NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » INNE » CQ CQ STRAJKUJĄCY NAUCZYCIEL (HAM)

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 8 / 12>>>    strony: 1234567[8]9101112

CQ CQ strajkujący nauczyciel (HAM)

  
sp3mep
16.04.2019 00:01:11
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2816 #2697638
Od: 2009-2-21
jesli to do mnie,
  SP4BF pisze:

  Zgłaszam gościa na ministra edukacji w 5min rozwiązał wszystkie problemy edukacji w Polsce. Brawo Ty.


Ty już pokazałeś że tematu "nie ogarniasz" wykazując swoja pogardę do pracy bodaj sprzątaczki,
na marginesie,
co Ciebie powstrzymuje (oprócz najprawdopodobniej dwóch lewych rąk)
od zmiany pracy na lepiej płatną o 500PLN ?
pytanie retoryczne,


  canis_lupus pisze:


  ,,,,,,,,,,,,,

  Z matematyki jest to ok 18zł brutto za pracę, z języka polskiego nieco więcej, chyba 23zł brutto. Majątek...


Szymon,
dotyczy tego,
"Majątek"
powiedz to "mami"która przyprowadza swoje dziecko do szkoły,
mama która jest"sprzątaczką" za 11,50PLN na godzinę,
oczywiście przy pełnym etacie bodaj 164h/miesiąc,
stać Cie na to ?
retorycznie,
  
Electra19.04.2021 23:32:06
poziom 5

oczka
  
sp8mrd
16.04.2019 00:12:00
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: KO00XC

Posty: 3001 #2697740
Od: 2010-2-2


Ilość edycji wpisu: 1
  sp3slu pisze:

  Witam,
  piszę podczas strajku w szkole, zaczął się drugi tydzień. Ciężko jest siedzieć i rozmawiać z tymi samymi ludźmi o tym samym, dzień w dzień, w auli wskazanej przez dyrektora jako miejsce przeprowadzania strajku. Słucham KF-u i EsHail'a na SDR-ach. Patrzę w DX-clustry. Na FM nikt się w Turku nie odezwie.
  U nas strajkuje cała kadra, nie licząc tych co na zwolnieniach lekarskich, ale krótkofalowców oprócz mnie nie ma. Mamy całkiem ładną szkołę na 1700 uczniów.
  https://www.zst.net.pl/
  Ale przy obecnych płacach odchodzą z pracy nauczyciele (inżynierowie) i są wakaty w różnych specjalnościach, ludzie po studiach technicznych nie chcą przychodzić.
  Strajk nie jest łatwy, przyjemny ani wesoły.
  Jak inni HAM's będący nauczycielami i czy jeszcze ktoś strajkuje ?
  73
  Jurek SP3SLU

Cześć Jurku

Gratuluję pomysłu na temat.
Kilka dni temu zastanawiałem się czy ktoś wpadnie na ten pomysł, by o strajku nauczycieli i tu można było pisać do woli.
Patrz ile stron już napisano prawie zupełnie zapominając o treści Twojego wpisu, że o temacie już nie wspomnę.

Współczuję Ci tego siedzenia, rozmawiania z tymi samymi ludźmi od tygodnia, nudy, niepewności, a pewnie i wątpliwości czy to słuszna decyzja i w efekcie nerwówki.
Sprawa jest typowo polityczna, nauczyciele zostali wykorzystani, zmanipulowani i z przykrością czytam, słucham, obserwuję, że w efekcie strajku kosztem uczniów ich autorytet społeczny tym bardziej spada - czyli efekt jest odwrotny niż mądra większość oczekiwała.

Nie wiem czy przepisy strajkowe w Twojej szkole pozwalają na zabawę w łączności radiowe podczas strajku i nie radzę próbować.
Może ktoś z Twojego grona, kto za Tobą nie przepada (normalne w każdej grupie społecznej) lub jakiś rodzic czy uczeń zrobi Ci ukradkiem zdjęcie i wrzuci do Internetu i... będzie "jazda" w mediach na całego...

Temat szkolnictwa zawodowego to "rzeka", a jej źródło powstało w czasach ministra Handke, który posłuchał doradców zapatrzonych w kraje zachodnie i krótko mówiąc wprowadzając w 1999 r. reformę oświaty "zaorał" szkolnictwo zawodowe.
Zlikwidowano dużo szkół, warsztatów szkolnych (chodziłem do TE, mieliśmy praktyki na dobrym poziomie), zwolniono fachowców lub sami odeszli, bo nie mieli pracy..
W ramach reformy zafundowano teorię, że prawie każdy młody Polak ma zdać maturę czyli skończyć jakieś liceum, a potem jakieś studia...

Końcówka rządów PO to po 16 latach od początków reformy "cudowne" odkrycie, że brakuje nam inżynierów, absolwentów szkół zawodowych i na gwałt próba powrotu do szkolnictwa zawodowego z czasów PRL tylko bardziej nowoczesnego.
Jednak jak się coś sprawdzonego zlikwidowało, a przez 20 lat zaniedbywało to, co z tego pozostało, to teraz niestety trzeba kolejnych naście lat, aby to odbudować!
PIS próbuje to robić i widać zmianę na dobre i... na złe - bo na przykład skąd wziąć nagle kadrę fachowców od szkolnictwa zawodowego, nauczycieli praktyków, których nie kształciło się przez te ostatnie przynajmniej 20 lat?
Doświadczeni, starsi nauczyciele w większości już odeszli na emeryturę lub poszli do pracy w przemyśle za dużo lepsze pieniądze, a młodzi już nie garną się do szkolnictwa - głównie z racji finansowych, ale nie tylko.
Trudno jest pracować z młodzieżą, która nie chce się uczyć i do bólu szczerze, wprost o tym mówi.
Chce przy minimum wysiłku przebrnąć przez szkołę, dostać papier i wyjechać podobnie jak bliscy (często rodzice, starsi koledze...) do pracy na Zachodzie.

Na szczęście nie wszyscy tak myślą, bo sytuacja na rynku pracy w Polsce pozytywnie zmienia się.
Dobrzy absolwenci techników dostają pracę i zarobki już na początek np. wyższe niż pensja nauczyciela po 20 latach (mającego często skończone 3 kierunki studiów!).
Dlatego tak jak w Twojej szkole tak i w wielu innych, w całej Polsce brakuje dobrych nauczycieli przedmiotów zawodowych...
Moja praca polega m.in. na wspieraniu reformy szkolnictwa zawodowego, jest to bardzo trudne zadanie, w dużym stopniu z racji trudnych i koniecznych zmian przepisów prawa, które tworzą, zatwierdzają niekoniecznie fachowcy...

Na koniec moje prywatne zdanie o strajku.
Zakończy się prawdopodobnie fiaskiem, podobnie jak w latach 90. XX w., bo nauczyciele są różni, są wielką grupą społeczną, ale nie są silną grupą społeczną zjednoczoną wobec słusznych postulatów (nie tylko płacowych). Członkami związków zawodowych jest zdecydowana mniejszość.
W tym tygodniu coraz więcej nauczycieli, podobnie zmęczonych jak Ty Jurku, powraca do pracy, zawiesza strajk, liczy swoje straty finansowe i...
Rozumie ujemne skutki upartego, upolitycznionego przez ZNP strajku i coraz gorszy odbiór społeczny bezsensownego wykorzystywania uczniów do próby załatwienia głównie postulatu podwyżki o 1000 zł. Oby obiecane przez Rząd podwyżki udało się zrealizować z budżetu, który przecież nie jest "studnią bez dna".
Pieniądze to tylko część problemów szkolnictwa - nie tylko szkolnictwa podstawowego i średniego.
Osobny temat, to poziom kształcenia przyszłych nauczycieli na uczelniach i ciągłego doskonalenia obecnej kadry nauczycielskiej... zdziwionyporuszonybardzo szczęśliwy
_________________
73, Piotr SP8MRD ex SP6MRD, nadal SP22107-OP
stacja klubowa SP8POP / SO90LKK, dawniej kluby SP6KKE, SP6KGN, SKK AZS SP6KBR WSP w Opolu
(mąż pierwszej i jednej żony, tato trójki dzieci, opiekun sznaucera... :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------
Ku refleksji: Póki żyjemy nigdy nie jest zbyt późno, aby się zmienić...
https://www.qrz.com/db/k2ptl - William B Rhetts K2PTL
https://www.youtube.com/watch?v=Nfw7fFomWkw&t=720s - Dwa rodzaje katolików
https://www.youtube.com/watch?v=PawDzqGCIsc#t=1380 - Wyrwani z niewoli
  
sp3mep
16.04.2019 00:41:37
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2816 #2698018
Od: 2009-2-21
czy "profesory" typu
@NRB,
@"Szymon"
@OUB,
i tym podobne,
i tak dalej
dadzą "rade"się do tego odnieść czy tylko napiszą
że to piery pisane prze "swołocz" ?


  sp9mav pisze:

  1). Mamy 4,32mln uczniów w szkołach publicznych, 2). Dla zapewnienia wysokiej jakości kształcenia na jeden pełny etat nauczycielski powinno przypadać nie więcej niż 20 uczniów, czyli do obsadzenia niezbędne jest 216tys etatów nauczycielskich, 3). Pensum nauczyciela powinno być 25 godzin zegarowych, jak w Wielkiej Brytanii, bo nasi nauczyciele nie powinni być ani głupsi, ani bardziej leniwi niż nauczyciele brytyjscy, czyli 32 godz. lekcyjne, 4). Nauka w szkołach powinna zaczynać się o godz. 8.00 dla wszystkich uczniów, a to oznacza, że w budynkach szkolnych powinno być dostępnych dla uczniów co najmniej 216tys lokali klasowych, 5). Żadna szkoła nie powinna przyjmować więcej uczniów niż posiada lokali klasowych po 20 uczniów w klasie, 6). Liczba zajęć lekcyjnych w klasach 1-4 nie powinna przekraczać 5 godz lekcyjnych, w klasach 5-8 6 godz lekcyjnych dziennie, a liceach 7godz dziennie. Rok szkolny powinien trwać od 1 września do 30 czerwca, a egzaminy po podstawówce i maturalne powinny odbywać się 1-15 lipca. 7). Ponieważ nauczyciele chorują, dlatego liczba nauczycieli powinna wynosić o 10% więcej niż liczba klas do obsadzenia czyli 238tys.cool. Kazdy nauczyciel powinien mieć zapewnione swoje miejsce pracy w szkole wyposażone w dostęp do internetu, kopiarki, skanera, drukarki, dobry laptop, porządne biurko, szafę aktową i powinien pracować i przebywać w szkole 8 godzin zegarowych. REASUMUJĄC: W polskich szkołach powinno pracować 238tys nauczycieli co zapewniłoby możliwość nauki w klasach po 20 uczniów i rozpoczynanie lekcji od godz 8.00 w całej Polsce. Obecnie mamy 702tys nauczycieli na pełnych etatach, czyli trzeba zwolnić ze szkół 464tys nauczycieli. I wtedy dobry nauczyciel z dużym stażem pracy powinien zarabiać 8tys zł, a początkujący połowę tego. Dyrektor szkoły podstawowej 12 tys, a dyrektor szkoły średniej i zawodowej 16tys.

  Wygrzebane gdzies w Internecie.Jurek @SLU,
czy stać Cie na to aby tu napisać ile "dostajesz za sprawdzanie matur"?
pomijam "wyliczenia" Szymona bo są z "kosmosu" (zaniżone)
Jurek ,
było warto ?

  
sp3slu
16.04.2019 01:38:40
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 830 #2698532
Od: 2010-9-14
Ja 23-ci już rok uczę wszystkiego co elektryczne i elektroniczne w technikum i szkole branżowej (zawodowej) nigdy matur nie sprawdzałem, ale to są dane powszechnie dostępne.
google : zasady wynagradzania egzaminatorów.
"Zwykły" nauczyciel matur nie sprawdza, musi posiadać kwalifikacje egzaminatora.
SLU
  
canis_lupus
16.04.2019 07:26:01
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5898 #2701686
Od: 2013-7-18

  sp3mep pisze:  Szymon,
  dotyczy tego,
  "Majątek"
  powiedz to "mami"która przyprowadza swoje dziecko do szkoły,
  mama która jest"sprzątaczką" za 11,50PLN na godzinę,
  oczywiście przy pełnym etacie bodaj 164h/miesiąc,
  stać Cie na to ?
  retorycznie,Oczywiście, różnica jest zasadnicza: sprzątaczkę nauczycielem zastąpić łatwo, ale nauczyciela sprzątaczką już nie do końca. I nie, nie jest to pogarda dla sprzątaczek, nie czuje takiej, zresztą kiedyś w windzie jeden profesor próbował mnie zrypać za to, ze mówię sprzątaczkom "dzień dobry", a nie powinienem bo to klasa niższa. Odpowiedziałem mu tylko, ze nie jestem aż takim bucem.

Nie wiem czemu nie pojmujesz tego, że wraz z wyższymi kompetencjami idzie zwykle wyższa pensja.

_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y".

  
canis_lupus
16.04.2019 07:30:17
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5898 #2701725
Od: 2013-7-18

  sp3mep pisze:  Jurek @SLU,
  czy stać Cie na to aby tu napisać ile "dostajesz za sprawdzanie matur"?
  pomijam "wyliczenia" Szymona bo są z "kosmosu" (zaniżone)
  Jurek ,
  było warto ?Ok, pomyliłem chyba brutto z netto. Za sprawdzenie matury z matematyki nauczyciel dostaje UWAGA, 21,83zł BRUTTO. Za mature z języka 13,44zł. Nadal brutto. I to sa wyliczenia dla 2019 roku czyli po podwyżkach. Wyliczenia na podstawie rozporządzenia ministra edukacji narodowej.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y".

  
sp3mep
16.04.2019 08:16:00
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2816 #2702153
Od: 2009-2-21
  canis_lupus pisze:


  ,,,,,,,,,

  Nie wiem czemu nie pojmujesz tego, że wraz z wyższymi kompetencjami idzie zwykle wyższa pensja.


nie wiem czemu nie pojmujesz albo właściwie czy może nie wiesz że w dzisiejszych czasach
"prawie wszyscy" maja wyższe wykształcenie,
co prawda nie zawsze przekłada się to na kompetencje nauczycielskie to fakt,

  canis_lupus pisze:


  ,,,,,,,

  Ok, pomyliłem chyba brutto z netto. Za sprawdzenie matury z matematyki nauczyciel dostaje UWAGA, 21,83zł BRUTTO. Za mature z języka 13,44zł. Nadal brutto. I to sa wyliczenia dla 2019 roku czyli po podwyżkach. Wyliczenia na podstawie rozporządzenia ministra edukacji narodowej.


OK ,jak tak szybko goglasz to wygoglaj jeszcze czy to jest "na godzinę"
czy od "pacjenta"?
bo to zasadnicza różnica,

poza tym:
jezdzisz czasami komunikacja publiczną?
  
usuniety20200328
16.04.2019 08:56:37
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 467 #2702537
Od: 2011-3-18UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY


Ilość edycji wpisu: 1
  canis_lupus pisze:


  Oczywiście, różnica jest zasadnicza: sprzątaczkę nauczycielem zastąpić łatwo, ale nauczyciela sprzątaczką już nie do końca.

Jasne, ludzie niezastąpieni. pan zielony

https://glos.pl/rzad-nie-chce-rozmawiac-z-nauczycielami-na-zakladnikow-wzial-uczniow

Nie dziwcie się, że społeczeństwo odbiera was tak a nie inaczej, bo jak wam nie zależy na tym by ludziom wytłumaczyć po co to i dlaczego, to tym bardziej ludzie nie będą sami "badać" tego zjawiska. Mają to w dupie i jedyne co słychać to 1000zł.

Proste.
  
canis_lupus
16.04.2019 09:08:30
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5898 #2702645
Od: 2013-7-18

  sp3mep pisze:

   canis_lupus pisze:


   ,,,,,,,,,

   Nie wiem czemu nie pojmujesz tego, że wraz z wyższymi kompetencjami idzie zwykle wyższa pensja.


  nie wiem czemu nie pojmujesz albo właściwie czy może nie wiesz że w dzisiejszych czasach
  "prawie wszyscy" maja wyższe wykształcenie,
  co prawda nie zawsze przekłada się to na kompetencje nauczycielskie to fakt,

   canis_lupus pisze:


   ,,,,,,,

   Ok, pomyliłem chyba brutto z netto. Za sprawdzenie matury z matematyki nauczyciel dostaje UWAGA, 21,83zł BRUTTO. Za mature z języka 13,44zł. Nadal brutto. I to sa wyliczenia dla 2019 roku czyli po podwyżkach. Wyliczenia na podstawie rozporządzenia ministra edukacji narodowej.


  OK ,jak tak szybko goglasz to wygoglaj jeszcze czy to jest "na godzinę"
  czy od "pacjenta"?
  bo to zasadnicza różnica,

  poza tym:
  jezdzisz czasami komunikacja publiczną?


Ludzie z jakimkolwiek wyższym wykształceniem nieczęsto pracują jako sprzątaczki.
Jakbyś potrafił czytać to być przeczytał, ze już wcześniej pisałem, ze jest to za sprawdzoną pracę a nie za godzinę.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y".

  
SP4BF
16.04.2019 09:18:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: OLSZTYN KO03FS

Posty: 3447 #2702731
Od: 2007-11-26
sp3mep - gdzie wykazałem się pogardą pracy robotnika czy sprzątaczki.
_________________
***** ***
  
SP2LIG
16.04.2019 09:49:51
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12558 #2703032
Od: 2009-3-16
  SP4BF pisze:

  sp3mep - gdzie wykazałem się pogardą pracy robotnika czy sprzątaczki.
Nie zadawaj głupich pytań, przeanalizuj swoje posty. Pogarda dla ludzi innych niż Ty wypływa na wierzch jak przysłowiowa oliwa. Wielu kolegów już to Tobie wytknęło.
  
Electra19.04.2021 23:32:06
poziom 5

oczka
  
sq3mve
16.04.2019 10:24:29
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: JO82MB

Posty: 880 #2703359
Od: 2011-2-24
Witam

  sp9nrb pisze:


  A wiesz, ze to rodzice nie chcą ujawnienia korepetycji? Bo korepetycje to jest zmuszanie nauczycieli do tego aby przepuścili do klasy kolejnego Downa zrobionego po pijaku przez nowobogackiego, który w swym szpanowaniu zapomniał o rodzinie? I jest tak tępy, że dziecku w szkole podstawowej nie jest w stanie pomóc?


Józef, ty nie obrażaj ludzi, bo ktoś ci jeszcze przypnie łatkę na twoją miarę (pisanie z małej litery jak najbardziej celowe!).

Mam córkę w klasie maturalnej.
I mimo strachu o jej przyszłość popieram strajk nauczycieli.

Córkę wysłałem w tym roku na korepetycje z przedmiotów maturalnych.
I to nie dla tego, że jest Downem zrobionym po pijaku, a ambitną osobą, dla której wyniki z matury nieco ponad wymagane minimum nie są satysfakcjonujące.
Wybrała sobie atrakcyjny i wymagający techniczny kierunek na studiach, na który che się dostać jak najlepiej przygotowana.

W przeciwieństwie do ciebie ja rozumiem, że na lekcji ucząc 30 osób nauczyciel utrzymuje poziom taki, aby większość 'załapała', a słabsi nie mieli zbyt wielu problemów.
Na korepetycjach nauczyciel poświęca cały swój czas jednej konkretnej osobie i jest w stanie dokładniej objaśnić zagadnienie.

Mieszkam w małym powiatowym miasteczku i szczerze mówiąc, zazdroszczę koleżance z pracy, która mieszkając w mieście wojewódzkim wysyła swoją córkę na zajęcia na uczelni, skierowane dla uczniów 'zaniedbanych' przez szkołę.

I żebyś dobrze zrozumiał, bo mam spore wątpliwości co do twoich możliwości poznawczych, że są to zajęcia dla dzieci uzdolnionych, dla których szkoła nie jest w stanie zapewnić nic, poza minimum programowe.

Żegnam ozięble.
_________________
Mariusz SQ3MVE
http://www.sq3mve.marph.pl
-----------------------------------
Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych.
Christian D. Larson
  
SQ8PIW
16.04.2019 10:31:15
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: KO11ev49AQ

Posty: 1395 #2703424
Od: 2011-2-18
  SQ6ILB pisze:

   canis_lupus pisze:


   Oczywiście, różnica jest zasadnicza: sprzątaczkę nauczycielem zastąpić łatwo, ale nauczyciela sprzątaczką już nie do końca.

  Jasne, ludzie niezastąpieni. pan zielony

  https://glos.pl/rzad-nie-chce-rozmawiac-z-nauczycielami-na-zakladnikow-wzial-uczniow

  Nie dziwcie się, że społeczeństwo odbiera was tak a nie inaczej, bo jak wam nie zależy na tym by ludziom wytłumaczyć po co to i dlaczego, to tym bardziej ludzie nie będą sami "badać" tego zjawiska. Mają to w dupie i jedyne co słychać to 1000zł.

  Proste.


Mr. ..ILB, pisząc o odbiorze społeczeństwa,chyba zapomniałeś , że społeczeństwo jest tak podzielone, że głowa mała. I tu bym nie generalizował. Wystarczy na byle jakim portalu poczytać komentarze pod artykułami dot. nauczycieli. Normalnie włos się na plecach jeży. Piszesz,,jedynie co słychać to 1000 zł" i czemu tu się dziwić, od tego się zaczęło, a że nauczyciel to nie policjant (niczyich racji nie musi ochraniać), więc to będzie odbijane jak groch o ścianę.

_________________
Lepiej, siedzieć pod lipą i pisać,
niż pisać lipę i.... siedzieć.

Val de Mar
ex
SP 0109 SE
  
usuniety20200328
16.04.2019 10:58:23
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 467 #2703689
Od: 2011-3-18UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
  SQ8PIW pisze:


  Mr. ..ILB, pisząc o odbiorze społeczeństwa,chyba zapomniałeś , że społeczeństwo jest tak podzielone, że głowa mała. I tu bym nie generalizował. Wystarczy na byle jakim portalu poczytać komentarze pod artykułami dot. nauczycieli. Normalnie włos się na plecach jeży. Piszesz,,jedynie co słychać to 1000 zł" i czemu tu się dziwić, od tego się zaczęło, a że nauczyciel to nie policjant (niczyich racji nie musi ochraniać), więc to będzie odbijane jak groch o ścianę.
Wiem, że społeczeństwo jest podzielone i o to chodzi rządzącym, bez znaczenia którą scenę polityczną reprezentują. Do tego, że społeczeństwem głodnym, głupim i biednym łatwiej sterować zapomniałem dodać, że jeszcze skłóconym. Przepraszam, już się poprawiam. bardzo szczęśliwy

Do tego jeszcze jakiś gość, co to bez "nauczania" ma taka kasę, że jak przyjdzie co do czego to dupsko pokaże nauczycielom i tyle z tego będą widzieć.


Patrzę to to wszystko z boku. Mi to lotto. Nie mam już dzieci które prowadzać trzeba do podstawówki. Nie będę ślęczał przed komputerem by dociekać o co chodzi belfrom. Oni sami już nie bardzo wiedzą chyba po co to wszystko.

Rozumiem tych którzy nie posyłając dziecka do szkoły nie wiedzą co mają zrobić, bo babci lub dziadka pod ręką nie ma. Ciekawe, czy za branie L4 lub nieprogramowo urlopu nauczyciele zadość uczynią tym ludziom? Wątpię. Może pozew zbiorowy przeciwko ZNP za straty? A ci którzy wylecieli z roboty, albo droga awansu się zatrzymała z powodu tych nieszczęsnych strajków? Który tu z "rady pedagogicznej" się wysili?

Kto więcej stracił na tym strajku? Dzieci? Nauczyciele? Rodzice tych dzieci? Kto potrafi "wycenić" te straty?

Nauczyciele wiedzą, że to nie oni są najważniejsi w tym całym bałaganie? Wiedzą kto jest ważniejszy od nich? Wątpię.

Teksty o downach pobierających korepetycje pokazują jaka jest w tym kraju chora "rada pedagogiczna". Sam taki jest najwyraźniej niepełnosprawny i za swój los obarcza cały świat i wszystkich szufladkuje w odpowiednich szeregach.

Rzygać się chce jak się czyta takie posty podobno gościa z papierami do pedagogiki specjalnej. Taki dostał widocznie nie dla siebie te papiery, a na siebie.
  
sq3mve
16.04.2019 11:11:39
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: JO82MB

Posty: 880 #2703818
Od: 2011-2-24
Witam

Jak już wcześniej napisałem popieram strajk nauczycieli.

I to pomimo obaw o przyszłość mojej córki, która jest w klasie maturalnej.
Mam jeszcze syna w 6 klasie, i to głównie z jego perspektywy oceniam całe to zamieszanie.
W jego szkole jest nauczyciel, na którego wszyscy się skarżą, a dyrekcja rozkłada ręce. Od dwóch lat nie mogą znaleźć nikogo na jego miejsce - za kiepsko płacą. :-(

Sam przez 2 lata pracowałem na drugim etacie jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w pewnym technikum.
I gdyby mój główny pracodawca nie wycofał zgody na pracę w szkole, to pewnie bym tam nadal uczył.
Owe dwa lata wystarczyły, abym poznał realia pracy w szkole, z wszystkimi jej absurdami i patologiami wynikającymi z permanentnego niedofinansowania.

Chcesz wysokiej jakości? To za nią zapłać!

Ja rozumiem, że każdy z nas chciałby zrobić deal życia i kupić wymarzony TRX (dajmy na to YAESU FTDX-9000) w cenie kitu BiTX40.
I o ile większość rozumnych istot podejrzewała by w tym wielki przekręt, to mam odczucie, bliskie pewności, że część z oponentów byłaby wielce zdziwiona, gdyby znaleźli cegłówkę w paczce...

Reasumując, niskie wynagrodzenie nauczycieli to nic innego, jak selekcja negatywna.

Z całym szacunkiem dla nauczycieli, nie trudno sobie wyobrazić, że bardziej obrotni znajdą pracę, gdzie zarobią godziwe pieniądze. Ci kiepscy zostaną dalej nauczycielami, którzy gorzej wyedukują następne pokolenie.
Z tego gorzej wykształconego pokolenia nauczycielami znowu zostaną ci gorsi, którzy jeszcze gorzej wyedukują kolejne pokolenie, itd...
I w końcu pozostanie garstka bogaczy wyedukowana w elitarnych szkołach prywatnych za grube pieniądze oraz cała masa ledwo umiejących czytać i rachować...
Komu na tym zależy?

Razem ze mną do technikum trafiło młode małżeństwo. Po roku nauczanie zrezygnowali. Mimo dwóch wypłat nie było ich stać na życie :-(
Założyli firmę geodezyjną, po dwóch latach wybudowali dom i mają się świetnie...

Co do tych wszystkich malkontentów, co to tyrają po 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku z jedną 15 minutową przerwą.
Jak Wam tak źle, to rzućcie w cholerę tę robotę i idźcie do szkoły uczyć.
W końcu wypłata ta sama a tylko 18 godzin pracy tygodniowo. :-)
Nic łatwiejszego...

A co by jeden z drugim powiedział, gdyby tak pracodawca zażądał pracy na własnym prywatnym sprzęcie?
Wyśrubował normę i przy 40-sto godzinnym tygodniu pracy zagwarantował 18 godzin przy stanowisku pracy?
Żądając przy tym jeszcze na koniec każdego dnia dokładnego raportu z przebiegu pracy i rozliczenia materiału.
Oczywiście w formie wydruku komputerowego.
No cóż, co prawda pracodawca nie gwarantuje służbowego komputera, jednak umożliwia wydruk na służbowej drukarce. O ile tylko opłaci się miesięczną daninę w postaci 5zł na toner/tusze oraz ryzy papieru.
No i nie zapominajmy o pracy w weekendy (od czasu do czasu) bez wynagrodzenia, w zamian za możliwość pracy w tygodniu...
I na koniec najważniejsze: nie zapominajmy o obowiązku ciągłego doskonalenia warsztatu i samokształceniu!
Kiedy i za co? To już Twój problem, nie pracodawcy...

I na koniec taka mała refleksja: skąd u Chińczyków wzięło się przekleństwo: 'obyś cudze dzieci uczył'?

Słodkiego życia :-)

Pozdrawiam


_________________
Mariusz SQ3MVE
http://www.sq3mve.marph.pl
-----------------------------------
Poświęcaj tyle czasu na ulepszanie siebie, byś nie miał go na krytykę innych.
Christian D. Larson
  
canis_lupus
16.04.2019 11:17:57
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5898 #2703877
Od: 2013-7-18

sq3mve: Oni i tak nie zrozumieją...
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y".

  
sq5aab
16.04.2019 11:23:42
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: ko02kj

Posty: 72 #2703932
Od: 2009-2-23
  sq3mve pisze:

  Witam

  Jak już wcześniej napisałem popieram strajk nauczycieli.

  I to pomimo obaw o przyszłość mojej córki, która jest w klasie maturalnej.
  Mam jeszcze syna w 6 klasie, i to głównie z jego perspektywy oceniam całe to zamieszanie.
  W jego szkole jest nauczyciel, na którego wszyscy się skarżą, a dyrekcja rozkłada ręce. Od dwóch lat nie mogą znaleźć nikogo na jego miejsce - za kiepsko płacą. :-(

  Sam przez 2 lata pracowałem na drugim etacie jako nauczyciel przedmiotów zawodowych w pewnym technikum.
  I gdyby mój główny pracodawca nie wycofał zgody na pracę w szkole, to pewnie bym tam nadal uczył.
  Owe dwa lata wystarczyły, abym poznał realia pracy w szkole, z wszystkimi jej absurdami i patologiami wynikającymi z permanentnego niedofinansowania.

  Chcesz wysokiej jakości? To za nią zapłać!

  Ja rozumiem, że każdy z nas chciałby zrobić deal życia i kupić wymarzony TRX (dajmy na to YAESU FTDX-9000) w cenie kitu BiTX40.
  I o ile większość rozumnych istot podejrzewała by w tym wielki przekręt, to mam odczucie, bliskie pewności, że część z oponentów byłaby wielce zdziwiona, gdyby znaleźli cegłówkę w paczce...

  Reasumując, niskie wynagrodzenie nauczycieli to nic innego, jak selekcja negatywna.

  Z całym szacunkiem dla nauczycieli, nie trudno sobie wyobrazić, że bardziej obrotni znajdą pracę, gdzie zarobią godziwe pieniądze. Ci kiepscy zostaną dalej nauczycielami, którzy gorzej wyedukują następne pokolenie.
  Z tego gorzej wykształconego pokolenia nauczycielami znowu zostaną ci gorsi, którzy jeszcze gorzej wyedukują kolejne pokolenie, itd...
  I w końcu pozostanie garstka bogaczy wyedukowana w elitarnych szkołach prywatnych za grube pieniądze oraz cała masa ledwo umiejących czytać i rachować...
  Komu na tym zależy?

  Razem ze mną do technikum trafiło młode małżeństwo. Po roku nauczanie zrezygnowali. Mimo dwóch wypłat nie było ich stać na życie :-(
  Założyli firmę geodezyjną, po dwóch latach wybudowali dom i mają się świetnie...

  Co do tych wszystkich malkontentów, co to tyrają po 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku z jedną 15 minutową przerwą.
  Jak Wam tak źle, to rzućcie w cholerę tę robotę i idźcie do szkoły uczyć.
  W końcu wypłata ta sama a tylko 18 godzin pracy tygodniowo. :-)
  Nic łatwiejszego...

  A co by jeden z drugim powiedział, gdyby tak pracodawca zażądał pracy na własnym prywatnym sprzęcie?
  Wyśrubował normę i przy 40-sto godzinnym tygodniu pracy zagwarantował 18 godzin przy stanowisku pracy?
  Żądając przy tym jeszcze na koniec każdego dnia dokładnego raportu z przebiegu pracy i rozliczenia materiału.
  Oczywiście w formie wydruku komputerowego.
  No cóż, co prawda pracodawca nie gwarantuje służbowego komputera, jednak umożliwia wydruk na służbowej drukarce. O ile tylko opłaci się miesięczną daninę w postaci 5zł na toner/tusze oraz ryzy papieru.
  No i nie zapominajmy o pracy w weekendy (od czasu do czasu) bez wynagrodzenia, w zamian za możliwość pracy w tygodniu...
  I na koniec najważniejsze: nie zapominajmy o obowiązku ciągłego doskonalenia warsztatu i samokształceniu!
  Kiedy i za co? To już Twój problem, nie pracodawcy...

  I na koniec taka mała refleksja: skąd u Chińczyków wzięło się przekleństwo: 'obyś cudze dzieci uczył'?

  Słodkiego życia :-)

  PozdrawiamPanie z całym szacunkiem, to są jakieś aberracje, ciekaw jestem co napiszesz, jak twoja córka nie przystąpi do matury?
_________________
VY73!
SQ5AAB
  
SP4BF
16.04.2019 11:26:45
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: OLSZTYN KO03FS

Posty: 3447 #2703965
Od: 2007-11-26
Sp3mep jeszcze raz - gdzie to jest napisane?
_________________
***** ***
  
canis_lupus
16.04.2019 11:30:44
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5898 #2704004
Od: 2013-7-18Ilość edycji wpisu: 1
  sq5aab pisze:  Panie z całym szacunkiem, to są jakieś aberracje, ciekaw jestem co napiszesz, jak twoja córka nie przystąpi do matury?


Sa jeszcze dodatkowe terminy matur i sa organizowane nie przez szkoły a przez OKE. Ryzyka żadnego nie ma.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, element, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y".

  
sq5aab
16.04.2019 11:36:17
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: ko02kj

Posty: 72 #2704056
Od: 2009-2-23
  canis_lupus pisze:

   sq5aab pisze:   Panie z całym szacunkiem, to są jakieś aberracje, ciekaw jestem co napiszesz, jak twoja córka nie przystąpi do matury?


  Sa jeszcze dodatkowe terminy matur i sa organizowane nie przez szkoły a przez OKE. Ryzyka żadnego nie ma.


Tak w przyszłym roku, jak nie dostaniesz klasyfikacji!
Ciekawe czy piszesz ze swojej perspektywy lub perspektywy swojego dziecka?

_________________
VY73!
SQ5AAB
  
Electra19.04.2021 23:32:06
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 8 / 12>>>    strony: 1234567[8]9101112

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » INNE » CQ CQ STRAJKUJĄCY NAUCZYCIEL (HAM)

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny