HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » AKCJA DYPLOMOWA UPAMIĘTNIAJĄCA 80 ROCZNICĘ ZBRODNI KATYŃSKIEJ

AKCJA DYPLOMOWA UPAMIĘTNIAJĄCA 80 ROCZNICĘ ZBRODNI KATYŃSKIEJ

sp5xhn
15.04.2020 09:14:38

Od: 2009-10-31
Kolego sp3tyj nie napisałem że nie wolno upamiętniać proszę czytać uważnie co z tego wyniknie. Rosjanie zorganizują przeciw polakom podobne zawody Ukraińcy my nie gorsi powstanie jedyny temat w paśmie historia a nie krótkofalarstwo. Nie jestem komuchem aby zakazywać tylko troszkę realnego myślenia co wolno a czego nie co może spowodować takie postępowanie.
Uważam że ten temat pozostawić dla polityków, historii, o takim wydarzeniu trzeba pamięć nie zniekształcając tych wydarzeń jak to było po prostu mówić rosjanom jak to zrobili koledzy z Przasnysza na spotkaniu. Jak to zrobicie Was podsumują inni moje zdanie jest takie i nie zmienie łączności z parków, zamków pochwalam i jestem za takim postępowaniem.

Electra29.03.2024 15:40:12

15.04.2020 09:28:27

sp5xhn pisze:

Teraz Ruskie bendą na paśmie obchodzić okupacje Moskwy przez polaków. Ukraińcy mają swojego BOCHATYRA zawody zorganizują.
    Czy brak rozsądku. Oczywiście w historii pisać tylko prawdę i szczegółowo co się stało dla pokoleń aby nie błądziły w postępowaniu na przyszłość.

Jesteś Polakiem, czy polakiem?

Są różne akcje i każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników.
Jeśli będą korespondenci, to każda z nich ma rację bytu. Ktoś nie popiera, to nie robi łączności. W radiu jest taka gała, którą zmienia się częstotliwość. Nie ma obowiązku wołać.

Gdyby to była akcja promująca np. Banderę, to by była warta potępienia.
Tu mamy akcję dla upamiętnienia zbrodni popełnionej na oficerach polskich, których w Katyniu i innych obozach zginęło kilkadziesiąt tysięcy. Syberia, Kazachstan, to zbiorowy grób Polaków i innych nacji z lat 30-40-50tych XX wieku. My o tym pamiętamy!

sp5xhn
15.04.2020 10:11:19

Od: 2009-10-31
Kolego SP6OUJ jestem Polakiem i polakiem.
Teraz napisze o moim dziadku on te łągry przeżył i widział co się stało tylko znajomości języka rosyjskiego uratowało życie, był tłumaczem oraz jako podoficer wiedział jak z nimi rozmawiać. Natomiast część polaków poczują się jako szlachcice i trzeba wymachiwać szabelko, chociaż niektóre postępowanie polityków naszych popieram bo najwyższy czas o wszystkim należy mówić z umiarem, przemyślając swoje zdanie nie tak co to ja. Po prostu pasmo krótkofalarskie nie jest dla prowadzenia kłótni i niepotrzebnych dyskusji tolerując innych e tam może być.

15.04.2020 13:39:32

Kolego SP6OUJ jestem Polakiem i polakiem.

Nie można być Polakiem i równocześnie polakiem.
Nie obrażaj Polaków!

Co znaczy, że o wszystkim należy mówić z umiarem? Zafałszowywać historię? Niedomówienia właśnie to powodują. Jest demokracja, każdy mówi o czym się chce. Prawda historyczna od jakiegoś czasu jest priorytetem obecnego rządu i niech tak zostanie.
Historia dla naszego Narodu jest bardzo ważna, każdy, kto próbuje ją zakłamywać, fałszować jest zwykłym śmieciem.

SP8ILF
15.04.2020 14:05:21

QTH: HR08

Od: 2011-10-23
    SP6OUJ. pisze:

Kolego SP6OUJ jestem Polakiem i polakiem.

Nie można być Polakiem i równocześnie polakiem.
    Nie obrażaj Polaków!

Arku, chyba trochę przesadziłeś . Nikt nie chce fałszować historii tylko jest takie coś jak, świadome prowokowanie ,czemu ma służyć ?? Nikt nie lubi jak mu się gra na nosie ,już zaczynasz od "śmieci" bo ktoś ma inne zdanie niż Ty , mała analogia ??. "Prawda historyczna jest priorytetem naszego rządu" PRIORYTET CZY perfidia i wykorzystywanie starszych ludzi jako odskoczni do rządzenia Jaki procent społeczeństwa do 50l. głosowało za rządem a jaki procent 50 i >, w tym drugim przedziale żyją ludzie ,którzy przeszli piekło, stracili najbliższych w Katyniu i nie tylko
.Zupełnie inaczej pojmują patriotyzm niż trzydziestolatkowie . Dla starszej generacji Bóg Honor Ojczyzna . Dla młodszej konto ,dom , samochód, Lazurowe Wybrzeże, piękna żona , choć niekoniecznie sakramentalna i na stałe . A rządząca partia cynicznie gra na emocjach bezwstydnie je wykorzystując .Masz rację, historii nie można FAŁSZOWAĆ , ale co da machanie szabelką ,przed nosem nerwusa . Chyba lepsze dla wszystkich jest UŚWIADOMIENIE pomysł
SP8ILF Marian Roman
Wszyscy młodzi, piękni i mądrzy za lat 50-siąt będziecie starzy , pomarszczeni , łysi i psu na budę Wasza dzisiejsza wiedza . Pamiętajcie !!! I błagam piszcie jeśli macie coś konkretnego do powiedzenia, jeśli nie to włóżcie palec w ... a nie stukajcie w klawiaturę !!! 73 mni dx

15.04.2020 14:16:43

Od: 2015-6-23

Nie masz racji. W czasie II wojny światowej Polacy ratowali Żydów, gdzie w Polsce za to groziła kara śmierci. Jednak to robili. Byli i tacy- szmalcownicy, którzy robili na tym interes, ale to margines.
Gdyby wtedy Polacy podporządkowali się Hitlerowi, to zapewne niektórzy by żyli. Trzeba mieć swój honor, swoje zdanie, niekoniecznie takie same jak inni.

Prawda historyczna jest najważniejsza. Czy to się Putinowi podoba, czy nie.

SP8ILF
15.04.2020 15:01:06

QTH: HR08

Od: 2011-10-23
    SP6OUJ. pisze:

Nie masz racji. W czasie II wojny światowej polacy ratowali Żydów, gdzie w Polsce za to groziła kara śmierci. Jednak to robili. Byli i tacy- szmalcownicy, którzy robili na tym interes, ale to margines.

Trochę ma się nijak do tego co pisałem zakręcony
SP8ILF Marian Roman

Electra29.03.2024 15:40:13