NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » UKE-NOWE LICENCJE

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 4 / 4    strony: 123[4]

UKE-nowe licencje

http://www.bip.uke.gov.pl/bipurtip/index.jsp?place
  
canis_lupus
2017-04-26 18:40:37
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 2970 #2421241
Od: 2013-7-18


Znam ten papier - nic tam takiego nie ma.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, anonimowy pirat" z Hackerspace Kraków

  
Electra2017-05-29 09:40:29
poziom 5

oczka
  
sp7ivo
2017-04-26 18:57:18
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 753 #2421247
Od: 2009-11-12


Ilość edycji wpisu: 1
Nie jestem prawnikiem, ale czytając ze zrozumieniem poszczególne punkty rozporządzenia (pogrubienia moje):

§ 2. Użyte w rozporządzeniu określenia oznaczają:
1) stacja amatorska – urządzenie albo urządzenia radiowe nadawcze lub nadawczo-odbiorcze wraz z systemem albo systemami antenowymi niezbędne do wykonywania w jednej lokalizacji służby radiokomunikacyjnej amatorskiej;


§ 3. 1. Ustala się rodzaje pozwoleń:
1) pozwolenie kategorii 1 – pozwolenie uprawniające do używania stacji amatorskiej pracującej z maksymalną mocą wyjściową nadajnika 500 W, we wszystkich zakresach częstotliwości przeznaczonych dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;


§ 4. Pozwolenie kategorii 1 wydaje się:
1) osobie fizycznej, która posiada:
(...)


wynika, że pozwolenie kategorii 1 wydaje się osobie fizycznej na używanie stacji amatorskiej, która znajduje się w danej lokalizacji. Więc jak można wystąpić ponownie o pozwolenie kategorii 1 na używanie tej samej stacji przez tą samą osobę jeżeli jest ono już wcześniej wydane? Proszę zwrócić uwagę, że nic nie mówi się w tym fragmencie rozporządzenia o znakach wywoławczych.
W razie dalszych wątpliwości interpretacyjnych prawidłowym adresatem jest UKE.
Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo
  
rad_n
2017-04-26 19:02:17
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 176 #2421250
Od: 2012-7-3
[quote=canis_lupus]

Znam ten papier - nic tam takiego nie ma. [/quote]

Jak to nie ma? §2 pkt 1, czyli definicja stacji amatorskiej, zawiera "...w jednej lokalizacji..." oraz §2 pkt 3, czyli definicja znaku, zawiera "... identyfikujący stację amatorską". Skoro znak identyfikuje stację, to nie może być dwóch różnych znaków identyfikujących tę samą stację amatorską, a skoro stacja to "...w jednej lokalizacji...", to nie możesz mieć dwóch stacji w jednej lokalizacji czyli... nie możesz mieć dwóch znaków w jednej lokalizacji (chodzi o wydanie pozwolenia, bo możliwość użytkowania stacji w lokalizacji innej niż wymieniona w pozwoleniu oczywiście jest, czyli możesz pracować z dowolnej lokalizacji mimo że identyfikujesz stację znakiem wydanym na konkretną lokalizację).
  
rad_n
2017-04-26 19:09:27
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 176 #2421256
Od: 2012-7-3
    sp7ivo pisze:

    Proszę zwrócić uwagę, że nic nie mówi się w tym fragmencie rozporządzenia o znakach wywoławczych.


W tym nie, ale zaraz pod definicją stacji, jest definicja znaku. Jeśli znak identyfikuje stację, to niezależnie od kategorii albo można albo nie można mieć różnych "identyfikatorów" tej samej stacji. Czyli skoro nie można mieć dwóch pozwoleń kategorii 1 na tę samą stację, to i nie można mieć dwóch pozwoleń różnych kategorii (pierwszej i dodatkowego) - powód dokładnie ten sam (czy za czy przeciw, bo przecież "pozwolenie dodatkowe" to tylko nazwa, sama definicja jest analogiczna co kategorii 1, tylko są inne limity mocy, czas ważności pozwolenia itp.)
  
sp7ivo
2017-04-26 19:31:36
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 753 #2421270
Od: 2009-11-12


Ilość edycji wpisu: 3
    rad_n pisze:

    Czyli skoro nie można mieć dwóch pozwoleń kategorii 1 na tę samą stację, to i nie można mieć dwóch pozwoleń różnych kategorii (pierwszej i dodatkowego)


Dla mnie jest to jednoznaczne. Nie jest pozwolenie kategorii 1. Ma swoją oddzielną definicję. Pozwolenie dodatkowe wydaje się posiadaczowi pozwolenia kategorii 1 do nadawania okazjonalnego lub udziału w zawodach, które to pozwolenie kat. 1 jest wydane na konkretną lokalizację. Nie widzę tutaj uwarunkowania różnych lokalizacji, jak również tych samych lokalizacji.
Tak jak pisałem wcześniej, adresatem zapytań interpretacyjnych jest UKE. Dodam tylko, że wiele stacji ma pozwolenia dodatkowe na tą samą lokalizację co podstawowe, a ja dla przykładu mam w różnych lokalizacjach.

4)pozwolenie dodatkowe – pozwolenie uprawniające do używania stacji amatorskiej pracującej z maksymalną mocą
wyjściową nadajnika określoną w tym pozwoleniu, nie większą niż 1500 W, we wszystkich zakresach częstotliwości
przeznaczonych dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w celu udziału
w zawodach lub zapewnienia innego okazjonalnego przekazu informacji.


§ 7. Pozwolenie dodatkowe wydaje się:
1) osobie fizycznej,
które posiadają pozwolenie kategorii 1.


Bogusław sp7ivo
  
sp6ces
2017-04-26 19:43:14
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Złotoryja D-ZT PGA- ZT02

Posty: 872 #2421275
Od: 2010-7-8


Ilość edycji wpisu: 2
    SP9GMK pisze:

    @SP6CES a podawał ktoś z UKE podstawę prawną takiego telefonu? Jeśli tak to jaka ona była(ta podstawa)?
    W wykazie znaków widać, że SN6A to kategoria pozwolenia 1. - w mojej opinii to Ty jesteś w prawie bo to urzędnik gdzieś zawalił. Mogło się to stać w chwili wydawania znaku SN6A, bo wydano dla jednego adresu 2 pozwolenia kategorii 1. Ja na Twoim miejscu nie robiłbym nic a w razie arbitralnego cofnięcia jednego z pozwoleń wystąpił na drogę sądową z prośbą o uzasadnienie i zadośćuczynienie z tytułu potencjalnie utraconych korzyści - Ty chcesz mieć dwa znaki i Ciebie nie interesuje kto zawalił, znaki mają być. Sprawa jest do wygrania przez ogarniętego prawnika.

    Pamiętaj, że Lex retro non agit i w myśl tej zasady Twoje dwa pozwolenia pozostają ważne do dnia określonego w decyzjach administracyjnych.


Grzegorzu.
Chyba nie sądzisz, że będę wynajmował "ogarniętego prawnika" do walki z urzędem. Nie jestem z tych co "chłop żywemu nie przepuści", aby wykazać swoją rację.
W UKE pracują kulturalni urzędnicy, którzy sami zaproponowali mi zadowalające rozwiązanie i obie strony są zadowolone.
Gdy poprzedni wniosek o znak dodatkowy złożyłem na niewłaściwym formularzu, to Miła Pani z UKE zatelefonowała do mnie i podpowiedziała symbol właściwego formularza, po czym szybko wydała stosowną decyzję na ten znak.
W czasach PRL-u w sklepach i urzędach wisiały tabliczki z takimi napisami: BĄDŹ UPRZEJMY, A BĘDZIESZ UPRZEJMIE OBSŁUŻONY.
To naprawdę nie boli.
Pozdrawiam
Jurek
  
sp7ivo
2017-04-26 20:05:52
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 753 #2421281
Od: 2009-11-12
Jurek, za powyższego posta masz u mnie:



Bogusław sp7ivo
  
SP2LIG
2017-04-27 09:10:58
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !



Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 10944 #2421407
Od: 2009-3-16


Ilość edycji wpisu: 1
    sp7ivo pisze:



    .......§ 2. Użyte w rozporządzeniu określenia oznaczają:
    1) stacja amatorska – urządzenie albo urządzenia radiowe nadawcze lub nadawczo-odbiorcze wraz z systemem albo systemami antenowymi niezbędne do wykonywania w jednej lokalizacji służby radiokomunikacyjnej amatorskiej;


    § 3. 1. Ustala się rodzaje pozwoleń:
    1) pozwolenie kategorii 1 – pozwolenie uprawniające do używania stacji amatorskiej pracującej z maksymalną mocą wyjściową nadajnika 500 W, we wszystkich zakresach częstotliwości przeznaczonych dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;


    § 4. Pozwolenie kategorii 1 wydaje się:
    1) osobie fizycznej, która posiada:
    (...)


    wynika, że pozwolenie kategorii 1 wydaje się osobie fizycznej na używanie stacji amatorskiej, która znajduje się w danej lokalizacji. Więc jak można wystąpić ponownie o pozwolenie kategorii 1 na używanie tej samej stacji przez tą samą osobę jeżeli jest ono już wcześniej wydane? Proszę zwrócić uwagę, że nic nie mówi się w tym fragmencie rozporządzenia o znakach wywoławczych.
    W razie dalszych wątpliwości interpretacyjnych prawidłowym adresatem jest UKE.



Już bardziej łopatologicznie nie można tego problemu wyłożyć. Zawsze byłem tego samego zdania(podparte osobista rozmawą z UKE), w służbie amatorskiej pozwolenie/znak jest wydane personalnie operatorowi w przeciwieństwie do służby profesjonalnej np. lotniczej, morskiej gdzie pozwolenie wydane jest również personalnie ale znak już nie. Znak raz przyznany jest niezmienny, obojętnie który operator będzie na danej stacji pracował. Zawsze będzie używał raz przyznanego znaku.
Niestety większość tu piszących totalnie myli obie służby, przykre ale prawdziwe.

Szczególnie podoba mi się i jest dobitne cytat " W razie dalszych wątpliwości interpretacyjnych prawidłowym adresatem jest UKE." koniec cytatu.
_____________
Greg SP2LIG

  
Electra2017-05-29 09:40:29
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 4 / 4    strony: 123[4]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » OBWIESZCZENIA, INFORMACJE DLA KRÓTKOFALOWCÓW » UKE-NOWE LICENCJE

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe aliasy | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta