NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » SR5WA CZYLI SYF, KIŁA I MOGIŁA

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 7 / 7    strony: 123456[7]

SR5WA czyli syf, kiła i mogiła

  
EI2KK
03.02.2017 21:21:34
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 4655 #2392043
Od: 2012-8-7
Ziemia jest plaska...
Ziemia jest plaska...
Ziemia jest plaska...
Ziemia jest plaska...

Hej, przeciez Ziemia jest plaska!!!!!
lol
_________________
-- Stopka zastępcza --
  
Electra22.10.2017 23:05:46
poziom 5

oczka
  
SP9GMK
03.02.2017 21:38:32
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: JO90OH

Posty: 387 #2392051
Od: 2014-11-25


Ilość edycji wpisu: 1
  SP2LIG pisze:

  Wrzucenie do tego wora służby amatorskiej jest totalnym błędem(urzędy państwowe takowe również popełniają).

No tak, tyle, że napisanie aktu prawnego i jego implementacja do proces. Długi i skomplikowany, często połączony z konsultacjami zapisów. Stąd wniosek, że włączenie służby amatorskiej na tym samym szczeblu co służby profesjonalne po zapisy Ustawy było działaniem przemyślanym i skonsultowanym tak wewnętrznie jak też społecznie.
I nam jako uczestnikom radiokomunikacji amatorskiej ale także jako poprostu obywatelom polskim nie pozostaje nic innego jak dostosować się do prawa stanowionego - nawet, jeżeli naszym prywatnym zdaniem w pewnym zakresie nie jest ono do końca słuszne.
  SP2LIG pisze:

  w służbie amatorskiej samo ŚO może upoważniać danego delikwenta tylko do wystąpienia do UKE o wydanie stosownego pozwolenia radiowego czyli licencji

No właśnie nie tylko. Jakkolwiej wydaje się nam jako Krótkofalowcom to - nie na miejscu - , to ŚO w naszej służbie uprawnia także do obsługi urządzeń radiowych pod nadzorem innego operatora i z zastosowaniem znaku danej stacji.
  SP2LIG pisze:

  personalny znak którego będziesz używał do czasu aż zostanie Tobie licencja cofnięta.

I nowu jest Pan w błędzie. Po pierwsze w Służbie Amatorskiej znak nie jest przypisany personalnie do osoby a do ,,stacji", stanowią o tym: § 2. i § 10. Rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 10. grudnia 2014 w sprawie pozwoleń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej Dz. U. z 2015 poz. 10.
  § 2. Rozporządzenia pisze:

  Użyte w rozporządzeniu określenia oznaczają:
  znak wywoławczy – unikalny ciąg liter łacińskich i cyfr arabskich identyfikujący stację amatorską.

  § 10. Rozporządzenia pisze:


  1. Stację amatorską identyfikuje się za pomocą znaku wywoławczego, który zawiera:
  1) prefiks;
  2) cyfrę arabską z zakresu od 0 do 9;
  3) kombinację maksymalnie:
  a) 7 znaków, składających się z liter i cyfr arabskich, z których ostatni jest literą – w przypadku pozwoleń dodatkowych,
  b) 4 znaków, składających się z liter i cyfr arabskich, z których ostatni jest literą – w przypadku pozostałych kategorii
  pozwoleń

Ponadto pozwolenie radiowe(znak) nie ma terminu ważności cytat: ,,aż zostanie cofnięte" tylko jest ważne do momentu wygaśnięcia (w przypadku pozwoleń kat. 1. i 3. max 10 lat) lub dobrowolnej rezygnacji z niego(na podstawie pisemnego wniosku o uchylenie decyzji). Pozwolenie nie ulega automatycznej prolongacie.
  SP2LIG pisze:

  Bo tylko pod tym znakiem będziesz mógł legalnie pracować w eterze.

Nie tylko. Posiadając ŚO mogę pracować pod znakiem klubowym lub pod znakiem innej stacji jeśli tylko operator odpowiedzialny wyrazi taką zgodę.
  SP2LIG pisze:

  Zapewne dostrzegasz różnicę pomiędzy rzeczonymi wcześniej służbami.

Oczywiście różnice są, tyle , że akurat w zakresie nazwijmy to ,,wymogów kwalifikacyjnych" wszystkie służby stoją na podobnym poziomie formalnym -wymóg świadectwa od każdego ,,operatora". Tak to widzi Minister właściwy do spraw Łączności i nie mnie z nim w tej sprawie polemizować. Dostosowuję się do prawa stanowionego.
  SP2LIG pisze:

  Należy domniemać że cytowany przez Ciebie Artykuł 149 Ustawy PT jest nie precyzyjny lub nawet błędny.

Cóż mogę powiedzieć. Nie mam nic na swoją obronę. Mogę Pana tylko odesłać do Internetowego Systemu Aktów Prawnych, aby sam Pan przekonał się, że to co napisałem to prawda Ustawa Prawo Telekomunikacyjne
  SP2LIG pisze:

  Czy spotkałeś się z taką okolicznością żeby osoba fizyczna posiadająca tylko ŚO samodzielnie nadawała(poza klubem oczywiście) ????? Występowałaby w eterze jako kto/jaki znak ????

Prawo nasze dopuszcza taką możliwość, a że nie jest ona praktykowana to inna sprawa. A jak by występował w eterze? Zwyczajnie pod znakiem stacji, której operator wyraził zgodę na to aby dany delikwent sobie chwilę popracował pod jego nadzorem. Przykładowo: Umawiam się ze znajomym, który ma Świadectwo , że nauczę go tego i owego w kwestii radia. Jeśli udzielę mu zgody aby pod moją opieką ,,zawołał sobie" jako SP9GMK to jest to jak najbardziej dopuszczalne. Bo znak SP9GMK to nie JA jako człowiek, to tylko ,,stacja zainstoalowana w danej lokalizacji", której jestem operatorem.
W różnych lokalizacjach wolno mieć różne ,,stacje".

P.S. Jakkolwiek kuriozalnie by nie brzmiało to co teraz napiszę to jednak: w świetle zapisu art. 149. Ustawy Prawo Telekomunikacyjne wszelka aktywność radiowa np. dzieci pracujących z klubów w ramach programu Radioreaktywacja czy praca Harcerzy na obozach jest tak długo nazwimy to prawnie wątpliwa , dopuki wspomniane osoby nie będą posiadały własnego świadectwa operatorskiego w służbie amatorskiej.

_________________
Pozdrawiam
Grzegorz SP9GMK | HF0POL

Egzamin na Świadectwo radiooperatora klasy A zdany w dniu 18.10.2014
Świadectwo doręczone przez listonosza w dniu 02.01.2015 - 76 dni od egzaminu
Wniosek o pozwolenie złożony osobiście w dniu 09.01.2015 w siemianowickim UKE
Pozwolenie doręczone przez listonosza w dniu 27.01.2015

To mówił Rejtan-Eksperymentator; Mutant, przebieraniec w gatunku krótkofalowych; bez pojęcia o wyobrażeniu
(za Gomoliszewski J. SP3SLU, 2017: post #2421694 - forum PKI)
Niektórzy mówią, że to Polarnik organizujący DX-pedycje na Szetlandy...My wiemy tylko, że jego znak wywoławczy to SP9GMK|HF0POL
OBRAZEK
  
SP2LIG
04.02.2017 09:51:45
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 11261 #2392179
Od: 2009-3-16


Ilość edycji wpisu: 1
Uważam że bezsensem jest dalsze ponowne wałkowanie tematu który był już tu na forum wielokrotnie wałkowany.
Tak jak i teraz również poprzednio były różne zdania w tym temacie.
______________
Greg SP2LIG

P.S Jeżeli dany delikwent ma już ŚO to za góra tydzień będzie miał w ręku pozwolenie radiowe/licencję i będzie miał w głębokim poważaniu czyjąkolwiek zgodę na pracę jako nadawca. Będzie miał swój znak, gorzej może być ze swoją "stacją".
  
SP8ILF
05.02.2017 18:50:45
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: HR08

Posty: 381 #2392673
Od: 2011-10-23
No tak , wszyscy wiedzą ze prawo jest złe , ze PZK ...!!! , wiedzą jak to naprawić . Tylko czemu na forum ,a nie w życiu !? Jakoś nie widziałem i nie słyszałem aby ktokolwiek pod nazwiskiem i znakiem wystartował do władz PZK aby to naprawić,za poparciem kolegów z tego forum . Czemu pod UKE, nie protestujecie że przepisy są bzdurne Czy ktoś tego broni !!!??? Polskie prawo nie zabrania utworzenia stowarzyszenia , związku podobnego do PZK .Więc pokażcie , nie bijcie piany . Ruszcie d... z foteli i pokażcie że można . Naprawcie czynem, a nie nieodpowiedzialną tu pisaniną . Ani razu nie było tematu " NAPRAWMY, UPORZĄDKUJMY, ZRÓBMY LEPIEJ . Inne organizacje wykorzystują fora do walki o swoje prawa 73 wykrzyknikpomysł
_________________
SP8ILF Marian Roman
Wszyscy młodzi, piękni i mądrzy za lat 50-siąt będziecie starzy , pomarszczeni , łysi i psu na budę Wasza dzisiejsza wiedza . Pamiętajcie !!! I błagam piszcie jeśli macie coś konkretnego do powiedzenia, jeśli nie to włóżcie palec w ... a nie stukajcie w klawiaturę !!! 73 mni dx
  
nowy
05.02.2017 20:35:21
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1019 #2392710
Od: 2011-6-20
Dorzucę swoją cegiełkę bo nie jest mi obojętny ten i inne wątki z tej tematyki. Nie robię tego bez strachu bo zaraz ktoś mi napisze. abym się ujawnił znakiem. Dla uspokojenia napiszę, że nie zakłócam nikogo i nie będę więcej pisał, odpisywał ani czytał.Przeczytałem tylko stronę nr 1.
Rzadko mi się zdarza bronić PZK i UKE. Teraz są czasy rządów prawa (wprost) i jeśli jakaś organizacja czy urząd chce coś zrobić zakłucaczowi, czegoś zabronić itp. na każdą reakcję musi mieć podstawę prawną. Mam na myśli te zdarzenia opisane na początku. Nie wystarczy ,że to jest oczywiste i tak wszyscy chcą. A prawo jest wiadomo wszystkim jakie. Więc należy zacząć od "pieca" a potem być konsekwentnym. inaczej ponarzekamy i będzie po staremu. Ba-aj.

  
Electra22.10.2017 23:05:46
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 7 / 7    strony: 123456[7]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » SR5WA CZYLI SYF, KIŁA I MOGIŁA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe aliasy | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta