NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » INNE » ODKRYCIE ROKU

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 4>>>    strony: 1[2]34

Odkrycie roku

a ten ciągle śpiewa że "...nie ma fal, nie ma fal,
  
sp9acq
04.11.2018 15:47:01
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1210 #2603979
Od: 2010-1-10
  VSS pisze:

  dla uzmysłowienia, że DMR może być zdrowszy od analoga pragnę przypomnieć, że w DMR nadajemy tylko 50% czasu rozmowy a co za tym idzie moc przyjęta na beret jest o połowę mniejsza niż przy analogu.


Wolę jak mnie przenika stała nośna niż mam być prany impulsem TDMA z DMR.🤣,
_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
Electra24.04.2019 13:45:38
poziom 5

oczka
  
VSS
04.11.2018 16:14:18
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Posen

Posty: 2569 #2603986
Od: 2009-12-24
  sp9acq pisze:  Wolę jak mnie przenika stała nośna niż mam być prany impulsem TDMA z DMR.🤣,,


a już zupełnie nieszkodliwa jest modulacja z fusiona !!! wręcz leczy !!!
_________________
Artur VSS

http://sp3vss.pl/ http://vss.pl
PZK - Piraci Z Karaibów
PZK - Polski Związek Krótkowzrocznych

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
  
sp9nrb
04.11.2018 18:44:24
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1193 #2604048
Od: 2017-7-11
[quote=sp9acq]
  canis_lupus pisze:

   sp9nrb pisze:

   Ostatnio mówi się o dozie (dawce) przyjętej. Dawka przyjęta w określonym czasie będzie całką od t1 do t2 z chwilowej mocy promieniowania. Teraz w zależności od sposobu modulacji będzie się zmieniać moc chwilowa a tym samym moc całkowita. I cały problem rozwiązany. Wzór mniejszy od kciuka.


  Tak, do tego dążyłem, tyle, że nic na taką sama niezależnie od rozłożenia w widmie.


Hehe dawka to nie wszystko takim ekstremalnym przykładem jest prąd. Jak jest stały (nic go nie moduluje) jest bezpieczniejszy od przemiennego.

Cyt.'Prąd stały jest generalnie mniej szkodliwy niż prąd przemienny, dlatego też dopuszczalne są około dwukrotnie większe wartości napięć dotykowych stałych niż przemiennych.'

Tak więc dawka owszem jest ważna ale to nie wszystko co najwyraźniej zrozumieli naukowcy przeprowadzając testy w oparciu o modulacje.[/quote]

Aleś kolego zamieszał.
Prąd stały to taki, który płynie w jednym kierunku np z bateryjki. Zmienny w jednym kierunku ale jego amplituda ulega zmianie, Przemienny to to prąd płynie tam i z powrotem. Fala nośna to prąd przemienny. Na to może być nałożona modulacja.

Natomiast właściwie dobranym prądem można: pozbawić człowieka wapnia, połamać kości lub pozrywać mięśnie, ugotować co nieco, Przemalować na czarno, zrobić elektrolityczne badanie krwi, można pozbawić (czasowo) wyższych funkcji umysłowych (człowiek funkcjonuje na poziomie zwierzęcia), można spowodować wytrysk ejakulatu i jeszcze trochę innych.


_________________
Pisać każdy może, jeden lepiej drugiej gorzej.
  
SQ5KVS
04.11.2018 18:58:10
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa/Gocław

Posty: 1533 #2604054
Od: 2011-9-28
A robienie kupy w kucki jest zdrowsze. I to jest udowodnione naukowo. I kto tak robi, ręka do góry? No?

1W/Kg to jakieś 70W / Kg dla człowieka. Czyli trzeba by siedzieć na antenie, do tego prawie cały czas.
Oczywiście że ekspozycja jest szkodliwa dla organizmów. Tylko że poniżej pewnej dawki szkodliwość całkowicie ginie w innych efektach. Jeśli rzucicie palenie, picie, zaczniecie uprawiać sporty i dobrze się odżywiać, wtedy sobie pitolcie o większej szkodliwości fal w poprzek od tych wzdłuż.
_________________
Karol SQ5KVS (PARMO.PFN)

"Ludzka głupota wykończy nas szybciej niż sztuczna inteligencja"
Tak, zwierzę z avatara istnieje naprawdę
  
sp9nrb
04.11.2018 19:19:56
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1193 #2604058
Od: 2017-7-11
  SQ5KVS pisze:

  A robienie kupy w kucki jest zdrowsze. I to jest udowodnione naukowo. I kto tak robi, ręka do góry? No?

  1W/Kg to jakieś 70W / Kg dla człowieka. Czyli trzeba by siedzieć na antenie, do tego prawie cały czas.
  Oczywiście że ekspozycja jest szkodliwa dla organizmów. Tylko że poniżej pewnej dawki szkodliwość całkowicie ginie w innych efektach. Jeśli rzucicie palenie, picie, zaczniecie uprawiać sporty i dobrze się odżywiać, wtedy sobie pitolcie o większej szkodliwości fal w poprzek od tych wzdłuż.A kolega o antenach kierunkowych słyszał? a o ludziach, którzy do rożków mikrofalowych zaglądali też słyszał? A o polach wewnętrznych anteny też słyszał? A o tym, że efekt cieplny może być miejscowy, i zdarzały się oparzenia skóry przy dotykaniu anten zasilanych mocą 2W?
_________________
Pisać każdy może, jeden lepiej drugiej gorzej.
  
SQ5KVS
04.11.2018 19:37:49
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa/Gocław

Posty: 1533 #2604063
Od: 2011-9-28
Czy mówimy o normalnym użytkowaniu czy o głupocie ludzkiej? Bo o gościu co se kompresor w tyłek wsadził, też słyszałem. I czego to dowodzi? Że są głupi i głupsi?
_________________
Karol SQ5KVS (PARMO.PFN)

"Ludzka głupota wykończy nas szybciej niż sztuczna inteligencja"
Tak, zwierzę z avatara istnieje naprawdę
  
SP8TZ
04.11.2018 20:23:19
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: PRZEDZEL

Posty: 81 #2604083
Od: 2018-7-21
Odnośnie fal radiowych i rzekomo szkodliwego wpływu np. routerów WiFi czy innych - taka nasunęła się mi dodatkowa obserwacja:

- Sieje mi na wielu częstotliwościach zasilacz od komputera, monitor, wieża stereo... jedno słabiej drugie mocniej
- Nadają sobie pięknie na różnych częstotliwościach żarówki u sąsiada (nawet w promieniu 50 metrów)
- Sieje zasilacz od telewizora, podobno nawet silniki Diesla zakłócają,
- Stacja transformatorowa wysokiego napięcia potrafi również siać...
- Mam niedaleko linię kolejową, lokomotywa spalinowa + 40 węglarek potrafiły na kilka minut zakłócić odbiór analogowej TV...
- Pamiętam też czasy, kiedy "komarek" za oknem albo inny motorek potrafił zakłócić telewizor...
- Jest całe mnóstwo innych urządzeń które też zakłócają nam krótkofalarstwo... niektóre nawet nie przychodzą nam do głowy, że zakłócają, dopóki tego wpływu nie uświadczymy w postaci odbieranych zakłóceń.

Zakłócają = nadawają. Bo to też nadawanie fal radiowych, albo ewentualnie wytwarzanie może pola elektromagnetycznego.

Wszytkie te zakłócenia mają różną charakterystykę. Ale te ich źródła też generują fale radiowe... i jest tego od groma!


Czemu zatem to akurat tylko sieć 5G, 6G, WiFi, SriFi i inne nowe wynalazki mają być takie diabelskie? Tylko dlatego, że to bardzo wysokie częstotliwości? Albo dlatego, że to nowe?

Inaczej na to patrząc - nawet gdyby wyrzucić z domu komórkę, router WiFi, to każde urządzenie elektryczne jakieś tam fale elektromagnetyczne będzie generować... tego się nie da uniknąć. I w sumie różne (czasami bardzo znaczne) natężenia fal/pola elektromagnetycznego towarzyszą nam od dziesięcioleci.

I pomimo tego, jakoś na naszych plecach nie wyrosły nam jeszcze zmutowane skrzydełka.

Przeżyliśmy sieć GSM, przeżyjemy i 10G ,)


Ps.
Nie twierdzę zresztą, że taki smog elektromagnetyczny pozostaje w ogóle dla nas bez wpływu ,) pewne rzeczy są nadal niezbadane, ale dopóki nie ma dowodów na coś... to naukowo nie istnieje.
Może np. kiedyś zostanie naukowo udowodniony negatywny wpływ pewnych natężeń fal/pola elektromagnetycznego a nawet konkretnych urządzeń na skupienie, proces nauki, zapamiętywania u człowieka... albo przeciwnie, nigdy wesoły

To oznacza, że zarówno nie należy podchodzić z widłami do wszystkiego co nowe, ale też - oznacza, że warto być świadomym tego, jak działa technologia i po prostu starać się jej działanie zrozumieć.


Pozdrawiam serdecznie Tobiasz SP8TZ
_________________
"(...) Ja ci śrubkę wkręcę w radio, Ach, Leokadio! (...)"
  
sp9nrb
05.11.2018 09:07:14
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1193 #2604183
Od: 2017-7-11
Zagrożenie to uświadomione niebezpieczeństwo. Człowiek już genetycznie ma wpisane określone zagrożenia. Kolejne nabywa z doświadczeniem. Nieświadomość niebezpieczeństwa likwiduje je? NIE. Sprawia tylko, że "łatwiej się nam żyje". Sztandarowym przykładem był kiedyś DDT, jako panaceum na wszystko a później nagle wyklęty i zakazany. Dzisiaj bardzo duże zagrożenie idzie od strony komercji. Powstaje wiele technologii, o nieprzebadanym do końca zagrożeniach. Przykład oświetlenie bardzo długo a w niektórych miejscach obowiązkowo do dziś jest używane oświetlenie żarowe. O tym, ze jest coś nie w porządku wiedziano już przy świetlówkach i dlatego udoskonalano luminofory i choćby przedłużono czas powiaty. A co wiemy o diodach LED? Kto wie, jak wygląda widmowy rozkład światła? Dlaczego przywrócono luminofor w diodach LED? Dlaczego mądrzy ludzie na stanowiskach pracy, nauki prywatnie przywracają oświetlenie żarowe?
Pytanie: ile osób jest świadomych natężenia pól elektromagnetycznych od sprzętu AGD w domu. Prosty ryżowiec kosztuje kilkadziesiąt złotych ale już nawet proste wkrętaki z funkcją wykrywania składowej elektrycznej już pokazują, że są pola.
Pytanie dlaczego zachód wprowadził takie rygorystyczne poziomy dopuszczalnego smogu elektrycznego? Co wiedzą ale tą wiedzą się nie dzielą? Przykład zakaz użytkowania komórek podczas jazdy. Skąd tak rygorystyczny zakaz, po prostu promieniowanie mikrofalowe ogranicza wyższe funkcje umysłowe ( a takie są niezbędne do prowadzenia samochodu) w zależności od osobniczej odporności może się okazać, że w czasie prowadzenia samochodu za kierownicą siedzi małpa a nie człowiek. A o czym nie powiedziano? o możliwości sterowaniem ludzi w czasie zamieszek lub demonstracji. Próby już były o efektach coś cicho.
Komercja ukrywa przed kupującym negatywne cechy produktu. O tym, że coś było szkodliwe dowiadujemy się w momencie wprowadzania nowego produktu. Tamto było złe ale dajmy wam nowy produkt teraz już dobry. W państwach w których ważniejsze jest szybkie dorobienie się bezpieczeństwo społeczeństwa nie liczy się a kasę na leczenie i tak ludzie wyłoża z własnej kieszeni.
_________________
Pisać każdy może, jeden lepiej drugiej gorzej.
  
sp9nrb
05.11.2018 09:22:29
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1193 #2604186
Od: 2017-7-11
Kolejny problem o którym nie wiemy to problem kumulacji skutków oddziaływania pól w.cz. Zresztą takie badania nikomu nie są potrzebne a nawet wręcz szkodliwe.
Pytanie czy można zrezygnować? Nie! Zgadzam się z sq5kvs. Człowiek nauczył się posługiwać ogniem i to i w końcu nauczy się posługiwać prądem. Chociaż przy wzrastającym poziomie niewiedzy (i unijnych ograniczenia posługiwania się ogniem) może nigdy tej wiedzy nie posiądziemy lub będzie to wiedza tabu posiadana przez kapłanów elektryki i elektroniki.
_________________
Pisać każdy może, jeden lepiej drugiej gorzej.
  
SQ5KVS
05.11.2018 15:12:43
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa/Gocław

Posty: 1533 #2604292
Od: 2011-9-28


Ilość edycji wpisu: 2
To moje zdanie i może się mylę, ale! Takie badania są potrzebne. Tylko są potrzebne rzetelne badania a nie mające udowodnić coś albo z góry zaprzeczyć. A badania są robione przez uczelnie mające za sponsorów np. duże firmy technologiczne bardzo szczęśliwy Długo "rzetelni" naukowcy utrzymywali że palenie papierosów nie jest szkodliwe.
Tym niemniej odnośnie wpływu promieniowania jest MASA badań i wszystkie one mówią prawie to samo. Dla fal niskich częstotliwości natężenie pola które mogłoby powodować poważne zagrożenie są takie że dla normalnych ludzi ich wpływ ginie w "szumie". Ale zdarzają się statystyczne wyjątki. Jak z penicyliną. Albo uczuleniem na pszczoły.
CO NIE ZNACZY że mamy się nurzać w polu EM bo to nam nic nie robi. Nie. Jeśli coś można ograniczyć, to ograniczmy.
A wpływ pola EM na zdolność prowadzenia jest tylko pośredni ale znaczący (przy normalnych ekspozycjach). Pośredni, bo może dzwonić do nas żona lub teściowa. Wtedy możemy zejść, jak to zostało powiedziane, z inteligencją "do małpy". Znów - badania pokazały że wbrew temu co ustawodawca wyjaśnia, rozproszenie uwagi następuje przez sam fakt rozmowy a nie tego czy gadamy z telefonem przy uchu czy nie. Inna rzecz czy to bezpieczne kiedy lewą ręką zmienia się biegi, bo prawą mamy zajętą telefonem...
_________________
Karol SQ5KVS (PARMO.PFN)

"Ludzka głupota wykończy nas szybciej niż sztuczna inteligencja"
Tak, zwierzę z avatara istnieje naprawdę
  
sp9nrb
05.11.2018 16:48:05
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1193 #2604308
Od: 2017-7-11


Ilość edycji wpisu: 1
  SQ5KVS pisze:

  To moje zdanie i może się mylę, ale! Takie badania są potrzebne. Tylko są potrzebne rzetelne badania a nie mające udowodnić coś albo z góry zaprzeczyć. A badania są robione przez uczelnie mające za sponsorów np. duże firmy technologiczne bardzo szczęśliwy Długo "rzetelni" naukowcy utrzymywali że palenie papierosów nie jest szkodliwe.
  Tym niemniej odnośnie wpływu promieniowania jest MASA badań i wszystkie one mówią prawie to samo. Dla fal niskich częstotliwości natężenie pola które mogłoby powodować poważne zagrożenie są takie że dla normalnych ludzi ich wpływ ginie w "szumie". Ale zdarzają się statystyczne wyjątki. Jak z penicyliną. Albo uczuleniem na pszczoły.
  CO NIE ZNACZY że mamy się nurzać w polu EM bo to nam nic nie robi. Nie. Jeśli coś można ograniczyć, to ograniczmy.
  A wpływ pola EM na zdolność prowadzenia jest tylko pośredni ale znaczący (przy normalnych ekspozycjach). Pośredni, bo może dzwonić do nas żona lub teściowa. Wtedy możemy zejść, jak to zostało powiedziane, z inteligencją "do małpy". Znów - badania pokazały że wbrew temu co ustawodawca wyjaśnia, rozproszenie uwagi następuje przez sam fakt rozmowy a nie tego czy gadamy z telefonem przy uchu czy nie. Inna rzecz czy to bezpieczne kiedy lewą ręką zmienia się biegi, bo prawą mamy zajętą telefonem...
A co powiesz o tym? https://ukrytawladza.wordpress.com/2012/09/16/wplyw-mikrofal-elektromagnetycznych-ssss-na-czlowieka/

część rzeczy już jest znana np. Przekaz podprogowy, środki chemiczne i biologiczne, telekineza. A jeżeli nadajnik 5W jest odbierany z odległości 8000 km to jeszcze łączność czy już telepatia?
_________________
Pisać każdy może, jeden lepiej drugiej gorzej.
  
Electra24.04.2019 13:45:38
poziom 5

oczka
  
SQ5KVS
05.11.2018 16:50:03
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa/Gocław

Posty: 1533 #2604309
Od: 2011-9-28
Przeczytałem. Ale nie powiem wesoły
_________________
Karol SQ5KVS (PARMO.PFN)

"Ludzka głupota wykończy nas szybciej niż sztuczna inteligencja"
Tak, zwierzę z avatara istnieje naprawdę
  
sp9mrn
05.11.2018 17:24:02
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2686 #2604322
Od: 2009-6-22


Ilość edycji wpisu: 1

przeczytałem też to https://ukrytawladza.wordpress.com/2012/09/19/satanisci-wynajeli-okultyste-adolfa-hitlera-by-rozpoczal-ii-wojne-swiatowa/
oraz to: https://ukrytawladza.wordpress.com/2012/09/21/666-biblijna-liczba-bestii/

Polecam czytanie wyłącznie jeżeli macie pod ręką chusteczki i dodatkowe piwo, bo co najmniej jedno wyplujecie na monitor.

Są takie źródła, do których człowiek aspirujący do miana "wykształconego" po prostu nie sięga. Nie chce mi się pisać o przyczynach, weryfikowalności ani polemizować ze zdaniami typu "ale przecież czasem i wśród gówna coś mądrego się znajdzie..."
Takie zwykłe "nie", albo zrezygnujcie z pracy na 6m, bo to zła liczba...

mrn

_________________
Zjazd Techniczny Burzenin 2019 - 5-8 września 2019
http://zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
canis_lupus
05.11.2018 17:26:53
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4655 #2604324
Od: 2013-7-18
Że fale radiowe źle robią na mózg świadczyć może ten watek...

_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
sp9nrb
05.11.2018 21:45:15
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1193 #2604460
Od: 2017-7-11


A może człowiek, który udaje wykształconego ma ograniczony dostęp do wiedzy? Czy wiedza musi mieć certyfikat? A co gdy wiedza zaczyna być zagrożeniem? A jesteś pewny, że badania prowadzone na politechnice, nie mają podwójnego zastosowania? A może trzeba umieć czytać, tak jak przepisy BHP, gdzie wystarczy zamienić kilka słów i już mamy podręcznik................ A ilu ludzi zginęło na stosach nim do świadomości dotarło, ze mówili prawdę. Inne pytanie a co to są przecieki kontrolowane? Czy myślisz, że z laboratorium, do którego wchodzi się za specjalnymi przepustkami możliwy jest inny przeciek jak nie przeciek kontrolowany? Zresztą wiedza jest zagrożeniem, bo nawet Biblia była na indeksie ksiąg zakazanych.
_________________
Pisać każdy może, jeden lepiej drugiej gorzej.
  
canis_lupus
05.11.2018 21:56:47
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4655 #2604469
Od: 2013-7-18
To musi być SPISEK!
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
SP5WCX
06.11.2018 08:12:25
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 273 #2604564
Od: 2009-3-6
  canis_lupus pisze:

  Zawsze mnie zadziwia jak to teoretycznie techniczni, wykształceni ludzie nie potrafią przeczytać, zrozumieć i zinterpretować prostego - popularnonaukowego tekstu...


I tacy potem zamieszczają ogłoszenia na Radiogiełdzie typu: "Sprzedam antenę na 14 mHz".
Dla tych "teoretycznie technicznych" co nie widzą błędu w tym ogłoszeniu wyjaśniam, że mHz (miliherc) jest jednostką częstotliwości i wynosi jedną tysięczną 1 Hz (jeden herc). Długość fali dla 1 mHz to pewnie odległość z Ziemi do Księżyca i jeszcze ciut ...
  
VSS
06.11.2018 08:15:56
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Posen

Posty: 2569 #2604565
Od: 2009-12-24


Ilość edycji wpisu: 1


czy możesz cytować poważne artykuły?
to co jest tam napisane i na reszcie tej strony to jakieś bajki obłąkanego człowieka.

edit:

przeczytałem jeszcze kilka stron. słowo "obłąkany" jest dla tego autora komplementem.
takich głupot dawno nie miałem okazji czytać.
_________________
Artur VSS

http://sp3vss.pl/ http://vss.pl
PZK - Piraci Z Karaibów
PZK - Polski Związek Krótkowzrocznych

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
  
canis_lupus
06.11.2018 08:43:27
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4655 #2604570
Od: 2013-7-18


Ilość edycji wpisu: 1
  SP5WCX pisze:

  Długość fali dla 1 mHz to pewnie odległość z Ziemi do Księżyca i jeszcze ciut ...


Proste szacowanie nie wymagające ani wiedzy ani obliczeń pozwala stwierdzić, że to ~1000x więcej niż odległość z Ziemi do Księżyca.
Szczególnie, że jako radiowiec powinieneś się kiedyś natknąć na echo odbite od księżyca, więc wiesz, ze droga na Ksieżyc to w przybliżeniu 1 sekunda 1 nie 1000.
Więc nie wiem czemu śmiejesz się z tych "teoretycznie technicznych".

Edit: Tagi.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
SP5WCX
06.11.2018 08:58:15
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 273 #2604573
Od: 2009-3-6
[quote=canis_lupus]
  SP5WCX pisze:

   canis_lupus pisze:

   Długość fali dla 1 mHz to pewnie odległość z Ziemi do Księżyca i jeszcze ciut ...


  Proste szacowanie nie wymagające ani wiedzy ani obliczeń pozwala stwierdzić, że to ~1000x więcej niż odległość z Ziemi do Księżyca.
  Szczególnie, że jako radiowiec powinieneś się kiedyś natknąć na echo odbite od księżyca, więc wiesz, ze droga na Ksieżyc to w przybliżeniu 1 sekunda 1 nie 1000.
  Więc nie wiem czemu śmiejesz się z tych "teoretycznie technicznych".


No napisałem że jeszcze ciut więcej
  
Electra24.04.2019 13:45:38
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 4>>>    strony: 1[2]34

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » INNE » ODKRYCIE ROKU

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta