NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » INNE » ŁĄCZNOŚĆ, RADIO - MŁODYCH TO MAŁO INTERESUJE…

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 3 / 5>>>    strony: 12[3]45

Łączność, Radio - Młodych to mało interesuje…

  
sp9nrb
27.09.2018 20:41:57
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1870 #2589097
Od: 2017-7-11
  SQ5KLN pisze:

   sp9nrb pisze:

   Pierwsze czy jesteś związany z branżą budowlaną czy tylko oferujesz takie przykłady. Bo gdybyś był z branży to byś się ugryzł w język. Owszem komputer zastąpi człowieka ale dopiero gdy ludzkość zejdzie do poziomu meduzy. Dziwi mnie, twoja pochwała głupoty. Nie musicie nic wiedzieć komputer to za was zrobi. Właśnie takie myślenie powoduje, że wielu abnegatów nie wysila rozumu ponad czynności fizjologiczne. Inna sprawa, że komputer tyle potrafi ile potrafi wiedza ludzi zaszyta w programie. Choćby po to będą potrzebni ludzie inteligentni A co do techników. Technik jest w pełni przygotowaną osobą do wykonywania czynności w zakresie uzyskanego tytułu technika zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Technik zdaje dwa egzaminy państwowe jeden na dyplom technika drugi maturę. I z tego co wiem, nie ma pobłażania.


  A czy ja piszę o branży budowlanej? Podałem jedynie przykład "autonomicznej budowy" jako czegoś, co obecnie jest w fazie eksperymentalnej "pod nadzorem" i działa (i przykład magazynu jako "pracy ze smartfonem w ręku").
  Nie pochwalam też głupoty czy abnegacji. Uważam natomiast, że po pierwsze szkoły powinny przygotowywać uczniów nie "do zawodu", tylko "do samokształcenia" (umiejętność szybkiego zdobywania potrzebnej informacji/umiejętności będzie ważniejsza niż "wiedza ze szkoły" - zmiany na świecie będą powodować, że wiedza ze szkoły będzie się bardzo szybko starzeć), a po drugie uważam, że w przyszłości w coraz większej ilości dziedzin ("umysłowych") ludzie będą sobie radzić znacznie gorzej niż maszyny i... nie dlatego, że będą głupcami czy abnegatami, po prostu ludzkie mózgi stosunkowo wolno przetwarzają dane.

  Dawniej uważano, że "brutalna siła obliczeń" nie pokona ludzkiego elementu w postaci intuicji ale... 50 lat temu komputery pokonały człowieka w planowaniu przewozów kolejowych, 20 lat temu komputery zdetronizowały człowieka w grze w szachy, jeszcze do niedawna wydawało się, że gra Go bardzo długo pozostanie "ludzka", bo możliwych wariantów jest tak wiele, że algorytmy typu brute force są bez szans nawet gdyby komputery przyspieszyć milion razy - owszem, tego typu algorytmy były bez szans, ale podejście oparte o sieci neuronowe dwa lata temu zdetronizowało człowieka jako "mistrza Go". W bankowości ostatnio robią furorę wirtualni analitycy kredytowi (którzy znacznie trafniej określają zdolności kredytowe klienta niż człowiek). Kwestia czasu i będzie to podbijać kolejne dziedziny.

  Co do "komputer tyle potrafi ile potrafi wiedza ludzi zaszyta w programie" - nie jest to prawdą, tak tylko działa przeważająca większość programów (funkcje są stałe, a zmieniają się tylko dane przez te funkcje przepuszczane), ale nie stanowi to ograniczenia per se. W komputer można na przykład zaszyć wiedzę bazową + reguły wnioskowania i komputer będzie sam wymyślał nowe rzeczy, których człowiek do niego nie wprowadził (to bardzo stary koncept, między innymi język programowania Prolog został do takich zastosowań stworzony - a to lata 70-te ubiegłego wieku). Można pójść o krok dalej i zastosować programowanie genetyczne czy sieci neuronowe. Oczywiście "bootstrap" jest ludzki - jakieś podstawy w komputerze muszą się znaleźć.
  
Electra21.09.2020 03:58:26
poziom 5

oczka
  
sp9nrb
27.09.2018 20:53:54
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1870 #2589103
Od: 2017-7-11
Pozwolisz, ze odpowiem ci słowami pana Karni Jeżeli skomputeryzujecie b....... to będziecie mieć tylko komputerowy b.......... nic więcej.
A był to informatyk z krwi i kości oraz z zawodu.
A tak na marginesie jeden z kolegów informatyk, dzisiaj chyba profesor używał mnie jako advocatus diabulus, a dyskusja odbywała się jak to zrealizować, bo algorytmizowanie i później pisanie programu to już tylko rzemiosło.
  
sq6ade
27.09.2018 21:06:35
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław (Breslau)

Posty: 13738 #2589110
Od: 2008-3-21
Od czego zaczynają pierwszoklasiści naukę elektroniki w pierwszej klasie na polibudzie ? Od lamp elektronowych ? ,)
_________________Obrazek
  
sp9nrb
27.09.2018 21:21:35
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1870 #2589113
Od: 2017-7-11
  EI2KK pisze:

   sp3slu pisze:

   . Nie chcą, pytają po co ? Mają aplikacje w smartfonach. Budowa odbiornika radiowego z elementów – to działa, uczy zasad, ale po co ? Mamy radio internetowe. Ćwiczenia z kamerami, transmisja audio-video, wprowadzenie do monitoringu, dozoru elektronicznego – mamy to w smart fonach, komunikatory, aplikacje. Pokaz radiostacji, QSO międzynarodowe w językach, bądź krajowe – po co to ? A Pan tak cały czas z nimi rozmawia ? Ale po co ? CB-radio - wyrażają opinię, że to już przeżytek, Tato miał w samochodzie, ale używa Janosika... Może popełniam błędy pedagogiczne, jestem wypalony zawodowo, tak zapewne jest. Ale uczniowie, młodzież też się zmienili. Współczuję im. Przymknęli sobie horyzonty. Wieszczę kolejne chude lata dla naszego hobby, jeśli idzie o młody narybek.
   de SP3SLU


  Wystruganie kopyści, ścięcie drzewa siekierą, ociosanie tego drzewa na kwadratową belkę, albo koło, warzenie sera, zielarstwo, kowalstwo, łowienie ryb (nie tylko wędkarstwo).. itd itp.. wiele umiejętności nie jest dziś potrzebne, nawet jak siec komórkowa padnie, maja gps, załadowane mapy, powerbank z solarem... nie zatrzymasz postępu.

  Czemu chcesz urządzać ich świat na twój sposób?


Obyś się nie zdziwił jak się ta wiedza przydaje. A czy przypadkiem sam nie uczestniczyłeś w temacie chłodzenia cewek i podgrzewania cewek anodowych dużej mocy? Przecież tam pisano o starodawnej wiedzy i jej nowoczesnych modyfikacjach. Wystarczy mieszkać w domku jednorodzinnym i bardzo szybko nawet największy abnegat techniczny szybko uczy się podstawach czynności przy domu. To jest myślenie małpek, które uważają, ze nic im nie trzeba. Ale wtedy wracamy w miejsce życia małpek czyli na drzewa. śmiejesz się z ziołolecznictwa. Ale lekko licząc 50% leków to są wyciągi ziołowe, ładnie opakowane i 10 razy droższe. Problem jest taki, że jest to wiedza dla naprawdę inteligentnych i mających dar leczenia. Bo musisz rozpoznać roślinki, znaleźć te właściwe a później sporządzić miksturę.
  
sp9nrb
27.09.2018 21:43:08
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1870 #2589116
Od: 2017-7-11


Ilość edycji wpisu: 1
  sq6ade pisze:

  Od czego zaczynają pierwszoklasiści naukę elektroniki w pierwszej klasie na polibudzie ? Od lamp elektronowych ? ,)


Bo na przykładzie lampy najprościej to wytłumaczyć. A lampy do dziś nie są przeżytkiem w akustyce i elektronice specjalnej.
Ponieważ w końcu zdobyłem książkę Słodowego Nowoczesne zabawki to napiszę ci tak. Na przestrzeni dziejów rozwój spłuczki klozetowej

Nie używamy niczego.
Używamy liści
Używamy wody bieżącej - starożytny Rzym.
Opróżniamy ręcznie nocniki za okno.
W pałacach i zamkach mamy specjalne pomieszczenie coś w rodzaju balkonu, zawartość grawitacyjnie spada na dół (np. Wawel). specjalnej mechanizacji nie trzeba lub sprowadza się do klapy ograniczającej zapachy
Mamy sławojki co bardziej inteligentni używają wapna
Mamy ubikacje w domu - spłukujemy wiadrem.
Mamy ubikację w domu - jest spłuczka hydrauliczno mechaniczna (niagara)
Mamy ubikację w lesie wersja dwu lub trzy kijkowa wystarczy zaprzyjaźniona koza.
Mamy ubikacje w domu - jest spłuczka elektryczna.

jest spłuczka elektroniczna prosta - włącz i wyłącz przepływ wody
jest spłuczka komputerowa waży zawartość i konsystencję płeć uwzględnia temperaturę i porę dnia oblicz potrzebną ilość wody,
ciśnienie włącza i wyłącza przepływ wody, wyświetla wynik na ekranie monitora.


Wniosek: tyle różnych sposobów pozbycia się .................. z domu. A który jest najskuteczniejszy?
  
sq6ade
27.09.2018 21:52:07
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław (Breslau)

Posty: 13738 #2589118
Od: 2008-3-21
Mi ktoś sugerował że robię pod krzaki pomidorów wesoły Ale to nie jest prawda.
To z pewnością sugerował jakiś przegrany zazdrośnik bez sukcesów w życiu wesoły Niech mu ziemia ciężką będzie wesoły
_________________Obrazek
  
sp9nrb
27.09.2018 22:28:17
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1870 #2589136
Od: 2017-7-11
Teraz młodego trzeba "szybko" zainteresować i dać frajdę.

Inaczej odejdzie zniechęcony i wynudzony.

To już niestety nie te czasy, kiedy młody adept, przed pierwszą łącznością, musiał się wykazać "całym stadem" nasłuchów...

Wtedy nie miał zbyt wielu alternatyw.

Teraz niestety to my musimy wybić się ze swoją propozycją ponad internety, fejsbuki, twitery i inne "udogodnineia" cywilizacyjne...

P.S.
Co do meritum sprawy, podsumowując swoje skromne dwuletnie doświadczenie nauczyciela przedmiotów zawodowych, muszę przyznać rację Jurkowi SP3SLU :-(

A co do zarzutu, że nauczyciel ma swobodę w realizacji planu - faktycznie może i ma.
Jednak, żeby postawić owego BTS'a i ćwiczyć sieci komórkowe, to trzeba go najpierw kupić.
Szkoły raczej nie stać :-(
A i dyrekcja nazbyt często stoi na stanowisku - realizujemy wymagane minimum :-(

Jedyne zakupy sprzętu to wyposażanie stanowisk egzaminacyjnych w niezbędne wymagane minimum.

Tak, teraz uczeń technikum nie pisze już pracy dyplomowej.
Zdaje szereg egzaminów teoretycznych i praktycznych...

Pozdrawiam[/quote]

Co do młodzieży. Nie ma co liczyć na młodzież z ogólniaków. Oni jak diabeł święconej wody boją się techniki. Dlatego poszli do ogólniaka.
A ci z technikum prędzej czy później koło krótkofalarstwa (modelarstwa, mechaniki samochodowej) się przekręcą.
Technika, kształcące te najbardziej potrzebne na rynku pracy osoby są bardzo drogie. Wyposażenie laboratoriów to ogromne pieniądze. Proste laboratorium betonów. To już kilkadziesiąt jak nie kilkaset tysięcy złotych. Zestaw do badania gruntów, znormalizowane formy. Mieszalniki do betonu, maszyna wytrzymałościowa. Młotek poldiego czy twardościomierz Brinella. Czy jakieś defektoskop ultradźwiękowy - a to tylko jedno laboratorium w budowlance. A co powiecie na koszt laboratorium metrologii warsztatowej. Gdzie był udostępniony sprzęt pomiarowy używany tylko do produkcji specjalnej. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty eksploatacyjne nauki. Z 10 cm próbki dla jednego ucznia robi się nagle 3 metry pręta.
Dlatego wszyscy się wypieli na technika - państwo, prywatni a robić nie ma kto. Inna sprawa, ze w tej sytuacji technik który powinien od razu przystąpić do roboty przez pół roku dopiero się do niej doucza, bo dostał na stan rudego i czarnego który w Technikum był tylko na folderach z jakiś targów.
Dlaczego tak wiele o tym piszę, zobaczcie po sobie. Z jakich szkół i uczelni wywodzi się większość krótkofalowców. I chyba się nie pomylę, że nadal główne zasilenie krótkofalarstwa (innych hobby i sportów technicznych) będzie właśnie z politechnik i techników.
  
sp9nrb
27.09.2018 22:31:29
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1870 #2589138
Od: 2017-7-11
  sq6ade pisze:

  Mi ktoś sugerował że robię pod krzaki pomidorów wesoły Ale to nie jest prawda.
  To z pewnością sugerował jakiś przegrany zazdrośnik bez sukcesów w życiu wesoły Niech mu ziemia ciężką będzie wesoły


Oj kapitanie zmniejszcie ilość bułeczek o krzakach pomidorów i użyźnianiu ziemi było w innym temacie i nawóz był pochodzenia zwierzęcego nie ludzkiego.
  
sq6ade
27.09.2018 22:32:24
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław (Breslau)

Posty: 13738 #2589139
Od: 2008-3-21
2 kubki i sznurek. Taki model widać na fotkach z różnych imprez . Bardzo dobrze.
Korzenie jak u Kunta Kinte wesoły poważnie.

_________________Obrazek
  
sp9nrb
27.09.2018 22:36:41
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1870 #2589142
Od: 2017-7-11
[quote=SP4XYD]
  SQ5KLN pisze:

   sq9oub pisze:

   Na sracz jak młodzik idzie to z Facebookiem w ręku.


  Ale jak tatuś/dziadek owego młodzika idzie z gazetką/książką to jest ok? bardzo szczęśliwy

Tak jest OK wesoły Książka/gazetka NIGDY nie zawiesi się , w przeciwieństwie do OS android/win/ios, co w chwili TAKIEJ koncentracji może być stresujące...Takich czasów dożyliśmy wesoły[/quote]

Nie wiem ale za dawnych czasów były zawieszone kawałki gazet (przed nikczemnym użyciem) co świadczy o tym, że i papierowy nośnik mógł się zawiesić. a w uzupełnieniu - pamiętacie tę reklamę z tabletem z rolką papieru na ekranie?
  
canis_lupus
27.09.2018 22:54:45
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5581 #2589147
Od: 2013-7-18


Ilość edycji wpisu: 1
  sq3mve pisze:  A co do zarzutu, że nauczyciel ma swobodę w realizacji planu - faktycznie może i ma.
  Jednak, żeby postawić owego BTS'a i ćwiczyć sieci komórkowe, to trzeba go najpierw kupić.
  Szkoły raczej nie stać :-(
  A i dyrekcja nazbyt często stoi na stanowisku - realizujemy wymagane minimum :-(

  Jedyne zakupy sprzętu to wyposażanie stanowisk egzaminacyjnych w niezbędne wymagane minimum.

  Tak, teraz uczeń technikum nie pisze już pracy dyplomowej.
  Zdaje szereg egzaminów teoretycznych i praktycznych...

  Pozdrawiam


Na szczęście przyzwoite szkoły zawodowe inwestują sprzęt. A koszt sprzętu do takiego BTS-a to na oko jakieś 1600zł. To wbrew pozorom nie są pieniądze w skali szkoły zawodowej.
Jakiś czas temu odwiedziłem moją szkołę średnią, w pracowni spawarki do światłowodów, krosownice, obrabiarki CNC. A nie muszą, można było zostawić lutowanie kabelków, owijanie i 50 letnie tokarki.

Edit: Nadal twierdzę, że szkoła jak chce to spokojnie uczniów zainteresuje. Ma czym, są możliwości.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
Electra21.09.2020 03:58:26
poziom 5

oczka
  
sp9nrb
27.09.2018 23:20:34
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1870 #2589152
Od: 2017-7-11
  SQ5KLN pisze:

   sp9nrb pisze:


   Ponieważ w końcu zdobyłem książkę Słodowego Nowoczesne zabawki(...)


  A nie Wojciechowskiego?

   sp9nrb pisze:

   Wniosek: tyle różnych sposobów pozbycia się .................. z domu. A który jest najskuteczniejszy?


  Z punktu widzenia samego pozbycia się g... każdy jest dobry bo realizuje podstawowy cel. Jeśli zaś weźmie się dodatkowe efekty (koszt, zużycie wody pitnej, stwarzane zagrożenie epidemiologiczne itp.) to nie ma sposobu najlepszego w ogólności (bo "najlepszość" zależy od przyjętych kryteriów oceny).


1. Sprawdzę jak ją wykopię z czeluści biblioteki.
2. Mimo, ze pierwsze zajęcia na komputerach to był rok 1974 lub 5, cały czas byłem blisko tej techniki. Jednak życie nauczyło mnie, ograniczonego zaufania do techniki komputerowej. Co było w blokach specjalnych w centralach telefonicznych zachodnich producentów? W czasie demontażu zostały zabrane tylko te bloki. Ile jest funkcji i procedur w zwykłym Windowsie przesyłających masę informacji do różnych dziwnych firm? Dlaczego ping z ulicy na ulicę oblatuje co najmniej pół polski a z niektórych komputerów pół świata i dlaczego zawsze przechodzi przez jakieś serwery bez nazwy? Ile urządzeń wykorzystujących bloki cyfrowe a wpięte w systemy informatyczne może za poleceniem dalekiej centrali? Jeżeli technik telekomunikacyjny jednym laptopem, znając kody może wyłączyć dowolny obszar? Dlaczego był zakaz używania szyfrów o większej niż dozwolona długość kodów? A dlaczego do dziś się używa w niektórych "zabawkach" programowania niskopoziomowego. Dlaczego zanikają w necie strony naukowo techniczne a w ich miejsce pojawiają się tylko ich reklamy. Internet to jest elektroniczna obroża którą małpki same sobie zakładają i się cieszą dopóki właściciel obroży nie naciśnie guzika. Co się działo z W-10 przy jego pierwszych aktualizacjach, gdy aktualizacja miała pierwszeństwo przed wszystkimi działaniami a komputer był unieruchomiony na kilka godzin? Nie powiem, że komputer jest zły. Bo dzięki niemu miałem dostęp do materiałów, który inaczej bym nie pozyskał. Ale też trzeba mieć na uwadze, że jest to bardzo delikatny organizm bardzo łatwy do uszkodzenia a my jesteśmy tylko jego użytkownikami a nie dysponentami. A co do możliwości komputerów. W stanie wojennym centrale były unieruchamiane przez fizyczne przecięcie kabli telefonicznych. I co zrobisz gdy ci ktoś przetnie kable albo wiatr historii zdmuchnie chmurę. .
  
sp9acq
28.09.2018 09:05:46
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1257 #2589213
Od: 2010-1-10
  canis_lupus pisze:

   sq9oub pisze:

   Na sracz jak młodzik idzie to z Facebookiem w ręku.


  Jaki głęboki głos w dyskusji...


Bakterie kałowe są wszędzie, nawet na Twoich rękach. Zaprzeczysz? Hehe
_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
sp7ukl
28.09.2018 09:18:39
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO91RR37NB, Łódź

Posty: 2419 #2589224
Od: 2008-9-11
  sq5ebm pisze:

  A moze to jest kwestia odpowiedniego dotarcia do tych dzieci? Nawet najciekawsza rzecz mozna przekazac w taki sposob,ze człowiek uśnie.

Zgadzam się z tym stwierdzeniem.
Mój syn robił dwukrotnie pokazy łączności w szkole - każdy chciał spróbować tego samego co ich rówieśnik - do radia była kolejka chętnych, zwłaszcza, że "odzywali" się ludzie z innych krajów - ot ciekawostka.
_________________
Cezary sp7ukl (ex sp2ukl)
Przedsiębiorca Telekomunikacyjny - nr rej. UKE: 10733
Sklep dla krótkofalowców: http://www.HamRadioShop.pl
Auitoryzowany sprzedawca radiotelefonów AnyTone, Baofeng, Zastone, Wouxun, ...
----------------
"Albo staniemy na zasadach, albo nie staniemy w ogóle."
lub
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."
Margaret Hilda Thatcher
  
SQ9KFZ
28.09.2018 09:48:19
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: Częstochowa / JO90NU

Posty: 426 #2589229
Od: 2010-6-14
  sp9nrb pisze:

  Nie wiem ale za dawnych czasów były zawieszone kawałki gazet (przed nikczemnym użyciem) co świadczy o tym, że i papierowy nośnik mógł się zawiesić. a w uzupełnieniu - pamiętacie tę reklamę z tabletem z rolką papieru na ekranie?_________________
SQ9KFZ op. Mariusz
QRV: 145,500 MHz, SR9CZE
www.36fm.pl
  
EI2KK
28.09.2018 10:28:50
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1458 #2589241
Od: 2012-8-7


Ilość edycji wpisu: 2
  sq9oub pisze:


   sq9oub pisze:

   Na sracz jak młodzik idzie to z Facebookiem w ręku.


   SQ5KLN pisze:   Ale jak tatuś/dziadek owego młodzika idzie z gazetką/książką to jest ok? bardzo szczęśliwy

  Jak najbardziej ok. Nie robi pralni z głowy.


A to chyba zależy tylko od tego, jak dobierasz treści... takie Main Kampf.. wydane drukiem, a przeprało nieźle.
Albo Das kapital Marx'a..

Czytam właśnie Aion, rewelka, mimo że załadowałem sobie PDFa do play book.
_________________
DMR TG 2600 (2720126)
Obrazek
  
EI2KK
28.09.2018 10:30:32
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1458 #2589242
Od: 2012-8-7


Ilość edycji wpisu: 2
  sp9nrb pisze:

  A czy przypadkiem sam nie uczestniczyłeś w temacie chłodzenia cewek i podgrzewania cewek anodowych dużej mocy?


Nie.

  sp9nrb pisze:  Obyś się nie zdziwił jak się ta wiedza przydaje.
  (...)
  śmiejesz się z ziołolecznictwa. Ale lekko licząc 50% leków to są wyciągi ziołowe, ładnie opakowane i 10 razy droższe. Problem jest taki, że jest to wiedza dla naprawdę inteligentnych i mających dar leczenia. Bo musisz rozpoznać roślinki, znaleźć te właściwe a później sporządzić miksturę.


Gdzie ja się śmieje z ziołolecznictwa? Stwierdzam tylko, ze wiedza która jeszcze 100 lat temu była powszechna w farmacji i medycynie, dziś została zepchnieta na margines, głównie za sprawą koncernów farmaceutycznych które wolą sprzedać np. sztuczna wit.C o przyswajalności pewnie poniżej 10%, niż zachęcać ludzi do uzywania naturalnego jej źródła. Wiesz ile wynosi dzienne zapotrzebowanie na vit C? poniżej 100mg dla dorosłego mężczyzny i nieco mniej dla kobiety. Czemu więc najpopularniejsza, musująca wit C sprzedawana jest w tabletkach po 1g. Pamietam jak kilka lat temu byłem w SP i chciałem w zielarskim kupić wrotycz, to sie okazało że był w tym czasie zakazany.. w temacie ziół na pewno nie widze nic smiesznego.

Czy tylko dla naprawde inteligentnych?

Jakoś przez setki lat wiedza ludowa radziła sobie z podstawowymi ziołami/przypadłościami, nie mówie tu np. o zastosowaniu naparstnicy, bo tu faktycznie można narozrabiać, ale sporo ziół było w uzyciu, a instytucja Babki Zielarki była dość mocno 'umocowana' w kulturze wielu narodów.

Jaki ma to związek z krótkofalalrstwem?

Prosty, tak jak większość teraz kupuje wit C w aptece, a tylko nieliczni siegają po jej naturalne źródło, tak wiekszość używa internetu, smartfonów itp, a tylko nieliczni interesują sie radiem. Ale paradoksalnie (żeby nie napisać o hipokryzji) ci którzy interesują się radiem i narzekają że zainteresowanie nim umiera, sami równolegle uzywają nowoczesnych technologii, maja komputery, piszą na forum, maja tel komórkowe, niektórzy nawet po cztery, mają tablety, prowadzą log w komputerze.. na codzień nie odrzucają tego postepu.

Ilu z was na codzień nie zadzwoni do domu z komórki, tylko wywoła kolegę na UKF i poprosi żeby zadzwonił do jego żony i przekazał wiadomość że wróci dziś później..? Czemu w taklim przypadku siegmy po komórkę?
_________________
DMR TG 2600 (2720126)
Obrazek
  
sp7ukl
28.09.2018 10:32:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO91RR37NB, Łódź

Posty: 2419 #2589245
Od: 2008-9-11
  sq6ade pisze:

  2 kubki i sznurek. Taki model widać na fotkach z różnych imprez . Bardzo dobrze.
  Korzenie jak u Kunta Kinte wesoły poważnie.

Nic nadzwyczajnego - na naszym pikniku dzieciaki 4 rok z rzędu robiły takie telefony i były zachwycone tym, że działają.
Zamiast sznurka jest żyłkapan zielony
_________________
Cezary sp7ukl (ex sp2ukl)
Przedsiębiorca Telekomunikacyjny - nr rej. UKE: 10733
Sklep dla krótkofalowców: http://www.HamRadioShop.pl
Auitoryzowany sprzedawca radiotelefonów AnyTone, Baofeng, Zastone, Wouxun, ...
----------------
"Albo staniemy na zasadach, albo nie staniemy w ogóle."
lub
"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeśli rząd mówi, że komuś coś da, to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."
Margaret Hilda Thatcher
  
canis_lupus
28.09.2018 10:38:40
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5581 #2589250
Od: 2013-7-18
  sp7ukl pisze:

   sq6ade pisze:

   2 kubki i sznurek. Taki model widać na fotkach z różnych imprez . Bardzo dobrze.
   Korzenie jak u Kunta Kinte wesoły poważnie.

  Nic nadzwyczajnego - na naszym pikniku dzieciaki 4 rok z rzędu robiły takie telefony i były zachwycone tym, że działają.
  Zamiast sznurka jest żyłkapan zielony


Dodajcie im sprężynkę! Serio.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
sq6ade
28.09.2018 10:58:12
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław (Breslau)

Posty: 13738 #2589256
Od: 2008-3-21
"spring reverb" ? lollol
_________________Obrazek
  
Electra21.09.2020 03:58:26
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 3 / 5>>>    strony: 12[3]45

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » INNE » ŁĄCZNOŚĆ, RADIO - MŁODYCH TO MAŁO INTERESUJE…

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny