NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » INFORMACJE DX'OWE I PROPAGACYJNE » O MARNOWANIU ZNAKU HF0

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 6 / 11>>>    strony: 12345[6]7891011

O marnowaniu znaku HF0

  
sp5mnj
10.05.2016 22:10:37
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 3694 #2281743
Od: 2009-12-19
  SP95094KA pisze:

  POZWOLENIA AMATORSKIE

  I. Informacje ogólne


  Obsługiwanie urządzenia radiowego nadawczego lub nadawczo-odbiorczego w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej wymaga posiadania świadectwa operatora urządzeń radiowych. Informacja w sprawie świadectw znajduje się na stronie: http://www.uke.gov.pl/swiadectwa-amatorskie-4390.
  Pozwolenie radiowe w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej wydawane jest dla osób fizycznych po uzyskaniu świadectwa operatora urządzeń radiowych.
  Pozwolenie wystawiane jest przez delegaturę Urzędu Komunikacji Elektronicznej, właściwą dla wnioskowanej lokalizacji stacji. W celu jak najszybszego rozpatrzenia wniosku, powinien on być złożony do delegatury UKE, właściwej dla wnioskowanej lokalizacji stacji (z oryginalnym podpisem wnioskodawcy, przesyłką pocztową lub bezpośrednio do siedziby delegatury). Dla stacji zlokalizowanych w woj. mazowieckim, wnioski o wydanie pozwoleń należy dostarczać do głównej siedziby UKE.
  Dane teleadresowe delegatur UKE znajdują się na stronie: http://www.uke.gov.pl/delegatury-uke-1064, natomiast dane głównej siedziby UKE na stronie: http://www.uke.gov.pl/kontakt-z-urzedem-1098.
  Może być również przesłany wniosek podpisany profilem zaufanym na platformie ePUAP - skrzynka podawcza.
  Nie są akceptowane kopie wniosków, przesłane zwykłą pocztą elektroniczną.

  Na stronie: https://amator.uke.gov.pl/ umieszczone zostały wykazy wydanych przez Prezesa UKE pozwoleń radiowych dla stacji amatorskich indywidualnych, klubowych, bezobsługowych dla osób fizycznych i bezobsługowych dla pozostałych podmiotów oraz wykazy decyzji zmieniających pozwolenia radiowe w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej.
  Wykazy są uaktualniane raz w miesiącu.


  II. Znaki wywoławcze w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej

  Znaki wywoławcze dla stacji w służbie amatorskiej przydzielane są w pozwoleniach radiowych, które wydawane są zgodnie z zasadami określonymi w rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 10 grudnia 2014 r. w sprawie pozwoleń dla służby radiokomunikacyjnej amatorskiej (Dz.U. z 2015 r., poz. 10). Do znaków wywoławczych mają również zastosowanie zapisy Regulaminu Radiokomunikacyjnego ITU (art. 19 § 12 pkt 1, § 21 pkt 1, § 30, Apendyks 42).

  Znak wywoławczy to unikalny ciąg liter i cyfr, który zawiera: prefiks (HF, SN, SO, SP, SQ, SR, 3Z), cyfrę i kombinację maksymalnie czterech liter i cyfr, z których ostatnia jest literą.

  Jedynie w pozwoleniach dodatkowych kombinacja może się składać z maksymalnie siedmiu liter i cyfr, z których ostatnia jest literą.

  Prefiks SR ma zastosowanie jedynie dla stacji bezobsługowych.

  Znaki wywoławcze tworzone są w oparciu o powyższe zasady i nadawane z zachowaniem zasady unikalności, w oparciu o prowadzoną w UKE ewidencję wydanych pozwoleń i nadawanych znaków wywoławczych w służbie amatorskiej i amatorskiej satelitarnej.

  UWAGA: Przy składaniu wniosku o pozwolenie radiowe, wnioskodawca może zaznaczyć na wniosku 1-3 znaki wywoławcze, którymi jest zainteresowany. W pozwoleniu zostanie przydzielony wolny znak wywoławczy, w kolejności zaznaczonej przez wnioskodawcę. Dostępność znaków można sprawdzić na podstawie wykazu pozwoleń radiowych w służbie amatorskiej, który jest publikowany na stronie: https://amator.uke.gov.pl/.

  Zgodnie z przepisami, znaki wywoławcze nie służą do identyfikacji posiadacza pozwolenia radiowego, lecz do identyfikacji stacji amatorskiej i transmisji radiowej, prowadzonej za jej pomocą.


  Pozdro


  Ps w ubiegłym tygodniu rozmawiałem na ten temat z "gościem" z UKE i ilekroć wyartykułowałem "znak krótkofalowca" tyle razy mi przypominał że:

  Zgodnie z przepisami, znaki wywoławcze nie służą do identyfikacji posiadacza pozwolenia radiowego, lecz do identyfikacji stacji amatorskiej i transmisji radiowej, prowadzonej za jej pomocą.


  Koniec kropka

  Ps 2

  Nawet jakiś idiota może sobie przyznać znak po nieboszczyku i zastosować go jako nick name na forum i możesz mu skoczyć

  Dlatego prawo i regulacje prawne w PL to o kant h..... roztrzaskać


  https://www.uke.gov.pl/pozwolenia-amatorskie-4266


Dzięki 'miszczu' za łopatologię oczko... rozumiem, że trzymasz moją stronę.

...Zgodnie z przepisami, znaki wywoławcze nie służą do identyfikacji posiadacza pozwolenia radiowego, lecz do identyfikacji stacji amatorskiej i transmisji radiowej, prowadzonej za jej pomocą....

to ja czegoś tu nie rozumiem... skoro tak... tooooo
...HF0POL- South Shetland Islands... zdecydowana większość na świecie tak właśnie identyfikuje ten znak.

... może urzędnik się mija ze swoją teorią zakręcony

Andrzej
  
Electra22.02.2019 08:45:42
poziom 5

oczka
  
SP1AP
10.05.2016 22:30:48
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5517 #2281754
Od: 2011-5-3UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
  rad_n pisze:

   SP1AP pisze:


   Odważna teza.cool
   To o znak nie występuje nadawca, tylko jego stacja? pan zielony
   Czyją ręką "ona" napisze wniosek? zakręcony


  A co to ma do rzeczy? Samochód też sam Ci wystąpił o nadanie numeru rejestracyjnego? Czyja ręką "on" napisał wniosek? Czy to oznacza, że numer rejestracyjny na tablicach samochodu identyfikuje kierowcę a nie pojazd?


A jednak gdy o mnie mówią inni między sobą, to określają, że taki TRX ma "SP1AP", czy to kojarzysz?
Bo jak nie, to odsyłam np do kodeksu krótkofalowca podpisanego nie imionami i nazwiskami, tylko znakami.
Tak więc dywagacje na temat tego, co jest zawarte w suchym(martwym) przepisie, a tym co mówi życie zostawmy filozofom!
Wiemy, że dla nas znak jest wręcz dosłownie "drugim nazwiskiem" i to nam wystarczy, nie dzielmy włosa na czworo, bo to głupie! pan zielony
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
HF1D
10.05.2016 23:30:13
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Szczecin JO73hi

Posty: 2317 #2281782
Od: 2015-1-28
  SP9GMK pisze:  Ponadto: Skoro całymi latami nikt nie interesował się znakiem Hf0POL (z tego co wiem, to PAN kompletnie nic nie zrobiła aby ten znak ,,zarezerwować"), to chyba nic złego, że po ośmiu latach od ostatniej aktywności ktoś wreszcie ten znak ,,przygarnąłoczko


Grzegorz,

stało się, mleko się rozlało, mogę pluć sobie w brodę, ale Tobie się trochę dziwię.
Skoro zrobiłeś coś takiego to miej jaja i nie dorabiaj ideologi do faktu.
Znak contestowy HF0POL. Chcesz żebym jakiegoś udaru ze śmiechu dostał?
Zanim Ty skończysz nadawać swój HF0POL to ja skończe QSO.
Znak wziąłeś w marcu 2016, a na forum jesteś od 2014 roku i trudno mi uwierzyć, zebyś nie czytał dyskusji o ochronie znaku HF0POL.
Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że moim pisaniem zapaliłem Ci jakieś światełko i ponosze za to odpowiedzialność.
Doskonale wiedziałeś, co się w qrz.com pokaże i na to właśnie liczyłeś, że jak zawołasz CQ HF0POL to bedziesz miał branie jak najlepsza ekspedycja bo na clustrach też by się nie pokazało Poland.
Ot spryciarz, który dał solidnego kopa okazałemu borowikowi.
Wziąłeś? Trudno, ciesz się, że chodzisz w cudzych ciuchach. Pogrzej się trochę w blasku przebrzmiałej sławy._________________
Pozdrawiam
Jurek
HF1D


  
SP9GMK
11.05.2016 08:18:23
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO90OH

Posty: 428 #2281816
Od: 2014-11-25


Ilość edycji wpisu: 2
@HF1D
  HF1D pisze:

  Skoro zrobiłeś coś takiego to miej jaja i nie dorabiaj ideologi do faktu.

Ależ ja w najmniejszym nawet stopniu nie mam zamiaru/intencji dorabiania ideologii do tego, że zawnioskowałem o znak HF0POL - jej tam nie ma i nigdy nie było. To jest normalna kombinacja legalnego POLSKIEGO prefixu, dopuszczalnej cyfry i zgodnego z prawem sufixu. I chorym byłoby to negować i limitować niepotrzebnie dostęp. Na szczęście wreszcie system znaków w SP jest normalny.

  HF1D pisze:

  Znak wziąłeś w marcu 2016, a na forum jesteś od 2014 roku i trudno mi uwierzyć, zebyś nie czytał dyskusji o ochronie znaku HF0POL.

Oczywiście, że czytałemoczko tylko to trochę przepraszam za wyrażenie ,,popadanie w paranoję" z tym znakiem HF0POL. To, że kiedyś był kojarzony z bazą Arctowskiego(swoją drogą ciekawe na jakiej podstawie i co było w pozwoleniach wpisane jako adres. O ile wiem, Rzeczpospolita Polska nie posiada żadnych eksklaw czy to de iure, czy de facto - ale ja może innej geografii uczyłem się w liceum. Może powstało jakieś nowe polskie województwo/okręg w ramach Szetlandów Południowych), nie musi zaraz oznaczać, że tak będzie na wieki wieków amen. To nie jest żaden ,,przenajświętszy" znak i nigdy nim nie był.

  HF1D pisze:

  Znak contestowy HF0POL. Chcesz żebym jakiegoś udaru ze śmiechu dostał?
  Zanim Ty skończysz nadawać swój HF0POL to ja skończe QSO.

Mnie tam się z łącznościami nie spieszy. Traktuję krótkofalarstwo jak zabawę/hobby. Tobie mogę tylko gratulować umiejętności szybkiego nadawania czy to CW czy prowadzenia łączności innymi emisjami oraz dośwadczenia i osiągnięćwesoły .

  HF1D pisze:

  Doskonale wiedziałeś, co się w qrz.com pokaże i na to właśnie liczyłeś, że jak zawołasz CQ HF0POL to bedziesz miał branie jak najlepsza ekspedycja bo na clustrach też by się nie pokazało Poland.

Otóż nie, pozwolę sobie zaprotestować. Nie mam zamiaru ,,lansować" się na tym, że zawołam CQ HF0POL. Na qrz.com umieściłem stosowną adnotację o lokalizacji. I tam wyraźnie jest zaznaczona Polska. Ponadto kontaktowałem się z administracją qrz.com i pytałem o możliwość zmiany flagi(nawet skan licencji im wysłałem, gdzie adres wyraźnie na Polskę wskazuje). Niestety nic mi się w tej sprawie nie udało zdziałać. Teraz kol. SP9JPA również podjął kontakt z adminami qrz.com w sprawie zmiany lokalizacji prefixu HF0 na Polskę. On włada lepszym angielskim ode mnie zawstydzony , więc może jemu uda się coś w tej sprawie zdziałać. Trzymam za to kciuki.

  HF1D pisze:

  Ot spryciarz, który dał solidnego kopa okazałemu borowikowi.

Też widziałem tę ,,przypowiastkę" oczko . Czyta się to jak dobry kryminał o zabarwieniu szpiegowskim.

  HF1D pisze:

  Wziąłeś? Trudno, ciesz się, że chodzisz w cudzych ciuchach. Pogrzej się trochę w blasku przebrzmiałej sławy

Tylko, że wiesz...ja nie mam problemu z jak to nazwałeś chodzeniem w cudzych ciuchach, powiem więcej, często robię zakupy w sklepach z odzieżą używaną. Kiedyś trafiłem fajny polar norweski. Kupiłem, odczyściłem i noszę jak jest zimno...udany to był zakup jak wiele innychcool
A co do grzania się w blasku sławy - zresztą jak sam piszesz przebrzmiałej...lepiej sprawdza się słońce nad jakimś fajnym jeziorem lub w parku. Ja preferuję grzanie się w słońcu podczas pieszych wycieczekwesołyoczko
Pozdrwaiam i życzę udanego dnia oraz dalekich łącznościwesoły
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz SP9GMK | HF0POL

Egzamin na Świadectwo radiooperatora klasy A zdany w dniu 18.10.2014
Świadectwo doręczone przez listonosza w dniu 02.01.2015 - 76 dni od egzaminu
Wniosek o pozwolenie złożony osobiście w dniu 09.01.2015 w siemianowickim UKE
Pozwolenie doręczone przez listonosza w dniu 27.01.2015

To mówił Rejtan-Eksperymentator; Mutant, przebieraniec w gatunku krótkofalowych; bez pojęcia o wyobrażeniu
(za Gomoliszewski J. SP3SLU, 2017: post #2421694 - forum PKI)
Niektórzy mówią, że to Polarnik organizujący DX-pedycje na Szetlandy...My wiemy tylko, że jego znak wywoławczy to SP9GMK|HF0POL
OBRAZEK
  
HF1D
11.05.2016 08:29:55
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Szczecin JO73hi

Posty: 2317 #2281821
Od: 2015-1-28
Grzegorz,

Nie wiem co chciałeś udowodnić tym wpisem.

  SP9GMK pisze:


  To nie jest żaden ,,przenajświętszy" znak i nigdy nim nie był.


Przenajświętszy nie, ale dla wielu krótkofalowców w SP był wystarczająco święty, żeby przejść obojętnie jak "krótkofalawcy" plują na wszystko

  SP9GMK pisze:


  Mnie tam się z łącznościami nie spieszy. Traktuję krótkofalarstwo jak zabawę/hobby.

Przepraszam po co Ci w takim razie znak contestowy? Bo wolno mieć? Bo akurat rozdawali?
Lansuj się dalej.
Do niespotkania na paśmie.
_________________
Pozdrawiam
Jurek
HF1D


  
SP1AP
11.05.2016 10:35:32
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5517 #2281870
Od: 2011-5-3UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
No to teraz chyba mamy w Szetlandach "Sosnowiec II", bo tak to należy rozumieć skoro jest tam taka flaga na profilu.
W związku z tym wyjaśnienia Grześka dla Jurka brzmią jak "babie lato" w lutym, hi! pan zielony
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
canis_lupus
12.08.2016 12:51:04
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4520 #2319279
Od: 2013-7-18


Ilość edycji wpisu: 1
  sp9aki pisze:

   EI2KK pisze:


   Ostudzic?

   Predzej stosy rozpalic, palik zaostrzyc..  Dotychczasowa dyskusja idzie w kierunku zniechęcenia aktualnego właściciela tego znaku,
  do jego praktycznej konsumpcji.
  Pierwszy start w zawodach (krajowych) wytrąci ten argument wielu dyskutantom.


Widać posiadacz znaku ma więcej oleju w głowie niż ci awanturujący się.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
SP2LIG
12.08.2016 12:59:58
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12046 #2319282
Od: 2009-3-16
  sp9aki pisze:


  .......Pierwszy start w zawodach (krajowych) wytrąci ten argument wielu dyskutantom.
Niby jaką masz gwarancję że delikwentowi będą pasić jakiekolwiek zawody ????

_______________
Greg SP2LIG
  
SQ5CQ
12.08.2016 13:08:37
poziom 4Grupa: Użytkownik

Posty: 390 #2319284
Od: 2013-9-6


Ilość edycji wpisu: 2
Prędzej będą pisać "PIRAT" tak jak niejakiemu D0B.
Chłopak chciał się wylansować a zrobił z siebie...Nie powiem co.
"Boże widzisz i nie grzmisz"

_________________

QRV = SR5WA
73!
  
SP2LIG
12.08.2016 13:18:42
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12046 #2319290
Od: 2009-3-16
  SQ5CQ pisze:

  Prędzej będą pisać "PIRAT" ..........Niby na jakiej podstawie będą pisać pirat ?????
Znak wydany totalnie legalnie przez urząd do tego powołany. Zbłazni się ten który pierwszy napisze "pirat" i wszyscy następni nadgorliwi, nie uważasz ?
_____________
Greg SP2LIG
  
SQ5CQ
12.08.2016 13:23:23
poziom 4Grupa: Użytkownik

Posty: 390 #2319292
Od: 2013-9-6


Ilość edycji wpisu: 1
Racja ...Św.Racja...Grzesiu szczerze napiszę. oczko
To takie ogłupianie społeczeństwa. Chłopak chciał zrobić z siebie "Gwiazdę" na siłę.A co zrobił ?
Nie neguję tego....Ale jak coś robić to z głową.Troszkę to niemądre.
Prawda ?

_________________

QRV = SR5WA
73!
  
Electra22.02.2019 08:45:42
poziom 5

oczka
  
sq9wtf
12.08.2016 13:40:30
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 702 #2319295
Od: 2015-3-2
  SQ5CQ pisze:

  Racja ...Św.Racja...Grzesiu szczerze napiszę. oczko
  To takie ogłupianie społeczeństwa. Chłopak chciał zrobić z siebie "Gwiazdę" na siłę.A co zrobił ?
  Nie neguję tego....Ale jak coś robić to z głową.Troszkę to niemądre.
  Prawda ?


Czemu niemądre?
  
SP8LBK
12.08.2016 13:43:36
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraśnik KO10CX

Posty: 4977 #2319297
Od: 2010-8-3
Jak mi się zechce pojechać/polecieć/popłynać na Szetlandy to załatwię sobie SP0ANT.
Będzie jednak ta różnica, że ja pod tym znakiem będę robił łączności.
_________________
Vy 73
Andrzej SP8LBK
  
sq9wtf
12.08.2016 13:44:07
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 702 #2319298
Od: 2015-3-2
  SP8LBK pisze:

  Jak mi się zechce pojechać/polecieć/popłynać na Szetlandy to załatwię sobie SP0ANT.
  Będzie jednak ta różnica, że ja pod tym znakiem będę robił łączności.


Wspaniale, trzymam kciuki oczko
  
SP8LBK
12.08.2016 14:06:07
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraśnik KO10CX

Posty: 4977 #2319302
Od: 2010-8-3
  sp9aki pisze:

   SP8LBK pisze:

   Jak mi się zechce pojechać/polecieć/popłynać na Szetlandy to załatwię sobie SP0ANT.
   Będzie jednak ta różnica, że ja pod tym znakiem będę robił łączności.  Na stałe myślasz tam pojechać/polecieć/popłynąć?


Nie martw się lub nie ciesz.
Na stałe to tam mieszkają pingwiny.
_________________
Vy 73
Andrzej SP8LBK
  
SP2LIG
12.08.2016 14:11:41
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12046 #2319304
Od: 2009-3-16
  SP8LBK pisze:

  Jak mi się zechce pojechać/polecieć/popłynać na Szetlandy to załatwię sobie SP0ANT.......Chcieć a móc to dwie totalnie różne pojęcia których trzeba być świadomym, załatwisz sobie każdy dowolny znak jeżeli on(znak) będzie wolny.
Andrzej, nie myśl że Tobie zazdroszczę, daj Ci PB.
________________
Greg SP2LIG
  
SQ5CQ
12.08.2016 14:21:46
poziom 4Grupa: Użytkownik

Posty: 390 #2319306
Od: 2013-9-6
Ps. Tylko czekać aż się pokaże znak SP0ANT oczko
_________________

QRV = SR5WA
73!
  
SP8LBK
12.08.2016 14:22:49
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraśnik KO10CX

Posty: 4977 #2319307
Od: 2010-8-3
  SP2LIG pisze:

   SP8LBK pisze:

   Jak mi się zechce pojechać/polecieć/popłynać na Szetlandy to załatwię sobie SP0ANT.......  Chcieć a móc to dwie totalnie różne pojęcia których trzeba być świadomym, załatwisz sobie każdy dowolny znak jeżeli on(znak) będzie wolny.
  Andrzej, nie myśl że Tobie zazdroszczę, daj Ci PB.
  ________________
  Greg SP2LIG


Greg
Zapodałem, że tak jak i Ty piszesz, tam można używać dowolnego znaku. Trzeba tylko go uzyskać i tam się dostać.
A może wystarczyłoby CE9/SP8LBK i wówczas wcale nie byłoby potrzebne żadne inne pozwolenie.
Tego nie wiem, nie sprawdzałem. Jak wygram w toto, to sprawdzę.
_________________
Vy 73
Andrzej SP8LBK
  
SP2LIG
12.08.2016 15:00:27
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12046 #2319318
Od: 2009-3-16


Ilość edycji wpisu: 1
SP8LBK.

Andrzej, dowolny znak załatwić sobie to na dzień dzisiejszy to jest przysłowiowy pryszcz. Gorzej tam dostać się, pogoda jest tam gorzej jak zła. Byłem na Falklandach i zaliczyłem Cieśninę Magellana(to jest jest zdecydowanie bliżej) i było kiepsko. Po wyjściu na Pacyfik było totalnie do d... .Dalekie południe to nie są klimaty dla nas. Nie pchaj się tam nawet jak w Totka wygrasz.

Szetlandy Południowe są bez przynależności państwowej tak że używając znaku CE9/ SP8LBK mógłbyś być odbierany przez światowe Towarzystwo jako normalny pirat. Myślę że jedyna droga to legalny/oficjalny znak i na bank będzie cacy, przecież to takie proste.
__________________
Greg SP2LIG
  
sp9ikf
12.08.2016 15:41:02
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: JO90GC, Rybnik

Posty: 1068 #2319339
Od: 2010-3-17
witam,
tak sie składa iż rok temu miałem okazje w ramach obowiązków słuzbowych dojechac na kilka godzin na King George ale na ląd nie zszedłem. Za to pasażerowie pojechali zodiakami. Ponieważ wszystko rodziło sie w biegu nie dałem rady nawet pomyslec o licencji na HF0POL. poza tym nie miałem na statku radia - jedynie GMDSS. nie mniej ponieważ już wiem co i jak, to nie wykluczam iż taka okazja ponowie się nadarzy. Jak Bozia da i dostanę zgody od dysponenta statku, firmy dla której od czasu do czasu pracuje oraz kierownictwa stacji to zostane przez jedną turę wycieczkowa czyli ok 10-12 dni. Idzie zima wiec Antarktyda staje się dostepna. Jak do tej pory ze stacji kolejni nadawcy uzywali znaku HF0POL. Jak rozumiem przez najblizsze 10 lat HF0POL nie będzie miało szansy zaistniec z miejsca do którego zostało wygenerowane i zastrzeżone oraz szanowane przez polskich krótkofalowców bo tak uznał kol. SP9GMK i postanowił wykorzystac znak HF0POL do innych "wyzszych" celów. Chciałbym sie mylic bo nie można wykluczyc iz dysponent znaku zdecyduje sie pojechac na King George i stąd znak w jego gestii, byc może po to aby nikt inny go nie ubiegł. Pozostaje w razie czego zdać się na madrość regulatora. ze swej strony GRATULUJE KOLEDZE SP9GMK postępowanie godne słonia w składzie porcelany.

pozdro
jacek sp9ikf
  
Electra22.02.2019 08:45:42
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 6 / 11>>>    strony: 12345[6]7891011

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » INFORMACJE DX'OWE I PROPAGACYJNE » O MARNOWANIU ZNAKU HF0

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta