HOME » PORADNIKI DLA KRÓTKOFALOWCÓW » CO SĄDZIĆ O TYM????

Co sądzić o tym????

sp5mnj
21.09.2012 12:09:07

Od: 2009-12-19

SP1NY pisze:

Andrzej,
    Nie, nie muszę mieć "wszystkiego na wszystkim", ale chciałbym najwięcej jak się da.
    Niestety paru rzeczy nie udało mi się zrobić, szczególnie na dolnych pasmach, przez clusterowych QRM-iarzy.
    Nie popadam we frustrację kiedy się nie dowołam mimo że słyszałem, natomiast inną sprawą jest to
    kiedy nie ma nawet szansy zrobienia, bo ktoś wymyślił sobie nową dziedzinę krótkofalarstwa - zakłócanie DX-pedycji.
    Niestety spoty na dxclx bardzo w tym nowym "hobby" pomagają.
    Nie jestem wrogiem dxclx, korzystam z niego od 1995r. kiedy to wróciłem do krótkofalarstwa po 15 latach
    przerwy i wciągnął mnie DX-ing.
    Nie wiem co Ty pamiętasz, ale ja pamiętam że zakłócanie było sporadyczne, a jeśli już to krótkotrwałe.
    Nie było wtedy, nawet na świecie, tak szerokiego dostępu do internetu a i nie wszyscy mieli możliwość
    korzystania z sieci Packet Radio. Poziom kultury na dxclx i "jakość" spotów były nieporównywalnie wyższe
    niż jest to dziś.

Dxclx jest, w dzisiejszych czasach, mocno nadużywany. Jedni wykorzystują go jako publiczna arenę
    do przepychanek, inni do obwieszczania światu swoich sukcesów DX-owych, a jeszcze inni do psucia wizerunku
    tym których nie lubią, czego akurat sam ostatnio doświadczyłem.
    Przykre to, ale dobre obyczaje i zwykła kultura staczają się w naszym światku na dno.

Oto spoty:
    SW1L-@ 21280.0 SP1NY don't make QRM, SPLIT!!! 1021 18 Sep Poland
    SW1L-@ 21005.0 SP1NY Idioten gay, QRMer 1005 18 Sep Poland

a tu announcementy:
    SP1NY/1-@ jestem idiot 0806 18 Sep
    SP1KIZ-@ SP1NY idioto nie rob QRM!!! 1003 18 Sep
    K2HWA-@ SP1NY pse QSY, SPLIT!!!!! 1351 18 Sep

W czasie kiedy to się działo byłem poza domem, a ktoś zakłócał używając mojego znaku i dodatkowo
    robił wpisy na dxclx podszywając się pod SP1KIZ, K2HWA (nie ma takiego znaku wydanego w USA)
    i mój własny znak.
    Generalnie mi to wisi, bo takie wpisy mają żywot niewiele dłuższy niż chwilowa obecność na ekranie
    komputerów, później giną w zalewie innych spotów i niewielu o nich pamięta. Każą się jednak zastanowić
    czym jest i do czego służy, w obecnych czasach, dxclx.

Co do lekcji.
    Szkoda że nie chcesz podzielić się swoja wiedzą i doświadczeniem, to takie niekoleżeńskie smutny

Mirek. Przestań płakać.
To forum jest polskie. zakręcony

...SP1KIZ-@ SP1NY idioto nie rob QRM!!! 1003 18 Sep

QRM-y na pasmach i selfspoty nie pochodzą jedynie od polskich krótkofalowców. Choć ten przykład (chyba jeden z niewielu w porównaniu do wszystkich) mówi o czym innym.
Działalność krótkofalowców jest otwarta, i DX-Clustery też.
Należy brać pod uwagę i takie zachowanie.

No cóż, HAM - Home Amateur Made, co bym przetłumaczył "radioamator domowej produkcji".

...Co do lekcji.

mnie nikt tego nie uczył, samo wyszło, może to kwestia podejścia do tematu...jak się wlazło między wrony, trzeba krakać jak i one...nie biorąc pod uwagę tych złych nawyków, o których tu mowa.

reasumując:
zwalam wszystko na obowiązujące obecnie prawo w kraju i złe wyszkolenie "adeptów sztuki".

Jeżeli ten temat miałby coś naprawić, to tylko w Polsce.
...na DX-Clusterach i pasmach pozostanie bez zmian, nooo, nie licząc tych małych procentów poprawy sytuacji, wśród polskich krótkofalowców...ale to już indywidualne zachowanie tych, którzy poczuli się "napiętnowani"...jednak na to, ani Ty, ani Ja, nie mamy wpływu.

Przyznaję, nie widzę sposobu poprawy sytuacji.

Andrzej

Electra29.03.2024 11:49:12

HOME » PORADNIKI DLA KRÓTKOFALOWCÓW » CO SĄDZIĆ O TYM????

TestHub.pl - opinie, testy, oceny