HOME » INNE » DLACZEGO ZWYKŁY "KOWALSKI" POWINIEN ZASTANOWIĆ SIĘ PRZED ZAKUPEM "BAOFENGA" LUB GO NIE KUPOWAĆ?

Dlaczego zwykły "Kowalski" powinien zastanowić się przed zakupem "Baofenga" lub go nie kupować?

Jakie wam przychodzą do głowy argumenty?

sp3slu
22.05.2022 09:02:01

QTH: MARIANTÓW JO92FC

Od: 2010-9-14
1. Baofeng UV-5R przy nadawaniu w paśmie 2m emituje takie śmieci, że na murawie lotniska pośród szybowców z włączonymi radiostacjami lotniczymi AM otwierają się blokady SQL i z głośników płynie nienaturalny głośny szum. Radia lotnicze są różne KRT-2, ATR, Becker, reagują w ten sam sposób. Baofeng śmieci w paśmie lotniczym ?

Electra26.04.2024 00:53:30

sp3qfe
22.05.2022 12:18:08

QTH: JO92he

Od: 2009-11-11
Każde radio ręczne może generować zakłócenia łączności innych stacji. Mogą to być zakłócenia niezamierzone, w tej samej lub innej modulacji.

Łączność niekoniecznie musi być głosowa i użytkownik ręcznego radia niekoniecznie może ją odbierać.

Przykłady... zakłócanie lokalnej stacji bazowej poprzez uniemożliwienie odbierania przez nią słabych sygnałów innej odległej stacji. W naszych pasmach mogą to być np. transmisje z balonów, obiektów w kosmosie, odległych korespondentów.

Czasami okresowe zakłócenia tylko przeszkadzają, czasi mogą być bardziej szkodliwe i uniemożliwić łączność np. Odbiór ciągłego obrazu analogowego.

Czasami zakłócenia mogą uniemożliwić bardzo ważną i niepowtarzalną lub krytyczną transmisje. Ileż to wypadków lotniczych było - jak dochodzenie wykazało - nieodebraniem (z różnych powodów) jakiegoś fragmentu komunikatu i tym samym błędną interpretacją komunikatu?

Poza naszymi pasmami, można zakłócić i spowodować zagrożenie w ruchu lotniczym, przeszkodzić w koordynacji działań służb profesjonalnych etc.

Tak więc, jak Kowalski "naciśnie komuś na odcisk" to może zacząć działać prawo. I jeden Kowalski spowoduje zakłócenia, a inny Kowalski może dostać rykoszetem, bo miał wyłączone lecz gotowe do użycia radio lecz nie miał na nie pozwolenia oraz był w nieodpowiednim miejscu i czasie.
Są tacy co zawsze przekraczają od lat dopuszczalna prędkość "na podwójnej ciągłej" jeżdżąc samochodem i tacy którzy przez nich cierpią.

Przypomnę też, że takie ręczne radio czasami może być słyszalne nawet kilkaset kilometrów dalej... np. gdy Kowalski wjedzie sobie wyciągiem na górę.

Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)
PS. Z osobami, które nie chcą mi się przedstwić (nawet prywatnie) i "ukrywają swoja toższamość" nie dyskutuję. Nie chcesz publicznie, to przedstaw się poza forum.

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.

sp9ozz
22.05.2022 19:52:37

QTH: JO90kh

Od: 2010-4-1
Koledzy dyskusja bez sensu,bo kto będzie chciał to kupi bądż będzie używał zgodnie z prawem lub bezprawnie.Od tego są odpowiednie służby,żeby reagować,a amatorom z licencją jak się nudzi to niech robią łączności tam gdzie mogą a nie bawią się w policjantów.A wierzcie,że jak zaczną pracować na częstotliwościach służb to oni sobie z takim delikwentem poradzą.
73! Tadeusz SP9OZZ

sp3suz
30.05.2022 20:03:52

QTH: JO72SV

Od: 2011-3-19
Po prostu filtry w tym radyjku są naprawdę symboliczne. Jeśli chce się używać takiego urządzenia to mści się w obie strony. Np. u mnie jest taki poziom natężenia sygnału NMT 450 ( CDMA) ze to cholerstwo odbiera jeden jazgot na całym zakresie 70 cm. Trzeba dorobić filtry na 70 cm i podobnie na 2 metry. Inaczej kicha.
Pijmy piwo jedzmy śledzie , będziem silni jak niedzwiedzie!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny