NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DLA POCZĄTKUJĄCYCH » PRACA NA RADIOSTACJI POD NADZOREM OSOBY LICENCJONOWANEJ

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 12 / 12    strony: 1234567891011[12]

Praca na radiostacji pod nadzorem osoby licencjonowanej

  
SP2LIG
27.05.2018 21:15:36
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12053 #2550152
Od: 2009-3-16
  sq6ade pisze:  Papier toaletowy jest nam europejczykom potrzebny. (np Chińczycy się myją po.) Ale są kraje EU w których nie wolno wrzucać go tam gdzie wrzuca się w PL wesoły

  [  ......To jest napis z kibla na plaży. Cienkie rury tu mają i się ponoć zapychają wesołyJak nie masz wiedzy podpartej praktyką to nie wypisuje totalnych głupot, to nie szaberplac.

Byłem w wielu chińskich miastach, łącznie z wyspą Hajnam, w Szanghaju mieszkałem ok trzech miesięcy, w Hong-Kong'u mieszkałem ok miesiąca oczywiście w hotelach a nie pod namiotem. Na plażach byłem również i wszędzie s..... na europejską modłę. Ty chyba opisujesz Chiny z epoki Ming.
Mam Tobie napisać w szczegółach co robiłem z papierem toaletowym ????? Odblokuj to napiszę Tobie konkretnie na priv. Zapewne innych to nie interesuje.

Jak masz stosowną wiedzę to w których krajach europejskich postępuje się tak jak w sowietach, oczywiście w wiadomej sprawie ????????
_____________
Greg SP2LIG
  
Electra23.02.2019 21:53:18
poziom 5

oczka
  
SP95094KA
28.05.2018 02:30:06
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO90

Posty: 2323 #2550196
Od: 2012-12-19

[quote=EI2KK]
  SP95094KA pisze:


   SP95094KA pisze:

   cyt.
   Dla dobra krótkofalarstwa wnoszę o zamknięcie tematu.

   Jestem przekonany, że zostały już podjęte kroki aby złe prawo NIEZWŁOCZNIE zmienić.
   koniec cyt.

   Przeczytałem - nie zrozumiałem - proszę doprecyzować, co autor miał na myśli? (intryguje mnie to "NIEZWŁOCZNIE")   SP95094KA pisze:


   Głupie prawo należy niezwłocznie zmienić - NIEZWŁOCZNIE i nie slimtac tu na forum że nic się nie da zrobić bo?


  cyt.
  Daj znać jak wam poszło.
  koniec cyt.
  poszło nam nadzwyczaj dobrze


  cyt.
  Głupie prawo należy niezwłocznie zmienić - NIEZWŁOCZNIE
  koniec cyt.

  Napisałem tak w związku z problemami wykonania wyroków sądowych - z problemami interpretacji i stosowania określenia niezwłocznie.
  Tylko ci co są żywotnie tym zainteresowani, oraz ci co mają do czynienia z realiami, gdzie w prawie funkcjonuje synonim "niezwłocznie" potrafią problem "złapać"

  cyt.
  Dla dobra krótkofalarstwa wnoszę o zamknięcie tematu.
  Jestem przekonany, że zostały już podjęte kroki aby złe prawo NIEZWŁOCZNIE zmienić.
  koniec cyt.

  Ponawiam moje pytanie?
  Co autor miał na myśli używając w powyższym - "niezwłocznie"


  Co oznacza termin niezwłocznie?

  Ustawodawca w wielu dziedzinach prawa posługuje się ścisłymi pojęciami, tak aby zwroty niedookreślone były używane w jak najmniejszym stopniu. Większa precyzja stosowana w treści przepisów pozwala na mniejszą interpretację prawa, a co za tym idzie na jednolite stosowanie reguł w określonych sytuacjach (i wypełnienie woli ustawodawcy). Ogólne pojęcia są jednak potrzebne w systemie prawnym, ponieważ nie da się stworzyć prawa odpowiadającego wszystkim możliwym sytuacjom życiowym. Problem jest jednak taki, że tego typu zwroty są często trudne do rozszyfrowania.
  Jednym z częstszych pojęć nieostrych, używanych przede wszystkim na gruncie prawa cywilnego, jest zwrot „niezwłocznie”. W praktyce definiuje się go, jako „bez zbędnej zwłoki” – nie jest to jednak wyjaśnienie, o którym marzą wszyscy prawnicy. Problem w rozszyfrowaniu powyższego pojęcia dotyczy także sędziów – jak bowiem ustalić czy strona postępowania prawidłowo i niezwłocznie podjęła wymagane czynności procesowe.
  Termin „niezwłocznie” pojawia się chociażby w treści art. 455 Kodeksu cywilnego - jeżeli termin spełnienia świadczenia nie jest oznaczony ani nie wynika z właściwości zobowiązania, świadczenie powinno być spełnione niezwłocznie po wezwaniu dłużnika do wykonania. Próby wyjaśnienia tego pojęcia pojawiają się od wielu lat w polskim orzecznictwie. Zobaczmy zatem, w jaki sposób sądy starają się rozwiązać problem niezwłoczności.  W wyroku z dnia 13 grudnia 2006 r. (sygn. akt II CSK 293/06) Sąd Najwyższy zauważa, że użytego w art. 455 KC terminu „niezwłocznie" nie należy utożsamiać z terminem natychmiastowym, termin „niezwłocznie" oznacza bowiem termin realny, mający na względzie okoliczności miejsca i czasu, a także regulacje zawarte w art. 354 i art. 355 KC (Dłużnik powinien wykonać zobowiązanie zgodnie z jego treścią i w sposób odpowiadający jego celowi społeczno-gospodarczemu oraz zasadom współżycia społecznego, a jeżeli istnieją w tym zakresie ustalone zwyczaje - także w sposób odpowiadający tym zwyczajom. W taki sam sposób powinien współdziałać przy wykonaniu zobowiązania wierzyciel. Dłużnik obowiązany jest do staranności ogólnie wymaganej w stosunkach danego rodzaju. Należytą staranność dłużnika w zakresie prowadzonej przez niego działalności gospodarczej określa się przy uwzględnieniu zawodowego charakteru tej działalności).  Pojęcie „niezwłocznie” jest zatem rozszyfrowywane na podstawie wszystkich okoliczności sprawy, a przede wszystkim w oparciu o sytuację osoby zobowiązanej do wykonania określonej czynności prawnej w takim właśnie terminie. W glosie do uchwały SN z dnia 19 maja 1992 r. (sygn. akt III CZP 56/92), K. Korzan zaznaczył, że „niezwłoczność oznacza konieczność respektowania czasu potrzebnego dłużnikowi do zabezpieczenia prawidłowego wykonania zobowiązania. Długość tego czasu zależna jest od istniejących w obrocie cywilnym stosunków w odniesieniu do skonkretyzowanego zobowiązania. Czasu potrzebnego do niezwłocznego wykonania zobowiązania nie da się oznaczyć sztywno określoną liczbą dni czy tygodni. Przyjmuje się, że w sytuacjach typowych, gdy dłużnik dokonuje prostych czynności polegających na zwykłym przeliczeniu towaru, sprawdzeniu faktury jako dokumentu rozliczeniowego, wysłaniu należności przekazem pocztowym, na dokonanie tych czynności z reguły wystarcza dłużnikowi około dwóch tygodni”.


  W związku z czym, ma być zastosowane, twoje "niezwłocznie" Jakie przesłanki tobą powodują?

  Nie oczekuję odpowiedzi "niezwłocznie"
  Nie zobowiązuję, żadnym aktem prawnym.


  A karawana szczeka dalej.


To nie było moje 'niezwłocznie', jedynie przytoczyłem je z twojego wcześniejszego oświadczenia, czy wręcz polecenia...


Niestety, nie jestem w stanie wam pomóc, dalej musicie to między sobą rozwiązać, co miałes na myśli pisząc że 'trzeba niezwłocznie zmienić'.[/quote]Nie odwracajta kota ogonem, gumowanie wytłuszczonego nakazu - nic tu nie da.


cyt.
Dla dobra krótkofalarstwa wnoszę o zamknięcie tematu.

Jestem przekonany, że zostały już podjęte kroki aby złe prawo NIEZWŁOCZNIE zmienić.
koniec cyt.

To wy napisaliśta powyższe "dla dobra krótkofalarstwa"
To wy "wnieśliście" o zamknięcie tematu.
To wy jesteście przekonani o podjęciu kroków.


Ja wam nie jestem w stanie pomóc - rozjechały wam się narty po zakantowaniu.
Narty i wiązania macie przedwojenne i nie ma opcji aby się wypinały.
Po wielokrotnych mikrourazach stawów, upadkach na stoku forum przy znacznych szybkościach - a kask też nie chroni do końca.
Na dodatek, sprawiacie wrażenie, że kasku nie stosowaliśta...

panika!
panika!
co robić?
_________________
StasiekJeśli ktoś mówi o Tobie coś złego, to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego

Przejdz do góry strony<<<Strona: 12 / 12    strony: 1234567891011[12]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DLA POCZĄTKUJĄCYCH » PRACA NA RADIOSTACJI POD NADZOREM OSOBY LICENCJONOWANEJ

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta