| | |
| SP5LOT | 08.06.2026 13:24:57 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO02OD
Posty: 396 #8383260 Od: 2020-1-9
Ilość edycji wpisu: 2 | Zapraszamy wszystkich do odbioru cyfrowego przekazu wideo DVB-S2 z pod balonu od godziny 14:00 w sobotę 13 czerwca. Start odbędzie się w trakcie Pikniku Naukowego w Warszawie dzięki uprzejmości MASR Mazowieckiej Amatorskiej Sieci Radiowej. https://pikniknaukowy.pl/wystawca/B/37
Transmisję będzie można odebrać każdym sdr-em z odpowiednim software np. satdump, sdrangel, dvb-gui i innych na częstotliwości 437.000 Mhz Antena z okolic Warszawy wystarczy dookólna, ale im lepsza tym większa szansa na odebranie całej transmisji. Planowana jest także retransmisja na FB. Standartowo Horus V3 i APRS SP5LOT-11 i SQ5RB-11
Szczegóły wkrótce.
SP5LOT SQ5RB SKYEDGE
|
| | |
| Electra | 28.06.2026 07:23:56 |

 |
|
| | |
| SP5LOT | 09.06.2026 17:01:12 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO02OD
Posty: 396 #8383539 Od: 2020-1-9
Ilość edycji wpisu: 2 | Parametry transmisji DVB-S2:
Częstotliwość 437.00 Mhz QPSK FEC 3/4 SR 500kS
mniej istotne parametry z punktu "widzenia" odbiorcy :
Kodowanie H265 Rozdzielczość 1280x768 Format 16:9 |
| | |
| Explore | 09.06.2026 18:14:20 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO11QJ
Posty: 462 #8383550 Od: 2020-2-16
| Jaka moc nadajnika? |
| | |
| SP5LOT | 10.06.2026 09:47:16 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO02OD
Posty: 396 #8383747 Od: 2020-1-9
| Około 1W. |
| | |
| SP5LOT | 10.06.2026 10:23:16 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO02OD
Posty: 396 #8383766 Od: 2020-1-9
Ilość edycji wpisu: 2 | Do odbioru ciekawą opcją jest program autorstwa G4ELI - SDR TELEVISON

Można go zainstalować z tej strony : https://www.sdr-radio.com/sdr-television-v1-0-1-bugfix Linki znajdują się na dole strony. Jeśli ktoś nie ma w systemie programu sdrconsole to należy go wcześniej zainstalować. Jednak wymaga nowszego procesora, który wykonuje instrukcje z AVX2. |
| | |
| SP5LOT | 10.06.2026 15:34:33 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO02OD
Posty: 396 #8383860 Od: 2020-1-9
| Można też skorzystać z oprogramowania DVB-S2 demod GUI Do pobrania tutaj : http://v.1337team.tk/dvb-s_gui_amsat.zip forum temu poświęcone: https://forum.amsat-dl.org/index.php?thread/101-software-dvb-s-demodulator/ Działa chyba z każdym sdr zainstalowanym w systemie windows. Parametry jak na zdjęciu. BBgain służy do wzmacniania sygnału. Gdy sygnał już się pojawi - klikamy w Carrier Recovery Enabled. Im mniejsze 4 punkty w IQ PLOT tym lepiej. Aby nagrać video klikamy w file w Recording / Network. Aby zobaczyć video należy w Recording / Network ustawić UDP i port 8888 a następnie w programie VLC , w menu otworzyć strumień w sieci wpisać adres: udp://@:8888

|
| | |
| sq7iqt | 10.06.2026 15:57:18 |

Grupa: Użytkownik
QTH: JO91VV/ Janów
Posty: 264 #8383861 Od: 2011-4-16
| Dzięki za przypomnienie |
| | |
| SP5LOT | 12.06.2026 15:14:57 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO02OD
Posty: 396 #8384446 Od: 2020-1-9
| Najnowsza wersja SDR Television kiepsko działa. Ta działa na pewno - https://www.sdr-radio.com/sdr-television-v1-0-1-bugfix |
| | |
| SP5LOT | 12.06.2026 15:18:55 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO02OD
Posty: 396 #8384447 Od: 2020-1-9
| Link do transmisji live: https://www.facebook.com/events/1037772321919581 |
| | |
| sq7iqt | 13.06.2026 15:05:02 |

Grupa: Użytkownik
QTH: JO91VV/ Janów
Posty: 264 #8384565 Od: 2011-4-16
| Odbiera ktoś dvb-s2 |
| | |
| Explore | 13.06.2026 15:10:56 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO11QJ
Posty: 462 #8384566 Od: 2020-2-16
| U mnie nic |
| | |
| Electra | 28.06.2026 07:23:56 |

 |
|
| | |
| sq7iqt | 13.06.2026 15:13:05 |

Grupa: Użytkownik
QTH: JO91VV/ Janów
Posty: 264 #8384567 Od: 2011-4-16
| A już myślałem że to u mnie. Dzieki |
| | |
| Explore | 13.06.2026 15:39:08 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO11QJ
Posty: 462 #8384570 Od: 2020-2-16
Ilość edycji wpisu: 1 | Coś chyba nie pykło z tym dvb-s2, choć coś tam majaczy jakiś sygnał. |
| | |
| Explore | 13.06.2026 16:14:27 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO11QJ
Posty: 462 #8384572 Od: 2020-2-16
| Czego nie mogę ustawić pasma 4000000 w amsat ? |
| | |
| sq7iqt | 13.06.2026 16:38:34 |

Grupa: Użytkownik
QTH: JO91VV/ Janów
Posty: 264 #8384574 Od: 2011-4-16
| U nie też, najwięcej to 3800000 |
| | |
| Explore | 13.06.2026 17:02:05 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO11QJ
Posty: 462 #8384575 Od: 2020-2-16
| U mnie 32... najwięcej, od czego to zależy i czy przy mniej niż 40... będzie to dekodować ? |
| | |
| sq7iqt | 13.06.2026 17:04:04 |

Grupa: Użytkownik
QTH: JO91VV/ Janów
Posty: 264 #8384576 Od: 2011-4-16
| Explore pisze:
U mnie 32... najwięcej, od czego to zależy i czy przy mniej niż 40... będzie to dekodować ?
Ale na wodospadzie tylko jakieś duchy |
| | |
| sq7iqt | 13.06.2026 17:58:30 |

Grupa: Użytkownik
QTH: JO91VV/ Janów
Posty: 264 #8384581 Od: 2011-4-16
| Ten parametr zależy od tego co masz podpięte. Jak rtl sdr dongla to nie ma a jak podpiąłem sdrplay to jest nawet większy (chodzi o szerokość pasma) |
| | |
| Explore | 13.06.2026 18:53:49 |

Grupa: Użytkownik
QTH: KO11QJ
Posty: 462 #8384583 Od: 2020-2-16
| Tak coś czułem, że pewnie od podpiętego sprzętu to zależy. Niestety nic nie zdekodowałem, sygnał odbierałem takimi falami, bardzo poszatkowany. Trzeba by pewnie dobrą antenę kierunkową, aby coś zdekodować. Na moich zabawkach nadajnik musiałby mieć ze 2W z tego co widzę . |
| | |
| sq7iqt | 13.06.2026 19:10:25 |

Grupa: Użytkownik
QTH: JO91VV/ Janów
Posty: 264 #8384585 Od: 2011-4-16
| Explore pisze:
Tak coś czułem, że pewnie od podpiętego sprzętu to zależy. Niestety nic nie zdekodowałem, sygnał odbierałem takimi falami, bardzo poszatkowany. Trzeba by pewnie dobrą antenę kierunkową, aby coś zdekodować. Na moich zabawkach nadajnik musiałby mieć ze 2W z tego co widzę .
Trzeba zapytać u źródła czy z sygnałem było wszystko ok |
| | |
| Electra | 28.06.2026 07:23:56 |

 |
|