NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » WRTC 2022 - ELEMINACJIE I WSZELKIE INFORMACJE.

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

WRTC 2022 - eleminacjie i wszelkie informacje.

eliminacje i wszelkie informacje
  
sp7ivo
21.09.2018 11:38:53
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1736 #2586912
Od: 2009-11-12
Olimpiadę WRTC w bieżącym roku mamy za sobą, a już niebawem ruszają eliminacje do kolejnej edycji, która odbędzie się we Włoszech w roku 2022. Na oficjalnej, jeszcze bardzo "biednej", stronie http://wrtc2022.it/ pojawiła się informacja, że Komitet Organizatora jeszcze pracuje nad regulaminem kwalifikacji, ale pierwszą zaliczaną imprezą będzie odbywający się w połowie lutego 2019 r. ARRL CW. Tak więc, najbliższe dwa lata będą wyzwaniem dla zainteresowanych (znajdą się tacy u nas?) uzyskaniem nominacji. Wszystkim należy życzyć powodzenia i zrealizowania zamierzeń.
Na stronie jest również zwiastun Olimpiady https://youtu.be/HPs28gHeFwc

Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo
  
Electra27.02.2021 05:29:42
poziom 5

oczka
  
sp7ivo
31.12.2018 17:13:13
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1736 #2623846
Od: 2009-11-12
Została uaktualniona oficjalna strona Olimpiady WRTC 2022, łącznie z kryteriami kwalifikacji.
http://wrtc2022.it/en/
  
sp7ivo
01.01.2019 18:38:53
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1736 #2624130
Od: 2009-11-12


Ilość edycji wpisu: 3
Regulamin kwalifikacji na WRTC 2022 wydaje się być raczej przemyślany i spójny. Są wprawdzie niejasne punkty, ale miejmy nadzieję, że wcześniej czy później zostaną sprecyzowane. Znacznie różni się od poprzedniego regulaminu kwalifikacji do WRTC 2018.
W tej edycji walczymy o 3 miejsca kwalifikacyjne z nadawcami z OZ, DL, LY, YL, UA2F, OY, OX. Nieco dziwi "wrzucenie" do naszej strefy Grenlandii i Wysp Owczych, odległych i dysponujących zgoła odmiennymi warunkami propagacyjnymi, zważywszy choćby na odległość od Stanów. Zgodnie z regulaminem, w każdej strefie w Europie kwalifikacje może uzyskać tylko jeden operator z danego kraju, z wyjątkiem ... Niemiec, mogących "zgarnąć" dwa miejsca. Jedyna pociecha, że ubiegłoroczni zwycięzcy WRTC (z LY) nie biorą udziału w kwalifikacjach.
Punkty będzie można zdobywać w 24-ech contestach przez dwa lata, do wyniku zaliczane będzie 12 najlepszych startów. Oprócz tradycyjnie obecnych, dużych zawodów, ciekawostką jest umieszczenie na liście nieco mniej popularnych obecnie ALL ASIAN DX. Dla nas może nie jest to złe, choć nasi wschodni sąsiedzi mogą się chyba bardziej cieszyć. Poszczególne contesty są zróżnicowane "wagowo". Dziwić może zrównanie Russian Contest z zawodami CQ WW i wywyższenie ich w stosunku do IARU czy CQ WPX o ARRL-u nie wspominając.
Najbardziej zagmatwaną część regulaminu stanowią kryteria obliczania punktów. Poszczególne kategorie uczestnictwa mają również swoją "wagę", przy czym zmniejszona została różnica pomiędzy kategoriami assisted i noassisted - 1.0 i 0.95 w stosunku do poprzednio 1.0 i 0.8, co należy uznać za korzystny trend. Jednocześnie dowartościowano kategorie High Power, dewaluując kategorie Low Power do poziomu 0.8 i 0.75 (poprzednio 1.0 i 0.8). Z jednej strony została zlikwidowana "furtka", która owocowała licznym udziałem w tej kategorii operatorów nadających normalnie HP, ale z drugiej strony raczej przekreśla już na starcie stacje typowo LP. Tym razem nie jest zróżnicowana "waga" kategorii jedno i wielopasmowych, jak również ze względu na emisję, także Mixrd. Zagadkę natomiast stanowi tajemnicza kategoria określana jako "Special WRTC-Style Two-Operator" występująca w odmianach MS (Multi Single) i M2 (Multi Two) i wysoko punktowana. Nie udało mi się odszukać w regulaminie żadnej specyfikacji tego tworu i na czym miałyby one polegać. Czy aby to nie jest kolejna "furtka" do nadużyć? "Diabeł pewnie tkwi w szczegółach", może pojawią się jakieś dodatkowe wyjaśnienia. Nieco mniejsze punkty uzyskuje się za udział w stacjach Multi Operator (0.9 - MS, 0.8 - M2 i 0.7- MM), gdzie w dodatku nie wszyscy operatorzy z drużyny mogą na nie liczyć.
Dalsza część regulaminu zawiera zawiłości związane z różnymi przypadkami najlepszych wyników w poszczególnych kategoriach, oraz udziału operatorów na stacjach Multi Operator i poza własną strefa kwalifikacyjną. Tak naprawdę, ze względu na skomplikowany sposób obliczenia punktów, to dopiero po rozpatrzeniu, po całym dwuletnim cyklu, zgłoszonych aplikacji będzie wiadomo kto uzyskał kwalifikację, a wszystkie bieżące rankingi mogą nie odzwierciedlać końcowych rezultatów.
Dodatkowe ograniczenie na Team Liderów stanowi punkt mówiący, że nie może zostać nim uczestnik, który trzykrotnie brał udział w WRTC i ani razu nie ukończył ich w pierwszej dziesiątce. Nie analizowałem poprzednich rezultatów pod tym kątem, ale może to znacznie przetrzebić rzeszę potencjalnych kandydatów na TL.
Został uściślony przypadek rezygnacji zakwalifikowanego TL, na kolejnego operatora na liście w przeciwieństwie do kuriozalnych decyzji w poprzedniej Olimpiadzie.
Tym razem Team Leader nie może wybrać sobie dowolnego partnera, drugiego operatora wybiera spośród pierwszej dziesiątki niezakwalifikowanych z własnej strefy, przy dodatkowym warunku uzyskania przez niego przynajmniej 25% punktów Team Leader'a. Trochę to dziwne, zważywszy na konieczność przygotowań do występu, zawsze łatwiej dogadać się z kimś znajomym.
Tradycyjnie kwalifikacje uzyskają teamy sponsorowane, z "dzikimi kartami" i aż 7 drużyn określanych jako "Youth Team" - poniżej 25 lat w 2022 roku. Może tu jest szansa na udział reprezentanta SP?
Cały regulamin wygląda na bardzo skomplikowany, pewnie organizatorzy chcieli przewidzieć jak najwięcej możliwych przypadków. Może to jednak spowodować mniejszą atrakcyjność przebiegu kwalifikacji z niemożliwym do przewidzenia rezultatem końcowym. Tak czy inaczej, klucze i mikrofony w dłoń, pierwsza odsłona już za niecałe dwa miesiące.
Powodzenia.
Bogusław sp7ivo
  
SP9JPA
08.01.2019 11:22:12
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 1091 #2626093
Od: 2010-10-7UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 2
Bogusław,

Do mojego Kalendarza na luty 2019 przygotowuję dział dotyczący kwalifikacji WRTC 2022.
Rzeczywiście, kategorie:

WRTC M2 WRTC-Style, Multi-Operator, Two Transmitters (3 Operators eligible)
WRTC MS WRTC-Style, Two-Operator, Single Transmitter (2 Operators eligible)

nie odpowiadają przepisom WRTC 2018, co do liczby operatorów lub liczby nadajników.
Nie wiadomo też, czy "WRTC-Style" odnosi się do sprzętu, anten itp.

Zapytałem o to organizatorów.

Ciekawe jest też to, że operatorzy stacji HQ, startujący w IARU Championships, nie mogą tym razem deklarować do kwalifikacji wyniku stacji HQ, jako osobistego osiągnięcia. Są wykluczeni.
Poza tym, jeżeli znak operatora pojawi się w dwóch przesłanych logach, np. w logu indywidualnym i klubowym, to wszyscy operatorzy zostaną zdyskwalifikowani.
Dyskwalifikacja w kwalifikacjach będzie także dotyczyć wszystkich operatorów zdyskwalifikowanych w jakichkolwiek zawodach kwalifikacyjnych.

_________________
73, Henryk SP9JPA
Blog SP9JPA: http://sp9jpa.blogspot.com/
"Enigma" in Amateur Radio: https://enigmainamateurradio.blogspot.com/
Blog St. Maximilian: http://stmaximiliansp3rn.blogspot.com
  
sq6ms
08.01.2019 13:23:17
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JN23qf

Posty: 309 #2626118
Od: 2010-10-15


Ilość edycji wpisu: 2
  SP9JPA pisze:

  Bogusław,

  Poza tym, jeżeli znak operatora pojawi się w dwóch przesłanych logach, np. w logu indywidualnym i klubowym, to wszyscy operatorzy zostaną zdyskwalifikowani.Nie do konca. Wynik(i) uzyskane w taki sposob po prostu nie beda zaliczone.

Chodzi o to aby wyeliminowac sytuacje w ktorej ktos np. dysponujac dobra stacja, pracuje w kategorii
SOSB na dwoch roznych pasmach, osiaga dobry wynik i zgarnia punkty x2 za jeden contest. Albo tak jak napisales multi i indywidualnie.

Obecny regulamin WRTC jest kontroersyjny, zwlaszcza w czesci dotyczacej doboru partnera dla Team Leadera.


_________________
vy73 de Maciek SQ6MS/F4VSQ

  
sp7ivo
08.01.2019 14:03:56
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1736 #2626129
Od: 2009-11-12


Ilość edycji wpisu: 1
  SP9JPA pisze:


  Do mojego Kalendarza na luty 2019 przygotowuję dział dotyczący kwalifikacji WRTC 2022.


Super. Będzie gdzie śledzić informacje, choć jak wcześniej napisałem, dopiero po całym dwuletnim cyklu będzie wiadomo kto ma szanse na kwalifikacje.

Z tego co wiem, to jeszcze toczy się dyskusja na liście. Być może nastąpią jakieś kosmetyczne zmiany regulaminu. Tak naprawdę, to szanse jakiegokolwiek operatora z SP, może poza Krzysztofem GIQ, na uzyskani kwalifikacji na Team Leader’a są czysto iluzoryczne. Zdanie „WRTC 2022 is now for everybody.”, które pojawia się na pierwszej stronie serwisu www WRTC 2022 jest chyba nazbyt optymistyczne. Poza tym, nawet gdyby się jakimś cudem udało, to jest to dopiero początek kłopotów. Przy dowolnym wyborze współuczestnika można wskazać na kogoś, kto taki wyjazd sfinansuje, przy proponowanym rozwiązaniu jest to niemożliwe. Stąd całkiem poważnie napisałem, że chyba największe szanse daje Youth Team. Gdyby znalazł się jakiś młody, obiecujący operator, może by mu można było pomóc? Co więcej, młody kwalifikant wybiera „młodego” współtowarzysza spośród kogokolwiek na świcie, pewnie dałoby się znaleźć „sponsora”.
Tymczasem dopingujmy i trzymajmy kciuki za Krzysia GIQ. Pierwsza odsłona już w lutym.

Bogusław sp7ivo
  
sq6ms
08.01.2019 14:47:25
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JN23qf

Posty: 309 #2626140
Od: 2010-10-15
  sp7ivo pisze:
  Z tego co wiem, to jeszcze toczy się dyskusja na liście. Być może nastąpią jakieś kosmetyczne zmiany regulaminu. Tak naprawdę, to szanse jakiegokolwiek operatora z SP, może poza Krzysztofem GIQ, na uzyskani kwalifikacji na Team Leader’a są czysto iluzoryczne. Zdanie „WRTC 2022 is now for everybody.”, które pojawia się na pierwszej stronie serwisu www WRTC 2022 jest chyba nazbyt optymistyczne. Poza tym, nawet gdyby się jakimś cudem udało, to jest to dopiero początek kłopotów. Przy dowolnym wyborze współuczestnika można wskazać na kogoś, kto taki wyjazd sfinansuje, przy proponowanym rozwiązaniu jest to niemożliwe. Stąd całkiem poważnie napisałem, że chyba największe szanse daje Youth Team. Gdyby znalazł się jakiś młody, obiecujący operator, może by mu można było pomóc? Co więcej, młody kwalifikant wybiera „młodego” współtowarzysza spośród kogokolwiek na świcie, pewnie dałoby się znaleźć „sponsora”.
  Tymczasem dopingujmy i trzymajmy kciuki za Krzysia GIQ. Pierwsza odsłona już w lutym.

  Bogusław sp7ivo


Dyskusja juz powoli przygasa (przynajmniej na liscie CQ-CONTEST)
Szanse na kwlifikacje mamy teoretycznie duzo wieksze niz do wrtc2018. Nie wiem jak traktowani
beda Litwini - zwyciezcy poprzedniego WRTC, ktorzy maja automatyczna kwalifikacje. Oczywiscie mamy w grupie
rowniez DL ale i tak jest o wiele latwiej niz bylo w 2018 razem z OK/OM/UR/ER/HA/OE. Wyniki SOSB sa zrownane
wagowo z SOAB - a wiadomo ze mamy na tym polu spore sukcesy. Moim zdaniem aby sie zakwalifikowac trzeba sie
zorientowac na konkretny cel - kwalifikacja do WRTC. Zakwalifikowanie sie "przy okazji" nie jest mozliwe. Trzeba rowniez
wykonac przynajmniej jeden - dwa starty z mocnej stacji na wyjezdzie. Dopuszczone sa az cztery takie starty spoza rejonu.

Z mojego obecnego rejonu F/C3/LX/3A to moge sie zalozyc ze duet F1AKK/F4DBF ma kwalifikacje praktycznie w reku.
Zagrozic im moze jedynie LX2A/LX7I ale nie sadze aby nagle nastapila tam zmiana koncepcji startow z M/S M/M na rzecz
SOAB czy SOSB aby walczyc o pozycje na wrtc2022.


_________________
vy73 de Maciek SQ6MS/F4VSQ

  
sp7ivo
08.01.2019 15:04:50
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1736 #2626144
Od: 2009-11-12
  sq6ms pisze:

  Nie wiem jak traktowani beda Litwini - zwyciezcy poprzedniego WRTC, ktorzy maja automatyczna kwalifikacje.


Zwycięzcy z poprzedniej edycji są wymienieni w Specjal Teams, więc raczej nie biorą udziału w kwalifikacjach i nie zajmują miejsca w regionie. Tak więc walczymy o jedno z trzech miejsc.
Zgadzam się, że regulamin jest dla nas bardziej preferencyjny niż poprzedni, niemniej nadal twierdzę, że jest to niezmiernie trudne zadanie, ale wszystko jest możliwe, zgodnie z innym stwierdzeniem na stronie www: "The only things that you will need are commitment, motivation, and skill!". Być może dużo zamieszania wprowadzi punkt,
"Applicants who have competed in previous WRTC events three (3) times without finishing in the Top Ten will not be selected as TL but may be selected as a Team Mate (TM) as described below."
Kto wie?
B. sp7ivo
  
sq6ms
08.01.2019 15:44:30
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JN23qf

Posty: 309 #2626149
Od: 2010-10-15
  sp7ivo pisze:

   sq6ms pisze:

   Nie wiem jak traktowani beda Litwini - zwyciezcy poprzedniego WRTC, ktorzy maja automatyczna kwalifikacje.


  Zwycięzcy z poprzedniej edycji są wymienieni w Specjal Teams, więc raczej nie biorą udziału w kwalifikacjach i nie zajmują miejsca w regionie. Tak więc walczymy o jedno z trzech miejsc.
  Zgadzam się, że regulamin jest dla nas bardziej preferencyjny niż poprzedni, niemniej nadal twierdzę, że jest to niezmiernie trudne zadanie, ale wszystko jest możliwe, zgodnie z innym stwierdzeniem na stronie www: "The only things that you will need are commitment, motivation, and skill!". Być może dużo zamieszania wprowadzi punkt,
  "Applicants who have competed in previous WRTC events three (3) times without finishing in the Top Ten will not be selected as TL but may be selected as a Team Mate (TM) as described below."
  Kto wie?
  B. sp7ivo


Oczywiscie ze latwo nie bedzie. Nie sadze aby tacy operatorzy jak DJ5MW, DL1IAO czy DL2CC odpuscili sobie. Pomimo tego ze w 2018 roku
mieli wyjatkowy komfort jako DL bo rywalizacja o fotel TL byla w zasadzie wewnatrzkrajowa, to np. DJ5MW ma najlepszy wynik klasyfikacyjny w calej EU.

Dobieranie partnera (TM) z puli tych ktorzy sie nie zakwalifikowali jako TL uwazam za wielki niewypal i mam nadzieje ze to zmienia. Nie wiem w jaki sposob mozna sie zgrac w kilka miesiecy operatorsko i technicznie z jakims czlowiekiem ktorego co prawda moze bedziemy znali ale np. nigdy nie pracowalismy z nim w zawodach i w dodatku moze to byc osoba spoza SP ?

Tak samo kompletnie nie rozumiem o co chodzi z pomniejszeniem wspolczynnika dla LP. Teoretycznie czym trudniej tym wieksza powinna byc premia ? No chyba ze organizatorzy wychodza z zalozenia ze LP/QRP zawsze kantuja na mocy... Zdecydowanie latwiej jest oszukiwac ASSISTED/NONASSISTED i ten podzial w dzisiejszych czasach powninen byc calkowicie zniesiony.

W 2022 bedziemy powoli wychodzic z dolka (a pzynajmniej powinnismy) propagacyjnego, a udzwigniecie przedsiewziecia finansowo i logistycznie
nie bedzie az takim wyzwaniem jak w 2006 (PY) czy 2014 (USA)
_________________
vy73 de Maciek SQ6MS/F4VSQ

  
SP5WA
08.01.2019 23:03:21
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa_Wesoła

Posty: 1138 #2626346
Od: 2012-7-2
  sq6ms pisze:

  ... Zdecydowanie latwiej jest oszukiwac ASSISTED/NONASSISTED i ten podzial w dzisiejszych czasach powninen byc calkowicie zniesiony...


Też tak uważam.
Jednak decydujące słowo w usunięciu kategorii NONassisted z regulaminów contestów mają Yankesi. Oni są konserwatystami, żeby nie powiedzieć 'betonem".
Jeśli kategoria SO Nonassisted lub Classic (w obecnej formie) nie zostanie usunięta z regulaminu CQ WW to będzie się to 'NON' odbijało czkawką w innych regulaminach po świecie.
_________________


--

73 es good DX,
Bogdan, SP5WA (ex.SP5CPR/5N3CPR)

mailto:bogdan@sp5wa.info
http://www.qrz.com/db/SP5WA
...........
"You can never have too many antennas"


Obrazek  
sp7ivo
22.01.2019 10:20:43
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1736 #2630132
Od: 2009-11-12
Na stronie organizatora pojawiły się skorygowane zasady kwalifikacji. Jest kilka zmian w stosunku do wersji pierwotnej, mniej lub bardziej dla nas korzystnych.
Boguś sp7ivo
  
Electra27.02.2021 05:29:42
poziom 5

oczka
  
SP9JPA
22.01.2019 21:37:19
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 1091 #2630385
Od: 2010-10-7UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 4
Nowy regulamin został uproszczony.
Usunięto niejasne kategorie WRTC-Style.
Przepisy nie są jeszcze ostateczne.
Potwierdzenie będzie pod koniec stycznia.

(przeredagowane)

Dla polskich stacji najważniejsze są te informacje:

"Obszar selekcji" (SA) EU#3: DL LY OZ SP UA2F YL
(UA2F lub UA2K, Kaliningrad)

Operatorzy z tych krajów konkurują pomiędzy sobą o trzy miejsca dla Liderów zespołów (TL).
Jednak dwa z tych miejsc mogą zająć tylko operatorzy z DL, jeżeli się zakwalifikują.
Dla operatorów z pozostałych krajów dostępne jest tylko jedno miejsce z danego kraju.

Oczywiście każdy Lider (TL) musi się zakwalifikować na podstawie wyników osiągniętych w wybranych zawodach.
Również drugi operator (TM), dobierany przez Lidera (TL) do zespołu, musi się kwalifikować tak, jak TL.

OX OY przeniesiono do innych obszarów selekcji. I to jest korzystna decyzja.


_________________
73, Henryk SP9JPA
Blog SP9JPA: http://sp9jpa.blogspot.com/
"Enigma" in Amateur Radio: https://enigmainamateurradio.blogspot.com/
Blog St. Maximilian: http://stmaximiliansp3rn.blogspot.com
  
sp7ivo
07.08.2019 22:26:36
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1736 #4044684
Od: 2009-11-12


Ilość edycji wpisu: 1
Pojawiły się pierwsze już pierwsze zestawiania klasyfikacyjne w oparciu o wyniki zgłoszone. Zostało uwzględnione tylko kilka zawodów z początku roku, ale należy przypuszczać, że zestawienie będzie sukcesywnie aktualizowane. Stan bieżący w naszej grupie kwalifikacyjnej można śledzić pod adresem:
http://www.wrtc2022.it/en/qualification-standings-9.asp

B. sp7ivo
  
sp7ivo
22.01.2020 16:16:06
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1736 #5383767
Od: 2009-11-12
Na półmetku rywalizacji został opublikowany nowy "standing" kwalifikacji:

https://www.wrtc2022.it/en/qualification-standings-9.asp?AreaRanking=1&area=EU3#score
  
sq6ms
22.01.2020 16:40:57
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JN23qf

Posty: 309 #5383776
Od: 2010-10-15


Gratulacje, oby tak dalej chociaz RA2FA nie pozostaje w tyle. Zostalo mu jeszcze 2 x out of area i 2 x multi. Czyli pewnie znowu pojedzie
na P33W bo tam przez dwa starty nalapal bardzo duzo punktow. DJ5MW i DL5AXX raczej nie zagrozeni.
_________________
vy73 de Maciek SQ6MS/F4VSQ

  
sp7ivo
03.09.2020 16:31:25
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1736 #5868209
Od: 2009-11-12
Małymi kroczkami eliminacje zbliżają się ku końcowi. Do rozegrania zostało już niewiele edycji zaliczanych zawodów. Właśnie pojawił się najnowszy stan kwalifikacji, po uwzględnieniu zgłoszonych wyników tegorocznych IARU i WAE-CW. Krzysiu GIQ umocnił się na pierwszej pozycji - wielkie gratulacje !

https://www.wrtc2022.it/en/qualification-standings-9.asp?AreaRanking=1&area=EU3#score
  
sp7ivo
27.12.2020 19:56:22
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1736 #6826257
Od: 2009-11-12
Na oficjalnej stronie WRTC 2022 pojawiła się informacja o wybraniu dwóch pierwszych teamów, które wezmą udział w olimpiadzie za niecałe dwa lata w Bolonii. Kwalifikacja pochodzi z puli "Sponsored Team". Pozostały jeszcze trzy miejsca w tej kategorii, gdyby ktoś reflektował, to jedyne 15 tys. Euro za Team ...
Okres kwalifikacji dobiegł końca, wszystkie zaliczane zawody już się odbyły. W bieżącym zestawieniu na stronie WRTC brakuje jeszcze tylko rezultatów z edycji telegraficznej i fonicznej AA DX Contest oraz rezultatów oficjalnych w miejsce zgłoszonych (claimed scores) niektórych zawodów, ale w naszej grupie kwalifikacyjnej nie powinno się już wiele zmienić, przynajmniej w zakresie czołowych miejsc. Tym samym, należy pogratulować spełnienia warunków ubiegania się o aplikację na Team Lider'a przez Krzysztofa SP7GIQ ! Po latach nieobecności reprezentanta z Polski jest nadzieja na zmianę. Zatem trzymajmy kciuki za pozytywne rozpatrzenie przez organizatorów aplikacji, jeżeli Krzysztof o taką wystąpi.
Więcej informacji:
https://www.wrtc2022.it/en/news-11.asp?idnews=24
https://www.wrtc2022.it/en/qualification-standings-9.asp?AreaRanking=1&area=EU3#score

Bogusław sp7ivo
  
SP5WA
28.12.2020 00:35:32
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa_Wesoła

Posty: 1138 #6826712
Od: 2012-7-2
  sp7ivo pisze:

  ... Tym samym, należy pogratulować spełnienia warunków ubiegania się o aplikację na Team Lider'a przez Krzysztofa SP7GIQ ! Po latach nieobecności reprezentanta z Polski jest nadzieja na zmianę. Zatem trzymajmy kciuki za pozytywne rozpatrzenie przez organizatorów aplikacji, jeżeli Krzysztof o taką wystąpi...


Pozwolę sobie na uzupełniający komentarz wyników kwalifikacyjnych do udziału w WRTC.
Bogusław SP7IVO skromnie nie wspomniał o swojej wysokiej pozycji, jaką on zajął w rankingu. Miejsce 7. w grupie pozwala mu na udział w WRTC jako Team Mate. Być może Krzysztof SP7GIQ zdecyduje się na zaproszenie Bogusława do wspólnego udziału mimo, że Regulamin pozwala Liderowi na wybór Mate'a z dowolnego regionu świata.


_________________


--

73 es good DX,
Bogdan, SP5WA (ex.SP5CPR/5N3CPR)

mailto:bogdan@sp5wa.info
http://www.qrz.com/db/SP5WA
...........
"You can never have too many antennas"


Obrazek  
sp7ivo
16.02.2021 21:37:55
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1736 #7250132
Od: 2009-11-12


Ilość edycji wpisu: 1
Kolejna informacja dotycząca WRTC 2022. Zespoły będą używać trzech anten, inv. V na 80 i 40m oraz pełnowymiarowego tribandera na trzy wyższe pasma. Te ostatnie zasponsorował K1LZ (około 60 anten !!!), będą to po 2 elementy na 20m i 15m oraz 3 elementy na 10m, a więc coś w rodzaju znanej u nas GB37. Więcej informacji na stronie: https://www.wrtc2022.it/

Obrazek
  
Electra27.02.2021 05:29:42
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » WRTC 2022 - ELEMINACJIE I WSZELKIE INFORMACJE.

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny