NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DMR » DMR BM TO PORAŻKA.

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 3 / 6>>>    strony: 12[3]456

DMR BM to porażka.

dlaczego tak jest i komentarz
  
SQ5KLN
02.08.2018 21:33:39
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1150 #2571875
Od: 2012-7-10


Ilość edycji wpisu: 1
  SQ9PXA pisze:

  Tak ? to opowiedz mi o wyższości cyfry nad konserwatywnym "przestarzałym" FM.


Funkcjonalnie ma wszystko to samo co FM plus dodatkowe możliwości wynikające z pracy w sieci, na przykład globalny zasięg, wiadomości tekstowe, identyfikacja rozmówcy (mogę zobaczyć na monitorze radia kto niedawno był na przemienniku nawet jeśli nie siedziałem przy radiu) i wiele innych.

  SQ9PXA pisze:

  Może ten nosowy brzęczący i lekko bełkotliwy dźwięk w stylu Kraftwerk tak Ci się podoba a może urywane fragmenty sylab zamiast lekko zaszumionego ale w pełni czytelnego i nie przerywanego sygnału ?


Jeśli chodzi o DV, to obszar niezaszumionego sygnału jest znacznie większy niż w przypadku FM a te urywane fragmenty sylab itp. są w obszarach na granicy zasięgu (gdzie w FM też jest tragedia). A czy dźwięk jest "bełkotliwy"... zależy z jakiego radia się korzysta (czy ma "crackowany" kodek czy porządny firmowy z oryginalną bazą fonemów) - tak samo jest zresztą w przypadku FM, inaczej brzmi mobilna Motorola a inaczej Baofeng UV-3R.

  SQ9PXA pisze:

  Właściwie o gustach nie powinno się dyskutować , tandeta również może się podobać ...


Rozmawiamy emocjonalnie czy rzeczowo? Jeśli to pierwsze, to nie ma sensu dyskutować: Ty masz rację, ja mam spokój i wszyscy szczęśliwi.

  SQ9PXA pisze:

  Co z faktem podzielenia krótkofalarskiej "braci" przez niekompatybilność transmisji cyfrowych DMR , FUSION , D-STAR.


Czy Ty masz jakiekolwiek pojęcie o czym piszesz? Nie ma najmniejszego problemu aby użytkownik na przykład DMR pogadał sobie z użytkownikiem FUSIONA czy D-Stara - między tymi sieciami są "przejścia" (na przykład reflektory) a zaletą DV jest łączenie krótkofalowców w skali globalnej a nie podział na zasięgi poszczególnych przemienników.

  SQ9PXA pisze:

  Co jeszcze wymyślą żeby poróżnić ludzi ?


Co bardziej poróżnia ludzi, korzystanie z DV czy nazywanie niektórych specjalności krótkofalarskich shitami i tandetami?

  SQ9PXA pisze:

  Najlepszym przykładem na czystą komercję i interesy wielkich konsorcjów na którą radioamatorzy dali się nabrać jest ten temat.


Oj, oj, użytkownicy "konwencjonalnych, przestarzałych" transceiverów HF wydają znacznie więcej kasy na "globalny zasięg" niż użytkownicy DV - kto bardziej wspiera interesy "wielkich konsorcjów"?

  SQ9PXA pisze:

  Nadal nie rozumiesz z czego wynika moja frustracja ?
  Jeśli nie rozumiesz to szkoda mojego czasu.


Rozumiem, że DV nie przypadł Ci do gustu ale nie rozumiem skąd to zacietrzewienie w kierunku użytkowników DV (a tym bardziej frustracja że ktoś tego używa i jest zadowolony) bardzo szczęśliwy

  SQ9PXA pisze:

  Ciesz się nowościami , wypróbuj jeszcze dwadzieścia różnych systemów cyfrowej łączności brzmiących jak gó..no nabijając przy okazji kieszenie koncernów i bądź szczęśliwy ze świadomością że jesteś modny i na czasie.


Nie chodzi o modę i "na czasie" - to dla mnie fajna zabawa, na którą mnie stać (bardziej niż na wyczynowy sprzęt HF bardzo szczęśliwy) i nie mam nic przeciwko temu, że ktoś zarobi na sprzęcie który z przyjemnością kupię (to że ktoś na mnie zarabia nie jest dla mnie problemem). Swoją drogą - jak rozumiem Ty nie nabijasz kieszeni koncernów, jaką wzbudnicę SSB zbudowałeś? bardzo szczęśliwy

  SQ9PXA pisze:

  Zamiast piać z zachwytu nad Niemieckimi osiągnięciami technicznymi pokaż co sam potrafiłbyś wystrugać w emisji jak to nazwałeś "analogowego shit SSB na HF" choćby ze sprzętu z tak niskiej półki jak FT-897.


Nie mam FT-897 (miałem FT-857 ale sprzedałem). Z niskiej półki HF mam w tej chwili tylko FT-817ND i FT-891 (nie licząc sprzętu CW-only). Mam Ci na nich FreeDV na 20m pokazać czy jak? Bo jak rozumiem brzmienie SSB na HF znasz bardzo szczęśliwy A nad Niemieckimi osiągnięciami "pieję z zachwytu" bo zrobienie własnego BTS-a to jest kupa wiedzy (zarówno radiowo-elektronicznej jak i informatycznej oraz telekomunikacyjnej) umiejętności, czasu i wytrwałości - dla mnie to większe osiągnięcie niż przekrzyczenie "Italiańców" przy wołaniu najrzadszego DX-a (tak samo podziwiam chłopaków z SP, którzy odebrali sygnał z satelity odległego o kilka milionów kilometrów od Ziemi i temu podobne projekty).

  SQ9PXA pisze:

  Jak masz chęć to mogę Ci zaprezentować jak ten "shit" z 897-ki brzmi o ile masz na czym odebrać pełne spektrum dźwięku.


Mam (jak będzie trzeba, to nawet pojadę do studia nagraniowego aby odsłuchać na profesjonalnych monitorach - w paru studiach nagraniowych pracowałem, bez problemu mi koledzy sprzęt udostępnią).

  SQ9PXA pisze:

  Eeeech zapędziłem się i zapomniałem że w tym wątku są sami amatorzy brzęczącego zamulonego pierdzenia z głośniczka w ręczniaku ale za to pozbawionego szumu i naturalnej ludzkiej barwy wesoły


Podejrzewam, że nie słyszałeś brzmienia dobrego radia DV i opierasz swoje opinie o DV na małych tanich ręczniakach (te ręczniaki na FM wydają z siebie takie samo "brzęczące zamulone pierdzenie", to nie jest kwestia DV).

  SQ9PXA pisze:


  Przepraszam za zamieszanie i życzę dalekich łączności , szkoda tylko że odbywać się one będą prawie wyłącznie poprzez przemienniki SYFrowe.


Za to z kieszonkowego radia, które zawsze mogę mieć przy sobie i z którego mogę pogadać ze znajomymi nawet jak jestem daleko od domu - tak po prostu, włączam i gadam - to jest dla mnie postęp, choć nie mam nic przeciwko tym, którzy sens krótkofalarstwa widzą w trudności przeprowadzania łączności. Zauważ, że nie nazwałem ani emisji FM ani Ciebie "przestarzałym" czy "konserwatywnym" - wypowiedziałem się jedynie o konserwatywnych poglądach (co w moim odczuciu nie jest niczym złym, po prostu wolisz tradycyjne podejście do łączności), ale jedna rzecz to lubić "stare rzeczy" a druga to nazywać nowości shitami i tandetami czy z pogardą lub lekceważeniem wypowiadać się o rozmówcy - to już "prawdziwemu krótkofalowcowi" (jak mniemam za takiego się uważasz) nie przystoi.

Pozdrawiam i udanych łączności FM życzę.
_________________
Piotr
  
Electra10.12.2018 09:09:41
poziom 5

oczka
  
sq9ddl
02.08.2018 21:33:39
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: Chabówka PL

Posty: 175 #2571876
Od: 2010-10-25
  sp9acq pisze:  Ten poradził że dozwolone jest blokowanie przez sysopów przemienników ruchu i prywatnych wywołań i dał im pełne prawa a główni admini BM, mówiąc kolokwialnie i brutalnie, go wypieprzyli z BrandMeistera.


  wesoły


Adam, zatem nasz bohater został "wypieprzony" za wprowadzenie .... cenzury, jeśli dobrze rozumiem, to chyba coś czemu jesteś przeciwny w sieci ..... i ci z BM chyba też, czy się mylę?
_________________
ECHOLINK też fala.....
  
sq9ddl
02.08.2018 21:48:48
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: Chabówka PL

Posty: 175 #2571880
Od: 2010-10-25
  SQ9PXA pisze:


  Krótko mówiąc według mnie to chodzenie na skróty (czytaj na łatwiznę)
  ..a co mi tam , powiem bardziej dosadnie - toż to kalectwo krótkofalarskie....właśnie udowodniłeś dla nas że nie masz pojęcia o czym piszesz, "chodzenie na skróty" to właśnie ta wisienka na torcie cyfrowym.... czego smakują tylko pasjonaci tej działki krótkofalarskiej a co pozostaje poz zasięgiem ..... "oldschoolowej ignorancji".
Co do kalectwa ... to niedorozwój krótkofalarski też jest kalectwem.


_________________
ECHOLINK też fala.....
  
VSS
02.08.2018 21:53:49
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Posen

Posty: 2421 #2571882
Od: 2009-12-24


Ilość edycji wpisu: 1
  sp9acq pisze:  Dane historyczne.
  Nieaktualne.


nie kłam, aby wiresowy przemiennik chodził z siecią nadal potrzebujesz przemiennika, interfejsu i komputera.


  sp9acq pisze:

  Gadaj do rzeczy podpinasz kabel i... gdzie się łączysz tym DMR? Dzięki czemu masz łącznośc amatorską DMR?
  No proszę teraz pokozacz
  ,)motorola ? hytera ?

_________________
Artur VSS
http://sp3vss.pl/ http://vss.pl
PZK - Piraci Z Karaibów
PZK - Polski Związek Krótkowzrocznych

zarejestruj się i kupuj w tysiącach sklepów jeszcze taniej!
https://www.tipli.pl/p/188175
  
sq2lyf
02.08.2018 22:13:19
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Starogard Gd.

Posty: 849 #2571890
Od: 2009-1-26
Jaką mamy alternatywę dla Brandmeistera? Jesteśmy w stanie mieć własną wyspę SP-DMR?
_________________
Przemek
Sq2LyF
http://4m6m.blogspot.com
  
sp9acq
02.08.2018 22:56:47
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1187 #2571902
Od: 2010-1-10
  VSS pisze:

   sp9acq pisze:   Dane historyczne.
   Nieaktualne.


  nie kłam, aby wiresowy przemiennik chodził z siecią nadal potrzebujesz przemiennika, interfejsu i komputera.


   sp9acq pisze:

   Gadaj do rzeczy podpinasz kabel i... gdzie się łączysz tym DMR? Dzięki czemu masz łącznośc amatorską DMR?
   No proszę teraz pokozacz
   ,)  motorola ? hytera ?


no więc tak nie kłamię czepiasz się niepotrzebnie.

Dr1x nie miał portu użytkownicy przyzwyczajeni do ethernetu (pamiętajny że standard DMR traktuje radia jak końcówki sieci ethernetowej) byli niezadowoleni więc Yaesu zrobiło taki przemiennik z portem Ethernet dr2x.

Też źle.

Dalej uciekasz od pytania podłączasz przemiennik DMR kablem ethernetowym i?

Gdzie go podłączasz do czego? Żeby działał jako przemiennik amatorskiej sieci DMR? No gdzie misiu? wesoły

_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
sp9acq
02.08.2018 23:19:31
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1187 #2571908
Od: 2010-1-10
  sq9ddl pisze:

   sp9acq pisze:   Ten poradził że dozwolone jest blokowanie przez sysopów przemienników ruchu i prywatnych wywołań i dał im pełne prawa a główni admini BM, mówiąc kolokwialnie i brutalnie, go wypieprzyli z BrandMeistera.


   wesoły


  Adam, zatem nasz bohater został "wypieprzony" za wprowadzenie .... cenzury, jeśli dobrze rozumiem, to chyba coś czemu jesteś przeciwny w sieci ..... i ci z BM chyba też, czy się mylę?


Cześć Boguś,

sprawa jest skomplikowana.

To wyglądało tak że nie mogli sobie dać rady z prywaciarzami a ten kto nie korzystał z promicious mode nie wiedział kto kozaczy. On tylko widział szczelinę cały czas zajętą a nie wiedział kto rozmawia/nie słyszał ich. Doprowadziło to do chaosu. By temu zaradzić zaczęto blokować niektóre TG ale na zasadzie takiej że robili to właściciele przemienników. Zrobiono to zgodnie z zapisami w regulaminie BM. Zaczął się ferment bo poucinano prywatne wywołania. Główni z BM zaczęli naciskać na bohatera a ten odmówił. No to bezpardonowo go wyrzucono.

I dlatego na dłuższą metę DMR BM jest porażką.

Bo przy zwiększającym się ruchu dochodzi do konfliktu interesów. To zwaśnia grupy Kolegów a nie ma alternatywy w DMR.
Technicznie dla fanów technologii i komputerów DMR jest na pewno ciekawym systemem i chwała tym, którzy sprostali wyzwaniu technicznemu by go zaadooptować ale poza samym eksperymentem nie nadaje się do wykorzystania przez amatorów.

Wygląda na to że BM nie ma pomysłu na zaradzenie sytuacji.
Paradoksalnie system by spełniał swoje zadanie jakby każdy znał swoje miejsce w szeregu. Ale nie doceniono faktu że użytkownikami nie są podwładni a niezależne osoby będące amatorami, tak więc czynnik ludzki okazał się najsłabszym ogniwem BM DMR.

_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
SQ5KLN
02.08.2018 23:38:18
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1150 #2571914
Od: 2012-7-10


Ilość edycji wpisu: 1
  sp9acq pisze:


  I dlatego na dłuższą metę DMR BM jest porażką.


To czy BM DMR jest na dłuższą metę porażką, to pokaże czas a nie wróżbici (nawet Ci w najbardziej odjechanych kapeluszach bardzo szczęśliwy). Jak na razie sieć działa i ma się dobrze o czym świadczy chociażby opisywany przez Ciebie przypadek "braku miejsca" na przemiennikach bardzo szczęśliwy Może trzeba będzie zmienić zasady użytkowania - ok, na szczęście sieć DMR jest pod tym względem bardzo elastyczna a serwery sieci BM chodzą na sofcie, którego źródła są w rękach krótkofalowców (więc jakby co, można dużo rzeczy przystosować do kontekstu amatorskiego czy do "czynnika ludzkiego"). W systemie Yaesu też są przecież połączenia prywatne i jakoś nie widzisz w tym problemu ale analogiczna sytuacja w przypadku BM DMR to wg Ciebie porażka, bo ktoś tam czegoś tam w radiu nie umie ustawić i nie wie czemu go przemiennik nie wpuszcza bardzo szczęśliwy
_________________
Piotr
  
VSS
02.08.2018 23:53:46
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Posen

Posty: 2421 #2571916
Od: 2009-12-24


Ilość edycji wpisu: 2
  sp9acq pisze:
  no więc tak nie kłamię czepiasz się niepotrzebnie.

  Dr1x nie miał portu użytkownicy przyzwyczajeni do ethernetu (pamiętajny że standard DMR traktuje radia jak końcówki sieci ethernetowej) byli niezadowoleni więc Yaesu zrobiło taki przemiennik z portem Ethernet dr2x.

  Też źle.czyli potwierdzasz gównianość dr1x i tego, że wymaga interfejsu i komputera do połączenia z siecią.

co do dr2 to nie czytasz ze zrozumieniem. wesoły no przecież już ci raz napisałem na pierwszej stronie tego wątku, że w ten port możesz sobie palec wsadzić. co z tego, że jest jak jest nieużyteczny ??? nadal trzeba używać interfejsu i komputera.

  sp9acq pisze:


  Dalej uciekasz od pytania podłączasz przemiennik DMR kablem ethernetowym i?

  Gdzie go podłączasz do czego? Żeby działał jako przemiennik amatorskiej sieci DMR? No gdzie misiu? wesoły


napisałem wyżej: motorola/hytera.

krótki instruktaż jak to się robi z motorolą:

podłaczasz anteny
podłączasz przemiennik do prądu
podłączasz kabel eth z dostępem do internetu lub do sieci w której jest master
podłączasz kabel do programowania
odczytujesz codeplug
ustawiasz ip przemiennika i inne ustawienia sieciowe, ip mastera, klucz
wgrywasz codeplug, restart i.....

działa !

czy jest to dla ciebie zrozumiałe ? tak działa przemiennik z DZIAŁAJĄCYM PORTEM ETH !_________________
Artur VSS
http://sp3vss.pl/ http://vss.pl
PZK - Piraci Z Karaibów
PZK - Polski Związek Krótkowzrocznych

zarejestruj się i kupuj w tysiącach sklepów jeszcze taniej!
https://www.tipli.pl/p/188175
  
EI2KK
02.08.2018 23:54:33
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1058 #2571917
Od: 2012-8-7
  sq2lyf pisze:

  Jaką mamy alternatywę dla Brandmeistera? Jesteśmy w stanie mieć własną wyspę SP-DMR?


Chyba możesz postawić własną i niezależną sieć opartą o soft BM, tylo nie bardzo rozumiem celu - chcesz odizolować tą wyspę od reszty świata? Czemu?
_________________
DMR TG 2600 (2720126)
--podpis nieczytelny--

UWAGA: Chodzenie po bagnach wciąga!
  
sp9acq
03.08.2018 01:01:59
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1187 #2571935
Od: 2010-1-10
  VSS pisze:


   sp9acq pisze:


   Dalej uciekasz od pytania podłączasz przemiennik DMR kablem ethernetowym i?

   Gdzie go podłączasz do czego? Żeby działał jako przemiennik amatorskiej sieci DMR? No gdzie misiu? wesoły


  napisałem wyżej: motorola/hytera.

  krótki instruktaż jak to się robi z motorolą:

  podłaczasz anteny
  podłączasz przemiennik do prądu
  podłączasz kabel eth z dostępem do internetu lub do sieci w której jest master
  podłączasz kabel do programowania
  odczytujesz codeplug
  ustawiasz ip przemiennika i inne ustawienia sieciowe, ip mastera, klucz
  wgrywasz codeplug, restart i.....

  działa !

  czy jest to dla ciebie zrozumiałe ? tak działa przemiennik z DZIAŁAJĄCYM PORTEM ETH !
Artur albo nie wiesz o co pytałem albo czytających tu Kolegów masz za ignorantów. Ustawiasz ip Mastera.

Słowo klucz, który wszystko wyjaśnia.

Czym jest ów master ze swoim adresem w sieci Internet?

Otóż jest tak naprawdę komputerem nadzorującym pracę Twojego i innych przemienników.

To że masz w swoim przemienniku port Ethernetowy nic Ci nie daje i tak musisz się z czymś połączyć.

Dr2x za to potrafi sam zorganizować sieć przemienników. Nie trzeba mu nadzorcy. Rozumiesz różnicę?_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
Electra10.12.2018 09:09:41
poziom 5

oczka
  
SQ5KLN
03.08.2018 02:01:21
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1150 #2571939
Od: 2012-7-10


Ilość edycji wpisu: 2
  sp9acq pisze:


  Czym jest ów master ze swoim adresem w sieci Internet?
  Otóż jest tak naprawdę komputerem nadzorującym pracę Twojego i innych przemienników.
  To że masz w swoim przemienniku port Ethernetowy nic Ci nie daje i tak musisz się z czymś połączyć.
  Dr2x za to potrafi sam zorganizować sieć przemienników. Nie trzeba mu nadzorcy. Rozumiesz różnicę?


Przemienniki DMR też możesz połączyć w małe statyczne sieci bez użycia komputera-nadzorcy (dokładniej - jeden z przemienników ustawiasz w rolę "mastera" - działa to tak samo jak w przypadku DR2X).
Nie wiem natomiast jak jest u Yaesu w przypadku dynamicznych sieci w skali globalnej (ilość przemienników rzędu kilku tysięcy sztuk spiętych w jedną sieć która "ewoluuje") i chętnie się dowiem. W przypadku DMR nadal od strony przemiennika podłączenie do sieci wygląda tak samo, czyli konfigurujesz ip mastera (którym nie jest przemiennik, tylko jakiś centralny serwer, na przykład krajowy) i nie potrzebujesz żadnych dodatkowych urządzeń w postaci komputera i interfejsu od strony przemiennika, czy w przypadku DR2X jest tak samo, czy jednak trzeba przy przemienniku stawiać komputer aby przyłączyć DR2X do Wires-X?
_________________
Piotr
  
sq2lyf
03.08.2018 06:59:55
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Starogard Gd.

Posty: 849 #2571960
Od: 2009-1-26
  EI2KK pisze:

  Chcesz odizolować tą wyspę od reszty świata? Czemu?


Tylko pytam o możliwość techniczną. Co jest do tego potrzebne
_________________
Przemek
Sq2LyF
http://4m6m.blogspot.com
  
SQ9PXA
03.08.2018 08:38:49
poziom 2Grupa: Użytkownik

QTH: JO90XA

Posty: 86 #2571983
Od: 2013-8-2
  sq9ddl pisze:

  ...właśnie udowodniłeś dla nas że nie masz pojęcia o czym piszesz, "chodzenie na skróty" to właśnie ta wisienka na torcie cyfrowym.... czego smakują tylko pasjonaci tej działki krótkofalarskiej a co pozostaje poz zasięgiem ..... "oldschoolowej ignorancji".
  Co do kalectwa ... to niedorozwój krótkofalarski też jest kalectwem.


Uzależnienie od przemienników i zewnętrznych urządzeń nazywasz wisienką na torcie ?
Zdecydowanie jesteśmy z innej bajki i znamy zupełnie odmienne definicje rozwoju.
  
VSS
03.08.2018 08:40:55
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Posen

Posty: 2421 #2571985
Od: 2009-12-24
  sp9acq pisze:  Otóż jest tak naprawdę komputerem nadzorującym pracę Twojego i innych przemienników.
musisz się jeszcze dużo nauczyć o sieciach DMR
_________________
Artur VSS
http://sp3vss.pl/ http://vss.pl
PZK - Piraci Z Karaibów
PZK - Polski Związek Krótkowzrocznych

zarejestruj się i kupuj w tysiącach sklepów jeszcze taniej!
https://www.tipli.pl/p/188175
  
sp9acq
03.08.2018 08:55:42
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1187 #2571990
Od: 2010-1-10
  VSS pisze:

   sp9acq pisze:   Otóż jest tak naprawdę komputerem nadzorującym pracę Twojego i innych przemienników.
  musisz się jeszcze dużo nauczyć o sieciach DMR


Nie nie i nie.

To że sobie możecie wykorzystać jeden przemiennik w roli mastera to jest zrozumiałe ale nie bedzie on miał funkcjonalności BM.
Więc tak czy siak będzie musiał być podpięty do kompa.
_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
sp9acq
03.08.2018 09:05:23
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1187 #2571993
Od: 2010-1-10
  SQ5KLN pisze:


  Nie wiem natomiast jak jest u Yaesu w przypadku dynamicznych sieci w skali globalnej (ilość przemienników rzędu kilku tysi?


Tak to bardzo ciekawe pytanie.
Nikt chyba tego nie próbował i nigdzie się nie spotkałem z opisem do ilu sztuk można bez komputera z oprogramowaniem ogarnąć.

Tak czy siak mówienie że Yaesu jest całkowicie kiepskie nie jest prawdą.

A BM DMR jest siecią gdzie nie da się wyjść poza 2 szczeliny a konstrukcyjnie od strony oprogramowania przygotowanie (I co za tym idzie nacisk operatorów) jest jakby na przemienniku miało być tych szczelin czasami co najmniej 10.

Wyczytałem w tym wątku że to dobrze że powstają pokrywające się przemienniki ale to nic nie zmienia jak będą podpięte do BM. No chyba że będą pracować solo.
_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
VSS
03.08.2018 09:08:00
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Posen

Posty: 2421 #2571994
Od: 2009-12-24
  sp9acq pisze:  To że sobie możecie wykorzystać jeden przemiennik w roli mastera to jest zrozumiałe ale nie bedzie on miał funkcjonalności BM.
  Więc tak czy siak będzie musiał być podpięty do kompa.


świat się nie kończy na BM
_________________
Artur VSS
http://sp3vss.pl/ http://vss.pl
PZK - Piraci Z Karaibów
PZK - Polski Związek Krótkowzrocznych

zarejestruj się i kupuj w tysiącach sklepów jeszcze taniej!
https://www.tipli.pl/p/188175
  
SQ9PXA
03.08.2018 10:09:28
poziom 2Grupa: Użytkownik

QTH: JO90XA

Posty: 86 #2572006
Od: 2013-8-2
  sp9acq pisze:

  Przepraszam Cię Kolego z Krakowa ale... 897 brzmi?? pełne spektrum?? na esesbe?? Myślisz że jak ktoś się "naumiał" emisji cyfrowych to co już radia kaefowego na oczy nie widział?


Tak Adamie , chciałem Ci powiedzieć że 897 po niewielkich przeróbkach potrafi zadziwiająco dobrze brzmieć jeśli jeszcze wyposaży się go w odpowiednio szeroki filtr i powyłącza pseudo DSP a pod wejście do emisji cyfrowych podłączy naprawdę dobry analogowy przedwzmacniacz mikrofonowy.
Zajęło mi to sporo czasu i prób ale efekt jest powalający , niejednemu zapaleńcowi HiFi SSB mówiąc kolokwialnie kopara opadła i nie mógł w to uwierzyć że moduluję z FT-897.
Nie wątpię w to że miałeś styczność ze sprzętem SSB z wyższej półki.
Jeśli jednak jakość dźwięku z tych transceiverów nie zrobiła na Tobie dobrego wrażenia to prawdopodobnie wina leżała po stronie ustawień i konfiguracji sprzętowej w sensie doboru przetworników (mikrofon , głośnik)
Nie ma co się unosić , każdy z nas ma najwyraźniej inną filozofię tego co robi.

Chciałbym być w końcu dobrze zrozumiany , to że nie podoba mi się dźwięk cyfrowy to jedno.
Spora część z Waszego grona "cyfrowców" ma zapewne ogromną wiedzę w tej dziedzinie i tworzy w pewnym sensie fantastyczne rzeczy.
Jednak dla większości cały wysiłek sprowadzi się do zakupu sprzętu i korzystania z przekaźników oraz gotowych konfiguracji jak w przypadku komercyjnej telefonii komórkowej.
Oczywiście wśród użytkowników emisji analogowych też się to zdarza ale ja takiego podejścia nie popieram.
Według mnie w krótkofalarstwie w przeciwieństwie do telefonii komórkowej nie powinno chodzić wyłącznie o nawiązanie łączności ale kreatywność , eksperymenty antenowe , dążenie do uzyskania jak najdalszych łączności bezpośrednich a nie za sprawą przemienników , echolinków i temu podobnych.
  
SQ9MUR
03.08.2018 10:41:30
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnów

Posty: 646 #2572011
Od: 2009-9-23


Ilość edycji wpisu: 2
  SQ9PXA pisze:  Według mnie w krótkofalarstwie w przeciwieństwie do telefonii komórkowej nie powinno chodzić wyłącznie o nawiązanie łączności ale kreatywność , eksperymenty antenowe , dążenie do uzyskania jak najdalszych łączności bezpośrednich a nie za sprawą przemienników , echolinków i temu podobnych.


Uwierz mi, że przemienniki cyfrowe, echolink nie są tak proste jak Ci się wydaje. Budowa tych systemów przemiennikowych jest mocno skomplikowana. Teraz już wielu Kolegów ma duże doświadczenie w tej dziedzinie i jest trochę łatwiej, ale początki zawsze są trudne i trzeba bardzo dużo czasu poświęcić na dopracowanie takich przemienników. Sama obsługa radia cyfrowego też nie jest taka prosta jak Ci się wydaje.

Łączność cyfrowa przez przemienniki jest jedną z gałęzi krótkofalarstwa. Nie stawiaj wyżej tego czym się zajmujesz nad czymś innym nie mając większego pojęcia o systemach cyfrowych. Technologia idzie do przodu i sprzęt też. Na tym polu też można być mocno kreatywnym. Nawiązywanie łączności w tym przypadku jest drugorzędne, a istotą jest budowa systemu globalnego i jego dopracowanie, aby jego skuteczność była jak najlepsza.
_________________
Maciek SQ9MUR
RPT:
DMR SR9TR
DMR SR9VDM
FM SR9VO
  
Electra10.12.2018 09:09:41
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 3 / 6>>>    strony: 12[3]456

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DMR » DMR BM TO PORAŻKA.

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta