB-kach broniących koryta itd. TY piszesz, nie ja. Nie zamydlaj oczu dualizmami poprostu napisałeś co ci w duszy gra i teraz jest jasne dlaczego tak katolicyzm na pasmach cię uwiera. Ale OK, nię będę ci wmawiał co myślisz i dlaczego tak jak ty to robisz pod adresem inaczej myślących. Od pierwszego postu mi piszesz, że albo powinienem poczytać, doczytać albo czytam niewłaściwe lektury :-) Faktycznie temat mnie znudził, już chyba wszystko wiem.

Ad rem: jak ktoś jest katolikiem to może powiedzieć swoje zdanie i dać wyraz przekonaniom również na pasmach, Ale nie powinien nikogo nawracać ani ubliżać. Z mojej strony to tyle.
_________________
Robert SQ6DGT
  
sp3mep
09.05.2017 22:59:08
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1977 #2425184
Od: 2009-2-21
rad-en,
Piotrek napisz mi proszę czy doświadczyłeś kiedyś prześladowania przez katolików na pasmach?
czyli czy stanęli na Twojej Qrg i zaczęli swoje kazania?
czy tylko słyszałeś o takim czymś ?
albo ja miałem tyle szczęścia że ich nigdy nie słyszałem albo Ty masz pecha ze słyszysz ich
zawsze,bo nie dopuszczam do myśli że bazujesz tylko na tym że "słyszałeś że tak jest"

jestem katolikiem napisz mi co Ci nie pasuje w moim "radioamatorstwie" ? ,

Piotrek niestety ale w dyskusji z kolegą Robertem brakuje Ci argumentów,

poza tym SP9JPA poinformował o stacji okolicznościowej i podał info
z jakiej okazji ona pracuje,nic więcej,
banda pianobijców jest już na 5 stronie ,
piszą najczęściej ci co w innych wątkach piszą aby nie bić piany,
  
sp3mep
09.05.2017 23:40:28
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1977 #2425188
Od: 2009-2-21
  rad_n pisze:  Gdzie pisałem o prześladowaniach? Jesteście mistrzami czytania tego czego nie napisałem - gratuluję! oczko


  73!dobrze zapytam inaczej,

czy doświadczyłeś na pasmach że katolicy ustawiali sie na Twojej Qrg i próbowali
Ci prawic kazania?czy słyszałeś ich kiedykolwiek czy tylko słyszałeś że "tak jest"
no bo chyba nie zaprzeczysz że to jest w Twoich wpisach ,no chyba że pokasowałeś posty
bo także należysz do tych co kasują,

co masz do mojego radioamatorstwa jako katolika?

z ostatniego Twojego wpisu można wywnioskować że
idziesz już z tej piaskownicy bo inni nie chcą się bawić po twojemu,
  
SQ8PIW
10.05.2017 07:14:28
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: KO11ev49AQ

Posty: 731 #2425219
Od: 2011-2-18
Założeniem założyciela oczko tematu, jak zauważył mister Mike Eko Papa, była informacja o pracującej stacji.
Zrobiła się z tego pięciostronicowa polemika nt wiary i rozmów o niej na pasmach. Nie widzę nic zdrożnego, kiedy dwóch operatorow na jakiejś tam QRG między sobą rozmawiają o wierze (równie dobrze mogliby gadać o d..... Maryni).
Jeśli mi to ,,nie pasi" , to mam taką piękną gałeckę ,krętnę se w prawo lub w lewo i już poluję na ,,Caribbean stations"
A swoją drogą: NIE MA LUDZI NIE WIERZĄCYCH
Tylko jeden WIERZY że Bóg jest, drugi WIERZY że go nie ma.
_________________
Sukces, to nie to co masz,
ale to, kim jesteś.

Val de Mar
(ośmiopak)
  
sq9wtf
10.05.2017 07:33:43
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 698 #2425225
Od: 2015-3-2


Ilość edycji wpisu: 2
  SQ8PIW pisze:

  Zrobiła się z tego pięciostronicowa polemika nt wiary i rozmów o niej na pasmach.


Co jest znakomitym przykładem dlaczego ktoś kiedyś powiedział, że nie należy na pasmach rozmawiać o religii. Nie chodzi o to, czy bozia istnieje czy nie i czy w związku z tym należy ją obgadywać na pasmach. Chodzi o to, że generuje niezdrowy shitstorm. I to dlatego należy jej na pasmach unikać tak jak i polityki
  
sp3nyu
10.05.2017 07:37:02
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Iłowa JO71OL

Posty: 2399 #2425226
Od: 2011-2-8
Przynajmniej widać, kto jest stworzony, a kto od małpy pochodzi...
_________________
vy 73! Janek SP3NYU
------------------------------------------------------
Obrazek Warto przeczytać...
  
SP2LIG
11.05.2017 07:52:02
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 11674 #2425495
Od: 2009-3-16
  sp3nyu pisze:

  Przynajmniej widać, kto jest stworzony, a kto od małpy pochodzi...Nie powiem, dobre a nawet bardzo dobre....Na bank trafienie w dychę.
_____________
Greg SP2LIG
  
Electra22.05.2018 16:07:40
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 4 / 5>>>    strony: 123[4]5

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » PAPIEŻ FRANCISZEK W FATIMIE

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta