NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » NASŁUCHY, SKANERY, TRUNKING - YAESU, AOR, ICOM, UNIDEN » PODSŁUCHIWANIE ŁACZNOŚCI POLICYJNEJ

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 3>>>    strony: 1[2]3

podsłuchiwanie łaczności policyjnej

  
max77
14.11.2011 22:35:51
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 690 #802288
Od: 2010-12-11
Nie bardzo wiem po co mam słuchać piesków , tropią i do tego są stworzeni
sam też czasem skaner tam mi się zatrzyma , i tak po przemyśleniu to po co
mam ich słuchać niema tam nic ciekawego , po to żeby usłyszeć :
poczekaj Staszek wyjdziemy na dwie pały. Hi spoko tekst .
  
Electra25.04.2019 11:43:34
poziom 5

oczka
  
usuniety
14.11.2011 23:14:04
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: JO90FC

Posty: 420 #802300
Od: 2011-5-23UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Zapomniałeś o chyba o służbach w wolontariacie: GOPR TOPR WOPR OSP... Nasłuch przyśpiesza czas gotowości i wierz mi przez takich "nasłuchowców" nie jedno istnienie ludzkie zostało uratowane...
Osobiście właśnie przez nasłuch 7 ludków żyje do dzisiaj, ponieważ oficjalna informacja doszła po 10min
a wtedy tylko karawan...
A gostek który był powodem powyższej sytuacji do dzisiaj siedzi w anclu!

Bo według niektórych nasłuch jest Beeeeeee i zawsze służy złemu...

Z nasłuchem jest jak z nożem... Możesz ukroić kawałek chleba, możesz też kogoś zadźgać...
Więc pojęcie jest względne...

Nie mam nic przeciwko niesieniu pomocy komukolwiek.
Nie mogę jednak pomimo wszystko zaakceptować tego że na częstotliwosciach służb ratunkowych komu to przyjdzie do głowy to sobie robi z tych czestotliwości użytek. Przy obecnym dostępie multum różnych TRXów i po umożliwieniu pracy z tego sprzęty wszystkim musiało by doprowadzić do takiego zamętu że nawet ci którzy w dobrej wierze chcą z tych częstotliwości korzystać dostaliby kręćka nie mówiąc o dyżurnych operatorach tych służb ratunkowych
Muszę powiedzieć jak pewien klasyk HI Jestem za a nawet przeciw
Kłaniam się
_________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu, w trakcie której tracimy czas na to, aby dotrzeć do niego cało i zdrowo, z atrakcyjnym, dobrze zachowanym ciałem. Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto!
Stanisław
Rybnik
SP9-5094KA
  
sp9wlc
15.11.2011 06:46:06
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Rybnik, jo90gb, G-RN

Posty: 277 #802333
Od: 2011-4-9
Panowie jakis czas temu nastała demokracja, Zatem jak ktos chce to może być głupi.
Nie starajmy się tego wyjaśnić, Czasami medycznie jest to niemożliwe, a wielu z nas ma niewielką lub żadną właśnie wiedzę medyczną.
_________________
Pozdrawiam Tomasz, Rybnik,
Zapraszam na comiesięczne spotkania - giełdy krótkofalarskie w siedzibie klubu SP9KJT, spotkania odbywają sie w każdą trzecią niedzielę miesiąca. informacje sp9wlc@wp.pl
  
SP2LIG
15.11.2011 09:39:00
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12105 #802400
Od: 2009-3-16
Cyt "PODSŁUCH A NASŁUCH niby prawie to samo ale jednak "prawie" robi wielką różnice." koniec cytatu.
W razie przyłapania na goracym uczynku tj na podsłuchu lub nasłuchu tego co nie jest przeznaczone dla ogółu to ten co będzie rozliczał delikwenta pewnie różnicy nie będzie robił.Walnie po równo tyle ile będzie uważał.
W/w temat był już bardzo gorąco i namiętnie przerabiany na tym forum.
___________
Greg SP2LIG
  
sq6acm
15.11.2011 10:37:16
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO80RU

Posty: 587 #802434
Od: 2008-7-20


Ilość edycji wpisu: 1
Panowie jesli chodzi o mozliwość odkodowania łaczności w TDMA bo tak nadaje MOTOTRBO. Czym innym jest odkodowanie samej modulacji a czym innym zdekodowanie zaszyfrowanego ciągu binarnego. Jeśli jest to tak jak np w angli to powodzenia życze przy odszyfrowaniu. Po pierwsze nie wiemy jakim algorytmem jest to szyfrowane a jak już się dowiemy to za wiele nam to nie da. Kodowanie kluczem 64bitowym daje dwudziestocyfrową liczbę kompinacji co jest bardzo wielką liczną (miliard miliardów to 18 cyfr !!). Więc jak mądrze system sostanie zaprogramowany to nic nie zdziałają podsłuchiwacze heh
  
sq5cjz
15.11.2011 14:35:29
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Pruszkow

Posty: 396 #802539
Od: 2011-7-10
Tak jak na drodze można mówić o kulturze jazdy tak i w eterze można by jej wymagać. Czy u nas jest kultura w eterze? Nie będę tego osądzał, aczkolwiek mam własne na ten temat zdanie, zapewne jak każdy z Was. Należałoby jednak zastanowić się, dlaczego w takim USA wychodzą legalne periodyki: http://astore.amazon.com/chicascann-20/images/B000P667OC, gdzie wszystko jest podane na tacy, istnieją legalne strony internetowe: http://www.radioreference.com/apps/db/, gdzie można pobrać gotowe bazy danych, aby załadować je do swojego skanera. Żeby było jasne nikt nikogo nie wsadza do wiezienia za udostępnienie streaming’u w sieci, nie tylko AIR band, ale groovment również:http://www.dxzone.com/catalog/Internet_and_Radio/Police_Scanners/.
Owszem w tym USA są również stany, gdzie słuchać nie wolno, albo to słuchanie jest mocno ograniczone, np. wolno słuchać w domu, ale w samochodzie już nie i to jest przestępstwo stanowe. Mało tego, na rynku USA można legalnie zakupić urządzenia, które fabrycznie maja zdefiniowane zakresy np. straży pożarnej (FIRE), policji (POL), policji drogowej (HP), służby drogowej (DOT), CB, czy w końcu HAMS. Nie wolno za to podsłuchiwać rozmów telefonicznych, w jakimkolwiek paśmie i rodzaju emisji, nawet gdyby nie była szyfrowana, a to już jest przestępstwo federalne. To tyle na temat szeroko pojętej kultury w eterze natomiast, co do łączności cyfrowej to wcale ta Ameryka nie jest taka kolorowa jak ja malują. Cyfrowanie łączności ma na celu m.in. zapewnienie jej pewności, niezawodności, wierności przekazu itp. a nie, jej, przez to utajnienie. Pasmo, modulacja oraz rodzaj szyfrowania powinien być dobierany w zależności od przeznaczenia służby oraz terenu, na którym będzie wykonywała swoje zadania, przykład: straż pożarna w stanach wycofuje się z łączności cyfrowej na rzecz konwencjonalnej na poziomie łączności zastępu, dlaczego??? Zderzenie w eterze transmisji cyfrowej (nakładka dwóch lub więcej użytkowników) spowoduje w głośniku odbiornika, co??? – Cisze, użytkownicy rozwijającego się u nas Dstar’a wiedza, o co chodzi, odbiorca komunikatu nie będzie miał pojęcia, ze była jakakolwiek transmisja, czego przy konwencji nie da się nie zauważyć...

_________________
Robert
  
sp3suz
15.11.2011 16:29:54
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: JO72SV

Posty: 2711 #802601
Od: 2011-3-19
Robert masz racje! A w zasadzie wszyscy macie rację, tylko w jednym nie mascie racji- powinien byc jeden zakres jak powyżej opisałem do tego jeden typ radiostacji i kanały obok siebie pasmo obok pasma aby w razie czego rozblokować i połączyć wszystkich aby sobie dali wspólnie radę. W tym wypadku na odległościach "powodziowych " SSB z polaryzagja N-VIS jest nie do pobicia, Jak ktos nie wierzy niech zrobi analize matematyczną ( mnie sie nie chce ja i tak wiem już dawno że mam racje) Dowcip polega na przekonaniu kilkunastu decydentów żebu choć zainwestowali wprototypy w celu prób. Modulacja FM co by nie mówic to już historia. cool
_________________
Pijmy piwo jedzmy śledzie , będziem silni jak niedzwiedzie!
  
SQ6OWF
15.11.2011 16:45:39
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO81lc

Posty: 586 #802602
Od: 2011-7-2
W UssA to jest taka demokracja, że nawet nie można oficjalnie kupić skanera z pewnymi zakresami które wersja EU ma. Ale słuuuchać to można wszystkooo...tylko nie wszędzie.. cool.
Co kraj to obyczaj... Zaś co do tzw. poufności komunikatów i hybrydy analogowo-cyfrowej, to mamy takie cuś ja statusy(np w Motoroli). Idzie w eter analogowo sygnał w standardzie np select 5, CCIR 100 i w urządzeniu odbiorczym mamy albo wcześniej zdefiniowany opis, albo umowny napis "status3" i odbiorca już wie co to "status3". Jutro "status3" może oznaczać coś innego. Takie szyfrowanie symetryczne oczko. Tanie i działa.
Zresztą, coś zbliżonego, tylko bardziej zaawansowane mają taksiarze. Zgłaszają swoją pozycję do centrali, a jak trzeba to mogą porozumieć się z dyspozytorem werbalnie. Większość RTF profesjonalnych ma wejście RS do transmisji danych. A jak my te dane zaszyfrujemy, to tylko kwestia inwencji i potrzeb.
Mowę można na poziomie modulatora zaszyfrować skramblerem.
Systemy cyfrowe na poziomie łączności simpleksowych, jak pisze SQ5CJZ, to taka troszkę prowizorka. Jakościowo może i dobra modulacja, ale użyteczność dyskusyjna.
Za systemy bezkolizyjne już trzeba troszkę zapłacić. Ale i tak to nas w przyszłości czeka. Kto wie...Może kiedyś i SSB zabronią oczko.
_________________
Michał
SQ6OWF
  
SQ6RDP
15.11.2011 20:17:12
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław

Posty: 470 #802700
Od: 2010-1-27


Ilość edycji wpisu: 1
Przeczytałem kiedyś o jednej przygodzie jednego krótkofalowca, jaka przydarzyła się na morzu podczas rejsu jachtem żaglowym, podczas sztormu dosyć poważnemu uszkodzeniu uległ kadłub jachtu jak i osprzęt, sztorm zabrał też radiostację pokładową. Radiotelefon który miał ze sobą do robienia DXów, odblokowany na ukf pozwolił wezwać pomoc na częstotliwości straży przybrzeżnej. Gdy by nie to, robił by pewnie DX teraz z Neptunem. Nigdy nie wiadomo, kiedy odblokowane radio może uratować tyłek Tobie lub innym. Oby nigdy nie musiało.
_________________
Czy wierzysz w życie poza-radiowe?
niech MOC EIRP będzie z Wami!

Najlepszy program do nauki telegrafii http://c2.com/morse/ A Fully Automatic Morse Code Teaching Machine SQ6RDP Wojtek
http://www.stopquadom.pl/ ......144.300 USB QRV, QRO, QRZ?
  
sp3suz
15.11.2011 20:52:44
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: JO72SV

Posty: 2711 #802720
Od: 2011-3-19
Ostatnio archeolodzy odkopali na stanowisku FM315!!! Według naukowców była używana do polowania na mamuty... lol cool
_________________
Pijmy piwo jedzmy śledzie , będziem silni jak niedzwiedzie!
  
SQ6OWF
15.11.2011 23:09:21
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO81lc

Posty: 586 #802790
Od: 2011-7-2
Proszę się nie śmiać z FM315!!! Naprawa tych cegieł (FM316 na 40Mhz) to była moja praca do roku 2000. Ehhh... to były czasy...Ten pękający kynar i "wylatające" bloki... Wniosek: nawet nie wiedziałem że przyczyniłem się do wyginięcia mamutów w zeszłym tysiącleciu . Mam moralnego kaca oczko.
A jak to się ma do (pod/na)słuchiwania np. policmajstrów?
_________________
Michał
SQ6OWF
  
Electra25.04.2019 11:43:34
poziom 5

oczka
  
max77
15.11.2011 23:26:59
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 690 #802798
Od: 2010-12-11
Dawniej więcej tam słuchałem a teraz to nie bardzo bo i po co .
ale wam opowiem jak mnie zatrzymała raz drogówka w pewnym miasteczku .
Postanowiłem się zatrzymać na zakazie , i miałem obce blachy więc ich to zaciekawiło
no i kontrola , podchodzi jakiś młody przedstawia się i prosi o papiery
w tym czasie odzywa się motorolka gdzieś w schowku na policyjnej częstotliwości
słychać głos i do razu zmiana tematu , czyli pytanie: pan policjant ,
pada odpowiedz tak choć nie jestem z nimi związany , policjant przeprosił
kazał przeparkować i pożyczył miłego dnia , myślałem że glebnę ze śmiechu ,
a mogłem mieć nie wesoło hi .

pan zielony
  
sp3suz
16.11.2011 12:09:40
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: JO72SV

Posty: 2711 #802961
Od: 2011-3-19
@ Max77 To Ci się bracie udało. Swego czasu miałem "przyjemność byc bezpodstawnie podejrzany o nasłuchy Milicji ( jeszcze wtedy) inielegalne posiadanie radiotelefonu.Zwinęli mnie ze szkoły przeryli cały dom i nic!!! Okazało się że ktoś na kanale dowodzenia po prostu strasznie wyzywa , i to zwyczajnie klnie jak szewc pod adresem panów Milicjantów. Myśleli że to niby ja lol No a najlepsze że wyjechali ode mnie zdomu ," nnno! Mamay Go z głowy "- ujechali pięć kilometrów iznowu: Wy Ch* itd itp. w tym stylu. Okazało się że w sąsiednim województwie na tym samym kanale pracowało ZOMO. Dowódca żeby słyszeli komendy dał podczas musztry ludziom radiotelefony, sam aby być " ważniejszy"lol włączył sześćdziesiąt Wat w nadajniku i " dawał do pieca " ile wlazło nie wiedząc że Go trzy województwa słyszą. Miałem polewę z głupków dobre kilka lat.
cool
_________________
Pijmy piwo jedzmy śledzie , będziem silni jak niedzwiedzie!
  
sq6ade
16.11.2011 12:27:55
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: 70.260MHz FM !

Posty: 12810 #802972
Od: 2008-3-21
Kol. OWF pracował na działce radiowej PKP ? wesoły
_________________
Asertywność 100%

  
SQ6OWF
16.11.2011 17:51:31
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO81lc

Posty: 586 #803072
Od: 2011-7-2
kolega OWF pracował w innej branży... Ale wykolejeńców u mnie nie brakuje oczko
_________________
Michał
SQ6OWF
  
aqz
16.11.2011 20:42:00
poziom 3Grupa: Użytkownik

QTH: JO82lj

Posty: 100 #803170
Od: 2010-5-24


Ilość edycji wpisu: 2
    sq6acm pisze:

    Kodowanie kluczem 64bitowym daje dwudziestocyfrową liczbę kompinacji co jest bardzo wielką liczną (miliard miliardów to 18 cyfr !!). Więc jak mądrze system sostanie zaprogramowany to nic nie zdziałają podsłuchiwacze heh


Error error, hasło nieprawidłowe jęzor . Nie 64 bity, a 40 bitów. No i kodowanie bardzo znanym algorytmem RC4 - dosyć znanym strumieniowym szyfrem. A znanym głównie dlatego, że był (jest) wykorzystywany w protokole WEP - oznacza to ni mniej ni więcej, tylko tyle, że algorytm jest już stary jak świat (1987 rok!) i łatwo łamany.

Powiedzmy sobie wprost - szyfrowanie MotoTRBO to ledwie proteza. Po prostu nie stać nas na TETRĘ, gdzie nawet algorytmy nie są znane szerszej publiczności (używane przez nas TEA1, że nie wspomnę już o TEA2). Jako tako bardzo też trudno jest sam klucz pozyskać np. z radiotelefonu, a to dlatego, że moduł szyfrujący w radiotelefonach pozwala jedynie na operację zaszyfrowania, lub odszyfrowania przekazu - nie ma tam operacji "odczytaj klucz" (patrz podpis cyfrowy).
W MotoTRBO jeżeli radiotelefon wpadnie w niepowołane ręce to życzę przyjemnego ręcznego zmieniania kluczy w iluśtamset radiotelefonach (nie ma póki co jeszcze funkcjonalności zmiany klucza OTAR, co jest nawet w analogowych skramblerach, że nie wspomnę już o nowych cyfrowych wynalazkach firmy TransCrypt).
Ponadto warto też zwrócić uwagę na radiotelefony marki Hytera (zgodne ze standardem DMR jak MotoTRBO) które wykorzystują 128 bitowy szyfr AES.

Dodam jeszcze, że łączność EDACS też ma szyfrowanie - w cyfrowej modulacji AEGIS można zastosować klucze.
_________________
SO3NIC http://aquaz.eu/
  
sq6acm
17.11.2011 18:04:59
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO80RU

Posty: 587 #803635
Od: 2008-7-20
aqz

64bity to był przyklad a nie odniesienie do mototrbo(byc może źle się wyraziłem). Mototrbo to kolejne potwierdzenie że motorola jest dobra, ale przereklamowana. jestem ciekaw jak inne systemy np. IDas ICOMA. Nie korzysta z TDMA. Nie wiem czy to nie jest modulacja GMSK. Nadal nie docenia się innych producentów jak kenwood, icom czy nawet Hytera. Motorola jako rządowa łaczność nadal wiedzie prym (pomijam fakt czy słusznie czy nie).
  
SQ1LZW
17.11.2011 19:04:43
poziom 3Grupa: Użytkownik

QTH: JO73NC

Posty: 196 #803677
Od: 2010-8-15
A ja nadal twierdzę że co by nie był za sprzęt to i tak go da się podsłuchac, człowiek tworzy zabezpieczenia az drugiej strony kombinuje jak to rozszyfrowac i tak w koło Macieju.
_________________
YAESU FT 767 GX ant: W3DZZ. COMTEX CT-2900E ant: GP:150
SQ1LZW op:Andrzej
  
SQ9TBU
17.11.2011 19:25:21
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: KO00JI58

Posty: 1236 #803689
Od: 2011-1-25


Ilość edycji wpisu: 1
No tu Kolego się mylisz oczywiście bez urazy dla Ciebie, jest sprzęt w PL radiowy którego nie da się podsłuchać ani złamać w realnym terminie i nie jest to Motoroli ani Ericssona.
_________________
'73
Krzysztof
APRSDROID testy SQ9TBU-5
D-Star SR9UVM

  
aqz
17.11.2011 21:10:53
poziom 3Grupa: Użytkownik

QTH: JO82lj

Posty: 100 #803756
Od: 2010-5-24
    sq6acm pisze:

    jestem ciekaw jak inne systemy np. IDas ICOMA. Nie korzysta z TDMA.


Korzysta z FDMA - 4FSK. Nasze służby korzystają z tej modulacji (protokół NXDN). BOR używa radiotelefonów NEXEDGE.

Inne podejście do cyfrowego pokrojenia kanału 12.5 kHz. Warto też wspomnieć o modulacji CQPSK, którą to mają wykorzystywać radiotelefony zgodne z amerykańską standaryzacją APCO-25 - chodzi dokładnie o to samo, czyli zrobienie z 12.5 6.25 .
_________________
SO3NIC http://aquaz.eu/
  
Electra25.04.2019 11:43:34
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 3>>>    strony: 1[2]3

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » NASŁUCHY, SKANERY, TRUNKING - YAESU, AOR, ICOM, UNIDEN » PODSŁUCHIWANIE ŁACZNOŚCI POLICYJNEJ

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta