NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » ANTENY » PRZYŁĄCZE TELEKOMUNIKACYJNE - MASZT ANTENOWY - FURTKA DLA HAM W PRZEPISACH ?

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

Przyłącze telekomunikacyjne - maszt antenowy - furtka dla HAM w przepisach ?

  
stasiek
04.11.2018 13:24:57
poziom 6

Grupa: Użytkownik

Posty: 931 #2603930
Od: 2011-9-10
Na końcu masztu mocujemy antenę telewizyjną do odbioru telewizji naziemnej.Nikt jeszcze nie zabronił dostępu obywatelowi do mediów informacyjnych. Żeby mieć dostęp potrzebna ANTENA/maszt do odbioru.Połowa mieszkańców w moim mieście ma przeróżne zwyżki żeby mieć zasięg /dostęp do telewizji włącznie z wszystkimi władzami.Przy warsztacie stoi stosowna zwyżka z anteną i "odciągami". Kto mnie ZABRONI oglądać naszą Telewizję.
ham5-----Operatorzy tele. nie wymaga pozwolenia jeżeli klient wyrazi zgodę na posadowienie (XYZ) przyłącza na swoim gruncie.
Poza obrębem /granicą działki zaczyna się zabawa (zajęcie pasa,mapka , pozwolenia, zgody sąsiadów ZUD-y itd ) i koszt przyłącza przekracza 1200zł i operator ma szanownego klienta w głębokim zapomnieniu
  
Electra19.11.2018 20:30:05
poziom 5

oczka
  
ham_sp5
04.11.2018 17:49:47
Grupa: Użytkownik

Posty: 3 #2604020
Od: 2018-10-27
Na mocy przepisu art. 29 ust. 1 pkt 20) PB budowa przyłączy, w tym przyłączy telekomunikacyjnych zwolniona jest z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę.

Przepisy PB nie definiują przyłącza telekomunikacyjnego, ale taka definicja znalazła się w Prawie telekomunikacyjnym (PT). Zgodnie z przepisem art. 2 pkt 27 b) PT, przyłącze telekomunikacyjne to:

- .................................
- system bezprzewodowy łączący instalację wewnętrzną obiektu budowlanego z węzłem publicznej sieci telekomunikacyjnej,

W "system bezprzewodowy łączący instalację wewnętrzną obiektu budowlanego z węzłem publicznej sieci telekomunikacyjnej" chyba może wchodzić maszt, wieża antenowa ?

Czy można go postawić w ramach budowy przyłącza telekomunikacyjnego ?
  
SP1GJ
04.11.2018 18:09:22
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 108 #2604030
Od: 2017-5-12
    ham_sp5 pisze:

    Na mocy przepisu art. 29 ust. 1 pkt 20) PB budowa przyłączy, w tym przyłączy telekomunikacyjnych zwolniona jest z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę.

    Przepisy PB nie definiują przyłącza telekomunikacyjnego, ale taka definicja znalazła się w Prawie telekomunikacyjnym (PT). Zgodnie z przepisem art. 2 pkt 27 b) PT, przyłącze telekomunikacyjne to:

    - .................................
    - system bezprzewodowy łączący instalację wewnętrzną obiektu budowlanego z węzłem publicznej sieci telekomunikacyjnej,

    W "system bezprzewodowy łączący instalację wewnętrzną obiektu budowlanego z węzłem publicznej sieci telekomunikacyjnej" chyba może wchodzić maszt, wieża antenowa ?

    Czy można go postawić w ramach budowy przyłącza telekomunikacyjnego ?


ham_sp5

Może wchodzić maszt i wieża , ale zobacz co jest napisane w art. 30 , tam są wyraźnie wymienione poszczególne rzeczy które wymagają ZGŁOSZENIA - konkretny katalog , w rozumowaniu urzędników PINB i orzeczeń Sądów wszystko czego nie ma w tym katalogu wymaga pozwolenia na budowę.
Jeszcze raz -----wymaga zgłoszenia każda konstrukcja na dachu powyżej 3m.
Jeżeli chcesz postawić kratę , maszt z fundamentem to automatycznie wchodzisz w przepisy art 29 o wymogach pozwolenia na budowę , dla budowli związanej z gruntem.
Zgodnie z orzeczeniami sądu związanie z gruntem jest również poprzez fundament prefabrykowany zakopany w ziemi .
Nie ma innej drogi jeżeli chcesz zrobić zgodnie z obowiązującym prawem .
Zgłoszenie nie boli , jest to szkic na mapce geodezyjnej ( może być ksero) i opis techniczny konstrukcji napisany przez zgłaszającego właściciela nieruchomości , nie potrzeba żadnych uprawnień .
Z pozwoleniem to inna droga i tu trzeba skorzystać z wiedzy i uprawnień budowlanych projektanta i kierownika budowy.


Przejdz do góry strony<<<Strona: 2 / 2    strony: 1[2]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » ANTENY » PRZYŁĄCZE TELEKOMUNIKACYJNE - MASZT ANTENOWY - FURTKA DLA HAM W PRZEPISACH ?

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta