NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DLA POCZĄTKUJĄCYCH » PRZYZNANIE ZNAKU NASŁUCHOWCA

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

przyznanie znaku nasłuchowca

  
SP2LIG
12.07.2013 15:08:23
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12481 #1534544
Od: 2009-3-16
  SQ9MZ pisze:


  To oczywiście nonsens i myślę, że nikt na poważnie tego nie potraktuje. Już nie będę wymieniał znaków szanowanych krótkofalowców, których w akurat tej bazie znaków nie ma bo to i tak w niczym nie udowadniało by mojego zdania; w ogóle nie o to chodzi. Dywagacje o ryzyku niepoważnego traktowania nasłuchowców, którzy wybrali sobie i używają niestandardowych znaków, są także mało wiarygodne.Masz oczywiście prawo tak odnieść się do w/w zagadnienia Twoja sprawa. Tylko dziwię się Tobie że stawiasz znak równości pomiędzy znakiem standardowym a znakiem niestandardowym(czyli jakim ???), to jest właśnie nonsensem.
___________
Greg SP2LIG
  
Electra27.11.2020 15:01:43
poziom 5

oczka
  
SP2LIG
12.07.2013 15:35:01
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12481 #1534579
Od: 2009-3-16


Ilość edycji wpisu: 1
SQ8MXS.

Marek, przecież wiesz doskonale z jakich elementów jest zbudowany znak nasłuchowy tj wg aktualnych ustaleń.
Podany przez Ciebie kolejny znak SP8-00001-LCM totalnie odbiega od tego ustalonego.
Tak się składa że znaki nasłuchowe wydaje OT PZK (ktoś tak ustalił i tak zezwolił) i pierwszy raz słyszę że można sobie samemu nadać coś co Ty nazywasz znakiem nasłuchowym niczym na 19 kanale CB, może ja za krótko żyję i jeszcze wszystkich tajemnic krótkofalarskich nie skminiłem.
Odbierając i wysyłając karty QSL via biuro mam gwarancję że nie otrzymam kart od samozwańców tylko od tych co uzyskali znak z PZK. Ty posługując się directem już tego komfortu nie masz, tak mała intymna różnica ale zawsze różnica i gwarancja.
Oczywiście żeby robić jakiekolwiek nasłuch nie trzeba być zrzeszonym ale żeby być poważnie traktowany przez światowe towarzystwo krótkofalarskie to już trzeba być, tym bardziej jak ktoś chce uzyskać jakiekolwiek dyplomy nasłuchowe.
___________
Greg SP2LIG

P.S. Ja mam znak nasłuchowy wg starej nomenktalury SP-0412-GD, teraz już nie nadają znaków w takiej formie.
  
SQ9MZ
12.07.2013 15:45:10
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Rybnik

Posty: 1616 #1534589
Od: 2008-10-21


Ilość edycji wpisu: 1
  SP2LIG pisze:

  Tylko dziwię się Tobie że stawiasz znak równości pomiędzy znakiem standardowym a znakiem niestandardowym(czyli jakim ???), to jest właśnie nonsensem.

A to już musisz Kolego dziwić się komuś innemu bo ja żadnego znaku równości nie stawiałem.


Nawiasem mówiąc, osobiście poznałem takiego nasłuchowca (z Gliwic, Maciek MRN może o nim [i żonie, też z wymyślonym znakiem] słyszał). Nie chcę propagować obciachowych rozwiązań ale przypuszczam, że gdyby nasłuchowiec z fantazyjnie wymyślonym znakiem, ba, nielicencjonowany nadawca z jakimś znakiem np. HF2OBCIACH, wystartowali w CQWW i wysłali logi do rywalizacji, to te znaki zobaczylibyśmy w ogłoszonych wynikach. Nie słyszałem jeszcze aby jakakolwiek komisja sprawdzała legalność pozwoleń zawodników.
_________________
Henryk SQ9MZ
________________________________________________________
Ale "dlaczego", "naprawdę", "niekoniecznie", "nieważne", "spoza", "poprzez" to wyrazy, których nie trzeba kaleczyć.

  
sp9mrn
12.07.2013 19:59:47
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2979 #1534862
Od: 2009-6-22
1. Znak nadany sobie samemu jest tak samo dobry jak każdy inny. Nigdy nie wpadło mi do głowy, żeby "sprawdzać" nasłuchowca, który przysłał mi kartę directem. Powiem więcej - nawet jak nie przyśle SASE to odsyła direct, bo mam sentyment do czasów bycia SWLem.

2. Jeżeli ktoś chce sprawdzać, to niech będzie konsekwentny i nie robią łączności ze stacjami, których operatorzy nie należą do lokalnych związków krótkofalarskich. Precz z directami...

3. Jeżeli popatrzycie na strukturę znaków zagranicznych nasłuchowych to konia z rzędem temu, kto rozróżni znak SWL "formalny" i "nieformalny"

4. NIewiarygodność kogoś nie będącego w QRZ.COM to jakiś żart. W qrz.com jest ok 1,3 mln krótkofalowców. W samych stanach jest ponad 700 000 licencji nie mówiąc już o japończykach....

5. W OT nie ma wpisowego. Wpisowe jest do PZK (do centrali). Składka składa się z jednorazowego wpisowego, składki centralnej i składki oddziałowej.

6. Pomimo tego, że wykazuję tu, że nie ma konieczności zapisywania się do PZK, to mimo wszystko polecam rozważenie takiej opcji. Wbrew temu co ktoś napisał, że "niestety trzeba się zapisać..."
Wcale nie niestety.... Tym bardziej, że składka dla nasłuchowców jest tania...

73
MAc
mrn

_________________
Zjazd Techniczny Burzenin 2020 odwołany
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
sp3qfe
12.07.2013 23:02:52
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO92he

Posty: 4131 #1535118
Od: 2009-11-11
Oto przykładowy nasłuch na imię i nazwisko:

Obrazek

http://blog.expertradio.pl/files/2013/06/5b.jpg
_________________
Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)
PS. Z osobami, które nie chcą mi się przedstwić (nawet prywatnie) i "ukrywają swoja toższamość" nie dyskutuję. Nie chcesz publicznie, to przedstaw się poza forum.

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.
  
sp3qfe
12.07.2013 23:14:47
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO92he

Posty: 4131 #1535127
Od: 2009-11-11
Witajcie,

Chyba źle się w poprzednich swoich postach wypowiedziałem, bo wiele osób nie do końca zrozumiało to co chciałem przekazać. Przepraszam i spróbuje ponownie inaczej:

1. Od dawien dawna jest to stosowana zasada, że słuchać każdy może. Każdy też może poprosić o potwierdzenie swojego nasłuchu na swoje imię nazwisko i miejscowość. Tak zanim wielu z nas było na świecie czyniono i tak czyniono jak i my już byliśmy na świecie. Tak to działało w przypadku rozgłośni komercyjnych. Chciałem dostać kartę potwierdzenia mojego nasłuchu dla operatora Armand, to tak pisałem, chciałem dostać jako „Jan Nowak” to takie wpisywałem swoje dane w moim raporcie nasłuchu - tylko na co mi takie potwierdzenie nasłuchu?
2. Z nastaniem nowego okresu pojawiła się moda na ksywki i znaki. W ruchu amatorskim jest to bardzo wskazane by identyfikować daną osobę po znaku – sprawdziło się to. Z tego powodu PZK jako organizacja wiodąca i reprezentująca Polskę zaproponowała nadawanie znaków dla nasłuchowców. Z jednej strony młodzi czują się dowartościowani (często to jest pierwszy etap przed dorośnięciem do możliwości przystąpienia do egzaminu), z drugiej strony porządkuje to identyfikowanie osób, podobnie jak to robi UKE w Polsce (znak nadawczy jest na tyle charakterystyczny, ze określa dokładnie konkretną osobę). Jeśli ktoś nie lubi PZK to … właśnie inne stowarzyszenia powinny się dogadać i mogą też wydawać znaki o odpowiedniej numeracji i gdzieś to powinno być archiwizowane kto jest kto…. Ale żeby nie powstał z tego powodu bałagan, jak samozwańcze znaki CB KN001, czy CDI001, czy inne tam takie. W każdym razie obecnie nie ma żądnego porozumienia między stowarzyszeniami i tylko PZK jako najstarszy w Polsce bardzo dobrze to swego czasu uregulował.

3. Z samozwańczymi ksywkami (bez udziału PZK) może być podobnie jak w przypadku imienia i nazwiska.... mogę się sam z siebie ochrzcić jako SN0001 lub „nasłuchowic zucia gum” twierdząc, że to mój pseudonim nasłuchowy i wio.
a) Problem pojawi się gdy np. wystąpię o dyplom wydawany przez któryś OT PZK. Czy to przejdzie weryfikacje?
b) Albo gdy wraz ze mną zgłosi się kolejny decydent do klasyfikacji w zawodach o znaku SN0001. Jak wówczas obu rozróżnić w klasyfikacji? Właśnie po to, aby wyjść na przeciw radioodbiorcom, PZK jako wiodący reprezentant Polski w IARU wydaje licencje dla amatorskich stacji radioodbiorczych w Polsce.

4. Licencja wydana przez Polski Związek Krótkofalowców dla amatorskiej stacji radioodbiorczej.

Co daje taka licencja wydana przez Polski Związek Krótkofalowców dla amatorskiej stacji radioodbiorczej?
"Uprawnia do posługiwania się przydzielonym znakiem nasłuchowym w krajowej i międzynarodowej korespondencji amatorskiej."

z drugiej strony nakłada też obowiązek! (a więc i edukuje)
"Posiadacz licencji zobowiązany jest do ścisłego przestrzegania wszystkich postanowień i przepisów wynikających z tytułu posiadania i używania amatorskiego urządzenia radioodbiorczego". .

5. Co do opłat. Starałem się pisać bardzo ogólnie i nie wiem czy któryś oddział nie ma wpisowego na OT PZK. Jeśli żaden nie ma to przepraszam za wprowadzenie w błąd.

6. Było jeszcze pytanie, czy jeśli człowiek należy do klubu, czy warto starać o licencje nasłuchową? Otóż moja prywatna odpowiedź brzmi tak. Wyobraź sobie sytuacje, że siedzicie w grupie w klubie przy radiostacji. Jeśli każdy z Was ma własny znak to Was indywidualnie mobilizuje do klasyfikacji. Jasne możecie między sobą robić klasyfikację bez znaków. Jednak mając swoje licencje radioodbiorców amatorskich otwierają się dla Was możliwości zasmakowania otrzymywania kart i dyplomów z ramienia PZK. Ponadto dla mnie osobiście jest to dla Ciebie takie dowartościowanie, że masz coś więcej swojego indywidualnego co teraz będziesz szanował i dbał (w końcu płacisz też za to pieniądze).
Mało tego to jest Twoja licencja - a nie klubowa i zebrany dorobek zbierasz, jako swój prywatny. Mało tego nie musisz go zbierać w klubie, ale możesz też to czynić poza klubem.... ale nadal na swoje konto (owszem na imię i nazwisko tez to możesz robić - czytaj pkt. powyżej).

Klub również może wystąpić (zazwyczaj wiele klubów już ma taką licencje PZK) o znak radioodbiorczy i wówczas wszyscy razem możecie pracować dodatkowo na wspólne konto klubowe.

I znów wyszedł elaborat. zawstydzony
_________________
Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)
PS. Z osobami, które nie chcą mi się przedstwić (nawet prywatnie) i "ukrywają swoja toższamość" nie dyskutuję. Nie chcesz publicznie, to przedstaw się poza forum.

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.
  
sp3qfe
12.07.2013 23:56:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO92he

Posty: 4131 #1535208
Od: 2009-11-11


Ilość edycji wpisu: 1
  marek50 pisze:

  Witam kolegów chciał bym się dowiedzieć jak wygląda przyznanie znaku na słuchowca wiadomo po wstąpieniu do klubu KF jakie kryteria
  i co muszę spełniać żeby mieć ten znak czy lepiej wykuć co trza i z miejsca iść na egzamin na licencje?


1. Nie musisz należeć do klubu by wystąpić o znak nasłuchowy do PZK.

2. Nic nie musisz wkuwać by otrzymać znak nasłuchowy. Ale warto znać podstawy - słuchając uczysz się i dlatego aby się dobrze nauczyć i mieć dostęp do sprzętu warto przynależeć do klubu i uczestniczyć w jego życiu.

3. Wiedza jest potrzeba, by gdy masz odpowiedni wiek i dokonasz odpowiednich formalności, możesz przystąpić do egzaminu przed Państwową Komisją Egzaminacyjną na zdobycie świadectwa operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej.

4. W oparciu o to świadectwo, możesz wystąpić do właściwej swojemu miejsca zamieszkania Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) o wydanie Ci Pozwolenia Radiowego (wraz z twoim znakiem nadawczym).

5. Pytania wymagane na egzamin oraz jaki przedmioty obowiązują na egzaminie znajdziesz na stronach UKE.

Edycja: poprawa literówek i gramatyki zdań oraz wydzieliłem punkty
_________________
Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)
PS. Z osobami, które nie chcą mi się przedstwić (nawet prywatnie) i "ukrywają swoja toższamość" nie dyskutuję. Nie chcesz publicznie, to przedstaw się poza forum.

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.
  
757gx2
13.07.2013 21:20:38
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Wysoka

Posty: 95 #1536190
Od: 2013-6-11
  SP2LIG pisze:

  Wątek na ten temat już jest założony, poszukaj w wyszukiwarce...
  ___________
  Greg SP2LIG

Ale mądrala wpisałem w wyszukiwarce [ przyznanie znaku na słuchowca ]i co dupa jaś znalazło tylko ten temat ta wyszukiwarka szuka tego co nie potrzeba a twój wpis nic nie pomógł taki to z ciebie doradca.Czepianie się i po co i na co nabijanie pkt.zły
_________________
Janek
  
sp3qfe
14.07.2013 06:48:03
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO92he

Posty: 4131 #1536490
Od: 2009-11-11
[quote=757gx2]
  SP2LIG pisze:

  Wątek na ten temat już jest założony, poszukaj w wyszukiwarce...
  ___________
  Greg SP2LIG

Ale mądrala wpisałem w wyszukiwarce [ przyznanie znaku na słuchowca ]i co dupa jaś znalazło tylko ten temat ta wyszukiwarka szuka tego co nie potrzeba a twój wpis nic nie pomógł taki to z ciebie doradca.Czepianie się i po co i na co nabijanie pkt.zły[/quote]

Na tym forum były podobne tematy, ale nie taki (przynajmniej je nie znalazłem):
Najbardziej podobny to:
http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=3530&temat=96088

Inne podobne:

http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=44695&temat=72186

http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=147486&temat=211247

http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=3538&temat=55340

Jak si dowiedziałem u źródeł to faktycznie tymczasowo strona SP SWL C zmieniła adres.
Jak problem się rozwiąże to podam link - tam są najcenniejsze informacje, co gdzie i jak.
_________________
Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)
PS. Z osobami, które nie chcą mi się przedstwić (nawet prywatnie) i "ukrywają swoja toższamość" nie dyskutuję. Nie chcesz publicznie, to przedstaw się poza forum.

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.
  
SQ4MIK
30.03.2019 12:13:41
poziom 2Grupa: Użytkownik

QTH: Elbląg

Posty: 65 #2652326
Od: 2018-9-13


Ilość edycji wpisu: 1
W uzupełnieniu tematu podzielę się moim skromnym doświadczeniem. Można otrzymać znak nasłuchowca od Short Wave Amateur Radio Listening http://swarl.org/. Po wypełnieniu formularza i odczekaniu kilkunastu dni otrzymuje się certyfikat ze znakiem. Otrzymany znak umożliwia np. rejestrację w bazie QRZCQ https://www.qrzcq.com/. Posiadacz takiego znaku może również zarejestrować się na eQSL.cc https://www.eqsl.cc, aby wysyłać i otrzymywać elektroniczne QSL.
_________________
Piotr SQ4MIK
  
Electra27.11.2020 15:01:43
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DLA POCZĄTKUJĄCYCH » PRZYZNANIE ZNAKU NASŁUCHOWCA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny