NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » FUSION / C4FM » FUSION JAK TO WYGLĄDA NA ŚWIECIE I ZESTAWIENIE Z SP

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 6 / 7>>>    strony: 12345[6]7

FUSION jak to wygląda na świecie i zestawienie z SP

a jednak się kręci! :)
  
SQ9NFI
10.06.2016 11:41:03
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: ROOT

Posty: 879 #2294406
Od: 2014-8-6
  sp9acq pisze:


  Ja bym jeszcze dodał że wchodząc na http://www.dstar.pl/ dostajemy się na stronę Jarka.
  Tak jak kiedyś to uzgodniliśmy przekierowałem domenę na Jego adres domenowy (dstar.pzk.pl) by każdy zainteresowany D-STAR-em mógł trafić w to samo informacyjne miejsce.
  Jarek najwyraźniej zapomniał mnie poinformować że ma zamiar wsadzać morze reklam. Tutaj na forum jest nierzucająca się w oczy elektra i jest ok. to nie jest takie nachalne. Nie sprawdzałem ale czy Ad-block wyrzuca elektrę i jeśli tak to czy pojawia się wiadomy komunikat o naruszeniu praw autorskich w stylu Kol. Jarka?


Pragnę Ci przypomnieć, że to ty latałeś za mną i wydzwaniałeś jak pies z wywieszonym językiem, żebym podpiął twoją domenę pod mój serwis, a teraz bezczelnie piszesz.
Jesteś poniżej jakiegokolwiek poziomu.
Domena wyłączona.
  
Electra20.04.2019 22:09:17
poziom 5

oczka
  
SP5QWK
10.06.2016 11:49:11
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Łowicz/Warszawa

Posty: 1000 #2294410
Od: 2009-2-19
  sp9acq pisze:

   sp8nth pisze:

   Zamiast kłócić się o byle głupstwo zacznijcie korzystać z systemu który rozwija się dynamicznie - nowa funkcjonalność - info z FB poniżej:

   Chciałem poinformować zainteresowane gron o zmianach i nowej funkcjonalności związanej z połączeniem sieci DMR i WIRES-X.
   Zapewne wszyscy już wiedzą, że istnieje możliwość rozmowy pomiędzy pokojami POLAND oraz SR8WD-ROOM i użytkownikami DMR Talk Grupy odpowiednio 260042 i 260048.
   W tym systemie połączenie jest inicjowane tylko przez użytkownika sieci DMR i jest aktywne przez 15 minut od ostatniego naciśnięcia PTT. Rozwiązanie takie promuje tylko stacje DMR, nie dając możliwości zainicjowania połączenie od strony WIRES-X.
   Mając na uwadze powyższe Kazimierz Kość SP5IUZ wyszedł z propozycją aby wygospodarować jeden ROOM do stałego bez ograniczenia czasowego linku do Talk Grupy TG260 co daje możliwość dla użytkowników sieci WIRES-X ciągłego dostępu do całej sieci przemienników DMR w Polsce.
   W tym celu został utworzony ROOM DMR-TG260 który dzięki uprzejmości Adam Kolakowski SQ7LRX jest podłączony do Brandmaistera i grupy TG260.
   W związku z tym, że jest to grupa ogólnopolska zwracam uwagę, aby w ROOM DMR-TG260 prowadzić tylko rozmowy pomiędzy użytkownikami WIRES-X i DMR. Należy powstrzymać się od rozmów pomiędzy użytkownikami WIRES-X które nie zawsze muszą być interesujące dla użytkowników sieci DMR. Każde naciśnięcie PTT w tym ROOM-ie powoduje załączenie wszystkich przemienników DMR na TS1 w całej Polsce.
   Jednocześnie informuję że tylko rozmowa w trybie DN jest przenoszona do sieci DMR. Modulacja w trybie VW oraz analogowy FM nie jest retransmitowany.

   pozdrawiam
   Grzegorz


  Dziękuję Koledze Kazimierzowi SP5IUZ za użyczenie swojego room-u społeczności a także Adamowi SQ7LRX za umożliwienie zestawienia takiego połączenia.
  Fakt jest faktem z tego room-u trzeba korzystać z rozwagą by nie zajmować niepotrzebnie kanałów.

Coś mi to przypomina... Zaraz... zaraz... Wiem! Sieć 4G! Tylko tu mamy 2D i 1F.
_________________
Artur Łowicz JO92XC/ Warszawa KO02KF
SR5UVA Team http://www.sr5uva.org/
http://sp5.jestok.com/
FM-Link Team: http://fm-link.pl/


  
sp9acq
10.06.2016 12:20:31
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1210 #2294416
Od: 2010-1-10
Napisałem, konkretów dalej brak:
  sp9acq pisze:


  Hamvention a co takiego nowego w temacie D-STAR?
  Z komórki więc krótko. Sam ten 'dokument' przytaczałem kilka miesięcy temu. Szkoda że nie pamiętasz w jakich okolicznościach. Data odświeżenia dokumentu=rozwój? Co wg tego pisma zmieni się w D-STAR, końkrety poproszę!


  SQ5AGQ pisze:


  A co takiego nowego na Hamvention zostało przedstawione odnośnie Fusion co by świadczyło o rozwoju tego systemu? ...
  Chyba tylko tyle, że ze strony firmy Yaesu pojawiła się lakoniczna zapowiedź stworzenia nowego przemiennika DR-2X ... (żaden prototyp nie został pokazany, nie podano żadnych konkretów kiedy to urządzenie trafi do sprzedaży, przedstawiono lakoniczny marketingowy opis co rzekomo to urządzenie ma potrafić.)

  Wspominając o Hamvension i cyfrowych systemach głosowych warto zacytować słowa jednego z uczestników:
  "
  From what I've been seeing in other places, there have been some interesting developments beyond what has been mentioned on here so far.

  1: Kenwood officially confirmed that they are coming out with a triband dual-mode HT. It currently does not have a model number on it or on the preliminary liturature that was available at Dayton, but it is supposed to be release sometime after the Tokyo HamFair in August. Digital mode has been confirmed to be D-STAR.

  2: Alinco has displayed what is supposed to be a UHF DMR radio.

  3: Connect Systems displayed the engineering prototype for the CS-7000 as well as an updated radio called the CS-760.

  4: Yaesu announced the DR-2X during the System Fusion forum this afternoon. No real details on it as yet.
  "Wiesz to co przytoczyłeś także że nic nt. Kenwooda konkretnego nie ma, Hamvention traktujmy zatem jako zwiastuny.

  sq5agq pisze:


  ...


  Skoro aktualizacja standardu w twojej ocenie o niczym nie świadczy to na jakie postawie uważasz że D-Star nie jest rozwijany a Fusion jest?
  Może to, że MMDVM zaczyna stopniowo i w bólach obsługiwać Fusion?
  - niepodważalny fakt ale co z tego skoro MMDVM od dawna obsługuje D-Stara i DMR'a
  Może to, że Jonathan G4KLX napisał oprogramowanie pozwalające na uruchomienie reflectora dla Fusion?
  - niepodważalny fakt ale co z tego skoro analogiczne oprogramowanie Jonathan napisał dla D-Stara wiele lat temu.
  Może to, że powstają nowe konstrukcje hostspot'ów które obsługują Fusion?
  - niepodważalny fakt ale co z tego skoro również obsługują one D-Stara i DMR'a
  Może to, że w nowych projektach DV4Mobile czy CSxxxx planowana jest obsługa Fusion?
  - niepodważalny fakt ale co z tego skoro również obsługiwać one będą D-Stara i DMR'a.

  Nic nie wskazuje na to że D-Star miałby być technologią przeznaczoną do wygaszenia (przestarzałą i nierozwijaną). Również nic nie wskazuje na to że Fusion miałby go zastąpić !!!

  Przyszłość na pewno będzie interesująca i to nie za sprawą "jedynego słusznego cyfrowego systemu" jaki widzi kol. Adam SP9ACQ. Należy się spodziewać że oprócz obecnie istniejących rozwiązań (sieci) jak D-STAR, DMR czy Fusion rozwijać się będą kolejne choćby dPMR, APCO czy inne. Wiele będzie zależało od finansowego progu wejścia w daną technologię oraz jakości i funkcjonalności jak za tym będzie stała.  Nikt nie ma monopolu i nikt jednoosobowo czy też grupowo (jak to Adam sugeruje) nie będzie decydować o tym czy dany system się przyjmie czy też nie - wszystko jest w naszych (radioamatorskich) rękach.

  Adam, stwierdzeniami jak wyżej obrażasz grupę dziesiątek osób, które poświęciły swój czas, środki finansowe oraz własne chęci na to by zrobić coś dla całej społeczności radioamatorów w SP.
  Takim podejściem wyłącznie sprawiasz że wiele osób, które mogłyby wspomóc rozwój nowych rozwiązań technicznych wyrabia sobie negatywną opinię o technologii oferowanej przez firmę Yaesu.

  Gorąca prośba zastanów się co chcesz osiągnąć bo to co dotychczas wypisujesz nie przekłada się na to że liczba fascynatów systemem Fusion wzrasta a wręcz przeciwnie - narasta obrzydzenie ... no chyba że taki jest Twój cel.

  Na koniec przeprasza za post obiegający od tematu wątku ale opublikowane wpisy nie mogły zostać bez komentarza.


Nikogo nie 'chcem' obrażać (ze sobą włącznie, sic!). Mylnie to Odbierasz. Ja jedynie zasygnalizowałem że jak nie w pojedynkę to chmarą zareagowaliście nadmiernie próbując obronić ten D-STAR-owy standard.
Nie, Yaesu Fusion jest dla mnie interesujący ale nie jest jedynym słusznym systemem jak dla niektórych (sądząc po wpisach).
Tak informacyjnie tylko, to nie używałbym konkurencyjnych systemów gdyby Twoje stwierdzenia miały pokrycie w faktach.
Ręce mam co prawda poparzone po radiu DMR ale przeżyję wesoły
Ja wiem co nas wszystkich (po części ze mną włacznie) destarowców boli. Ale nie mówiliśmy o tym głośno do tej pory.
Dwie rzeczy:
- brak wejścia na obiekty zapewniające tak potężny zasięg co się przełoży na dziury w pokryciu, bo nie da się nie serwisować urządzeń na dłuższą metę
- brak prawdziwych nowości w radiach D-STAR od dłuższego czasu (że o standardzie nie wspomnę).
I takie są fakty Panowie i Panie.
Z tej perspektywy propozycja Fusion dla nas wszystkich wydawała się logicznym i fajnym wyjściem z sytuacji.
Już za obrzydzanie przepraszałem wcześniej.
73
Adam_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
sp9acq
10.06.2016 12:28:07
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1210 #2294417
Od: 2010-1-10


Ilość edycji wpisu: 1
  SQ9NFI pisze:

   sp9acq pisze:


   Ja bym jeszcze dodał że wchodząc na http://www.dstar.pl/ dostajemy się na stronę Jarka.
   Tak jak kiedyś to uzgodniliśmy przekierowałem domenę na Jego adres domenowy (dstar.pzk.pl) by każdy zainteresowany D-STAR-em mógł trafić w to samo informacyjne miejsce.
   Jarek najwyraźniej zapomniał mnie poinformować że ma zamiar wsadzać morze reklam. Tutaj na forum jest nierzucająca się w oczy elektra i jest ok. to nie jest takie nachalne. Nie sprawdzałem ale czy Ad-block wyrzuca elektrę i jeśli tak to czy pojawia się wiadomy komunikat o naruszeniu praw autorskich w stylu Kol. Jarka?


  Pragnę Ci przypomnieć, że to ty latałeś za mną i wydzwaniałeś jak pies z wywieszonym językiem, żebym podpiął twoją domenę pod mój serwis, a teraz bezczelnie piszesz.
  Jesteś poniżej jakiegokolwiek poziomu.
  Domena wyłączona.


Opanuj swoje zwoje wesoły
Dwa telefony to latanie?
Po prostu uzgodnić chciałem i po to dzwoniłem (chyba tak się postępuje że się z kimś najpierw coś ustala) a Ty Jarku, możesz wyłączać co najwyżej swoje (pod)domeny.
To co robisz to się jakoś nazywa ktoś przypomni?
(że zabieram zwoje zabawki i wychodzę z piaskownicy czy jakoś tak)
Każdy robi co mu pasuje. Z tym że ja mam jeszcze na myśli grono Kolegów i staram się patrzeć na to co mogę od siebie dać a nie co zabrać. Twój wybór.

_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
SQ5AGQ
10.06.2016 13:32:20
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 51 #2294449
Od: 2010-1-21


Ilość edycji wpisu: 1
  sp9acq pisze:

  Napisałem, konkretów dalej brak:
   sp9acq pisze:


   Hamvention a co takiego nowego w temacie D-STAR?
   Z komórki więc krótko. Sam ten 'dokument' przytaczałem kilka miesięcy temu. Szkoda że nie pamiętasz w jakich okolicznościach. Data odświeżenia dokumentu=rozwój? Co wg tego pisma zmieni się w D-STAR, końkrety poproszę!


   SQ5AGQ pisze:


   A co takiego nowego na Hamvention zostało przedstawione odnośnie Fusion co by świadczyło o rozwoju tego systemu? ...
   Chyba tylko tyle, że ze strony firmy Yaesu pojawiła się lakoniczna zapowiedź stworzenia nowego przemiennika DR-2X ... (żaden prototyp nie został pokazany, nie podano żadnych konkretów kiedy to urządzenie trafi do sprzedaży, przedstawiono lakoniczny marketingowy opis co rzekomo to urządzenie ma potrafić.)

   Wspominając o Hamvension i cyfrowych systemach głosowych warto zacytować słowa jednego z uczestników:
   "
   From what I've been seeing in other places, there have been some interesting developments beyond what has been mentioned on here so far.

   1: Kenwood officially confirmed that they are coming out with a triband dual-mode HT. It currently does not have a model number on it or on the preliminary liturature that was available at Dayton, but it is supposed to be release sometime after the Tokyo HamFair in August. Digital mode has been confirmed to be D-STAR.

   2: Alinco has displayed what is supposed to be a UHF DMR radio.

   3: Connect Systems displayed the engineering prototype for the CS-7000 as well as an updated radio called the CS-760.

   4: Yaesu announced the DR-2X during the System Fusion forum this afternoon. No real details on it as yet.
   "
  Wiesz to co przytoczyłeś także że nic nt. Kenwooda konkretnego nie ma, Hamvention traktujmy zatem jako zwiastuny.


Adam bądź obiektywny - podnosisz to, że w D-STARze nic nowego się nie dzieje, ale przemilczasz to, że w Fusion też nie ma nowości.
Kwitujesz to, że prototyp ręcznego Kenwooda o niczym nie świadczy, ale nic nie masz do powiedzenia o tym, że Yaesu nawet prototypu nie pokazało - ograniczyło się wyłącznie do suchej marketingowej zapowiedzi. W mojej ocenie w przypadku Yaesu historia zaczyna się powtarzać - 3 lata temu na Hamvension Yaesu zapowiedziało premierę swojego cyfrowego systemu (wyłącznie na slajdach) i co i po roku od zapowiedzi doczekaliśmy się (mam na myśli całą społeczność radioamatorską) przemiennika DR-1X. Tyle, że w dniu jego premiery funkcjonalność jaką dawał w zakresie Fusion ograniczała się wyłącznie do obsługi tego systemu w kanale radiowym (czyli w zasięgu radiowym przemiennika). Nikt wtedy nic nie mówił o sieci i kompatybilności tego urządzenia z nią. Co było dalej ... w promocyjnej cenie na całym świecie DR-1X zaczął się dobrze sprzedawać (były momenty że samo Yaesu nie nadążało z produkcją) tyle, że nikt w prost nie mówił, że ten przemiennik nie integruje się bezpośrednio z cyfrową siecią WireX. Ze względu na bezczynność producenta zaczęły pojawiać się instalacje gdzie przemienniki DR-1X "dołączane" były do sieci WireX za pomocą dodatkowego radiotelefonu spiętego z HRI-200. Niby integracja ale nie do końca i to za pomocą kanału radiowego a nie fizycznego interface'u (kabelka). W brew tego jak nazwano sieć, nie była to integracja "wire" a raczej "wireless". Po tym jak na rynek trafiło tysiące przemienników DR1X z integracją "wireless" (i dodatkowego radiotelefonu z Fusion - znaczy się kolejne koszty) a osoby, które je kupiły w wielu przypadkach poczuły się nabite w butelkę przez Yaesu, na rynku powstała ogromna presja na producenta, który w odpowiedzi za zapotrzebowanie świata radioamatorskiego w końcu po kolejnych dwóch latach wypuścił firmware do swoich przemienników, który umożliwił "przewodowe i cyfrowe" dopinanie ich do sieci. Szkoda, że nikt o tym w prost nie mówi ... temat zamiatany jest pod dywan!
Czas pokaże jak będzie wyglądała historia DR-2X, czy dokładnie tak samo jak w przypadku DR-1X? Liczę że tym razem będzie lepiej.

  sp9acq pisze:

   sq5agq pisze:


   ...

   Skoro aktualizacja standardu w twojej ocenie o niczym nie świadczy to na jakie postawie uważasz że D-Star nie jest rozwijany a Fusion jest?
   Może to, że MMDVM zaczyna stopniowo i w bólach obsługiwać Fusion?
   - niepodważalny fakt ale co z tego skoro MMDVM od dawna obsługuje D-Stara i DMR'a
   Może to, że Jonathan G4KLX napisał oprogramowanie pozwalające na uruchomienie reflectora dla Fusion?
   - niepodważalny fakt ale co z tego skoro analogiczne oprogramowanie Jonathan napisał dla D-Stara wiele lat temu.
   Może to, że powstają nowe konstrukcje hostspot'ów które obsługują Fusion?
   - niepodważalny fakt ale co z tego skoro również obsługują one D-Stara i DMR'a
   Może to, że w nowych projektach DV4Mobile czy CSxxxx planowana jest obsługa Fusion?
   - niepodważalny fakt ale co z tego skoro również obsługiwać one będą D-Stara i DMR'a.

   Nic nie wskazuje na to że D-Star miałby być technologią przeznaczoną do wygaszenia (przestarzałą i nierozwijaną). Również nic nie wskazuje na to że Fusion miałby go zastąpić !!!

   Przyszłość na pewno będzie interesująca i to nie za sprawą "jedynego słusznego cyfrowego systemu" jaki widzi kol. Adam SP9ACQ. Należy się spodziewać że oprócz obecnie istniejących rozwiązań (sieci) jak D-STAR, DMR czy Fusion rozwijać się będą kolejne choćby dPMR, APCO czy inne. Wiele będzie zależało od finansowego progu wejścia w daną technologię oraz jakości i funkcjonalności jak za tym będzie stała.   Nikt nie ma monopolu i nikt jednoosobowo czy też grupowo (jak to Adam sugeruje) nie będzie decydować o tym czy dany system się przyjmie czy też nie - wszystko jest w naszych (radioamatorskich) rękach.

   Adam, stwierdzeniami jak wyżej obrażasz grupę dziesiątek osób, które poświęciły swój czas, środki finansowe oraz własne chęci na to by zrobić coś dla całej społeczności radioamatorów w SP.
   Takim podejściem wyłącznie sprawiasz że wiele osób, które mogłyby wspomóc rozwój nowych rozwiązań technicznych wyrabia sobie negatywną opinię o technologii oferowanej przez firmę Yaesu.

   Gorąca prośba zastanów się co chcesz osiągnąć bo to co dotychczas wypisujesz nie przekłada się na to że liczba fascynatów systemem Fusion wzrasta a wręcz przeciwnie - narasta obrzydzenie ... no chyba że taki jest Twój cel.

   Na koniec przeprasza za post obiegający od tematu wątku ale opublikowane wpisy nie mogły zostać bez komentarza.


  Nikogo nie 'chcem' obrażać (ze sobą włącznie, sic!). Mylnie to Odbierasz. Ja jedynie zasygnalizowałem że jak nie w pojedynkę to chmarą zareagowaliście nadmiernie próbując obronić ten D-STAR-owy standard.
  Nie, Yaesu Fusion jest dla mnie interesujący ale nie jest jedynym słusznym systemem jak dla niektórych (sądząc po wpisach).
  Tak informacyjnie tylko, to nie używałbym konkurencyjnych systemów gdyby Twoje stwierdzenia miały pokrycie w faktach.
  Ręce mam co prawda poparzone po radiu DMR ale przeżyję wesoły
  Ja wiem co nas wszystkich (po części ze mną włacznie) destarowców boli. Ale nie mówiliśmy o tym głośno do tej pory.
  Dwie rzeczy:
  - brak wejścia na obiekty zapewniające tak potężny zasięg co się przełoży na dziury w pokryciu, bo nie da się nie serwisować urządzeń na dłuższą metę
  - brak prawdziwych nowości w radiach D-STAR od dłuższego czasu (że o standardzie nie wspomnę).
  I takie są fakty Panowie i Panie.
  Z tej perspektywy propozycja Fusion dla nas wszystkich wydawała się logicznym i fajnym wyjściem z sytuacji.
  Już za obrzydzanie przepraszałem wcześniej.
  73
  Adam
Adam, skoro Yaesu Fusion jest interesujący, to nie uprawnia Ciebie do permanentnego przedstawiania go w samych superlatywach (pomimo wielu wad jakie obecnie posiada) a w stosunku do D-Stara uprawiania ciągłego HATE'u!!!

Zluzuj, nikt kurczowo nie broni D-STARa, jest to system jak każdy inny, który ma wiele wad ale i wiele zalet. Icom miał również pewne wpadki, które wielu osobom się nie podobały (choćby wypuszczenie "golasa ID-5100" z opcją dodatkowej ceny za osprzęt, który dotychczas był w cenie radiotelefonu, albo kosmiczne ceny fabrycznych przemienników D-STARowych, których nikt już nie kupuje odkąd pojawiły się rozwiązania otwarte). Z tego nie wynika, że D-STARem nie należy się już zajmować bo powstał wcześniej i lata intensywnego rozwoju zapewne ma już za sobą. Nie zapominaj, że wbrew temu co w wielu swoich wypowiedziach na tym forum podnosisz, ten system ma się dobrze i nadal się rozwija (są jeszcze miejsca bez zasięgu poruszony ) i ludzie, którzy dla odmiany od Ciebie zainteresowali się właśnie nim a nie Fusion.

Nie bronie D-STARa, a wyłącznie staram się komentować wypowiedzi wypaczające otaczającą nasz rzeczywistość.

Każdy ma prawo do swobodnych wypowiedzi i dzielenia się własnymi przemyśleniami, ale w brew pozorom często bardzo łatwo można zagalopować się i wtedy jest się już tylko o krok od wspomnianego HATE'u.

Proponuje - skup się na rzetelnym i obiektywnym promowaniu zalet systemu, który Ciebie zainteresował, ale nie przedstawiaj ich w sposób wypaczający inne rozwiązania, które na dobre zadomowiły się już w naszym środowisku.
_________________
Tomek, KO02MD
  
SQ9NFI
10.06.2016 13:36:23
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: ROOT

Posty: 879 #2294450
Od: 2014-8-6


Ilość edycji wpisu: 1
  sp9acq pisze:


  Opanuj swoje zwoje wesoły
  Dwa telefony to latanie?


wesoły TO ty opanuj swoje zwoje oczko
Tak zabieram swoje zabawki bo z idiotami żadnych interesów się nie robi oczko
  
VSS
10.06.2016 13:52:51
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Posen

Posty: 2565 #2294456
Od: 2009-12-24
pięknie, zbliżamy się do siódmej strona tam zawsze lecą ostrzeżenia wesoły

a do do reklam na stronie to ja już tek kiedyś pisałem blokowanie możliwości oglądania strony bo ktoś ma włączonego adblocka uważam za żałosne.
i żeby nie było złudzeń nie będę w tej sprawie dyskutował.
_________________
Artur VSS

http://sp3vss.pl/ http://vss.pl
PZK - Piraci Z Karaibów
PZK - Polski Związek Krótkowzrocznych

Udostępniający link nie odpowiada z automatu za treść:
https://tiny.pl/tqrng
http://hudoc.echr.coe.int/eng?i=001-187930
  
SP5QWK
10.06.2016 13:55:37
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: Łowicz/Warszawa

Posty: 1000 #2294458
Od: 2009-2-19


Ilość edycji wpisu: 2
  VSS pisze:

  pięknie, zbliżamy się do siódmej strona tam zawsze lecą ostrzeżenia wesoły

  a do do reklam na stronie to ja już tek kiedyś pisałem blokowanie możliwości oglądania strony bo ktoś ma włączonego adblocka uważam za żałosne.
  i żeby nie było złudzeń nie będę w tej sprawie dyskutował.

Akcja stworzona przez Adama w celu odwórcenia uwagi od problemów istotnych i niewygodnych dla niego (nie po raz pierwszy zresztą wyciągana).

Wiele razy było pisane: nikt nie zmusza do wchodzenia.
Te same dane mamy w źródle:
http://ircddb.net/
Inaczej przedstawione i tyle.
_________________
Artur Łowicz JO92XC/ Warszawa KO02KF
SR5UVA Team http://www.sr5uva.org/
http://sp5.jestok.com/
FM-Link Team: http://fm-link.pl/


  
sp9acq
10.06.2016 14:10:28
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1210 #2294464
Od: 2010-1-10
  SQ9NFI pisze:

   sp9acq pisze:


   Opanuj swoje zwoje wesoły
   Dwa telefony to latanie?


  wesoły TO ty opanuj swoje zwoje oczko
  Tak zabieram swoje zabawki bo z idiotami żadnych interesów się nie robi oczko

Jarku kogo masz na myśli?
_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
SQ9NFI
10.06.2016 14:51:08
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: ROOT

Posty: 879 #2294478
Od: 2014-8-6


Ilość edycji wpisu: 2
  rad_n pisze:


  Zwłaszcza że nie jest to łamaniem praw autorskich ani modyfikowaniem zawartości strony jak pisze jej autor bardzo szczęśliwy


Czy uważasz, że napisanie kodu np. html, php, js nie stanowi własności intelektualnej? bardzo szczęśliwy
  
sp9acq
10.06.2016 15:15:33
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1210 #2294484
Od: 2010-1-10
  rad_n pisze:

   VSS pisze:

   blokowanie możliwości oglądania strony bo ktoś ma włączonego adblocka uważam za żałosne


  Zwłaszcza że nie jest to łamaniem praw autorskich ani modyfikowaniem zawartości strony jak pisze jej autor bardzo szczęśliwy

Oczywiście że nie jest bo to co autor zrobił, mozna w dowolny sposób modyfikować na swoim komputerze. Nie można kopiować serwisu i wystawić do sieci jako swój. To co robisz na swoim komputerze to tylko Twoja sprawa. Inaczej narzędzia deweloperskie byłyby w przegladarkach zakazane.
_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
Electra20.04.2019 22:09:17
poziom 5

oczka
  
SQ9NFI
10.06.2016 15:35:56
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: ROOT

Posty: 879 #2294489
Od: 2014-8-6
  rad_n pisze:


  Oczywiście że jest, ale nie rozumiem co to ma do rzeczy oczko Przecież ja nie modyfikuję zawartości Twojej strony na Twoim serwerze, tylko zachowanie/reakcję mojego komputera na Twój kod (a do tego mam pełne prawo).


Idąc tym tokiem myślenia można wywnioskować, że reakcja twojego komputera na zachowanie kodu windowsa odblokowująca jego działanie też jest niczym złym i masz do tego prawo bo to na twoim komputerze.

Nie dojdziemy do konsensusu więc dalsze polemizowanie w tej kwestii nie ma sensu.

  
sp9acq
10.06.2016 15:45:05
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1210 #2294492
Od: 2010-1-10


Ilość edycji wpisu: 2
  rad_n pisze:

   SQ9NFI pisze:


   Zwłaszcza że nie jest to łamaniem praw autorskich ani modyfikowaniem zawartości strony jak pisze jej autor bardzo szczęśliwy

  Czy uważasz, że napisanie kodu np. html, php, js nie stanowi własności intelektualnej? bardzo szczęśliwy

  Oczywiście że jest, ale nie rozumiem co to ma do rzeczy oczko Przecież ja nie modyfikuję zawartości Twojej strony na Twoim serwerze, tylko zachowanie/reakcję mojego komputera na Twój kod (a do tego mam pełne prawo). Jeszcze trochę i stwierdzisz że używanie programu antywirusowego to łamanie praw autorskich, bo kod wirusa stanowi własność intelektualną jego twórcy a program antywirusowy modyfikuje jego działanie oczko

to samo z cookies. Jakoś dziwnym trafem to strony i Autorzy musieli się dostosować do konsumentów niż na odwrót. Choć przez lata świetlne (w IT) było inaczej i Autorzy nie widzieli problemu.
_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
sp9acq
10.06.2016 16:24:46
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1210 #2294506
Od: 2010-1-10
  ciach pisze:  Adam, skoro Yaesu Fusion jest interesujący, to nie uprawnia Ciebie do permanentnego przedstawiania go w samych superlatywach (pomimo wielu wad jakie obecnie posiada) a w stosunku do D-Stara uprawiania ciągłego HATE'u!!!

  Zluzuj, nikt kurczowo nie broni D-STARa, jest to system jak każdy inny, który ma wiele wad ale i wiele zalet. Icom miał również pewne wpadki, które wielu osobom się nie podobały (choćby wypuszczenie "golasa ID-5100" z opcją dodatkowej ceny za osprzęt, który dotychczas był w cenie radiotelefonu, albo kosmiczne ceny fabrycznych przemienników D-STARowych, których nikt już nie kupuje odkąd pojawiły się rozwiązania otwarte). Z tego nie wynika, że D-STARem nie należy się już zajmować bo powstał wcześniej i lata intensywnego rozwoju zapewne ma już za sobą. Nie zapominaj, że wbrew temu co w wielu swoich wypowiedziach na tym forum podnosisz, ten system ma się dobrze i nadal się rozwija (są jeszcze miejsca bez zasięgu poruszony ) i ludzie, którzy dla odmiany od Ciebie zainteresowali się właśnie nim a nie Fusion.

  Nie bronie D-STARa, a wyłącznie staram się komentować wypowiedzi wypaczające otaczającą nasz rzeczywistość.

  Każdy ma prawo do swobodnych wypowiedzi i dzielenia się własnymi przemyśleniami, ale w brew pozorom często bardzo łatwo można zagalopować się i wtedy jest się już tylko o krok od wspomnianego HATE'u.

  Proponuje - skup się na rzetelnym i obiektywnym promowaniu zalet systemu, który Ciebie zainteresował, ale nie przedstawiaj ich w sposób wypaczający inne rozwiązania, które na dobre zadomowiły się już w naszym środowisku.

Powiedziałem, co mi leżało od dłuższego czasu na duszy.
Każdy czytający będzie miał pełną ocenę sytuacji.
Więc wyluzowywuję wesoły spoczko.

Jako jeden z niewielu przytoczyleś anielski termin. Bo polskie hejtujesz to całkiem co innego wesoły
I skupię się na promowaniu zalet systemu wg słowa Twego wesoły

A dziś sobie sprawdzę zasiegi Krakowa, Kielc, Tarnowa (oby w sieci) Lublina oraz (języczek uwagi) Kazimierza wesoły
73
Do usłyszenia
Adam
_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
sp6ryd
10.06.2016 21:27:55
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2244 #2294594
Od: 2012-1-22
Na problem z rzeczoną stroną można też patrzeć z innej strony. Mój komputer jest w moim domu. Wyświetlając w moim domu treści, których sobie nie życzę a czemu nie mogłem zapobiec, naruszasz mój mir domowy. Dobrym zwyczajem jest i pomału staje się wymogiem prawnym by Twoja strona zawierała "Legal Notice" oraz "Privacy Policy" bo jeśli Twój kod zmusza moją przeglądarkę do otwarcia innych witryn (ramka, webpart, przekierowanie) to trzeba o tym napisać przynajmniej w "Privacy Policy" bo np. Ja mogę sobie nie życzyć zostawiania cyfrowego śladu w Google Analytics, AdWords czy czymkolwiek innym bo tamte witryny mają swoje własne "Legal Notice" i "Privacy Policy". To tak jakbyś do mojego domu chciał wejść zawsze ze swoim psem czy kotem pomimo mojej alergii na sierść oczko. Nie ma zgody obu stron nie ma ani reklam ani korzystania z Twojej witryny i niech tak pozostanie. Tylko komunikat na Twojej stronie mógłby być mniej "mylący" choć masz pełne prawo pisać co sobie tylko chcesz (w granicach tego prawa oczywiście) wesoły
  
SQ9NFI
10.06.2016 22:09:40
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: ROOT

Posty: 879 #2294604
Od: 2014-8-6


Ilość edycji wpisu: 1
Psy szczekają karawana jedzie dalej oczko Kolejne pół tysiąca odwiedzin zaliczone bardzo szczęśliwy
I tym ludziom nic nie przeszkadza. I tak trzymać.
  
sp6ryd
10.06.2016 22:59:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2244 #2294619
Od: 2012-1-22
Jeśli da się utrzymać stronę z reklam dzięki tym odwiedzinom, a strona jest pomocna i promuje nasze hobby to tylko pogratulować inicjatywy wesoły Powyższe uwagi dotyczyły wyłącznie zachowania prawa do nieodtwarzania treści niezamówionych / niechcianych. Jeśli to oznacza że nie mogę korzystać z pozostałych treści - trudno wesoły Jeśli ktoś potrafi to obejść to raczej trudno Ci będzie udowodnić że złamał prawo.
  
SQ9NFI
10.06.2016 23:28:27
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: ROOT

Posty: 879 #2294626
Od: 2014-8-6
Malkontentom już podziękujemy.
  
sp9uxy
11.06.2016 09:50:49
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice

Posty: 2075 #2294670
Od: 2009-8-25

  sp9acq pisze:  Ręce mam co prawda poparzone po radiu DMR ale przeżyję wesołyTo co za badziewie kupiłeś?
  
sp9acq
11.06.2016 11:04:04
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1210 #2294695
Od: 2010-1-10
Zachęcony alternatywnym firmware, który jako jedyny daje jakiekolwiek możliwości 'poprawiania' producenta, mam tą '380. Technicznie szału nie ma. Ale pracuje i będę mógł pomóc Kolegom sprawdzać zasiegi itd. przy rozbudowie przemienników w Krakowie.
Idę do toalety wyszorować język, że o poparzonych palcach od pisania o DMR nie wspomnę. wesoły
_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
Electra20.04.2019 22:09:17
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 6 / 7>>>    strony: 12345[6]7

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » FUSION / C4FM » FUSION JAK TO WYGLĄDA NA ŚWIECIE I ZESTAWIENIE Z SP

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta