NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » RADIO RETRO » HISTORIA RADIOTECHNIKI, KRÓTKOFALARSTWA, STARE LAMPY ELEKTRONOWE - METALIZOWANE, METALOWE

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 3 / 3    strony: 12[3]

Historia radiotechniki, krótkofalarstwa, stare lampy elektronowe - metalizowane, metalowe

Czego dyletant nie zna - to wyśmieje
  
sq6ade
20.09.2017 22:29:03
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: Poniżej n.p.m.

Posty: 11429 #2466903
Od: 2008-3-21
  sp6ryd pisze:  Na YouTubie znajdą to wszystko w 30 sec.

  Ostatnio jak w QRL'u przyszedł admin wymienić fuser w drukarce laserowej, bo nie chcieliśmy oddać jej na złom i dostać nowej gorszej, to odpalił YouTuba i krok po kroku powtarzał czynności.


Dziwisz się ? Kiedyś sprzęt był drogi i służył latami. A dziś co chwilę nowości. Jak to ogarnąć ? Takie pierniczenie banialuk o lampach i tamtamach i telegrafach optycznych nic nie zmieni. Dziadki żyją swoją przeszłością. Każdy będzie dziadkiem i będzie miał swoją własną idealną przeszłość. Tak było jest i będzie.
_________________
Kraboburgery same się nie zrobią.
  
Electra17.01.2018 23:01:55
poziom 5

oczka
  
sp6ryd
20.09.2017 22:34:45
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 1996 #2466904
Od: 2012-1-22
  sp3hbf pisze:

  Stasiek nic nie rób te wypociny co piszą i tak skutku nie odniosą. ONI są i innej młodocianej epoki teraz to w modzie. Wujek google podpowie a jak nie to do starego po poradę. Świata już nie przerobisz, tylko ruskie siedzą w starej i nowej technologii.

  SP3HBF.


ano, bo z każdej epoki trzeba brać co dobre. tyle że jakoś ciągle coś tam jednak popada w zapomnienie i znane prawidła odkrywamy na nowo. Często chodzi przecież o to by taczki jeździły a nie koniecznie by coś zawoziły oczko na tym zbudowano już cały system" "wygenerować sztuczny problem by go potem z mozołem rozwiązywać" - wszyscy mają zajęcie. By pogłębić Waszą analizę odszukajcie raport opisujący ile zawodów zniknie w przyszłości i zostanie zastąpione technologią. Dziś rozważania idą w kierunku czy można pod względem prawnym upodmiotowić robota albo czy wprowadzić od tychże podatek i z niego stałą pensję dla każdego człowieka (po co go wtedy uczyć, krzywdę zrobi systemowi jak coś sam wymyśli)
  
sp9nrb
20.09.2017 23:42:21
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 287 #2466911
Od: 2017-7-11
  adamn pisze:

   sp9nrb pisze:

   Ale też nie uczą jak się przyszywa guziki, jak się ceruje rozdarcie nawet na okrętkę, jak śrubokrętem dokręcić poluzowaną śrubę. Jak korzystać z podstawowego sprzętu AGD w mieszkaniu. Jeszcze nie tak dawno praktycznie każdy po 8 klasie sam umiał sobie naprawić rower. Co inteligentniejsi potrafili naprawić motorower. Dzieci potrafiły przygotować sobie podstawowe potrawy. A dziś cała nauka w zakresie prac techniczny sprawadza się do opowiadania bajek o BHP, bo szkoły pozbyły się pracowni z prawdziwego zdarzenia. A wnuczki aby zobaczyć jak wygladają narzęzia do drewna metalu to muszą iść do któregość z dziadków lub na wagary do marketu budowlanego.


  Szkoły nie uczą wielu "potrzebnych" rzeczy od naprawiania motorowerów czy używania dłuta po smażenie placków z cukinii i używania balii do prania.

  Primo: Komu to teraz potrzebne? Ile procent licealistów w dużym mieście ma motorower? Ile jest teraz przedmiotów w mieszkaniu, które można naprawić dłutem? Do tego większość pracowni i tak była wykorzystywana w max 20% procentach, i to w "dawnych dobrych czasach" (piszę z perspektywy Warszawy lat 70/80).

  Secundo: Używania sprzętu AGD uczą rodzice. Tak się moje dzieci nauczyły - wdrażane po kolei w rożne domowe obowiązki. Szkoła ma uczyć do czego służy odkurzacz? Serio?

  Tertio: Szkoły nie uczą współcześnie potrzebnych rzeczy. Lekcje informatyki to kpina - np. kolorowanie literek w Wordzie na czas (nie zmyślam). Nikt nie uczy krytycznego podejścia do informacji w necie. Nikt nie uczy metod wyszukiwania informacji, z używaniem Googla włącznie. Młodzież kończy liceum pełnoletnia, a nie ma bladego pojęcia jak napisać CV, jak się poruszać na rynku pracy, jakie się w Polsce płaci podatki.Tak masz rację tylko później mamy takich geniuszy, którzy buta zawiązać nie umieją, mleko pochodzi z biedronki, a jak matka nie da jeść to z głodu zdechnie. Sam zabierasz głos ale ty też masz chyba jakieś problemy, bo nie odróżniasz dłuta od śrubokręta (dla nowoczesnych wkrętaka). Jeżeli dzieciak cokolwiek chce zrobić więcej niż chlać jabola i spędzać czas na domówkach to musi się dużo uczyć. Dla przykładu dziecko 12 letnia umie obrabiać szkło do witraży, rzeźbić dremelem w drewnie i też tym znanym przez ciebie narzędziem dłutem i to wszystko to dopiero początek rzemiosła aby coś powiedzieć w dziedzinie sztuki. Zresztą jeżeli student nie potrafi ułożyć i policzyć proporcji policzyć środka ciężkości to o czym rozmawiamy. Ale pochwała głupoty to niestety to nie aktualne młode pokolenie ale ich rodzice, którzy zrobili śmieszne kierunki studiów np zarządzanie na kasie w markecie, lub [są po wyższej szkole dansu i lansu i wychowują potomka na swój obraz i podobieństwo. A na koniec w jednym zakładzie produkcyjnym na rozmowie o pracę 80% inżynierów robi wypad, bo nie potrafią obsłużyć suwmiarki noniuszowej. To o czym tu mówić.
_________________
Pisać każdy może, jeden lepiej drugiej gorzej.
  
sp9nrb
21.09.2017 00:03:49
poziom 4

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 287 #2466914
Od: 2017-7-11
  SP6IX pisze:

  Dołączę się do prośby kol.EI2KK ,szukam "suwaka logarytmicznego" ktoś coś ma to pogadamy.


Zajrzyj na alle drogo. Jest tam kilka suwaków logarytmicznych. Mojego ci nie dam, bo jak padną kalkulatory to na czym będę liczył?
_________________
Pisać każdy może, jeden lepiej drugiej gorzej.
  
EI2KK
21.09.2017 10:27:29
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 4702 #2466953
Od: 2012-8-7
  SP6IX pisze:

  ty tu piszesz o komputerach programach a czy ty sam wiesz jaki były pierwsze komputery i jakie miały możliwości a mówi ci to człowiek co za chwilę będzie siedemdziesięciolatkiem


Tak, tylko powiedz mi, jaka wartość poza sentymentalną ma wiedza np o komputerze Odra czy ZX80?

Ludzie siedzą teraz od pierwszych chłodów aż do wiosny przy kaloryferach, a czy ty sam potrafisz postawić piec kaflowy?
Wiesz na jakiej zasadzie on działa? A nawet jeśli wiesz, jeśli przypadkiem byłeś zdunem, to ile pieców kaflowych postawiłeś w czasie ostatnich 20 lat? Zagadnienie na pewno ciekawe z punktu widzenia historycznego/sentymentalnego, ale o znikomym zastoswaniu w cxzasach współczesnych..

.. i takich przykładów można mnożyć.. po zwykły stołek idzie się do sklepu, a nie 'struga' samemu..

Nie zapominajcie, że budowa urządzeń to tylko jeden z aspektów krótkofalarstwa, tak jak 'robienie łączności' - każdy sam wybiera co go bardziej w tym hobby 'kręci'. Jakiekolwiek porównywanie typu 'nie zbudowałeś PA na lampach' albo 'nie startujesz w zawodach' nie ma żadnego sensu.. 90% tych co zbudowali takie wzmacniacze albo regularnie startują w zawodach nie napisało w życiu ani linijki kodu, a bez problemu korzystają z programów logujących napisanych przez innych.. 99.9% używających emisji cyfrowych nie ma pojęcia jak przeprowadzić analize widma sygnału audio, o ułozeniu algorytmu do dekodowania np. FT8 nie wspominając (kodowanie to prościzna)..
I co? [ironia]jak mogą używać tego całego softu? czemu nie pracują na własnych programach?[/ironia].

Epoka gdzie obowiązywał jedynie słuszny światopogląd już dawno przeminęła... oczko
_________________
---tym się powinien zająć Admin--- Chyba że mu się nie chce albo niema czasu albo zapomni :)
  
SP95094KA
21.09.2017 11:30:48
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO90FC Rybnik

Posty: 1886 #2466984
Od: 2012-12-19
- każdy sam wybiera co go bardziej w tym hobby 'kręci' (powinno być tytułem prześmiewczym na upadłym forum)

Ja się zastanawiam, czy do każdej dyskusji, która mnie nie interesuje, powinienem pakować się i głosić jak muezzin z minaretu swoją modlitwę - mnie to nie interesuje, mnie to nie interesuje, mnie to nie interesuje !

Kogo ma zainteresować, że mnie nie interesuje, jak usiłowano pierwszą masową pamięć konstruować, na jakiej zasadzie to miało fungować. Czy to jakaś swego rodzaju perwersja jest ?
Jesli mnie nie interesuje "telegraf optyczny" - nikogo ma nie interesować - patrz swoje stwierdzenie:
cyt.
każdy sam wybiera co go bardziej w tym hobby 'kręci'

Dziadki żyją swoją przeszłością - wiekopomne odkrycie - ale tak fałszywe jak...... takie niedomówienie
Jak dziadek się uczy do końca swych dni, co jest normalne, NORMALNE (nauka to proces ciągły, kto z nauką stąpnie na każdym poziomie rozwoju, automatycznie się cofa)
Po co się tak ośmieszać i twierdzić, lub sugerować że dziadek na pewnym etapie przestaje się rozwijać - proszę zapodać kiedy następuje ten etap stąpnięcia dziadka z rozwojem

Ktos czyta książki - ja nie czytam i muszę to ogłosić z sugestią że to przeżytek
Ktos w sędziwym wieku studiuje i to z powodzeniem, bo pokłosiem studiów są potem tytuły naukowe - ja to mam w nosie i wyśmiewam to - po co tą swoją indolencję ogłaszać z minaretu jako religia muezzina

Dziadki zaczynali na gotowych, zakupionych katarynach, lub je budowali sami, technologia z lat 50/60-tych
I dziadki mają zostać przy tych swoich lampowych, lampowo tranzystorowych urządzeniach Bo !
cyt,
Dziadki żyją swoją przeszłością.

I dziadki mają się wstydzić swej wiedzy, swego doświadczenia - ale jak bida, to do - dziadka

Dziadek nie rozumie silnika nowoczesnego softu - a ile młokosów rozumie silnik jakiegokolwiek softu

Soft dla krótkofalowców tworzy kto ? Nie czasami i młodzi i już zaawansowani wiekiem ludzie

Ja się nie domagam, a nawet nie sugeruję dyżurnym, co jak muezzini głoszą swą religię z minaretu J nie wiem i nie interesuje mnie, ja nie wiem i nie interesuje mnie
Ktos wyznaje taką religię - kij mu w oko
Ale ja mam prawo aby mnie tą religią nie częstować "rano, wieczór, we dnie, w nocy
Wręcz nękać tą religią

Mam świadomość że mój apel - jakby był apelem - nic nie da
Dlaczego to więc piszę ? Może ktoś taki jednak spróbuje odwyku, powoli, nie na siłę, nie tacy z nałogu wychodzili
_________________
Stasiek
  
EI2KK
21.09.2017 11:59:18
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 4702 #2466996
Od: 2012-8-7
  SP95094KA pisze:

  - każdy sam wybiera co go bardziej w tym hobby 'kręci' (powinno być tytułem prześmiewczym na upadłym forum)

  Ja się zastanawiam, czy do każdej dyskusji, która mnie nie interesuje, powinienem pakować się i głosić jak muezzin z minaretu swoją modlitwę - mnie to nie interesuje, mnie to nie interesuje, mnie to nie interesuje !

  Kogo ma zainteresować, że mnie nie interesuje, jak usiłowano pierwszą masową pamięć konstruować, na jakiej zasadzie to miało fungować. Czy to jakaś swego rodzaju perwersja jest ?
  Jesli mnie nie interesuje "telegraf optyczny" - nikogo ma nie interesować - patrz swoje stwierdzenie:
  cyt.
  każdy sam wybiera co go bardziej w tym hobby 'kręci'

  Dziadki żyją swoją przeszłością - wiekopomne odkrycie - ale tak fałszywe jak...... takie niedomówienie
  Jak dziadek się uczy do końca swych dni, co jest normalne, NORMALNE (nauka to proces ciągły, kto z nauką stąpnie na każdym poziomie rozwoju, automatycznie się cofa)
  Po co się tak ośmieszać i twierdzić, lub sugerować że dziadek na pewnym etapie przestaje się rozwijać - proszę zapodać kiedy następuje ten etap stąpnięcia dziadka z rozwojem

  Ktos czyta książki - ja nie czytam i muszę to ogłosić z sugestią że to przeżytek
  Ktos w sędziwym wieku studiuje i to z powodzeniem, bo pokłosiem studiów są potem tytuły naukowe - ja to mam w nosie i wyśmiewam to - po co tą swoją indolencję ogłaszać z minaretu jako religia muezzina

  Dziadki zaczynali na gotowych, zakupionych katarynach, lub je budowali sami, technologia z lat 50/60-tych
  I dziadki mają zostać przy tych swoich lampowych, lampowo tranzystorowych urządzeniach Bo !
  cyt,
  Dziadki żyją swoją przeszłością.

  I dziadki mają się wstydzić swej wiedzy, swego doświadczenia - ale jak bida, to do - dziadka

  Dziadek nie rozumie silnika nowoczesnego softu - a ile młokosów rozumie silnik jakiegokolwiek softu

  Soft dla krótkofalowców tworzy kto ? Nie czasami i młodzi i już zaawansowani wiekiem ludzie

  Ja się nie domagam, a nawet nie sugeruję dyżurnym, co jak muezzini głoszą swą religię z minaretu J nie wiem i nie interesuje mnie, ja nie wiem i nie interesuje mnie
  Ktos wyznaje taką religię - kij mu w oko
  Ale ja mam prawo aby mnie tą religią nie częstować "rano, wieczór, we dnie, w nocy
  Wręcz nękać tą religią

  Mam świadomość że mój apel - jakby był apelem - nic nie da
  Dlaczego to więc piszę ? Może ktoś taki jednak spróbuje odwyku, powoli, nie na siłę, nie tacy z nałogu wychodzili

To teraz przeczytaj swoje teksty z takiej właśnie perspektywy... lol
_________________
---tym się powinien zająć Admin--- Chyba że mu się nie chce albo niema czasu albo zapomni :)
  
Electra17.01.2018 23:01:55
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 3 / 3    strony: 12[3]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » RADIO RETRO » HISTORIA RADIOTECHNIKI, KRÓTKOFALARSTWA, STARE LAMPY ELEKTRONOWE - METALIZOWANE, METALOWE

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe aliasy | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta