HOME » RADIA - TRANSCEIVERY - RADIOTELEFONY - ICOM, YAESU, KENWOOD » PROGRAMOWANIE BAOFENG UV3R

Programowanie Baofeng UV3R

sq6ade
15.01.2015 19:21:14

QTH: Wrocław (Breslau) Party-n

Posty: 15112 #2024031
Od: 2008-3-21

Równoległy port już nie występuje w komputerach a szkoda.
(nie licząc wewnętrznych złącz na karty ale to nie to samo jęzor )

Wiosna się budzi w całej naturze
Witana rzewnym słowików pieniem,
W zielonym gaju, ponad strumieniem,
Kwitną prześliczne dwie róże.

Electra19.04.2024 08:24:02

15.01.2015 21:32:55

Posty: 68 #2024187

SQ5KLN pisze:

sq3llh pisze:

Na kompie mam tylko jeden port COM. I w systemie występuję on jako COM1. Na temat kabla w systemie nie ma nic.Jutro sprawdzę inny kabel,też od nokii, dla tego że przypomniałem sobie iż z tym kablem MA7650 miałem już kiedyś problemy i nawet z telefonami nie chciał gadać.(skleroza)
      Sam kabel jest podłączany do portu COM. A czy port COM to szeregowy czy równoległy nie pamietam.Ale wiem jak je odróżnić.

Nie ważne jak to podłączasz do komputera bardzo szczęśliwy Chodzi o to, że od strony "telefonu" musi być interfejs obsługujący trójprzewodowy protokół szeregowy RS-232C tyle że z napięciem TTL (0/+5V max) a nie "jakikolwiek" szeregowy - protokołów szeregowych jest całe mnóstwo, na przykład I2C, SPI, RS485 itd. a z tego co pamiętam, to Nokia miała swoje "wynalazki" w postaci na przykład mbus (dwuprzewodowy), fbus (czteroprzewodowy tyle że linie mbus i fbusRX były najczęściej zwarte we wtyczce od strony telefonu) i temu podobne "standardy", więc nie każdy kabel od Nokii będzie się nadawał bardzo szczęśliwy Z drugiej strony większość "chińskich" kabli do radiotelefonów będzie współpracować z większością chińskich radiotelefonów (wersje do różnych modeli różnią się tylko wtyczkami, są nawet takie zestawy że masz jeden kabel zakończony kilkoma wymiennymi końcówkami).

RS485 miałem na jakieś starej drukarce i skanerze .Spoko kumam o co chodzi. Natomiast jak chodzi o kabel do nokii to też wiem ,pamietam, że jeden mi nie działał ,a drugi tak. Akurat się złożyło że na pierwszy ogień poszedł ten co nie działał z żadnym telefonem,a jutro wezmę ten działający.Oba kable są czteroprzewodowe i mają rx-tx,fbus,gnd.Pamiętam te czasy gdy kombinowałem z telefonami i kablami, i nie zawsze ,nie z każdą nokią chciał działać kabelek.Ale też z kolei nie pamietam czy używając kabelka, to w urządzeniach komputera było coś dodatkowego,czy tylko gołe porty COM1 i 2,a czasami i więcej miałem,ale miałem fizycznie włożone dodatkowe karty kontrolery portu COM jak nie na isa to pci. Zmęczę temat, jak nie bedzie działać ,płakał nie bede kupie gotowca.

15.01.2015 21:39:58

Posty: 68 #2024197
    sq6ade pisze:

Równoległy port już nie występuje w komputerach a szkoda.
    (nie licząc wewnętrznych złącz na karty ale to nie to samo jęzor )

Dla tego nie wyzbywam się nieco starszych płyt,gdzie są te porty,com,lpt. Dla tego że wiem iż są urządzenia które nie bardzo chcą działać z jakimiś przejściówkami usb/lpt usb/com. Z takimi przejściówkami męczyłem się nie tylko przy radiach.I zawsze była loteria albo będzie ok ,albo nie. Z tego względu że scalak ,układ,konwenter nie był wstanie działać przykładowo pod dos-em.

16.01.2015 18:08:44

Posty: 68 #2024772
Od: 2014-12-21

No i na drugim kabelku udało się. Z czytałem radio bez problemu. Problem tkwił w tym kabelku co sprawiał mi już dawniej problemy.Chciałem wcisnąć tu zdjęcie print-scrina,ale nie da sie, albo nie umiem. I mam pytanie związane z wcześniejszym moim postem.

Powiedzcie mi ,czy tego kabelka można też używać do radia HYT TC446s ?

dodaje. I też udało sie bez problemów przepchnąć zapisane w programie ustawienia.

TestHub.pl - opinie, testy, oceny