NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » INNE » ZNAKI STACJI KRÓTKOFALARSKICH

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 8>>>    strony: 1[2]345678

Znaki stacji krótkofalarskich

HF, SN, SO, SP, SQ, SR, 3Z
  
sp2qou
30.08.2017 21:55:08
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: IO91TV - Luton UK

Posty: 321 #2460136
Od: 2008-11-4
  sp3mep pisze:

  kolego SP2QOU,
  popieram to co napisał Jacek IKF,
  jeśli kolega chce jak najbardziej istnieć na PKI i czy wogóle w internecie,
  to Twoje porady są jak najbardziej OK,
  czym bardziej kretynski znak tym lepiej prezentuje sie w internetach,
  na pasmach ?
  nie jestem przekonany bo ktoś od reki może zapytać:
  "Ty co ty z tym znakiem?"
  i wtedy tak od reki to tak trudniej sie tłumaczyć " że to że tamto że kolega mi doradził" ,
  co innego w internetach ,im bardziej dziwaczny tym większe zainteresowanie,
  inna sprawa że te zainteresowanie to także wykazują najbardziej krótkofalowcy internetowi,
  tak poza tym kolego
  SP2QOU ,
  nie myślisz o zmianie znaku ?
  Twój jest taki troszkę..... pospolity i mało trendy,


Mój znak pospolity? o wypraszam to sobie. W dobie kiedy ludzie uciekają ze SQ lub wych z sufiksem Q.. (jako Q code) to niedługo będe w elicie tych nietypowych znaków pan zielony

No chyba ze bede przechodził na CW to moze sie zastanowie to ten tak nie brzmi "kolorowo"
_________________
Teraz kupuje na www.gieldakrotkofalarska.pl
  
Electra10.12.2019 11:23:14
poziom 5

oczka
  
sp3mep
30.08.2017 22:19:23
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2472 #2460154
Od: 2009-2-21
  sp2qou pisze:


  Mój znak pospolity? o wypraszam to sobie. W dobie kiedy ludzie uciekają ze SQ lub wych z sufiksem Q.. (jako Q code) to niedługo będe w elicie tych nietypowych znaków pan zielony

  No chyba ze bede przechodził na CW to moze sie zastanowie to ten tak nie brzmi "kolorowo"


nie chciałem Cię urazić,
no miałem na myśli że taki "normalny"
zwykłe SP i cośtamcośtamaniołek
mało "dziwaczny" a z Twoich wpisów
wnioskowałem że masz ciągotki do zdziwaczenia znaku,


P.S
zaznaczam że szanuję wszystkich posiadaczy znaków ,obojętnie jakich,
jedynie nie mam ochoty niektórych wołać na paśmie,
odpowiadam każdemu kto mnie zawoła obojętnie jaki znak ma,
  
sp8ab
30.08.2017 22:24:47
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarło, PGA: LLT

Posty: 86 #2460167
Od: 2015-6-9


Ilość edycji wpisu: 1
To, że UKE i ministerstwo zrobiło bałagan to nie znaczy, że my mamy musimy ten bałagan popierać. Przynajmniej numer okręgu w znaku powinien być właściwy. Zostawmy zero na znaki okolicznościowe lub specjalne; nie ma okręgu zero.
_________________
73, Andrzej
  
sp9ikf
30.08.2017 22:54:53
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: JO90GC, Rybnik

Posty: 1098 #2460174
Od: 2010-3-17
Jeszcze raz.
wszystkim przeciwnikom stażu nasłuchowego na pasmach kf polecam ten własnie temat. dla SWL-a ze stażem +/- 1000 nasłuchów, w tym udział lub tylko obserwacja dowolnych zawodów HF jest jasne i zrozumiałe czym sie kierować przy wyborze znaku. poniewaz kol. SP2QOU byc moze nieswiadomie tendencyjnie przedstawił problem odsylam go do tego samego. posłuchac na pasmach. i to w zasadzie tyle. I taką mam rade dla kandydata na HAM-a. nie zaczynaj przygody z krótkofalarswem od wybory znaku tylko od słuchania na pasmach. pozostale "porady" pomijam milczeniem.

powodzenia w słuchaniu pasm.

jacek sp9ikf
  
SP9GMK
31.08.2017 08:25:20
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO90OH

Posty: 428 #2460226
Od: 2014-11-25


Ilość edycji wpisu: 1
  SP8AB pisze:

  To, że UKE i ministerstwo zrobiło bałagan to nie znaczy, że my mamy musimy ten bałagan popierać. Przynajmniej numer okręgu w znaku powinien być właściwy.

A można wiedzieć, jaki to jest ten ,,właściwy" numer okręgu? Kto to ustalił, w jakim dokumencie i kiedy?
  SP8AB pisze:

  Zostawmy zero na znaki okolicznościowe lub specjalne; nie ma okręgu zero.

No to jeśli ,,nie ma okręgu 0" to jakie okręgi są? Gdzie zostały one określone, przez kogo? Kiedy?
Tyle pytań a tak mało odpowiedzi... bardzo szczęśliwy
  SP9IKF pisze:

  wszystkim przeciwnikom stażu nasłuchowego na pasmach kf polecam ten własnie temat. dla SWL-a ze stażem +/- 1000 nasłuchów, w tym udział lub tylko obserwacja dowolnych zawodów HF jest jasne i zrozumiałe czym sie kierować przy wyborze znaku.(...)I taką mam rade dla kandydata na HAM-a. nie zaczynaj przygody z krótkofalarswem od wybory znaku tylko od słuchania na pasmach.

Kolego SP9IKF, masz rację ale nie do końca. Sama idea stażu nasłuchowego jako progu wejścia w krótkofalarstwo może i byłaby dobra i realizowalna ale tylko pod pewnymi warunkami, których nistety obecnie zapewnić nie sposób.
Staż powinien pozwolić młodemu operatorowi na poznanie podstawowych zagadnień związanych z radiem, naukę techniki operatorskiej, obycie w środowisku. Jednak tech rzeczy nie osiągnie się, jeśli obok nie ma kogoś doświadczonego.
Jest w Polsce taka organizacja, która w dobry sposób realizuje idee stażu. Tylko, że ta organizacja realizuje pewną część gospodarki państwa i ma swój określony ustawowo status.
Jak procedura wejścia tam wygląda? Ano idzie sobie kandydat do terenowej jednostki organizacyjnej i skłąda wniosek o staż. W przypadku krótkofalowców niech to będzie Klub. No więc szedłby sobie taki kandydat na operatora do Klubu i prosił Zarząd o przyjęcie na ,,staż SWL". Alternatywnie mógłby wnieść podanie do Zarządu Okręgowego PZK o skierowanie go na staż do klubu. I teraz na poziomie jednostki terenowej - w naszym przypadku klubu Zarząd przydzielałby takiemu kandydatowi na operatora opiekuna stażu - doświadczonego HAM-a(Nemroda), pod okiem którego młody fryc/SWLoczko zdobywałby wiedzę i u którego mógłby znaleźć pomoc w kwestiach nie do końca dla niego zrozumiałych. Opiekun stażu powinien też młodemu SWL-owi udostępnić literaturę fachową z zakresu elektroniki, krótkofalarstwa. Po podjęciu przez Zarząd klubu uchwały o przyjęciu młodego SWL-a na staż wraz z przydzieleniem mu opiekuna młody kandydat na operatora odbierałby w Oddziale Okręgowym PZK swój opieczętowany ,,Dziennik Nasłuchowy SWL" wraz z ,,licencją SWL". To właśnie w tym dokumencie powinien młody SWL dokumentować swoje wszelkie aktywności w ramach stażu w klubie - takie jak praca w nasłuchu na radiostacji klubowej, praca pod nadzorem opiekuna na radiostacji klubowej jako operator nadawca, wspólna budowa i konserwacja urządzeń nadawczych, nadawczo-odbiorczych, odbiorczych w klubie z doświadczonymi HAM-ami, wspólne prace antenowe, Udział w zawodach i akcjach organizowanych przez PZK, czy wreszcie sam nasłuch stacji. Staż SWL trwałby rok i po tym czasie Zarząd Klubu podejmowałby Uchwałę o jego zaliczeniu lub nie. W dzienniczku nasłuchowym młody SWL otrzymywałby pisemną opinię swojego opiekuna o tym jak spisał się na stażu i tak zaopatrzony byłby gotów do uczestnictwa w obowiązkowym Kursie Krótkofalarskim organizowanym w danym Zarządzie Okręgowym PZK.
Podczas takiego kursu młody nasłuchowiec poznawałby podstawy elektroniki, prawa telekomunikacyjnego i aktów wykonawczych do niego, zakres treściowy Rozporządzenia w Sprawie świadectw operatora urządzeń radiowych oraz Rozporządzenia w sprawie pozwoleń. Zyskiwałby usystematyzowane informacje z zakresu etyki i procedur operatorskich na pasmach, poznawałby historię krótkofalarstwa polskiego i ważne postacie z nim związane, uczyłby się także praktycznej zdolności budowy TRX-ów i anten. Oczywiście wszystko to prowadzone byłoby pod okiem doświadczonych HAM-ów, lektorów lub lektorów Ekspertów PZK, którzy zęby zjedli na danych dziedzinach. Podczas Kursu młody kandydat na operatora zaopatrzony byłby także w podstawową literaturę przydatną krótkofalowcowi w jego pracy, w tym w statut PZK, Ustawę Prawo Telekomunikacyjne wraz z komentarzem, Kodeks Krótkofalowca, Wybrane akty IARU/ITU. Kurs oczywiście kończyłby się egzaminem na ,,Świadectwo Operatora Urządzeń Radiowych kategorii C" czyli takie ,,Podstawowe Uprawnienia do Wykonywania Krótkofalarstwa". Egzamin składałby się z trzech części:
1. Testu wyboru(100 pytań i aby zaliczyć minimum 80 poprawnych odpowiedzi)
2. Egzaminu ustnego przed komisją powołaną przez Zarząd Okręgowy PZK w skład której wchodzili by egzaminatorzy PZK i przedstawiciel UKE
3. Egzaminu praktycznego polegającego na zbudowaniu prostego układu nadawczego, prostej anteny i uruchomieniu tego wszystkiego
Po zdaniu takiego egzaminu młody HAM byłby uprawniony do wstąpienia w szeregi PZK - otrzymywałby przy tej okazji legitymację członkowską i stosowne zaświadczenie.
Mając te wszystkie dokumenty młody HAM mógłby wreszcie udać się do UKE i zawnioskować o swoje pierwsze w życiu Pozwolenie Radiowe Kategorii 3. uprawniające go nie tylko do pracy na pasmach ale także do zakupu swojego pierwszego radia i anteny w koncesjonowanym sklepie z elektroniką oczko
A po minimum trzech latach aktywnej pracy na paśmie młody Ham mógłby wybrać się na kurs organizowany przez Oddział Tereowy PZK ,,Na świadectwo Operatora Urządzeń Radiowych klasy A". Na tym kursie poznawał by zasady pracy na pasmach HF, podstawy pracy emisją CW oraz uczyłby się praktycznie alfabetu Morse'a. Po takim kursie miałby dwuetapowy egzamin:
1. Test 50 pytań z zamkniętych
2. Egzamin ustno-praktyczny polegający na zasymulowaniu łączności CW Zdający-Egzaminator
Po zdaniu takiego egzaminu otrzymywałby młody HAM ,,świadectwo operatora urządzeń radiowych klasy A" i mógłby zmienić kategorię pozwolenia na kategorię 1. , co umożliwiłoby mu dostęp do pełnego zakresu pasma oraz występowanie do UKE o ,,znaki kontestowe/pozwolenia dodatkowe".
Oczywiście warunkiem niezbędnym do utrzymania pozwolenia radiowego byłoby członkostwo w Polskim Związku Krótkofalowców i posiadanie świadectwa operatora co najmniej klasy C. Z chwilą utraty członkostwa w PZK UKE cofałoby pozowlenie a posiadane TRX-y należałoby sprzedać lub w ciągu 30 dni złożyć do depozytu we właściwej delegaturze UKE. Same świadectwa operatorskie wygasałyby z automatu po upływie 5 lat od dnia wykluczenia z PZK.
===================================================================================================================
Rozumiem idee takiego stazu ale na to trzeba środków aby to działało, potrzeba lokali, ludzi, procedur a my ich nie mamy. Nawet stosownej Ustawy o służbie radiokomunikacyjnej Amatorskiej brak.
P.S. Wszelkie podobieństwa do innych organizacji są całkowicie przypadkowe bardzo szczęśliwybardzo szczęśliwybardzo szczęśliwyoczko
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz SP9GMK | HF0POL

Egzamin na Świadectwo radiooperatora klasy A zdany w dniu 18.10.2014
Świadectwo doręczone przez listonosza w dniu 02.01.2015 - 76 dni od egzaminu
Wniosek o pozwolenie złożony osobiście w dniu 09.01.2015 w siemianowickim UKE
Pozwolenie doręczone przez listonosza w dniu 27.01.2015

To mówił Rejtan-Eksperymentator; Mutant, przebieraniec w gatunku krótkofalowych; bez pojęcia o wyobrażeniu
(za Gomoliszewski J. SP3SLU, 2017: post #2421694 - forum PKI)
Niektórzy mówią, że to Polarnik organizujący DX-pedycje na Szetlandy...My wiemy tylko, że jego znak wywoławczy to SP9GMK|HF0POL
OBRAZEK
  
SP9CRJ
31.08.2017 08:30:56
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 160 #2460231
Od: 2016-8-14
Rozsądek, bez błyśnięcia niczym jest najlepszym pomysłem. Wychylić się na plus, tylko czymś wartościowym.
  
sp9ikf
31.08.2017 08:36:55
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: JO90GC, Rybnik

Posty: 1098 #2460235
Od: 2010-3-17
witam,
zachowam powyższy post dla potomnych. jest WYJĄTKOWY!!!
aż mi odjęło mowę z wrażenia.

wygląda na to że WYCZERPALISMY TEMAT.
Adminie zlituj sie i zamknij.

pozdro
jacek sp9ikf
  
sp6efy
31.08.2017 08:41:28
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław JO81nc

Posty: 722 #2460239
Od: 2011-6-19
[/quote]
No to jeśli ,,nie ma okręgu 0" to jakie okręgi są? Gdzie zostały one określone, przez kogo? Kiedy?
[/quote]


Obrazek

Obrazek
_________________
433.500,145.350,70.260 Janusz, Wrocław JO81nc
  
sp9uxy
31.08.2017 08:44:28
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice

Posty: 2075 #2460240
Od: 2009-8-25
  sp8ab pisze:

  To, że UKE i ministerstwo zrobiło bałagan to nie znaczy, że my mamy musimy ten bałagan popierać. Przynajmniej numer okręgu w znaku powinien być właściwy. Zostawmy zero na znaki okolicznościowe lub specjalne; nie ma okręgu zero.


A co za różnica czy mam właściwy czy nie. A zero można mieć na okoliczność
zostania krótkofalowcem. Chyba dobra okazja?
  
canis_lupus
31.08.2017 08:54:35
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5077 #2460242
Od: 2013-7-18


Ilość edycji wpisu: 1
  sp6efy pisze:  Obrazek

  Obrazek


A ja znalazłem takie:
Obrazek

I co teraz?
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
sp6efy
31.08.2017 08:58:33
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław JO81nc

Posty: 722 #2460243
Od: 2011-6-19
  sp9uxy pisze:

   sp8ab pisze:

   To, że UKE i ministerstwo zrobiło bałagan to nie znaczy, że my mamy musimy ten bałagan popierać. Przynajmniej numer okręgu w znaku powinien być właściwy. Zostawmy zero na znaki okolicznościowe lub specjalne; nie ma okręgu zero.


  A co za różnica czy mam właściwy czy nie. A zero można mieć na okoliczność
  zostania krótkofalowcem. Chyba dobra okazja?


To informacja dla innych gdzie jesteś..
Słysząc na UKF stację np. SP8... obracam automatycznie antenę w tym kierunku...
Na SP0 raczej się nie da..bardzo szczęśliwy
Mamy swobodę wyboru ....tylko...
_________________
433.500,145.350,70.260 Janusz, Wrocław JO81nc
  
Electra10.12.2019 11:23:14
poziom 5

oczka
  
sp6efy
31.08.2017 09:00:04
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław JO81nc

Posty: 722 #2460244
Od: 2011-6-19
  canis_lupus pisze:

   sp6efy pisze:   Obrazek

   Obrazek


  A ja znalazłem takie:
  Obrazek

  I co teraz?To chyba podział na okręgi CB..bardzo szczęśliwy
_________________
433.500,145.350,70.260 Janusz, Wrocław JO81nc
  
canis_lupus
31.08.2017 09:02:19
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 5077 #2460246
Od: 2013-7-18
Chyba to pchła.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
SP8UFT
31.08.2017 09:15:40
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: KO11JI

Posty: 757 #2460252
Od: 2013-12-27
Tylko ciekawe dlaczego SP9GMK i SQ9ZAQ mają cyfrę w znaku zgodną terytorialnie z podziałem na okręgi, a jednocześnie twierdzą, że okręgów nie ma. To tak jak Z UE......z jednej strony każą stawiać kible na polu dla pracowników...jednocześnie według ich norm można dopuścić do sprzedaży wędlinę z zawartością mięsa 5% aniołek Zresztą jak odbył się podział na okręgi już pisałem......., ale jak ktoś ma problemy ze zrozumieniem słowa pisanego w języku ojczystym to już nie moja wina.
_________________
VY 73! Tomek
  
sp9uxy
31.08.2017 09:19:39
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice

Posty: 2075 #2460255
Od: 2009-8-25


Ilość edycji wpisu: 1
[quote=sp6efy]
  sp9uxy pisze:

   sp8ab pisze:

   To, że UKE i ministerstwo zrobiło bałagan to nie znaczy, że my mamy musimy ten bałagan popierać. Przynajmniej numer okręgu w znaku powinien być właściwy. Zostawmy zero na znaki okolicznościowe lub specjalne; nie ma okręgu zero.


  A co za różnica czy mam właściwy czy nie. A zero można mieć na okoliczność
  zostania krótkofalowcem. Chyba dobra okazja?


To informacja dla innych gdzie jesteś..
Słysząc na UKF stację np. SP8... obracam automatycznie antenę w tym kierunku...
Na SP0 raczej się nie da..bardzo szczęśliwy
Mamy swobodę wyboru ....tylko...[/quote]
A jak będzie to stacja okolicznościowa z SP0 to będziesz
wiedział gdzie obrócić antenę?
  
sp6efy
31.08.2017 09:25:17
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław JO81nc

Posty: 722 #2460258
Od: 2011-6-19


Ilość edycji wpisu: 1
[quote=sp9uxy][quote=sp6efy]
  sp9uxy pisze:

   sp8ab pisze:

   To, że UKE i ministerstwo zrobiło bałagan to nie znaczy, że my mamy musimy ten bałagan popierać. Przynajmniej numer okręgu w znaku powinien być właściwy. Zostawmy zero na znaki okolicznościowe lub specjalne; nie ma okręgu zero.


  A co za różnica czy mam właściwy czy nie. A zero można mieć na okoliczność
  zostania krótkofalowcem. Chyba dobra okazja?


To informacja dla innych gdzie jesteś..
Słysząc na UKF stację np. SP8... obracam automatycznie antenę w tym kierunku...
Na SP0 raczej się nie da..bardzo szczęśliwy
Mamy swobodę wyboru ....tylko...[/quote]
A jak będzie to stacja okolicznościowa z SP0 to będziesz
wiedział gdzie obrócić antenę?[/quote]


Poszukam w internacie..jęzor


Od razu wiem, że jest to stacja okolicznościowa.. Zbieram gminy, okręgi, karty..dyplomy..po to, między innymi jest zwyczajowy podział na okręgi..


_________________
433.500,145.350,70.260 Janusz, Wrocław JO81nc
  
sp9uxy
31.08.2017 09:42:36
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice

Posty: 2075 #2460263
Od: 2009-8-25
[quote=rad_n]
  EI2KK pisze:

   sp6efy pisze:


   To informacja dla innych gdzie jesteś..
   Słysząc na UKF stację np. SP8... obracam automatycznie antenę w tym kierunku...
   Na SP0 raczej się nie da..bardzo szczęśliwy
   Mamy swobodę wyboru ....tylko...  ok.. a jak ustawisz antenę, słysząc stację z SP3..?


Chyba czegoś nie rozumiesz. Przecież to chodzi tylko i wyłącznie o to, że przez ileś lat wielu krótkofalowców miało dużo czasu aby się do jakiejś konwencji przyzwyczaić i tylko dlatego ona jest dla nich "lepsza" niż jakakolwiek inna (w szczególności jej brak). Podałem przykład wyżej - czemu jakieś wydziwiane cyferki i sztuczny podział na okręgi, skoro mamy podział na województwa i pierwsza litera sufiksu mogłaby takie województwo określać? Nie, taki podział jest "beee" (mimo że niosący więcej informacji) bo już się wielu przyzwyczaiło do cyferek i "jedynie słusznej mapki".
Mimo że swoboda w wyborze znaków jest już od paru lat, to wielu krótkofalowców w Polsce nadal jest "zdziwionych" (zarówno tym że cyferka może być dowolna, jak i tym że prefiks jak i sufiks może być dowolny i można go sobie wybrać), a niedawno to nawet spotkałem "zdziwionego" tym że bezterminowych pozwoleń już nie ma i że te z PRL-u trzeba wymienić na nowe bardzo szczęśliwy[/quote]


Tylko że stacja SP3 może być w SP1 przecież nie obowiązku łamania znaku /P
  
sp6efy
31.08.2017 10:02:26
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: Wrocław JO81nc

Posty: 722 #2460275
Od: 2011-6-19
[quote=EI2KK]
  rad_n pisze:   sp6efy pisze:


   To informacja dla innych gdzie jesteś..
   Słysząc na UKF stację np. SP8... obracam automatycznie antenę w tym kierunku...
   Na SP0 raczej się nie da..bardzo szczęśliwy
   Mamy swobodę wyboru ....tylko...


   EI2KK pisze:   ok.. a jak ustawisz antenę, słysząc stację z SP3..?


  Chyba czegoś nie rozumiesz.


rad_n.. chyba tym razem ty nie zrozumiałeś mojego pytania do SP6EFY..

Jeśli cyferka niesie dla niego informacje gdzie ma obrócić antenę, to biorąc pod uwagę jego lokalizacje, jak ustawia anyenę słysząc SP3..?

Popatrz na mapę, zobaczysz wtedy sens tego pytania... oczko[/quote]


Ustawiam na wschód..."tam jest na pewno jakaś cywilizacja" zdziwiony
_________________
433.500,145.350,70.260 Janusz, Wrocław JO81nc
  
sp3mep
31.08.2017 11:03:28
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2472 #2460296
Od: 2009-2-21
no super,
jak są dwaj "fachofcy" od wszystkiego to to już
pójdzie do przodu,
ale czytając waszą konwersacje to myślę sobie
ze moglibyscie pogadać na skype,
  
SP9GMK
31.08.2017 11:18:59
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: JO90OH

Posty: 428 #2460299
Od: 2014-11-25
  SP95094KA pisze:


  Co do starych przyzwyczajeń, norm itd
  Konstytucja USA weszła w życie 4 marca 1789 roku I nikomu nie przychodzi do głowy aby ją zmienić argumentując na przykład że pochodzi z czasów kiedy w USA było niewolnictwo lub podobny bzdet jako argument
  Zmiana wszystkiego i doprowadzenie do galimatiasu ogólnego - jaki jest w tym cel ?


No właśnie. Stąd cała lista Poprawek do Konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej to wymysł propagandy i nigdy żadne poprawki nie były wprowadzane lollollollollolloloczko
_________________
Pozdrawiam
Grzegorz SP9GMK | HF0POL

Egzamin na Świadectwo radiooperatora klasy A zdany w dniu 18.10.2014
Świadectwo doręczone przez listonosza w dniu 02.01.2015 - 76 dni od egzaminu
Wniosek o pozwolenie złożony osobiście w dniu 09.01.2015 w siemianowickim UKE
Pozwolenie doręczone przez listonosza w dniu 27.01.2015

To mówił Rejtan-Eksperymentator; Mutant, przebieraniec w gatunku krótkofalowych; bez pojęcia o wyobrażeniu
(za Gomoliszewski J. SP3SLU, 2017: post #2421694 - forum PKI)
Niektórzy mówią, że to Polarnik organizujący DX-pedycje na Szetlandy...My wiemy tylko, że jego znak wywoławczy to SP9GMK|HF0POL
OBRAZEK
  
Electra10.12.2019 11:23:14
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 8>>>    strony: 1[2]345678

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » INNE » ZNAKI STACJI KRÓTKOFALARSKICH

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny