NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » BALONY KRÓTKOFALARSKIE » PIKNIK NAUKOWY, STADION NARODOWY, DVB-S2 LIVE, SOBOTA 13 CZERWCA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 2>>>    strony: [1]2

Piknik Naukowy, Stadion Narodowy, DVB-S2 Live, sobota 13 czerwca

  
SP5LOT
08.06.2026 13:24:57
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: KO02OD

Posty: 396 #8383260
Od: 2020-1-9


Ilość edycji wpisu: 2
Zapraszamy wszystkich do odbioru cyfrowego przekazu wideo DVB-S2 z pod balonu
od godziny 14:00 w sobotę 13 czerwca.
Start odbędzie się w trakcie Pikniku Naukowego w Warszawie dzięki uprzejmości MASR
Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Radiowej.
https://pikniknaukowy.pl/wystawca/B/37

Transmisję będzie można odebrać każdym sdr-em z odpowiednim software np. satdump, sdrangel, dvb-gui i innych
na częstotliwości 437.000 Mhz
Antena z okolic Warszawy wystarczy dookólna, ale im lepsza tym większa szansa na odebranie całej transmisji.
Planowana jest także retransmisja na FB.
Standartowo Horus V3 i APRS SP5LOT-11 i SQ5RB-11

Szczegóły wkrótce.

SP5LOT SQ5RB
SKYEDGE
  
Electra28.06.2026 07:23:56
poziom 5

oczka
  
SP5LOT
09.06.2026 17:01:12
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: KO02OD

Posty: 396 #8383539
Od: 2020-1-9


Ilość edycji wpisu: 2
Parametry transmisji DVB-S2:

Częstotliwość 437.00 Mhz
QPSK
FEC 3/4
SR 500kS

mniej istotne parametry z punktu "widzenia" odbiorcy oczko :

Kodowanie H265
Rozdzielczość 1280x768
Format 16:9
  
Explore
09.06.2026 18:14:20
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: KO11QJ

Posty: 462 #8383550
Od: 2020-2-16
Jaka moc nadajnika?
  
SP5LOT
10.06.2026 09:47:16
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: KO02OD

Posty: 396 #8383747
Od: 2020-1-9
    Explore pisze:

    Jaka moc nadajnika?

Około 1W.
  
SP5LOT
10.06.2026 10:23:16
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: KO02OD

Posty: 396 #8383766
Od: 2020-1-9


Ilość edycji wpisu: 2
Do odbioru ciekawą opcją jest program autorstwa G4ELI - SDR TELEVISON

Obrazek

Można go zainstalować z tej strony :
https://www.sdr-radio.com/sdr-television-v1-0-1-bugfix
Linki znajdują się na dole strony. Jeśli ktoś nie ma w systemie programu sdrconsole to należy go wcześniej zainstalować.
Jednak wymaga nowszego procesora, który wykonuje instrukcje z AVX2.
  
SP5LOT
10.06.2026 15:34:33
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: KO02OD

Posty: 396 #8383860
Od: 2020-1-9
Można też skorzystać z oprogramowania DVB-S2 demod GUI
Do pobrania tutaj : http://v.1337team.tk/dvb-s_gui_amsat.zip
forum temu poświęcone: https://forum.amsat-dl.org/index.php?thread/101-software-dvb-s-demodulator/
Działa chyba z każdym sdr zainstalowanym w systemie windows.
Parametry jak na zdjęciu. BBgain służy do wzmacniania sygnału.
Gdy sygnał już się pojawi - klikamy w Carrier Recovery Enabled.
Im mniejsze 4 punkty w IQ PLOT tym lepiej.
Aby nagrać video klikamy w file w Recording / Network.
Aby zobaczyć video należy w Recording / Network ustawić UDP i port 8888
a następnie w programie VLC , w menu otworzyć strumień w sieci wpisać adres: udp://@:8888

Obrazek
  
sq7iqt
10.06.2026 15:57:18
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JO91VV/ Janów

Posty: 264 #8383861
Od: 2011-4-16
Dzięki za przypomnienieaniołek
  
SP5LOT
12.06.2026 15:14:57
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: KO02OD

Posty: 396 #8384446
Od: 2020-1-9
Najnowsza wersja SDR Television kiepsko działa.
Ta działa na pewno - https://www.sdr-radio.com/sdr-television-v1-0-1-bugfix
  
SP5LOT
12.06.2026 15:18:55
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: KO02OD

Posty: 396 #8384447
Od: 2020-1-9
Link do transmisji live:
https://www.facebook.com/events/1037772321919581
  
sq7iqt
13.06.2026 15:05:02
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JO91VV/ Janów

Posty: 264 #8384565
Od: 2011-4-16
Odbiera ktoś dvb-s2
  
Explore
13.06.2026 15:10:56
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: KO11QJ

Posty: 462 #8384566
Od: 2020-2-16
U mnie nic
  
Electra28.06.2026 07:23:56
poziom 5

oczka
  
sq7iqt
13.06.2026 15:13:05
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JO91VV/ Janów

Posty: 264 #8384567
Od: 2011-4-16
    Explore pisze:

    U mnie nic

A już myślałem że to u mnie. Dzieki
  
Explore
13.06.2026 15:39:08
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: KO11QJ

Posty: 462 #8384570
Od: 2020-2-16


Ilość edycji wpisu: 1
Coś chyba nie pykło z tym dvb-s2, choć coś tam majaczy jakiś sygnał.
  
Explore
13.06.2026 16:14:27
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: KO11QJ

Posty: 462 #8384572
Od: 2020-2-16
Czego nie mogę ustawić pasma 4000000 w amsat ?
  
sq7iqt
13.06.2026 16:38:34
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JO91VV/ Janów

Posty: 264 #8384574
Od: 2011-4-16
    Explore pisze:

    Czego nie mogę ustawić pasma 4000000 w amsat ?

U nie też, najwięcej to 3800000
  
Explore
13.06.2026 17:02:05
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: KO11QJ

Posty: 462 #8384575
Od: 2020-2-16
U mnie 32... najwięcej, od czego to zależy i czy przy mniej niż 40... będzie to dekodować ?
  
sq7iqt
13.06.2026 17:04:04
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JO91VV/ Janów

Posty: 264 #8384576
Od: 2011-4-16
    Explore pisze:

    U mnie 32... najwięcej, od czego to zależy i czy przy mniej niż 40... będzie to dekodować ?

Ale na wodospadzie tylko jakieś duchy
  
sq7iqt
13.06.2026 17:58:30
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JO91VV/ Janów

Posty: 264 #8384581
Od: 2011-4-16
    Explore pisze:

    Czego nie mogę ustawić pasma 4000000 w amsat ?

Ten parametr zależy od tego co masz podpięte. Jak rtl sdr dongla to nie ma a jak podpiąłem sdrplay to jest nawet większy (chodzi o szerokość pasma)
  
Explore
13.06.2026 18:53:49
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: KO11QJ

Posty: 462 #8384583
Od: 2020-2-16
Tak coś czułem, że pewnie od podpiętego sprzętu to zależy. Niestety nic nie zdekodowałem, sygnał odbierałem takimi falami, bardzo poszatkowany. Trzeba by pewnie dobrą antenę kierunkową, aby coś zdekodować. Na moich zabawkach nadajnik musiałby mieć ze 2W z tego co widzę .
  
sq7iqt
13.06.2026 19:10:25
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: JO91VV/ Janów

Posty: 264 #8384585
Od: 2011-4-16
    Explore pisze:

    Tak coś czułem, że pewnie od podpiętego sprzętu to zależy. Niestety nic nie zdekodowałem, sygnał odbierałem takimi falami, bardzo poszatkowany. Trzeba by pewnie dobrą antenę kierunkową, aby coś zdekodować. Na moich zabawkach nadajnik musiałby mieć ze 2W z tego co widzę .

Trzeba zapytać u źródła czy z sygnałem było wszystko ok
  
Electra28.06.2026 07:23:56
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 2>>>    strony: [1]2

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » BALONY KRÓTKOFALARSKIE » PIKNIK NAUKOWY, STADION NARODOWY, DVB-S2 LIVE, SOBOTA 13 CZERWCA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny