NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DLA POCZĄTKUJĄCYCH » TROCHĘ PROMOCJI KRÓTKOFALARSTWA.

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

Trochę promocji krótkofalarstwa.

  
SWL_SP5
13.05.2016 08:54:23
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 649 #2282752
Od: 2015-9-7
Witam,

Z tym to się całkowicie mylisz:..ponieważ jeśli Ja cokolwiek opiniuję to zaraz znajduję rozwiązanie a osoba krytykująca tylko wylicza błędy. Warto czytać teksty innych ze zrozumieniem.


  SQ9MDD pisze:

  Czy pomyślałeś o specyfice przyswajania informacji w trakcie porannego obrabiania prasówki przez moje pokolenie, w pracy przy kawie, na smartfonie w korku, kolejce dojazdowej czy tramwaju? Może wtedy łatwiej było by Ci zrozumieć dlaczego zastosowałem takie a nie inne uproszczenia i dlaczego tekst ten miał tylko tyle słów.


Pomyślałem ale przyswajanie Twojego artykułu przez facetów 40+ na stronie "FACETPO40.pl" nie jest możliwe na smartfonie w korku, kolejce dojazdowej czy w tramwaju ponieważ owa strona nie posiada wersji mobilnej a więc trzeba się strasznie namęczyć by w tłumie ludzi znajdujących się w pojeździe odczytać ten tekst.

Jeśli nie wiesz o czym mówię to polecam ci wejść do zatłoczonego metra (mieszkasz przecież w Warszawie), złapać się uchwytu i spróbować odczytać poniższą zawartość którą przedstawiam taką, jaką widać właśnie na smartfonie.

Patrząc na ten tekst z kilku..kilkudziesięciu cm, często mając założone okulary (przyp.: coraz więcej osób w wieku 40+ ma już coraz gorszy wzrok) to zlewa się on w jedną całość.


Obrazek


Szkoda, że autor strony "FACETPO40.pl" nie pomyślał o wersji mobilnej swojej witryny zwłaszcza, że osoby 40+ potrzebują już trochę większej czcionki do czytania tekstu niż młodsze pokolenie.


  SQ9MDD pisze:


  ..przyjmijmy dla lepszego zdrowia że ani Ty ani ja nie mamy absolutnej racji, a może w jakimś zespole roboczym kiedyś będziemy razem pracować nad czymś pożytecznym dla krótkofalarstwa, związku, klubu.

  Czego Tobie i sobie życzę.


Ja myślę Ryszardzie, że Ty wcale nie potrafisz przyjąć na klatę opinii innej (niż reszta osób) o swoim artykule promującym krótkofalarstwo dlatego łatwiej jest ci stwierdzić, że ktoś nie ma racji.

W taki sposób praca razem nad czymś pożytecznym (np. promocja krótkofalarstwa) nie ma sensu ponieważ jeśli przedstawiłbym inny punkt widzenia to zaraz stwierdzałbyś, że jest to negatywna krytyka która nie wniesie nic pożytecznego do naszej wspólnej pracy.


ps.
Tak na marginesie Ryszardzie,

Mimo, że na stronie "PZK.INFO.PL" którą poleciłeś na zakończenie swojego artykułu, znalazłem stary (z 2015) harmonogram sesji egzaminacyjnych http://www.pzk.info.pl/viewpage.php?page_id=18 , to nadal nie został on zaktualizowany - szkoda..

  
Electra19.07.2019 22:28:56
poziom 5

oczka
  
SQ6WC
22.11.2016 19:32:00
Grupa: Użytkownik

QTH: JO70UU

Posty: 17 #2362063
Od: 2015-2-16
Przypadkiem trafiłem na Twój temat. Fajnie, że próbujesz działać. Nie przejmuj się głosami ludźmi, którzy lubią sobie ponarzekać na wszystko i wszystkich. Powodzenia wesoły
_________________
Tomek SQ6WC

Klub SP6PCH
  
sq6ade
22.11.2016 19:55:36
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: Słoneczna 5

Posty: 12926 #2362075
Od: 2008-3-21


Ilość edycji wpisu: 1
Krytyk. Sposób na życie.
Podła funkcja. Nic dziwnego że Spik sie wku..ił na tego nieroba. lol
_________________
To są tanie rzeczy :)
Obrazek
  
sp3slu
22.11.2016 20:27:54
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 626 #2362086
Od: 2010-9-14
Ludzie, ignorujmy anonima wraz z wynurzeniami.

Ryszard, gratuluję artykułu, miło czytać, oglądać. Jest on promujący i dydaktyczny. Nawet jeśli jesteśmy Don Kichotami lub Ostatnimi Mohikanami. Z resztą ... dla nas jeszcze wystarczy zakresów i korespondentów.
Dalszej weny twórczej !
73
Jurek SP3SLU
  
sqra
23.04.2017 15:06:32
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Okolice Radomia KO01JH03

Posty: 39 #2420090
Od: 2017-4-21
A ja myślę, że promowanie krótkofalarstwa powinniśmy zacząć od szkół, skontaktować się z dyrekcjami, nauczycielami. Krótkofalarstwo zawiera w sobie przecież wiele ciekawych dziedzin nauki: fizykę i chemię - budowanie obwodów elektronicznych niekrórzy wytrawiają własne płytki pod to w laminacie więc chemia, anteny, fizyka prądów i działanie anten), aspekty społeczne - nowi ludzie, nowe kultury poznawane na falach krótkich, języki obce przecież musimy jakoś porozumieć się osobą po drugiej stronie, geografię - warto wiedzieć skąd pochodzi nasz rozmówca, łączności troposferyczne, zorzowe, informatykę - przecież to fale radiowe oraz zaawansowane użycie komputera w połączeniu z radiostacją - emisje cyfrowe, SSTV, D-STAR, Echolink, żeby młode pokolenie wiedziało, że internet to nie jedyne medium, że w razie braku internetu i telefonów można porozumieć się ze światem za pomocą przysłowiowego koła od roweru. Astronomia - można spróbować porozmawiać z ISS albo odebrać od nich transmisję SSTV, łączność przez Księżyc, meteorowa - jestem pewien że w grupie 100 młodych osób znajdzie się kilka które ten temat wciągnie bez reszty oraz na koniec aspekt bycia potrzebnym dla społeczeństwa na wypadek kryzysu - łączność na terenach gdzie zawiodło wszystko inne, łączność na wypadek konfliktu - wojsko to nie tylko strzelanie i robienie wszystkiego by nie dać się zabić, owszem to ważne ale równie ważny jest wywiad radiowy nasłuch łączności i umiejętność przesłania odpowiednich danych tam gdzie są potrzebne z wykorzystaniem lufy od czołgu jako anteny i części z telewizora jako nadajnika. Nie jest sztuką otworzyć piwo otwieraczem. Sztuką jest otworzyć piwo gdy nie mamy tego otwieracza. Dzisiejsza młodzież jest leniwa ale może dlatego właśnie że szkoła nie zapewnia im dostatecznego rozwoju zainteresowań tylko klepie im w głowy coś co im sie nie przyda. A jeśli z nauki krótkofalarstwa jeden czy drugi wyciągnie tylko tyle że będzie umiał ustawić antenę TV dziadkom albo chociaż spowoduje, że w jego otoczeniu krótkofalowcy będą postrzegani jako osoby potrzebne i pożyteczne to już jest pewien sukces.

73!
_________________
Spraw dobry Panie Boże żeby mi się tak bardzo chciało jak bardzo mi się nie chce.
  
canis_lupus
23.04.2017 15:17:02
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4814 #2420095
Od: 2013-7-18
  sqra pisze:

  A ja myślę, że promowanie krótkofalarstwa powinniśmy zacząć od szkół, skontaktować się z dyrekcjami, nauczycielami. Krótkofalarstwo zawiera w sobie przecież wiele ciekawych dziedzin nauki: fizykę i chemię - budowanie obwodów elektronicznych niekrórzy wytrawiają własne płytki pod to w laminacie więc chemia, anteny, fizyka prądów i działanie anten), aspekty społeczne - nowi ludzie, nowe kultury poznawane na falach krótkich, języki obce przecież musimy jakoś porozumieć się osobą po drugiej stronie, geografię - warto wiedzieć skąd pochodzi nasz rozmówca, łączności troposferyczne, zorzowe, informatykę - przecież to fale radiowe oraz zaawansowane użycie komputera w połączeniu z radiostacją - emisje cyfrowe, SSTV, D-STAR, Echolink, żeby młode pokolenie wiedziało, że internet to nie jedyne medium, że w razie braku internetu i telefonów można porozumieć się ze światem za pomocą przysłowiowego koła od roweru. Astronomia - można spróbować porozmawiać z ISS albo odebrać od nich transmisję SSTV, łączność przez Księżyc, meteorowa - jestem pewien że w grupie 100 młodych osób znajdzie się kilka które ten temat wciągnie bez reszty oraz na koniec aspekt bycia potrzebnym dla społeczeństwa na wypadek kryzysu - łączność na terenach gdzie zawiodło wszystko inne, łączność na wypadek konfliktu - wojsko to nie tylko strzelanie i robienie wszystkiego by nie dać się zabić, owszem to ważne ale równie ważny jest wywiad radiowy nasłuch łączności i umiejętność przesłania odpowiednich danych tam gdzie są potrzebne z wykorzystaniem lufy od czołgu jako anteny i części z telewizora jako nadajnika.

To już się dzieje. Patrz Radioreaktywacja. Chłopaki robią bardzo dobrą robotę.
  sqra pisze:


  Nie jest sztuką otworzyć piwo otwieraczem. Sztuką jest otworzyć piwo gdy nie mamy tego otwieracza. Dzisiejsza młodzież jest leniwa ale może dlatego właśnie że szkoła nie zapewnia im dostatecznego rozwoju zainteresowań tylko klepie im w głowy coś co im sie nie przyda. A jeśli z nauki krótkofalarstwa jeden czy drugi wyciągnie tylko tyle że będzie umiał ustawić antenę TV dziadkom albo chociaż spowoduje, że w jego otoczeniu krótkofalowcy będą postrzegani jako osoby potrzebne i pożyteczne to już jest pewien sukces.


Mylisz się i to mocno, dzisiejsza młodzież NIE JEST LENIWA. Jest zainteresowana w zasadzie wszystkim, tylko trzeba im to umożliwić. Domów kultury czy pracowni modelarskich juz od dawna nie ma. Kluby mogły by ta lukę wypełnić, ale wiele z nich jest odpychających dla młodych. Ale sa też chlubne wyjątki jak np MOA w Niepołomicach.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
sqra
23.04.2017 15:28:49
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Okolice Radomia KO01JH03

Posty: 39 #2420105
Od: 2017-4-21


Ilość edycji wpisu: 1
Radioreaktywacja nie dociera wszędzie - owszem na pewno w miastach natomiast wsie, miasteczka powiatowe - tam gdzie nie dociera szybki internet lub dociera szczątkowo, tego programu radioreaktywacji nie widuje się. Są orliki młodzi kopią gałę ale nie wszyscy lubią kopać gałę/ nie mają predyspozycji do tego, może chcieli by podziałać coś w dziedzinie łączności, trzeba z tym do nich dotrzeć uświadomić że jest coś takiego. Brakuje miejsc gdzie młodzi szczególnie na wsiach i małych miasteczkach mogą przyjść właśnie takich klubów ale nie klubów i stowarzyszeń za które trzeba płacić a kasa jest przeżerana i przepijana przez starych opasłych wszystko wiedzących, którzy młodych traktują jak zło konieczne i zawracanie dupy. Gminy budują świetlice ale z tego co widzę to służą one głównie zebraniom we wsiach i klasycznemu przeżuwaniu szmat zamiast służyc młodzieży. U mnie była kiedyś szkoła we wsi, przeniesiono ją do sąsiedniej wsi bo tam więcej uczniów ale budynek pozostał, wybudowany przez naszych ojców i dziadków, za ich pieniądze, ich trudem, po likwidacji szkoły służył jakiś czas młodzieży (byłem wtedy w tej grupie wiekowej) jako miejsce spotkań a teraz gmina urządziła tam przytułek dla nierobów i życiowo niepełnosprawnych takich którym wszystko dają, prąd, opał za darmo a ja na to samo muszę zapierdzielac w robocie codziennie. I nie ma ze boli.
_________________
Spraw dobry Panie Boże żeby mi się tak bardzo chciało jak bardzo mi się nie chce.
  
canis_lupus
23.04.2017 16:00:40
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4814 #2420116
Od: 2013-7-18
  sqra pisze:

  Radioreaktywacja nie dociera wszędzie - owszem na pewno w miastach natomiast wsie, miasteczka powiatowe - tam gdzie nie dociera szybki internet lub dociera szczątkowo, tego programu radioreaktywacji nie widuje się.

Znowu nie wiesz o czym piszesz. Radioreaktywacja nie jest powiązana z miastami. Pomimo, ze nie uczestnicze to wiem, że w okolicach Krakowa: Alwernia, Wieliczka, Brodły. To są małe gminy. Do tego Niepołomice i okolice.

_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
sqra
23.04.2017 16:10:47
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: Okolice Radomia KO01JH03

Posty: 39 #2420120
Od: 2017-4-21
no dobrze mówisz o Małopolsce. Ja piszę z południowego Mazowsza i tutaj tego nie ma. A mogłoby być. A nawet powinno.
_________________
Spraw dobry Panie Boże żeby mi się tak bardzo chciało jak bardzo mi się nie chce.
  
canis_lupus
23.04.2017 16:13:33
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4814 #2420121
Od: 2013-7-18
  sqra pisze:

  no dobrze mówisz o Małopolsce. Ja piszę z południowego Mazowsza i tutaj tego nie ma. A mogłoby być. A nawet powinno.


Albo nie wiesz, ze jest...
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
sp7wme
23.04.2017 19:26:49
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: JO91**

Posty: 77 #2420193
Od: 2010-1-5
"sqra"-skontaktuj sie ze mna na p.w. sp7wme@o2.pl
.
_________________
precz z preczem!
zabrania sie zabraniac!

vy 73
SP7WME
EMCOM Manager OT-15 PZK
Lodz Echolink Team
http://ot15.pgk.net.pl/
sp7wme@o2.pl
skype: sp7wme
GG 5960148
+48696517000
  
Electra19.07.2019 22:28:56
poziom 5

oczka
  
Wolf
09.04.2018 23:17:13
poziom 1

Grupa: Użytkownik

QTH: KO01NJ

Posty: 48 #2534195
Od: 2012-8-24
Pod koniec miesiąca robię pilotaż w "środowisku proobronnym", zobaczę, jak mi wyjdzie. Cel mam prosty: wybić z głowy piracenie i spowodować, żeby przynajmniej część osób miała świadectwa operatora aby legalnie korzystać z radiostacji stowarzyszeniowych. A jeśli ktoś się zainteresuje tym tematem, tym lepiej dla środowiska, nawet włączając w to milczącego UKFowca, jakim ostatnimi czasy sam jestem. poruszony
_________________
Vy 73

Piotr SQ5SUF
  
sp8mrd
10.04.2018 00:16:36
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: KO00XC

Posty: 2636 #2534207
Od: 2010-2-2
Jeśli potrzebujesz sprawdzonych materiałów w postaci np. prezentacji, to daj znać na priw.
_________________
73, Piotr SP8MRD ex SP6MRD, nadal SP22107-OP
stacja klubowa SP8POP / SO90LKK, dawniej kluby SP6KKE, SP6KGN, SKK AZS SP6KBR WSP w Opolu
(mąż pierwszej i jednej żony, tato trójki dzieci, opiekun sznaucera... :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ku refleksji: Póki żyjemy nigdy nie jest zbyt późno, aby się zmienić...
https://www.youtube.com/watch?v=7cFF11leMoQ
https://www.youtube.com/watch?v=PawDzqGCIsc#t=1380
  
sp7wme
10.04.2018 08:06:59
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: JO91**

Posty: 77 #2534244
Od: 2010-1-5
Wolf i SP8MRD - uprzejmie poprosze o kontakt na priv w zwiazku z trescia watku
tnx


_________________
precz z preczem!
zabrania sie zabraniac!

vy 73
SP7WME
EMCOM Manager OT-15 PZK
Lodz Echolink Team
http://ot15.pgk.net.pl/
sp7wme@o2.pl
skype: sp7wme
GG 5960148
+48696517000
  
Usunity_09_11_2018
11.04.2018 08:02:12
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: Dobrzeń Wielki

Posty: 624 #2534611
Od: 2010-6-8UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY

Dobra robota, a malkontenci są wszędzie. Nie przejmuj się.
Zawsze gdzieś przez google może się przebić artykuł do przeciętnego zjadacza chleba po 40-tce.
_________________
Miłosierdzie okazane wilkowi okrucieństwem dla owiec.
  
borussia_CK
05.06.2018 22:34:49
poziom 2Grupa: Użytkownik

QTH: Kielce / Włoszczowice

Posty: 66 #2552867
Od: 2018-4-5
Fajny artykuł, 100% racji ,) Mam obecnie 41 lat a KF zainteresowałem sie parę miesięcy temu, bede robic licencję ,) Szacun dla Autora. 73!
_________________
SP7KIE | AR3080
  
Electra19.07.2019 22:28:56
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DLA POCZĄTKUJĄCYCH » TROCHĘ PROMOCJI KRÓTKOFALARSTWA.

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta