NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » INNE » ŁĄCZNOŚĆ, RADIO - MŁODYCH TO MAŁO INTERESUJE…

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 5 / 6>>>    strony: 1234[5]6

Łączność, Radio - Młodych to mało interesuje…

  
PA3TA
28.09.2018 16:26:44
poziom 1Grupa: Użytkownik

QTH: Helmond

Posty: 33 #2589340
Od: 2018-3-30
Czy młodzież dziś nie interesuje się niczym? Nie podzielam tej opinii. Po prostu młodzież szuka innych podniet, niż my szukaliśmy za młodu. O tym należy pamiętać decydując się na pracę z nimi.
A jeśli już upieramy się przy tym, by zainteresowały się tym, co my lubimy, to obowiązuje kilka zasad, bez których ciężko o sukces.

Po pierwsze należy znaleźć osobę z umiejętnością przekazywania wiedzy.
Po drugie nie dać się słuchaczom nudzić. Mieć dziesiątki pomysłów na każdą chwilę.
Po trzecie nie ograniczać się do dwóch godzin na kółku raz w tygodniu.
Po czwarte, być cierpliwym.

Zresztą o tym Jurek SLU wie, przecież uczestniczył w tej konferencji:


_________________
vy73 de Tomek SP5PY/PA3TA
Do... Or do not. There is no try - Master Yoda
  
Electra15.12.2018 06:45:50
poziom 5

oczka
  
canis_lupus
28.09.2018 16:33:17
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4368 #2589345
Od: 2013-7-18
  PA3TA pisze:

  Czy młodzież dziś nie interesuje się niczym? Nie podzielam tej opinii. Po prostu młodzież szuka innych podniet, niż my szukaliśmy za młodu. O tym należy pamiętać decydując się na pracę z nimi.
  A jeśli już upieramy się przy tym, by zainteresowały się tym, co my lubimy, to obowiązuje kilka zasad, bez których ciężko o sukces.

  Po pierwsze należy znaleźć osobę z umiejętnością przekazywania wiedzy.
  Po drugie nie dać się słuchaczom nudzić. Mieć dziesiątki pomysłów na każdą chwilę.
  Po trzecie nie ograniczać się do dwóch godzin na kółku raz w tygodniu.
  Po czwarte, być cierpliwym.

  Zresztą o tym Jurek SLU wie, przecież uczestniczył w tej konferencji:Tomku, trochę inaczej się podchodzi do ucznia podstawówki a inaczej do ucznia technikum. I rzeczywiście, z podstawówką jest dokładnie tak jak mówisz, ale w przypadku techników można troche od uczniów wymagać więcej. Mają trochę więcej zdolności skupiania się.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
sp9nrb
28.09.2018 17:06:32
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 899 #2589357
Od: 2017-7-11
Każdy człowiek potrzebuje sukcesu. Każdy sukces winduje go w górę w pozycji społecznej grupy.
Są różne drogi do sukcesu. Np. sukces kupiony przez rodziców jak i wypracowany przez uczniów. Może to być wygrany konkurs wewnątrz szkolny jak i olimpiada tematyczna. To może być zbudowanie własnymi rękami urządzenia czy inne umiejętności potrzebne grupie. Tą grupę można przyrównać do szamanów których sukces wywodzi się z wiedzy i umiejętności. Jeszcze niedawno takim szamaństwem było krótkofalarstwo. Czy nie jest tu droga? Czy nie możne znaleźć sukcesów np. ja radiostacją o mocy takiej jak twoja komórka rozmawiałem z Japonią ( bo akurat były warunki i F8). Kiedyś ze względów inżynierii społecznej głoszono, ze człowiek rodzi się tabula raza ale to nieprawda. Już na starcie posiada przynajmniej genetycznie uwarunkowane predyspozycje. Zresztą zobaczcie po sobie i swoich rodzinach, jakie predyspozycje i czym się zajmowali wasi przodkowie albo wasze dzieci. Jeżeli są predyspozycje, to wystarczy nieraz delikatnie dziecko nakierować. Zdobywanie wiedzy wzorce zachowań. Już od czterech lat dziecko się uczy si naśladując rodziców, kochanego dziadka lub babci. Dzieci chcą w tym wieku naśladować i pomagać rodzicom. Częsty błąd to daj ja to zrobię szybciej lub lepiej ale zabieramy temu dzieciakowi sukces. Co z tego, że wylał pół puszki farby i się wybrudził na cała puszkę pasty BHP. Ale on z dziadkiem (ojcem) pomalowali cały płot. A jakie wzorce i czego może się nauczyć młody człowiek gdy widzi jak ojciec po pracy po obiedzie opanowuje fotel, pilota i piwo. A, że jest inteligentna młodzież. Młody człowiek pochwalił się, jego hobby to metaloplastyka a w szczególności kucie noży. Zapytał się czy może się pochwalić na co dostał przyzwolenie. Przyniósł swój produkt. Niestety dostał ............, bo spalił materiał. Ale po tym dostał ukierunkowanie na podstawy kowalstwa choćby tak prostą sprawę jak barwy świecenia stali czy barwy nalotów. I wiem, ze dalej rozwijał swoje umiejętności.
Inna przykra sprawa to lekceważenie a nawet dołowanie zawodów technicznych. Jak często spotykamy się z pogardą humanistów względem pana hydraulika a, że później pan hydraulik skasuje pana humanistę to inna sprawa. Dlatego musimy dbać o prestiż zawodów technicznych. Jeżeli pan humanista uważa, że jest lepszy od pana hydraulika to niech sam sobie naprawi automatykę w sławojce. Lub niech przekonfiguruje porcję wody na jedno podmycie.
_________________
Pisać każdy może, jeden lepiej drugiej gorzej.
  
sp3qfe
28.09.2018 17:24:23
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO92he

Posty: 3492 #2589359
Od: 2009-11-11
  canis_lupus pisze:


  Ale wiesz, ze młodzież i jej zainteresowania przez te 30 lat się NIECO zmieniły? Może zastanów się jak dostosować zajęcia do współczesnych potrzeb. Wałkowanie tego, ze radio będzie działać jak komórki wysiądą jest słabe i młodzi to wiedzą. Dzisiejsza sieć komórkowajest tak rozbudowana, ze cięzko będzie to "wyłączyć", 97 rok się raczej nie powtórzy. Młodzi nie widzą potrzeby i sensu w pluciu w sitko. Trzeba im pokazać inne aspekty radia. Może satelity, SDR-y od strony programistycznej, albo nawet przyziemnie - wyjaśnić jak działa siec komórkowa - samo to to jest moim zdaniem materiał na osobny przedmiot prowadzony przez cały rok. Tak, to nadal jest radio.


1. Na pewno potrzeby technologiczne zmieniły się. Na przełomie wieków żylismy w ciekaych czasach, bo na naszych oczas orziwjała się technologia, a z komputerem często trzeba było komunikowac się komendami. Teraz wszytko jest w komplecie i przykryte ładnym opakowaniem w postaci grafiki. Co się pod nią kryje przeciętny użytkownik nie musi wiedzieć (tak lepiej dla wszystkich, szczeólnie dla twórców swoich rozwiazań). Z drugiej strony uzytkownicy nastawiają się na to jak wykrozystać istniejące na rynku narzędzia (sprzęt + oprogramowanie) jako całość. W ten sposób postępuje analfabezym wsyteczny.
Innymi słowy mało jest przeciątnych ludzi, którzy na wypadek wybuchu wojny podobnej do IIWŚ mogliby zapewnic komunikację.

2. Wyłaczenie sieci o ile dobrze pamiętam było w tym roku chyba po przejściu jednego z huraganów.
_________________
Armand, SP3QFE, (SWL: SP3 27 235)

Do U want to be HAM? Remember: Play fair on the air.
  
EI2KK
28.09.2018 17:57:07
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1077 #2589365
Od: 2012-8-7
W całym tym 'zamieszaniu' krótkofalarstwo - internet pominięty został jeden niezwykle istotny czynnik.
Wybaczcie że nie będę na siłę tłumaczył na polski, pewnie jest na to jakiś fachowy termin.

Chodzi o instant reward - tak są skonstruowane portale społecznościowe, yt itd itp.
Pamiętacie jak czekaliście na kolejny odcinek Psa Cywila?

Teraz nie trzeba czekać, film na jakimśfixie puszczasz od razu, kiedy chcesz, cały sezon na raz, póki nie uśniesz.

Chcesz zainteresować młodych krótkofalarstwem?
Pokaż im instant reward, nie mów np. o stażu SWL bo w tym momencie już przegrałeś z instagramem czy co tam teraz jest na topie.

Ostatnio na DMR ktoś robił krótkie pokazy dla dzieciaków w szkole, włączył radio i w każdej klasie przeprowadzał krótkie QSO, i dzieciaki mogły zbiorowo krzyknąć do mikrofonu. Słyszały odpowiedź na ten "krzyk" - instant reward. Gdyby jeszcze był czas żeby kilkoro pogadało indywidualnie, samemu, ten instant reward byłby silniejszy, w tym momencie dopamina wygrałaby z instagramem. Bo tak to działa, interakcja z portalami społecznościowymi wyzwala dopaminę u tych dzieciaków dokładnie tak samo jak u nas, kiedy ktoś odpowie na nasze CQ. Ale już przyglądanie się jak MY to CQ podajemy i ktoś nam odpowiada tej dopaminy u przyglądającego sie nie uwalnia. Brak instant reward, w efekcie brak zainteresowania.
_________________
DMR TG 2600 (2720126)
--podpis nieczytelny--

UWAGA: Chodzenie po bagnach wciąga!
  
sp3suz
28.09.2018 18:00:47
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: JO72SV

Posty: 2645 #2589368
Od: 2011-3-19
Sieci sie same wyłączą jak polecą na wietrze linie przesyłowe energii. zostanie Huzarek i akumulator samochodowy lub od kombajnu Bizon lub Class te ostatnie warto mieć bo są dwie 12-stki a'120Ah każda dające dla takiego "wypierdka" jakim jest Huzarek mozliwości ciągłej pracy na pół roku przy LED owej żarówczce do oswietlenia. Wtedy 5 Wat mocy rzeczywiscie wystarczy do DXów. Cała cyfra pier* to wtedy ale się zrobią warunki....(!)
_________________
Pijmy piwo jedzmy śledzie , będziem silni jak niedzwiedzie!
  
sp9nrb
28.09.2018 18:44:48
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 899 #2589375
Od: 2017-7-11
Tak piszecie a co powiecie o arduino., Ile młodzieży walczy z tym mikro komputerem. Przecież tego jest masa. Część z nich zostanie informatykami na dużym sprzęcie, część przejdzie do przemysłu na automatyków, a znajdą się tacy, którzy zboczą do krótkofalarstwa. PS. Czy w szkolnych programach informatyki są mikrokomputery?
_________________
Pisać każdy może, jeden lepiej drugiej gorzej.
  
sp5iou
28.09.2018 19:39:06
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa

Posty: 1125 #2589390
Od: 2012-9-2
Arduino pasjonują się 9-11 latki.
Działamy z nimi w SP5PRF w Międzylesiu.

Jeden z młodych nie tylko coś tam programuje, ale i uczy innych.

Oczywiście w klubie niektórzy wolą robić łączności inni Arduino, inni rozkręcać stare graty elektroniczne inni sobie pogadać, posłuchać co mówią inni.

Przymusu niema. Dla każdego coś miłego.

Ważne że przychodzą. Czasem trochę rozrabiają, ale to przecież dzieci.

Nie każdy "wół przypomni sobie jak cielęciem był" i wszystko się mu wyjaśni.

Arduino, Rasbberry PI, 3d printer to dość atrakcyjne tematy dla młodych, choć nietrywialne i wymagają zaangażowania, uwagi, a od prowadzącego umiejętnego i stopniowego podawania wiedzy, tak aby zainteresować, nie zniechęcić, dać się wykazać.
Nie jestem pedagogiem, ale tak mi wychodzi z moich doświadczeń z tymi młodzieńcami.
_________________
73's Marcin.
Warszawa KO02OE, VOT PZK 73
FT991, FT-817ND, IC706, IC735, FT897, IC211E, FT290RII, UNIDEN2020, Motorola MCX100, Radmor FM315K, HM: Piligrim, Kacper 40m, Taurus 40m, IC-7000
Intek HR2040, TM-218, QYT KT-8900 i KT8900D, TYT DM380, RT320. Baofengi UV-5R, UV-B6, UV82. FT-817ND, Radioddity GD-77, TYT DM-9600, TYT DMUV380, Anytone D868UV
IC2KL(500W), LDG600 ProII, LDG11ZPro.
Multiband InVee, GP7DX, Slooper 160m, Lafayette UV300 i uv200, InV L na samochodzie.
((( NIGDY NIE PRZEKRACZAM MOCY LICENCYJNEJ )))
Niema głupich pytań, spotyka się niezbyt mądre odpowiedzi.

  
canis_lupus
28.09.2018 19:39:06
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4368 #2589391
Od: 2013-7-18
  sp9nrb pisze:

  Tak piszecie a co powiecie o arduino., Ile młodzieży walczy z tym mikro komputerem. Przecież tego jest masa. Część z nich zostanie informatykami na dużym sprzęcie, część przejdzie do przemysłu na automatyków, a znajdą się tacy, którzy zboczą do krótkofalarstwa. PS. Czy w szkolnych programach informatyki są mikrokomputery?


Tak, własnie (w tym momencie!) prowadzimy drugą już dzisiaj turę warsztatów z arduino. Zawsze chętnych full. Musimy odmawiać bo nie obrobimy. Dzieciaki od szkoły podstawowej do liceum.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
canis_lupus
28.09.2018 19:46:23
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4368 #2589396
Od: 2013-7-18
  sp5iou pisze:  Arduino, Rasbberry PI, 3d printer to dość atrakcyjne tematy dla młodych, choć nietrywialne i wymagają zaangażowania, uwagi, a od prowadzącego umiejętnego i stopniowego podawania wiedzy, tak aby zainteresować, nie zniechęcić, dać się wykazać.
  Nie jestem pedagogiem, ale tak mi wychodzi z moich doświadczeń z tymi młodzieńcami.


O własnie, budowa drukarki może być fajnym i niedrogim tematem na zajęcia. I budowa a nie kupno gotowej. Jest to proste widać jak poszczgólne elementy zaczynają działać, jest to też temat łączący mechanikę, elektronikę, programowanie i materiałostawstwo. I koszt 1000zł.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
SP3WBX
28.09.2018 19:49:20
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Poznań/Mosina

Posty: 217 #2589398
Od: 2011-1-24


Ilość edycji wpisu: 1
Był u nas w pracy na dorywczej wakacyjnej pracy absolwent technikum elektrycznego. Co mogę powiedzieć, to to, że brak elementarnej i podstawowej wiedzy. Kiedy była tylko taka możliwość to "siedział" na/w smartfonie. Smartfon, często pod ładowarką. W zapasie powerbank, i też co chwilę pod ładowarką. Trochę wykazał zainteresowanie, podłączonym i gadającym Boofengiem, pytał "co to za krótkofalówka tam gada". Trochę wytłumaczyłem, ale większego zainteresowania nie wykazał. Oni i nie tylko, mają zupełnie inne kanały komunikacji, smartfony, tzw. portale społecznościowe, być online, byle by był zasięg. Standardy się zmieniają, zresztą cały pęd nakręcają koncerny i operatorzy. Kolejny nowy/nowszy model smartfona, aaaa bo ma zaokraglone ekran, aaaaabo ma coś tam, coraz więcej gigabajtów w pakiecie itd. itd. Zasięg praktycznie wszędzie. Apka prawie na wszystko. Można prowadzić transmisję na żywo, po co komuś radiotelefon? Moim zdaniem powoli wyginiemy jak mamuty. Polecam posłuchać tekstu: https://www.youtube.com/watch?v=cZ3tfmLtGtM
  
Electra15.12.2018 06:45:50
poziom 5

oczka
  
SQ5KLN
28.09.2018 20:04:10
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1184 #2589400
Od: 2012-7-10
  sp9nrb pisze:

  Czy w szkolnych programach informatyki są mikrokomputery?


Jeśli masz na myśli mikrokomputery jednoukładowe (mikrokontrolery) w technikach informatycznych, to chyba w "minimum programowym" nie ma, ale wiele szkół oferuje to jako zajęcia dodatkowe (czy warsztaty tematyczne).
_________________
Piotr
  
SQ5KLN
28.09.2018 20:16:30
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1184 #2589404
Od: 2012-7-10
  sp3suz pisze:

  Sieci sie same wyłączą jak polecą na wietrze linie przesyłowe energii. zostanie Huzarek i akumulator samochodowy lub od kombajnu Bizon lub Class te ostatnie warto mieć bo są dwie 12-stki a'120Ah każda dające dla takiego "wypierdka" jakim jest Huzarek mozliwości ciągłej pracy na pół roku przy LED owej żarówczce do oswietlenia. Wtedy 5 Wat mocy rzeczywiscie wystarczy do DXów. Cała cyfra pier* to wtedy ale się zrobią warunki....(!)


Jeśli cała cyfra pier..nie, to akurat zasilanie Huzarka dla większości społeczeństwa będzie najmniejszym problemem (i będą mieli w czterech literach to, że warunki DX-owe się poprawiły). Dla większości krótkofalowców działające radio KF czy UKF też będzie marnym pocieszeniem wobec tego, że nie będą działać inne kluczowe infrastruktury zależne od internetu. Pamiętam opowieści kolegi ze Świnoujścia sprzed paru lat: potrzebuje leku, lek w aptece jest, on ma kasę i receptę ale... aptekarz boi się sprzedać lek bo system zarówno fiskalny jak i "śledzenia drogi leku o danym LOT" leży a sprzedaż leku poza systemem grozi wysokimi sankcjami, których aptekarz nie zaryzykuje, bo za tydzień wszystko wróci do normy i jak przyjdzie kontrola, to kara będzie po 2kPLN od każdego "nielegalnie" sprzedanego leku (a przy procederze na masową skalę to utrata koncesji i możliwość dostania nawet do dwóch lat odsiadki). Ponoć teraz już minister finansów może w sytuacjach wyjątkowych zezwolić na "pozafiskalny" obrót towarów i usług ale... ile tego typu sytuacji wyjdzie w praniu? To że Husarek będzie działał na akumulatorze od kombajnu to małe pocieszenie jak dookoła jest rozpi..ducha.
_________________
Piotr
  
sq6ade
28.09.2018 21:06:07
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: 70.260MHz FM !

Posty: 12252 #2589435
Od: 2008-3-21
Tak aproposos tych BTS. Zawsze jak widzę robotników fizycznych co obsługują te obiekty techniczne zwracam uwagę czy na ich pojazdach jest antenka radiowca. Jeszcze mi się nie zdażyło aby jacyś mieli antenkę bo bym zagadał ich w tematach pozasłużbowych. wesoły

Kto ich uczył ? wesoły

_________________
Jesteście gotowi ??? !!!

TAK jest Kapitanie !!! :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

  
sp3suz
28.09.2018 21:17:52
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: JO72SV

Posty: 2645 #2589441
Od: 2011-3-19
W ósmym okręgu jest kilku Kolegów falowców od BTSów. Ale znaków nie pamietam.
_________________
Pijmy piwo jedzmy śledzie , będziem silni jak niedzwiedzie!
  
hummer130
28.09.2018 22:12:45
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Sosnowiec / JO90NF

Posty: 701 #2589454
Od: 2011-7-5
  sq6ade pisze:

  Tak aproposos tych BTS. Zawsze jak widzę robotników fizycznych co obsługują te obiekty techniczne zwracam uwagę czy na ich pojazdach jest antenka radiowca. Jeszcze mi się nie zdażyło aby jacyś mieli antenkę bo bym zagadał ich w tematach pozasłużbowych. wesoły

Nie mają czasu chłopaki bo w pracy. Liczy się wykonana robota a nie czas spędzony w pracy. ,-)...

_________________
Audi, vide, tace, si vis vivere in pace
Marcin SQ9KRI.
  
SQ5KLN
28.09.2018 22:29:18
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1184 #2589459
Od: 2012-7-10
  sq6ade pisze:

  Tak aproposos tych BTS. Zawsze jak widzę robotników fizycznych co obsługują te obiekty techniczne zwracam uwagę czy na ich pojazdach jest antenka radiowca. Jeszcze mi się nie zdażyło aby jacyś mieli antenkę bo bym zagadał ich w tematach pozasłużbowych. wesoły

  Kto ich uczył ? wesoły


Mieszanie hobby z robotą jest niezdrowe i dla pracy i dla hobby (chyba, że hobby jest pracą bardzo szczęśliwy).
_________________
Piotr
  
SP820126
28.09.2018 22:34:47
poziom 4Grupa: Użytkownik

Posty: 249 #2589461
Od: 2012-3-12
  sq6ade pisze:

  Tak aproposos tych BTS... Jeszcze mi się nie zdażyło aby jacyś mieli antenkę bo bym zagadał ich w tematach pozasłużbowych. wesoły

  Kto ich uczył ? wesoły

Sa tacy co maja aniołek
_________________
biegiemzamarzeniami.pl
  
hummer130
28.09.2018 22:47:41
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Sosnowiec / JO90NF

Posty: 701 #2589470
Od: 2011-7-5
Etam... można pogodzić jak się ma ku temu warunki... W garanicach rozsądku...
_________________
Audi, vide, tace, si vis vivere in pace
Marcin SQ9KRI.
  
jfr
29.09.2018 08:35:25
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: JO90WA

Posty: 164 #2589629
Od: 2017-11-3


Ilość edycji wpisu: 2
  canis_lupus pisze:


  Tomku, trochę inaczej się podchodzi do ucznia podstawówki a inaczej do ucznia technikum. I rzeczywiście, z podstawówką jest dokładnie tak jak mówisz, ale w przypadku techników można troche od uczniów wymagać więcej. Mają trochę więcej zdolności skupiania się.

Różnica zasadnicza jest taka, że ci w technikum wybrali swój zawód i przyszli się go uczyć. I teraz ziołolecznictwo nie musi być w niczym gorsze od fryzjerstwa, spawalnictwa czy elektroniki ale... na konkretnym kierunku. Jakoś nie dziwi mnie, że nauczyciel elektroniki w technikum elektronicznym oczekuje zainteresowania tąże. Jeśli kogoś nie interesuje i woli coś innego to może pomylił szkołę i nie bójmy się tego mówić. Ja wiem, że w dzisiejszych czasach tak nie wolno bo się dzieciaki stresują ale za moich czasów nikt nam tego nie szczędził i śmiem twierdzić, że kilka osób dzięki temu zostało uratowane przed podążaniem niewłaściwą ścieżką życiową.
Może więc niech nauczyciel zapyta - jak sugerują niektórzy - czym się młodzież interesuje w ramach wybranego zawodu żeby nie opowiadali, że laskami, imprezami (bo to oczywiste) czy sportem.

  SQ5KLN pisze:

   sp9nrb pisze:

   Czy w szkolnych programach informatyki są mikrokomputery?


  Jeśli masz na myśli mikrokomputery jednoukładowe (mikrokontrolery) w technikach informatycznych, to chyba w "minimum programowym" nie ma, ale wiele szkół oferuje to jako zajęcia dodatkowe (czy warsztaty tematyczne).

Poważnie? 20 lat temu miałem w swoim technikum. Dziś spodziewabym się tego bardziej niż umiejętności pisania długopisem.

_________________
StefanPawełDziewięćPawełAdamZygmunt
  
Electra15.12.2018 06:45:50
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 5 / 6>>>    strony: 1234[5]6

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » INNE » ŁĄCZNOŚĆ, RADIO - MŁODYCH TO MAŁO INTERESUJE…

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta