NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » QRO W ZAWODACH KRAJOWYCH

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 41 / 45>>>    strony: [41]42434445

QRO w zawodach krajowych

Wstyd!
  
SQ8PIW
10.10.2018 14:00:51
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: KO11ev49AQ

Posty: 884 #2593836
Od: 2011-2-18
SP1AP

Zbyszku, a TY wiesz jaką ja mam radochę, jak z pomiędzy takich dwóch,,Grubych Stefanów" wyłowię jakiegoś ,,Cienkiego
Bolka" i jeszcze się z nim ,,dogadam" ? To jest wyzwanie!!!

SP6IX

Grześ, na początku lat 80tych, Wołna, Jowisz czy 10RT, u mnie były na drugim miejscu. Na pierwszym były spódniczki mini.
Widzisz, Ciebie wnerwia ciasnota na paśmie, a ja zacieram łapki bo jest z kim popracować.

Panowie konflikt interesu był i będzie.
Kupujący chciałby fanta wyrwać za darmochę, sprzedający zerwałby z niego ostatnią koszulę.

Ot, życie Panowie.
Miłego.


_________________
Fruwając z kwiatka na kwiatek,
łatwo złapać podatek.

Val de Mar
(ośmiopak)
  
Electra10.12.2018 14:52:59
poziom 5

oczka
  
sp7ivo
10.10.2018 14:03:56
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 1342 #2593837
Od: 2009-11-12


Ilość edycji wpisu: 3
Przypomniała mi się taka przywieść.
Na dużym placu zabaw, obok wielu innych atrakcji, było zlokalizowane boisko do piłki siatkowej, na którym pięknego, letniego dnia trójka chłopców rozłożyła koc i zażywała kąpieli słonecznej. W pewnym momencie pojawiła się grupa chętnych do rozegrania meczu w siatkówkę. Najmądrzejszy z trójki zapytał, czy może z nimi zagrać. Drugi z chłopców wziął koc i przesunął go kilka metrów poza boisko, kontynuując opalanie, połączone z obserwacją meczu. Trzeci w ryk, że on nie zejdzie, gdyż jemu się to miejsce do opalania należy. Po usunięciu siłą poleciał z płaczem na skargę do mamusi.

Koledzy, przeciwnicy contestów. Już kiedyś przy okazji podobnej dyskusji w innym wątku dałem Wam radę, jak widzę nikt nie skorzystał. Przede wszystkim pomyliliście adresy. Na forum możecie co najwyżej pokrzyczeć i wypłakać się, bez żadnego realnego skutku, poza wątpliwą satysfakcją, „ale im dołożyłem”. Zawody były, są i będą, czy Wam się to podoba, czy nie, bez względu na przytaczane argumenty, liczbę i ton postów umieszczanych na forum. Napiszcie petycje, zbierzcie podpisy i skierujcie je do organizatorów zawodów. To jest właściwy adres upustu frustracji. W regulaminach największych zawodów, bo pewnie te są „solą w oku” jako najbardziej obciążające pasma, są adresy kontaktowe. Żebyście nie musieli długo szukać, dla ułatwienia zamieszczam je poniżej. Dla pomniejszych zawodów poszukajcie sobie sami. Po zakończeniu całej akcji zdajcie relacje tu na forum, gdyż druga strona też jest bardzo ciekawa jej wyniku, przeczuwając, że będzie musiała sobie poszukać nowego kierunku zainteresowań w naszym hobby.

CQ WW: ” Questions pertaining to the CQ WW DX Contest rules may be submitted through at https://www.cqww.com/contact.htm „
CQ WPX: ” Questions pertaining to the CQ WPX Contest may be emailed to the CQ WPX Contest Director director@cqwpx.com .”
IARU: Contest: [i]”For contest information, contact contests@arrl.org or IARU HF Contest Information, PO Box 310905, Newington, CT 06111-0905 USA.”[i]

Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo
  
contest
10.10.2018 14:17:55
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Bloki z lat 70-tych

Posty: 98 #2593838
Od: 2018-1-21
  SP1AP pisze:

  Większość licencjonowanych nadawców jakby nie patrzeć, ale w zawodach nie startuje, ani ich to nie pociąga. Mnie już od dawna też, czyli od kiedy zacząłem się zastanawiać nad brakiem sensu, czemu to ma służyć. Po obserwacjach zawodów gdzie ostatnie lata zauważam jedną zasadę: "Nie ma żadnych zasad!" mam takie zdanie ugruntowane i niezachwiane. Bo już pomijając nieuzasadnione używanie "grubego Stefana", to na porządku dziennym jest wychodzenie daleko poza wycinek pasma dozwolony dla zawodów(odcinki DX'owe zapchane zawodnikami, kiedyś nie do pomyślenia!), włażenie jeden drugiemu "na plecy"(kto silniejszy?) i wiele innych karygodnych zachowań.
  Więc sama się narzuca myśl o bezsensownym organizowaniu wściekłej rywalizacji i tyle! Mi ta rywalizacja nie jest potrzebna i na pewno nie jestem w tym osamotniony.
  Ale bardzo Ci dziękuję za kulturalną wypowiedź, nie tak jak hejterzy co się wściekli na mnie za post. pan zielony
  Kłaniam się i miłego dnia. bardzo szczęśliwyCzy fakt, że wielu radioamatorów zawody nie interesują jest argumentem przeciwko zawodom? Nie ma tu żadnej logiki. Bardzo wielu radioamatorów zawodami się interesuje i tu są wymierne dane w postaci wyników, logów publicznych, zestawień itd itd. Natomiast ta pierwsza grupa nie interesując się zawodami nie koniecznie jest im przeciwna i zazwyczaj nie jest. Tu jest ten kruczek populistyczny zastosowany przez AP.

Przyjęliśmy do wiadomości już dawno stosunek AP do zawodów ale zapewne AP nie wie o tym i za każdym razem stara się zawody jako takie zdeprecjonować. Czy ktoś widzi w tym ślad hejtu? Nie, skąd ...

Jakie są zatem uzasadnione przypadki użycia "Grubego Stefana" i co to tak naprawdę oznacza? Posiadanie wzmacniacza klasy Katana to jedno a przekroczenie licencyjnej mocy to drugie. Czekamy na odpowiedź.

Pasma mają różne alokacje w różnych regionach kontynentów i świata ale przyjmijmy, że nie o to chodzi. Wielokrotnie komisje usuwają z logów łączności zrobione po za dozwolonym pasmem (ściślej - gdy nadajnik pracował po za pasmem) natomiast kwestia bandplanu wewnątrz pasm radioamatorskich jest sprawą umowną, mogącą ale nie muszącą być rygorystycznie egzekwowana przez organizatorów i przez samych zawodników ponieważ bandplan nie jest obowiązującym prawem lecz ustaleniem podziału pasm pod względem emisji, aktywności itd. Źle gdy ktoś te ustalenia "po całości" łamie ale czy są dowody na to, że większość uczestników zawodów tak właśnie postępuje?

Praca kilku stacji na jednej częstotliwości czy też blisko siebie jest normalną sprawą w zawodach i wynika m.in z zagadnień propagacji i stosowania rozbudowanych systemów antenowych. Nie wiem dlaczego osobie nie uczestniczącej w zawodach tak to przeszkadza?

Nikt się na Ciebie nie wściekł, co najwyżej wyśmiał.
_________________
wasz contestman
  
contest
10.10.2018 14:31:52
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Bloki z lat 70-tych

Posty: 98 #2593840
Od: 2018-1-21
  SP6IX pisze:

  Gdzie tu widzisz zaprzeczenie ,chcąc popracować na CW nie muszę czekać do zawodów na UHF a mogę popracować na HF i to QRP do 100W i LW 20,5m ,czy to jest nie dozwolone.Ja się realizuję na UHF i wyżej jak tylko zdrowie pozwala na wyjazd w teren,ale Ty tego nie ogarniasz bo dla ciebie ważny wyścig szczurów i Twoje EGO.


W powyższej wypowiedzi nie ma, NIE MA śladu hejtu. Nic a nic. Jest coś o EGO i szczurach ale kto by to wiązał z tematem hejtowania zawodów i ich uczestników.
IX - my już wiemy, tak wiemy że za zawodami nie przepadasz. Wystarczy.
Po za tym nie rozumiem czy chodzi o pracę na VHF podczas zawodów HF czy na odwrót bo cóż nagannego jest w RUN CQ w segmencie DX gdy stacja RUN te DX-y w zawodach robi?
_________________
wasz contestman
  
sq6ms
10.10.2018 16:46:54
poziom 3Grupa: Użytkownik

QTH: JN23qf

Posty: 174 #2593873
Od: 2010-10-15
Pozwolcie ze podziele sie z wami pewna historia.

Mam kolege, zapalonego SOTA ciarza. W ktorys weekend wybral sie w gory, i pech chcial ze akurat w ten weekend
odbywaly sie zawody RUSSIAN DX CONTEST, a wiec sikucontest bylo wszedzie. Antene mial multi band a wiec mogl pracowac
wszedzie z WARC-ami wlacznie. Zapytalem go, czy wobec tego nie probowal na 30m zamiast na 40m. Odpowiedzial ze tak, probowal ale zglosilo sie kilka stacji na krzyz. Zapytalem go wobec tego ile lacznosci normalnie robi podczas takiego wypadu - odpowiedzial ze 20-30max. Bo malo kto pracuje na CW. Na zawody sie obrazil po wsze czasy bo zepsuly mu weekend.

I to ja jestem ten zly, organizator zawodow, i inni uczestnicy bo nauczylismy sie telegrafii, pracowalismy w zawodach i przygotowalismy sie do nich zawczasu.

Konkurujemy glownie sami ze soba. Regulaminy nigdy nie byly i nie sa sprawiedliwe. Wyscig szczurow nie istnieje poniewaz
nie ma przymusu startu. Mozna isc na calosc a mozna pracowac tyle ile sie chce. Jaki jest tego sens ? Samodoskonalenie.
Operatorskie i techniczne. Myslicie ze kW daja wygrana ? Na szczescie nie, i to wiedza wszyscy ci u ktorych licznki energii kreca sie bardzo szybko podczas zawodow wesoły


_________________
vy73 de Maciek SQ6MS/F4VSQ

  
SP1AP
10.10.2018 17:51:54
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5504 #2593887
Od: 2011-5-3

@BLP Zdzisławie drogi, mi, także staremu nadawcy nie musisz świecić w oczy WARC'ami. Dobrze wiesz, że tam człowiek spragniony najzwyklejszych kontaktów i rozmów towarzyskich nie znajdzie nikogo, do kogo mógłby otworzyć gębę, czy powymieniać doświadczenia z różnych konstrukcji, czy omówić ciekawe rzeczy z dziedziny łączności. Dlatego zanim mi taką kontrę wstawisz wpierw się zastanów, czy Twoja wypowiedź nie będzie również stronnicza, a może nawet egoistyczna.
Jeżeli ulubioną codziennością są nasze kontakty koleżeńskie na dolnych pasmach KF, to dlaczego ma nas ktokolwiek wyganiać na WARC'e? zdziwiony
Często się używa określenia "żyj i daj żyć innym", tylko czy się go nie "nadużywa" daremnie? cool
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
SP6IX
10.10.2018 18:14:01
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 6147 #2593897
Od: 2008-3-18
  contest pisze:

   SP6IX pisze:

   Gdzie tu widzisz zaprzeczenie ,chcąc popracować na CW nie muszę czekać do zawodów na UHF a mogę popracować na HF i to QRP do 100W i LW 20,5m ,czy to jest nie dozwolone.Ja się realizuję na UHF i wyżej jak tylko zdrowie pozwala na wyjazd w teren,ale Ty tego nie ogarniasz bo dla ciebie ważny wyścig szczurów i Twoje EGO.


  W powyższej wypowiedzi nie ma, NIE MA śladu hejtu. Nic a nic. Jest coś o EGO i szczurach ale kto by to wiązał z tematem hejtowania zawodów i ich uczestników.
  IX - my już wiemy, tak wiemy że za zawodami nie przepadasz. Wystarczy.
  Po za tym nie rozumiem czy chodzi o pracę na VHF podczas zawodów HF czy na odwrót bo cóż nagannego jest w RUN CQ w segmencie DX gdy stacja RUN te DX-y w zawodach robi?


I tym usprawiedliwiasz nie tylko siebie ale i innych ,poco są regulaminy a po to by tacy mieli usprawiedliwienie do takiej pracy .To że nie przepadam za zawodami to tylko twoje zdanie ,masę lat uczestniczyłem jako operator SN9D z M.Skrzycznego a przyczyną było to że nie miałem takich możliwości jak tam na górze.Teraz gdy dopadły mnie choroby musiałem ograniczyć swoją działalność w eterze a w domu tylko mogę popracować na CW by sąsiedzi nie wyczaili jak bym im zakłócał. I ile hejtu wylałeś nie znając przyczyn ,to właśnie jest polskie piekiełko,jak by każdy przestrzegał regulaminów i ustaleń IARU było by lepiej i dla contestmenów i dla innych o innych poglądach na zawody.A moim adwersarzom życzę jak najlepszych miejsc w zawodach i nie przeszkadzania innym.
_________________
http://sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
contest
10.10.2018 19:40:48
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Bloki z lat 70-tych

Posty: 98 #2593931
Od: 2018-1-21


Ilość edycji wpisu: 2
  SP6IX pisze:  I tym usprawiedliwiasz nie tylko siebie ale i innych ,poco są regulaminy a po to by tacy mieli usprawiedliwienie do takiej pracy .To że nie przepadam za zawodami to tylko twoje zdanie ,masę lat uczestniczyłem jako operator SN9D z M.Skrzycznego a przyczyną było to że nie miałem takich możliwości jak tam na górze.Teraz gdy dopadły mnie choroby musiałem ograniczyć swoją działalność w eterze a w domu tylko mogę popracować na CW by sąsiedzi nie wyczaili jak bym im zakłócał. I ile hejtu wylałeś nie znając przyczyn ,to właśnie jest polskie piekiełko,jak by każdy przestrzegał regulaminów i ustaleń IARU było by lepiej i dla contestmenów i dla innych o innych poglądach na zawody.A moim adwersarzom życzę jak najlepszych miejsc w zawodach i nie przeszkadzania innym.


Nikt nikogo nie usprawiedliwia. Proszę nie przypisywać nikomu treści, których ten lub inny nie wypowiedział. W ogóle to wytłuszczone zdanie jest niezrozumiałe.
Ja was (obu) tylko cytuję a to nijak ma się do hejtu i do jakiś wyimaginowanych nie znanych mi przyczyn. Wygląda na to, że obydwoje nie wiecie co to jest hejt. Wystarczy poczytać wasze wypowiedzi. Zarzucanie innym tego co się robi samemu jest znanym zachowaniem. Z treści jakie zamieszczasz w wątku o zawodach jasno można dociec że zawody Ci przeszkadzają. Ale to łamanie (prawdziwe czy też domniemane) takich czy innych przepisów i ustaleń jest problemem. Oczywiście jest to problem tyle że dotyka on bardziej startujących fair niż nie startujących w ogóle i doprawdy nie wiem jaki masz cel w nazywaniu uczestników zawodów jako (cyt.) "chorych na głupotę", "szczurów" itp.
Ktoś kto startuje świadomie robi to dla siebie i innych. Ten co łamie przepisy, regulamin itd przede wszystkim wypacza swój wynik i jest problemem głównie dla innych uczestników niż "nieuczestników"._________________
wasz contestman
  
SP6IX
10.10.2018 19:49:22
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 6147 #2593937
Od: 2008-3-18
Ciężko dyskutować z rycerzem z opuszczoną przyłbicą i śmiem przypuszczać "zakuty w stal".To jest moje zdanie i moje odczucie o takich jak ty.
_________________
http://sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
SP1AP
10.10.2018 19:59:26
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5504 #2593940
Od: 2011-5-3

Oj tam, oj tam, problemem nie jest kto staruje w zawodach, a kto nie startuje, tylko podporządkowywanie wszystkiego jednej opcji, czyli pragnieniom wygrywania zawodów postawionym na pierwszym miejscu w uprawianej pasji. To jakiś obłęd!
Przypominałem tu powiedzenie: "Żyj i daj żyć innym!". Czy ktoś o tym realnie pamięta? Już mnie tu wypędzano na WARC'e żebym dał spokój "nawiedzonym"(czyt. "zawodnikom"), czy na tym polega wzajemna tolerancja? zdziwiony
Miłośnicy wściekłej rywalizacji uważają, że każdy powinien myśleć jak oni. Ale każdy nie znaczy wszyscy, więc należy się liczyć z opinią większości, a większość nie startuje w zawodach, większość chce mieć od nich święty spokój i tyle!
wykrzyknik
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
contest
10.10.2018 20:13:21
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Bloki z lat 70-tych

Posty: 98 #2593951
Od: 2018-1-21
  SP6IX pisze:

  Ciężko dyskutować z rycerzem z opuszczoną przyłbicą i śmiem przypuszczać "zakuty w stal".To jest moje zdanie i moje odczucie o takich jak ty.Obrazek
_________________
wasz contestman
  
Electra10.12.2018 14:52:59
poziom 5

oczka
  
SP1AP
10.10.2018 20:16:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5504 #2593954
Od: 2011-5-3Ilość edycji wpisu: 2
"Contest" piszesz o sobie??? pan zielony
Bo Grześ ma rację, atakujesz z opuszczoną przyłbicą, czyli z ukrycia!
Zrezygnuj waść z anonimowości i się ujawnij kto zacz, to pogadamy!
Ale na to chyba brak Ci odwagi, więc wolisz walić na oślep. diabeł
Bo jednak to właśnie tobie brak argumentów. wykrzyknik
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
SQ8PIW
10.10.2018 20:28:10
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: KO11ev49AQ

Posty: 884 #2593958
Od: 2011-2-18
Hie, hie, hie, nie widzę innego wyjścia.
Szable w dłoń...Panowie.
lollollollollol
_________________
Fruwając z kwiatka na kwiatek,
łatwo złapać podatek.

Val de Mar
(ośmiopak)
  
SP6IX
10.10.2018 20:30:51
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 6147 #2593960
Od: 2008-3-18
  contest pisze:

   SP6IX pisze:

   Ciężko dyskutować z rycerzem z opuszczoną przyłbicą i śmiem przypuszczać "zakuty w stal".To jest moje zdanie i moje odczucie o takich jak ty.  Obrazek


Mnie nie brakuje argumentów ale tobie brak cywilnej odwagi więc jesteś dla mnie "rycerz zakuty łeb" i mało tego nie tolerancyjny i już nie pisz bo tylko się ośmieszasz .zaniemówił pan zielony
_________________
http://sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
SP1AP
10.10.2018 20:33:32
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5504 #2593962
Od: 2011-5-3

  SQ8PIW pisze:

  Hie, hie, hie, nie widzę innego wyjścia.
  Szable w dłoń...Panowie.
  lollollollollol"Będziem bronić Bilewiczówną", hi!
Bogusław zbój nie zwycięży nas nigdy to .....! pan zielony
Waldi pozdrawiam i ukłony dla domu!cool
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
SQ8PIW
10.10.2018 21:00:43
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: KO11ev49AQ

Posty: 884 #2593974
Od: 2011-2-18
Tra la la jutro są zawody !!!
Zbyszek... ino nie strzelaj !!!
_________________
Fruwając z kwiatka na kwiatek,
łatwo złapać podatek.

Val de Mar
(ośmiopak)
  
contest
10.10.2018 21:03:40
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Bloki z lat 70-tych

Posty: 98 #2593975
Od: 2018-1-21


Ilość edycji wpisu: 1
  SP1AP pisze:

  "Contest" piszesz o sobie??? pan zielony
  Bo Grześ ma rację, atakujesz z opuszczoną przyłbicą, czyli z ukrycia!
  Zrezygnuj waść z anonimowości i się ujawnij kto zacz, to pogadamy!
  Ale na to chyba brak Ci odwagi, więc wolisz walić na oślep. diabeł
  Bo jednak to właśnie tobie brak argumentów. wykrzyknik


Jakie to ma znaczenie? Wyjaśnij i uzasadnji. Zmieni się treść słów? Przekaz? Kontekst?

Odwaga ... odwaga to myśleć inaczej, rozmawiać, dyskutować.

Nikogo nie atakuję, używam waszych wypowiedzi, sformułowań, określeń. Celem tego jest ukazanie jak mocno są nieadekwatne i niesprawiedliwe zwlaszcza, że uczestnicy tego wątku to znane, utalentowane i z dorobkiem osoby. Uwagi wasze kierujecie tam gdzie nie trzeba.

W nic ani w nikogo nie walę. Co to za język i sformułowania?

Masz problem z zawodami? Napisz do organizatorów, do ITU, CQ, ARRL itd. a wątki o zawodach zostaw ich pasjonatom.
_________________
wasz contestman
  
SQ5KLN
10.10.2018 21:40:07
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1150 #2593986
Od: 2012-7-10


Ilość edycji wpisu: 1
  contest pisze:

   SP1AP pisze:

   "Contest" piszesz o sobie??? pan zielony
   Bo Grześ ma rację, atakujesz z opuszczoną przyłbicą, czyli z ukrycia!
   Zrezygnuj waść z anonimowości i się ujawnij kto zacz, to pogadamy!
   Ale na to chyba brak Ci odwagi, więc wolisz walić na oślep. diabeł
   Bo jednak to właśnie tobie brak argumentów. wykrzyknik


  Jakie to ma znaczenie? Wyjaśnij i uzasadnji. Zmieni się treść słów? Przekaz? Kontekst?

  Odwaga ... odwaga to myśleć inaczej, rozmawiać, dyskutować.

  Nikogo nie atakuję, używam waszych wypowiedzi, sformułowań, określeń. Celem tego jest ukazanie jak mocno są nieadekwatne i niesprawiedliwe zwlaszcza, że uczestnicy tego wątku to znane, utalentowane i z dorobkiem osoby. Uwagi wasze kierujecie tam gdzie nie trzeba.

  W nic ani w nikogo nie walę. Co to za język i sformułowania?

  Masz problem z zawodami? Napisz do organizatorów, do ITU, CQ, ARRL itd. a wątki o zawodach zostaw ich pasjonatom.


Contest, nikt nie ma obowiązku się z Tobą zgadzać. Zbig ma prawo nie lubić zawodów i mieć swoje zdanie na ich temat - nawet jeśli uważasz, że jego opinia na temat zawodów jest głupia, to zaakceptuj fakt, że różni ludzie widzą zawody w różny sposób i mają prawo do "swojej mądrości". Jego stosunek do zawodników i zawodów to jego prywatna, subiektywna sprawa i dopóki nie będzie trollował zawodów na pasmach (a nigdy nie słyszałem, aby to robił), to nie mam nic przeciwko temu, że wyraża swoje zdanie.
W zasadzie, to niczym się między sobą nie różnicie za wyjątkiem tego, że Ty jesteś 'pro' a Zbig jest 'anty' - obydwaj macie takie samo prawo do bycia pro/anty i obydwaj macie takie samo prawo do wyrażania tego na forum.

Wszyscy krótkofalowcy mają takie samo prawo do korzystania z pasm (z dokładnością do warunków określonych w pozwoleniach) i jak na przykład na paśmie jest jakieś QSO i nagle rozpoczynają się zawody, to uważam za szczyt krótkofalarskiego chamstwa podejście "teraz są zawody, spadać na WARC-e" - to QSO ma prawo się toczyć dalej i żaden zawodnik nie powinien "przykrywać" takiego QSO swoim QRO w pogoni za punktami.
Oczekujecie "zrozumienia" dla zawodów przez niezainteresowanych nimi krótkofalowców a sami szanujecie ich obecność na pasmach podczas zawodów? W 99% przypadków niestety nie, uważacie, że czas zawodów daje Wam jakieś szczególne prawa do pasm i że reszta "maluczkich" ma Wam schodzić z drogi bo macie "swoje 5 minut" - takiego podejścia zawodników nigdy nie rozumiałem i nigdy już chyba nie zrozumiem, dla mnie to się kłuci z najbardziej elementarnymi zasadami ham spirit.

edit: Nie mam nic przeciwko zawodom jako takim - chodzi mi tylko o to, aby się szanować na pasmach, jak ktoś nie chce brać udziału w zawodach a mimo wszystko chce pogadać w tym czasie na 80-tce, to ma do tego prawo i nikt go z pasma "wyrzucać" nie ma prawa.
_________________
Piotr
  
contest
10.10.2018 21:57:04
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Bloki z lat 70-tych

Posty: 98 #2593993
Od: 2018-1-21
Piotrze
Całkowicie się zgadzam z argumentami o równym prawie do pracy na pasmach jak i nie mam najmniejszego zamiaru odbierać komuś prawo do wypowiedzi. Nie jest to już może zupełnie prywatna sprawa gdyż upubliczniona ale to jest mało istotne.
Traktujmy innych tak jak sami chcemy być traktowani na ile się w tłocznych zawodach da to zrobić.
Rozmawiajmy, dyskutujmy ale nie takimi słowami jakie Panowie w stronę uczestników skierowali. Wygląda to trochę tak jakby pieszy, którego miesiąc temu potrącił rowerzysta wygrażał i szarpał każdego napotkanego rowerzystę.

Dziękuję, czekamy na pierwszą edycję zawodów QRO.
_________________
wasz contestman
  
SP1AP
10.10.2018 22:01:18
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5504 #2593995
Od: 2011-5-3

Piotrek wreszcie się wypowiedziałeś logicznie i mądrze ze zrozumieniem dla wszystkich bez wyjątku, to pochwalam! ,)
Szkoda tylko, że wśród większości licencjonowanych nadawców nie ma to odzwierciedlenia, to smutne. Wszyscy chcą korzystać z pasm, ale nie wszyscy chcą uznać, by na równych prawach. I właśnie o to od kilku lat walczę! pomysł
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ NAWIEDZONYCH HEJTERÓW! Obrazek
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazek
  
Electra10.12.2018 14:52:59
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 41 / 45>>>    strony: [41]42434445

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DYPLOMY I ZAWODY KRÓTKOFALARSKIE » QRO W ZAWODACH KRAJOWYCH

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta