NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PZK - POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW » PITU-PITU A PZK

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 11 / 16>>>    strony: 12345678910[11]1213141516

PITU-PITU a PZK

  
sp9mrn
11.02.2019 18:48:19
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2722 #2636685
Od: 2009-6-22


Ilość edycji wpisu: 1
  SQ6ILB pisze:  Zapomniałeś, że w skład składki jeszcze wchodzą (jako przywileje):
  - ciastka
  - herbata
  - możliwość wniesienia piachu do siedziby bez konieczności sprzątania (najwyżej co któryś raz jako "dyżurny")
  - jeszcze coś by się znalazło
  Jeżeli podasz mi składowe jednostkowe to zapewniam cię, że jeżeli przyniosę piach do siedziby to za sprzątanie zapłacę. Także za ciastko i herbatę, tak by jeden z drugim nie mówił, że mnie utrzymuje.
  Za siebie zapłaciłem, w wysokości należnej, nie obciążam PZK, wszyscy zadowoleni?
  To nic, że zapraszając gościa każesz mu płacić. To nic, że pozwalasz gościom wejść do swojej siedziby i potem wystawisz im rachunek.
  Ważne, że zadowoleni będą ci którzy podobno utrzymują tych gości.


No nie bardzo.
Nikt ci nie każe płacić, ciastka nie wchodzą w składkę, piach na butach nie boli, ale nikt nie lubi jak bazgrzesz po ścianach.
Niby mógłbyś nie przychodzić - i powtarzasz to jak mantrę - ale jednak przychodzisz. I tłumaczysz, że nie możesz płacić składek, bo generalnie to PZK ci się nie podoba. I w ogóle to jeden facet z PZK kiedyś cię obraził, więc to słaba organizacja ,-)
No może z wyjątkiem tego klubu... Chociaż gdyby nie był PZK, to z pewnością byłby lepszy...
Oczywiście powtórzysz, że wcale nie musisz przychodzić i żeby cię siłą do klubu nie wciągać, bo masz przecież swoje prawa...  SQ6ILB pisze:  Czy aby nie powinna (może nie do końca dobre określenie) sama, lub z innymi OPP lobbować za zmianą przepisów tak by wykorzystanie pewnych funduszy było łatwiejsze i możliwości ich gospodarowania na większych "polach"?
  Czy takie działanie jest zakazane dla OPP? Jeżeli nie, to co stoi na przeszkodzie? W czym tkwi problem?
  To by była nawet słuszna "przewodnia rola PZK"? Określenie prawdziwe BYŁABY?
  Pytam. Mogę? Dziękuję.


Ja chętnie spytam cóż takiego w przepisach dotyczących wydawania pieniędzy OPP jest złego? Bo ja (może przez ślepotę) nie widzę ograniczeń czy też "złych" przepisów. Przepisy są klarowne, jednoznaczne (co w SP nie jest takie częste), wymuszają wykonywanie działań prospołecznych.
Opowiedz mi o Twoim problemie z wydawaniem kasy OPP. Chętnie pomogę. W jakiej organizacji masz ten problem?

MAc
mrn

_________________
Zjazd Techniczny Burzenin 2019 - 5-8 września 2019
http://zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
Electra25.06.2019 02:04:34
poziom 5

oczka
  
SQ6ILB
11.02.2019 18:54:35
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 454 #2636689
Od: 2011-3-18
  sp9mrn pisze:


  PS
  Twój tekst do Staśka "weź się zamknij" kończy dyskusję o kulturze i empatii. Możemy oczywiście gadać o kwestiach technicznych, ale proszę nie poruszaj więcej tematu "kultura w dyskusji" ,-)

Ok, ale widocznie tak trzeba by wreszcie zrozumiał, że swoim wiekiem i inwektywami nikogo nie przestraszy (mnie na pewno nie), nikogo nie zmusi do szacunku jego osoby (mnie na pewno nie). Obiecuję, że jak będziesz poruszał tylko argumenty merytoryczne, z mojej strony będzie rozmowa też tylko o tym. I w tym temacie tyle.


Jak już wcześniej powiedziałem reprezentuję sam siebie, nikt mi nie dał pełnomocnictwa aby go reprezentować, więc siłą rzeczy piszę tylko za siebie. Niestety to jest fakt i nic z tym nie zrobimy.
  sp9mrn pisze:


  Ale ja wykorzystam to pytanie i je odwrócę - wskaż mi jakieś stowarzyszenia krótkofalarskie robiące coś poważnego dla kolegów nie będących członkami tego stowarzyszenia.

Ja nie wymagam, by jakiekolwiek zrzeszenie robiło coś dla nieswoich członków. Jeżeli to robi to:
- albo wynika to z jego nieprzymuszonej woli
- albo wynika to z prawa obowiązującego w które jest "zamieszane" zrzeszenie
- albo inny warunek który nie przychodzi mi teraz do głowy, ale możliwy

Dokładnie jest z firmami (podmioty gospodarcze mam na myśli głównie prywatne) które wspierają kluby sportowe. Same, bez czyjegokolwiek nacisku postanowiły część swoich dochodów "lokować" powiedzmy "gdzieś". Nie wnikam czy takie lokowanie odpisuje się od podatków czy dochodu, bo teraz to nie ma znaczenia. Ma znaczenie, że jak braknie dla pracowników na wypłaty (obsługa zrzeszonych w PZK po "preferencyjnych" warunkach) lub na opłaty stałe (kluby, wypłaty dla funkcyjnych, koszty np wewnętrznej prasy technicznej), lub co gorsza pracownicy zaczną się burzyć, że zamiast oni zarabiać lepiej (np. zarząd który pobiera stałe pensje, siedzi w fatalnych warunkach) to "firma" wydaje kupę kasy na "niewiadomoco" to albo zarząd (tu ZG PZK) pomyśli co z tym fantem zrobić, albo właśnie będzie postulat, że wszyscy muszą płacić, bo "przewodnia rola PZK". Postulat jak sam na wstępie wykazałeś chybiony i nieprawdziwy. Zamiast brać członki się do roboty i robić porządek z rozdawnictwem, wolą pokrzykiwać na niezrzeszonych.

Ja, uwierz mi jestem daleki od rozdawnictwa niezrzeszonym kasy w jakiejkolwiek postaci. Mam świadomość, że aby coś dostać to muszę za to zapłacić, pomijając kwestie związane, że ktoś sam coś mi da. Ale nie żądam niczego. Chcę tylko tego samego od zrzeszonych, by mnie nie wciągali w coś w co wchodzić nie muszę i nie chcę.

Jak nabiorę potrzeby to może i wstąpię. Może.

  sp9mrn pisze:


  3. Ja nie zauważam jakichś potężnych nacisków na niezrzeszonych żeby się zapisywali do PZK. Jak się dokładnie przyglądniecie wypowiedziom na forum =to raczej niezrzeszeni odczuwają jakąś gwałtowną potrzebę do tłumaczenia się dlaczego nie należą.

A wiesz dlaczego? Bo jak napisałeś:"nie zauważam jakichś potężnych nacisków na niezrzeszonych żeby się zapisywali do PZK". Jak mówię, że się nie zapiszę, to się zaczyna jazda. Dochodzi to sytuacji, że aby mieć wreszcie spokój to się wytłumaczy ktoś lub nie. Ja, że nie czuję potrzeby tłumaczenia się komukolwiek ze swojego działania, sprowadzam adwersarzy do białej gorączki, co już pokazali. Nie rozumiem dlaczego kogokolwiek interesuje moje podejście do tej sprawy i dlaczego mam się tłumaczyć. Prawa żadnego nie łamię, nie wyciągam cudzej kasy, więc w czym rzecz?

Ja odwrócę pytanie: czy niezrzeszeni wymagają tłumaczenia się przez zrzeszonych dlaczego należą? Sorki, ale nie widzę takich postów. Czy ja kiedykolwiek pytałem dlaczego Ty należysz? Czy Staśka pytałem? Czy pytałem ...HED'a? Z tego co widzę to sami podajecie powody. OK. Ale ja tego nie potrzebuję i się nie domagam. To Wasza sprawa.

  sp9mrn pisze:


  A to składka za droga, a to statut nie taki, a to ktoś obraził.

Właśnie. Już padły stwierdzenia, że wysokość składki nie jest argumentem hamującym. Czy to prawda czy nie nie ma znaczenia. Należy założyć, że jeżeli ktoś tak napisał to jest to prawda.

Statut oczywiście jest czynnikiem hamującym. Niestety jest konflikt, bo nie widzę możliwości wejścia do zrzeszenia jeżeli zapisy w nim mi nie pasują. Nawoływanie: wejdź, zrób porządek jest bezcelowe, gdyż łamie się swoje zasady niewchodzenia tam gdzie mi nie pasuje. Ale to jest skrzętnie wykorzystywane przez druga stronę. Wszak czy druga strona nie ma swoich zasad? Ano ma. Przykładową jest np. mówienie, że się kogoś utrzymuje, że jest obowiązek przynależenia. To są czyjeś zasady (nie wnikam czy słuszne czy nie). Proszę mi pokazać kogoś kto je złamał? Czy ja nawołuję : nie pasuje, że utrzymujesz (podobno) innych to wystąp? Nie. Niech należy.

No cóż. Obrażanie jest wpisane w ludzkie życie. Tak było jest i będzie.
Miałem kiedyś szefa (nie był najgorszy i nie był najlepszy) który opierdzielał pracowników, ale także dał się opierdzielić jak zawinił. I dobrze wiedział kiedy zawinił (brak przestrzegania procedur BHP i technologicznych).
Ale potrafił przyjść i normalnie rozmawiać. Opierdol był? Był! W słusznej sprawie? Tak! Koniec! Temat zamknięty, jedziemy dalej. Nikt nie rozpamiętywał, kto kogo za co i ile razy.

Teraz do sedna "prawdziwego krótkofalowca"
Co mówi dekalog krótkofalowca?
Może tak na szybko: KRZYSZTOF BARANOWSKI http://dekalogwartosci.com/77,dekalog_wartosci_wywiad,KRZYSZTOF%20BARANOWSKI.html

i dokładniej: http://www.hamradio-operating-ethics.org/sites/default/files/fields/files/23-Ethics-Operating-Polish-.pdf strona piąta i szósta.

Myślę, że na dzisiaj wystarczy.

W sprawie punktów a-f się nie wypowiadam, gdyż to nie moje.

Ps. odnośnie Twojej propozycji, z mojej strony temat nadal aktualny.

Pozdrawiam.
_________________
GREGTwierdzenie pedagoga sp9nrb: dzieci pobierające korepetycje to downy.
sp9nrb, możesz kasować swoje posty, ale internet nie zapomina hamstwa :)

http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=3538&temat=489204&nr_str=10
  
SQ5KLN
11.02.2019 19:09:15
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 266 #2636695
Od: 2012-7-10
  sp9mrn pisze:

  Taaa,
  @SQ6ILB, @SQ5KLN

  1. Nie wciągajcie mnie(...)

  2. Próba wkręcania mnie (...)


Ok, to nie będę Cię wkręcał w dalszą dyskusję bardzo szczęśliwy Tak tylko zapytam o te dziewczyny, PZK im jakieś warsztaty szydełkowania zorganizowały czy coś w tym stylu? Jak rozumiem "interdyscyplinarność" to dla Ciebie "nie odmawiamy filateliście członkostwa" (a że on nic z tego nie ma jako filatelista, to już szczegół).
  
sp9mrn
11.02.2019 19:19:55
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2722 #2636701
Od: 2009-6-22


W ramach szybkiej ciętej riposty wujka Włodka na imieninach u cioci Anieli:

Wiesiek SP2DX był nałogowym członkiem PZK i przez lata łącznikiem IARU. Członkostwo wręcz z niego wyciekało. Żeby było śmieszniej - etykę i procedury przetłumaczył z myślą głównie o członkach PZK i jak zapewne zauważyłeś ze znakiem PZK na okładce.
A na piątej stronie przytoczonego przez Ciebie dokumentu można przeczytać:
Krótkofalowiec jest(***) Lojalny ... świadczy lojalność, zachętę i pomoc innym amatorom, miejscowym klubom, organizacji IARU w swym kraju, która reprezentuje krótkofalowców w kraju i zagranicą,

Nie czepiam się, zauważam pewną ironię losu. A może proroctwo ,-)

mrn
_________________
Zjazd Techniczny Burzenin 2019 - 5-8 września 2019
http://zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
SQ5KLN
11.02.2019 19:35:10
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 266 #2636708
Od: 2012-7-10
  sp9mrn pisze:  W ramach szybkiej ciętej riposty wujka Włodka na imieninach u cioci Anieli:

  Wiesiek SP2DX był nałogowym członkiem PZK i przez lata łącznikiem IARU. Członkostwo wręcz z niego wyciekało. Żeby było śmieszniej - etykę i procedury przetłumaczył z myślą głównie o członkach PZK i jak zapewne zauważyłeś ze znakiem PZK na okładce.
  A na piątej stronie przytoczonego przez Ciebie dokumentu można przeczytać:
  Krótkofalowiec jest(***) Lojalny ... świadczy lojalność, zachętę i pomoc innym amatorom, miejscowym klubom, organizacji IARU w swym kraju, która reprezentuje krótkofalowców w kraju i zagranicą,

  Nie czepiam się, zauważam pewną ironię losu. A może proroctwo ,-)


Gdzie tam jest mowa o tym, że "należy należeć"? Nie czepiam się, zauważam pewną ironię losu bardzo szczęśliwy
  
sp9mrn
11.02.2019 19:38:04
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2722 #2636709
Od: 2009-6-22
  SQ5KLN pisze:  Ok, to nie będę Cię wkręcał w dalszą dyskusję bardzo szczęśliwy Tak tylko zapytam o te dziewczyny, PZK im jakieś warsztaty szydełkowania zorganizowały czy coś w tym stylu? Jak rozumiem "interdyscyplinarność" to dla Ciebie "nie odmawiamy filateliście członkostwa" (a że on nic z tego nie ma jako filatelista, to już szczegół).


Nie mów, że uciekniesz od odpowiedzi ,-) Aż mi się wierzyć nie chce, że można napisać tyle bzdur a potem po prostu się zwinąć ,-) Nie wymiękaj.
Tak na serio, to ja nie mam monopolu na prawdę - a może faktycznie zauważyłeś coś, co jest istotną przeszkodą w funkcjonowaniu PZK. Ja takich przeszkód trochę widzę. Niektóre z nich są poważne - tyle, że nie wiadomo dlaczego krytycy PZK akurat tego co poważne nie zauważają.

Oczywiście można założyć sobie polski związek interdyscyplinarystów (suchar na dziś) tylko z niewiadomych przyczyn filateliści wolą związek filatelistów. Ja nie wiem dlaczego, przecież dostajemy sporo directów a na każdym z nich jest znaczek... Nie wiem również dlaczego dziewczyny miały by akurat szydełkować. (jakiś mizoginistyczny żart o robótkach ręcznych?). Jakbyś zobaczył jakość lutowania, to byś przestał głupio żartować.
Kilka razy pisałem tu na forum, że fajnie by było w klubie mieć za plecami programistę, magika od PCB czy innych ludzi, którzy wykorzystują tą samą przestrzeń. Marnowanie potencjału klubów (w których ktoś siedzi w jeden dzień w tygodniu albo w czasie zawodów - a przez resztę czasu stoją puste) jest jednak marnowaniem KLUBOWYM a nie PZKowskim. Nikt klubom nie zabrania działać, nie narzuca im form działania ani nie nakłada ograniczeń. To, że nie działają często nie zależy od żadnego "działacza PZK" ani od "ideologii PZK" tylko od lokalnego działacza klubowego.

To co z tymi twoimi zarzutami? Masz jakieś uzasadnienie dla nich czy to tylko takie pitu-pitu?

73
MAc
mrn

_________________
Zjazd Techniczny Burzenin 2019 - 5-8 września 2019
http://zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
sp9mrn
11.02.2019 19:45:28
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2722 #2636712
Od: 2009-6-22


Ilość edycji wpisu: 1
  SQ5KLN pisze:


  Gdzie tam jest mowa o tym, że "należy należeć"? Nie czepiam się, zauważam pewną ironię losu bardzo szczęśliwy


nigdzie nie jest napisane, że jakiś przymus istnieje. ;-) Masz słuszność.
ale jak skrócimy zdanie to się okaże, że cytujesz tekst w którym jak byk stoi:
"Krótkofalowiec jest Lojalny, świadczy lojalność, zachętę i pomoc organizacji IARU w swym kraju, która reprezentuje krótkofalowców w kraju i zagranicą,
Jak to możliwe, że tak ciepło piszesz o PZK ,-)
Kolega deklarację chce podpisać niebieskim czy zielonym długopisem? Mam tu jakiś pod ręką...

mrn

PS
Ja chętnie poszukam dziury w [s]całym [/s]PZK - bo te dziury są I TO NIEMAŁE, tyle, że proponowane lekarstwa czasem przypominają pacaneum a nie panaceum. wiesz, leczenie dżumy cholerą..._________________
Zjazd Techniczny Burzenin 2019 - 5-8 września 2019
http://zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
SQ5KLN
11.02.2019 19:45:32
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 266 #2636713
Od: 2012-7-10
  sp9mrn pisze:


  Nie mów, że uciekniesz od odpowiedzi ,-) Aż mi się wierzyć nie chce, że można napisać tyle bzdur a potem po prostu się zwinąć ,-) Nie wymiękaj.


Uciekam od odpowiedzi, jak każda meduza, donkey, niekolega, ćwierćkrótkofalowiec (a nie, przepraszam, to się tyczy tych, co kropek i kresek nie znają!). Bzdury piszę i tyle, nie warto czytać, szkoda Twojego cennego czasu.
  
sp9mrn
11.02.2019 20:01:17
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Gliwice JO90IG

Posty: 2722 #2636722
Od: 2009-6-22
  SQ5KLN pisze:

   sp9mrn pisze:


   Nie mów, że uciekniesz od odpowiedzi ,-) Aż mi się wierzyć nie chce, że można napisać tyle bzdur a potem po prostu się zwinąć ,-) Nie wymiękaj.


  Uciekam od odpowiedzi, jak każda meduza, donkey, niekolega, ćwierćkrótkofalowiec (a nie, przepraszam, to się tyczy tych, co kropek i kresek nie znają!). Bzdury piszę i tyle, nie warto czytać, szkoda Twojego cennego czasu.


Powoli dochodzisz do etapu w którym pozostaje wyłącznie drwina ,-)
Chciałem być miły, potraktować to co napisałeś jako pretekst do racjonalnej dyskusji, ale skoro się nie da...

Piotruniu.
Napisałeś sporo kłamstw na temat PZK. To nieładnie
Żadnego z tych kłamstw nie poparłeś jakimkolwiek dowodem.
Jak zostałeś na łgarstwach przyłapany, to chociaż miałeś szansę na przeprowadzenie jakiegokolwiek dowodu, obrócenie sprawy w żart, wycofanie się z niej, whatever - wybrałeś jednak ordynarną ucieczkę.
A Wendy mówiła nie słuchaj Dzwoneczka, kiedyś trzeba dorosnąć, nie można całe życie gonić Hooka.
The spotlight fades
The boys disband
The final notes lie mute upon the sand
And in the silence of the grave
I can still hear those lost boys calling
mrn
_________________
Zjazd Techniczny Burzenin 2019 - 5-8 września 2019
http://zjazdtechniczny.krotkofalowcy.com.pl/
www.facebook.com/PolskiZwiazekKrotkofalowcow
  
SQ6ILB
11.02.2019 20:02:34
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 454 #2636723
Od: 2011-3-18
  sp9mrn pisze:

   SQ6ILB pisze:   Zapomniałeś, że w skład składki jeszcze wchodzą (jako przywileje):
   - ciastka
   - herbata
   - możliwość wniesienia piachu do siedziby bez konieczności sprzątania (najwyżej co któryś raz jako "dyżurny")
   - jeszcze coś by się znalazło
   Jeżeli podasz mi składowe jednostkowe to zapewniam cię, że jeżeli przyniosę piach do siedziby to za sprzątanie zapłacę. Także za ciastko i herbatę, tak by jeden z drugim nie mówił, że mnie utrzymuje.
   Za siebie zapłaciłem, w wysokości należnej, nie obciążam PZK, wszyscy zadowoleni?
   To nic, że zapraszając gościa każesz mu płacić. To nic, że pozwalasz gościom wejść do swojej siedziby i potem wystawisz im rachunek.
   Ważne, że zadowoleni będą ci którzy podobno utrzymują tych gości.


  No nie bardzo.
  Nikt ci nie każe płacić, ciastka nie wchodzą w składkę, piach na butach nie boli, ale nikt nie lubi jak bazgrzesz po ścianach.
  Niby mógłbyś nie przychodzić - i powtarzasz to jak mantrę - ale jednak przychodzisz. I tłumaczysz, że nie możesz płacić składek, bo generalnie to PZK ci się nie podoba. I w ogóle to jeden facet z PZK kiedyś cię obraził, więc to słaba organizacja ,-)
  No może z wyjątkiem tego klubu... Chociaż gdyby nie był PZK, to z pewnością byłby lepszy...
  Oczywiście powtórzysz, że wcale nie musisz przychodzić i żeby cię siłą do klubu nie wciągać, bo masz przecież swoje prawa...

Nie bardzo rozumiem ten wywód.
Przychodzę z własnej nieprzymuszonej (jak to by inni chcieli z przymuszonej) woli, dając coś od siebie i nie żądając nic w zamian. Przynajmniej nie przypominam sobie bym żądał. Jeżeli masz inne wieści to proszę, słucham.

No cóż. Klub jak klub. Może pozwolisz, że część wiedzy którą posiadam zostawię dla siebie i nie będę paplał. Z powodu nawet tego, że nie jestem upoważniony do reprezentowania klubu jako rzecznik.

Jak wstąpię do związku, to oczywiście będę mógł żądać, gdyż będę miał do tego już całkowicie pełne prawo.
Proponuję się skupić na zapisie będę mógł.


  sp9mrn pisze:


   SQ6ILB pisze:   Czy aby nie powinna (może nie do końca dobre określenie) sama, lub z innymi OPP lobbować za zmianą przepisów tak by wykorzystanie pewnych funduszy było łatwiejsze i możliwości ich gospodarowania na większych "polach"?
   Czy takie działanie jest zakazane dla OPP? Jeżeli nie, to co stoi na przeszkodzie? W czym tkwi problem?
   To by była nawet słuszna "przewodnia rola PZK"? Określenie prawdziwe BYŁABY?
   Pytam. Mogę? Dziękuję.


  Ja chętnie spytam cóż takiego w przepisach dotyczących wydawania pieniędzy OPP jest złego? Bo ja (może przez ślepotę) nie widzę ograniczeń czy też "złych" przepisów. Przepisy są klarowne, jednoznaczne (co w SP nie jest takie częste), wymuszają wykonywanie działań prospołecznych.
  Opowiedz mi o Twoim problemie z wydawaniem kasy OPP. Chętnie pomogę. W jakiej organizacji masz ten problem?


Ja nie mam problemów. Przeczytałem tu, że związek z powodu pozyskania pewnych funduszy nie może ich wydać tak jakby mu bardziej pasowało, czyli jak dla mnie = więcej na członków = bo tak bym chciał gdym należał.

I mówisz, że przepisy są ok? Dobrze, więc proszę to wyłożyć swoim związkowcom, gdyż chyba oni nie pojmują o co kaman, a powinni wiedzieć i być tego świadomi, gdyż to oni są a raczej powinni być zainteresowani tym tematem. Może wtedy nie będzie niepotrzebnych tekstów o "sponsoringu" przez zrzeszonych. Czy ja powinienem o tym pisać jako niezrzeszony? Czy mnie to powinno interesować?

A jeżeli uważasz, że przepisy są ok i pozyskane pieniądze związek musi przeznaczyć na niezrzeszonych, to tym bardziej wytłumacz to związkowcom. Bo widać, że brakuje im informacji. I to bardzo ważnych informacji.

I jeszcze jedno.

Faktem jest, że część członków (niestety Ty także = przyjęcie a raczej jego brak do grona PZK Kolegi SQ2KRR) raczycie przywłaszczać sobie rolę do której raczej prawa nie macie. A to kogoś bym przyjął, albo i nie. A to każdy ma należeć i każdy ma płacić, bo jak nie to.... Nic nie da, że posty po czasie znikną lub będą edytowane. Będąc w organizacji czy to PZK czy innej nie widzę możliwości niektórych wypowiedzi, bo to nie Wasza rola.

Nie wyobrażam sobie by w życiu zawodowym ktoś bez upoważnienia władz decydował kto będzie przyjęty a kto nie. Nieupoważniony nawet nie ma możliwości wypowiedzi, bo nie ma spotkania na takim szczeblu. Dlaczego to funkcjonuje w PZK? To zgodnie z "linią" PZK tak sobie można?

Ogłoszenie, że Burzenin oficjalnie obdędzie się.... i PZK jest oficjalnym sponsorem. Przepraszam. Kto to ogłosił? Czy PZK ma jakieś ustalone procedury? Jakiś schemat poważnego reprezentowania na zewnątrz? Ogłoszenie dla wszystkich zrobione jakby gacie powiesił na płocie. Nie, tak się nie reprezentuje związku. Na stronie PZK dalej nie widzę żadnej informacji, więc mogę uważać, że informacja jest nieprawdziwa?

Ja, jako niezrzeszony niestety, czy się to podoba zrzeszonym czy nie, nie podpisałem deklaracji, więc mnie ta hierarchia nie dotyczy. I to trzeba sobie przysposobić. Ale bym traktował poważnie PZK to i PZK musi też traktować poważnie mnie.

I powtórzę już coś co tu było nie raz napisane. To PZK musi chcieć wyjść do ludzi, a nie ludzie do PZK. Samymi Łosiami i Burzeninami nie da rady Panowie. Niestety._________________
GREGTwierdzenie pedagoga sp9nrb: dzieci pobierające korepetycje to downy.
sp9nrb, możesz kasować swoje posty, ale internet nie zapomina hamstwa :)

http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=3538&temat=489204&nr_str=10
  
SP8ILF
11.02.2019 20:05:40
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: HR08

Posty: 576 #2636725
Od: 2011-10-23
No tak , proponuję prezesurę SQ6ILB ,wszystko wie , ma receptę na wszystko , potrafi , chce tylko , nie ma kolesi od napychania kieszeni kasą od butelki , od pasożytów . Ja mu pierwszy rękę podam proponuję stówę miesięcznie za naprawę , czy ktoś się dołoży . Za cacy warto dać stówę a jak jeszcze SQ5kln pomoże razem z SQ2KRR to mamy taki związek że …. padajcie narody NIKT WAS NIE NAWAWIA . DAJCIE NAM SPOKÓJ TO NASZE NIE WASZE PINIĄDZE LICZCIE SWOJE wykrzyknik
_________________
SP8ILF Marian Roman
Wszyscy młodzi, piękni i mądrzy za lat 50-siąt będziecie starzy , pomarszczeni , łysi i psu na budę Wasza dzisiejsza wiedza . Pamiętajcie !!! I błagam piszcie jeśli macie coś konkretnego do powiedzenia, jeśli nie to włóżcie palec w ... a nie stukajcie w klawiaturę !!! 73 mni dx
  
Electra25.06.2019 02:04:34
poziom 5

oczka
  
SQ5KLN
11.02.2019 20:05:56
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 266 #2636726
Od: 2012-7-10
  sp9mrn pisze:


  Kolega deklarację chce podpisać niebieskim czy zielonym długopisem? Mam tu jakiś pod ręką...


Deklarację, że nie wstąpię do PZK? Wszystko jedno jakim, choć nie rozumiem po co Ci taka deklaracja.
  
SQ5KLN
11.02.2019 20:08:36
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 266 #2636731
Od: 2012-7-10
  sp9mrn pisze:


  Napisałeś sporo kłamstw na temat PZK. To nieładnie
  Żadnego z tych kłamstw nie poparłeś jakimkolwiek dowodem.
  Jak zostałeś na łgarstwach przyłapany, to chociaż miałeś szansę na przeprowadzenie jakiegokolwiek dowodu, obrócenie sprawy w żart, wycofanie się z niej, whatever - wybrałeś jednak ordynarną ucieczkę.


O, i jeszcze kłamcą zostałem bardzo szczęśliwy
Napisałem co myślę, nie zamierzam się z tego tłumaczyć przed sądem Jego Wysokości SP9MRN.
  
SP8ILF
11.02.2019 20:15:02
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: HR08

Posty: 576 #2636739
Od: 2011-10-23
  SQ5KLN pisze:

   sp9mrn pisze:


   Kolega deklarację chce podpisać niebieskim czy zielonym długopisem? Mam tu jakiś pod ręką...


  Deklarację, że nie wstąpię do PZK? Wszystko jedno jakim, choć nie rozumiem po co Ci taka deklaracja.


Jak to kiedyś mówiono , Myjcie się dziewczyny bo nie znacie ani dnia ani godz. Nigdy nie mów bigdy . Jeszcze żyjesz nie uprzedzaj faktów To po co takie zainteresowanie związkiem który dla Ciebie jest niczym . Czemu zabierasz czas żonie dzieciom a poświęcasz idiotom ???!!!pan zielony
_________________
SP8ILF Marian Roman
Wszyscy młodzi, piękni i mądrzy za lat 50-siąt będziecie starzy , pomarszczeni , łysi i psu na budę Wasza dzisiejsza wiedza . Pamiętajcie !!! I błagam piszcie jeśli macie coś konkretnego do powiedzenia, jeśli nie to włóżcie palec w ... a nie stukajcie w klawiaturę !!! 73 mni dx
  
SQ6ILB
11.02.2019 20:17:14
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 454 #2636741
Od: 2011-3-18


Ilość edycji wpisu: 1
  SP8ILF pisze:

  No tak , proponuję prezesurę SQ6ILB ,wszystko wie , ma receptę na wszystko , potrafi , chce tylko , nie ma kolesi od napychania kieszeni kasą od butelki , od pasożytów . Ja mu pierwszy rękę podam proponuję stówę miesięcznie za naprawę , czy ktoś się dołoży . Za cacy warto dać stówę a jak jeszcze SQ5kln pomoże razem z SQ2KRR to mamy taki związek że …. padajcie narody NIKT WAS NIE NAWAWIA . DAJCIE NAM SPOKÓJ TO NASZE NIE WASZE PINIĄDZE LICZCIE SWOJE wykrzyknik

Zamiast pisać te fajansiarskie posty przeczytałbyś to co podałem w linkach. Lepiej byś na tym wyszedł. Nawet związek by zyskał. Lepszego i prawdziwszego krótkofalowca.

A dokładnie to nie wszystkie pieniądze są twoje, więc się dokształć, bo zaczynasz pitolic jak tu jeden, co już pociskał pierdoły.
_________________
GREGTwierdzenie pedagoga sp9nrb: dzieci pobierające korepetycje to downy.
sp9nrb, możesz kasować swoje posty, ale internet nie zapomina hamstwa :)

http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=3538&temat=489204&nr_str=10
  
SQ5KLN
11.02.2019 20:23:16
poziom 4

Grupa: Użytkownik

Posty: 266 #2636745
Od: 2012-7-10
  SP8ILF pisze:

  Jak to kiedyś mówiono , Myjcie się dziewczyny bo nie znacie ani dnia ani godz. Nigdy nie mów bigdy . Jeszcze żyjesz nie uprzedzaj faktów To po co takie zainteresowanie związkiem który dla Ciebie jest niczym . Czemu zabierasz czas żonie dzieciom a poświęcasz idiotom ???!!!pan zielony


Nie mówię nigdy, mówię, że teraz nie (deklaracja nie jest dożywotnia, deklaracja członka PZK też nie jest, w każdej chwili można zrezygnować).
Czasu nikomu nie zabieram, jestem "w pracy" (zdalnej, ale zawsze), piszę w trakcie przerw technicznych (komputer robi swoje, a ja tylko nadzoruję proces aby zaingerować gdy coś pójdzie nie tak).
  
SP8ILF
11.02.2019 20:32:56
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: HR08

Posty: 576 #2636748
Od: 2011-10-23
  SQ6ILB pisze:

   SP8ILF pisze:

   No tak , proponuję prezesurę SQ6ILB ,wszystko wie , ma receptę na wszystko , potrafi , chce tylko , nie ma kolesi od napychania kieszeni kasą od butelki , od pasożytów . Ja mu pierwszy rękę podam proponuję stówę miesięcznie za naprawę , czy ktoś się dołoży . Za cacy warto dać stówę a jak jeszcze SQ5kln pomoże razem z SQ2KRR to mamy taki związek że …. padajcie narody NIKT WAS NIE NAWAWIA . DAJCIE NAM SPOKÓJ TO NASZE NIE WASZE PINIĄDZE LICZCIE SWOJE wykrzyknik

  Zamiast pisać te fajansiarskie posty przeczytałbyś to co podałem w linkach. Lepiej byś na tym wyszedł. Nawet związek by zyskał. Lepszego i prawdziwszego krótkofalowca.

  A dokładnie to nie wszystkie pieniądze są twoje, więc się dokształć, bo zaczynasz pitolic jak tu jeden, co już pociskał pierdoły.


Niestety jesteś za mały żeby pouczać mnie na co mam wydać MOJE PIENIĄDZE , CZŁOWIECZKU ZROZUM, NIKT CIEBIE NIE NAMAWIA DO WSTĄPIENIA, NIE CHCESZ TO NIE, TWÓJ WYBÓR JA TO SZANUJĘ / NIE PISAŁEM JESTEŚ DEBILEM BO NIE CHCESZ WSTĄPIĆ ????/ A CO TY PISAŁEŚ MAM CYT/. I TY POSZANUJ MÓJ I NIE TYLKO MÓJ WYBÓR POMIJAM LEPSZY !!PRAWDZIWY, FAJANSIARSKIE Choć raz odpowiedz merytorycznie na konkretne stawiane problemy . Widzę że nie robisz tylko siedzisz na kompie nie masz nawet rodziny jak masz to wolisz to forum niż ją ???!!! bardzo szczęśliwy
_________________
SP8ILF Marian Roman
Wszyscy młodzi, piękni i mądrzy za lat 50-siąt będziecie starzy , pomarszczeni , łysi i psu na budę Wasza dzisiejsza wiedza . Pamiętajcie !!! I błagam piszcie jeśli macie coś konkretnego do powiedzenia, jeśli nie to włóżcie palec w ... a nie stukajcie w klawiaturę !!! 73 mni dx
  
SQ6ILB
11.02.2019 21:00:11
poziom 5

Grupa: Użytkownik

Posty: 454 #2636758
Od: 2011-3-18
  SP8ILF pisze:


  Niestety jesteś za mały żeby pouczać mnie na co mam wydać MOJE PIENIĄDZE , CZŁOWIECZKU ZROZUM, NIKT CIEBIE NIE NAMAWIA DO WSTĄPIENIA, NIE CHCESZ TO NIE, TWÓJ WYBÓR JA TO SZANUJĘ / NIE PISAŁEM JESTEŚ DEBILEM BO NIE CHCESZ WSTĄPIĆ ????/ A CO TY PISAŁEŚ MAM CYT/. I TY POSZANUJ MÓJ I NIE TYLKO MÓJ WYBÓR POMIJAM LEPSZY !!PRAWDZIWY, FAJANSIARSKIE Choć raz odpowiedz merytorycznie na konkretne stawiane problemy . Widzę że nie robisz tylko siedzisz na kompie nie masz nawet rodziny jak masz to wolisz to forum niż ją???!!! bardzo szczęśliwy

Brawo! pan zielony
Odpiszę tak byś zrozumiał. Gówno ci do mojej rodziny. Jesteś za mały człowieczku.
pan zielony
_________________
GREGTwierdzenie pedagoga sp9nrb: dzieci pobierające korepetycje to downy.
sp9nrb, możesz kasować swoje posty, ale internet nie zapomina hamstwa :)

http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=3538&temat=489204&nr_str=10
  
SP8ILF
11.02.2019 21:00:21
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: HR08

Posty: 576 #2636759
Od: 2011-10-23
  SQ5KLN pisze:

   SP8ILF pisze:

   Jak to kiedyś mówiono , Myjcie się dziewczyny bo nie znacie ani dnia ani godz. Nigdy nie mów bigdy . Jeszcze żyjesz nie uprzedzaj faktów To po co takie zainteresowanie związkiem który dla Ciebie jest niczym . Czemu zabierasz czas żonie dzieciom a poświęcasz idiotom ???!!!pan zielony


  Nie mówię nigdy, mówię, że teraz nie (deklaracja nie jest dożywotnia, deklaracja członka PZK też nie jest, w każdej chwili można zrezygnować).
  Czasu nikomu nie zabieram, jestem "w pracy" (zdalnej, ale zawsze), piszę w trakcie przerw technicznych (komputer robi swoje, a ja tylko nadzoruję proces aby zaingerować gdy coś pójdzie nie tak).


Ok, jasne , na wszelki wypadek jak ksiądz posiada TY też , taką małą furtkę gdyby coś się zmieniło to boczkiem ale się zmieścisz . Jak to mówiła pewna P. z polityki / nie ważne z jakiej / stoi P w rozkraku Albo mam stanowisko albo kombinuję , męska decyzja . zdziwiony
_________________
SP8ILF Marian Roman
Wszyscy młodzi, piękni i mądrzy za lat 50-siąt będziecie starzy , pomarszczeni , łysi i psu na budę Wasza dzisiejsza wiedza . Pamiętajcie !!! I błagam piszcie jeśli macie coś konkretnego do powiedzenia, jeśli nie to włóżcie palec w ... a nie stukajcie w klawiaturę !!! 73 mni dx
  
SP8ILF
11.02.2019 21:03:26
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: HR08

Posty: 576 #2636761
Od: 2011-10-23
  SQ6ILB pisze:

   SP8ILF pisze:


   Niestety jesteś za mały żeby pouczać mnie na co mam wydać MOJE PIENIĄDZE , CZŁOWIECZKU ZROZUM, NIKT CIEBIE NIE NAMAWIA DO WSTĄPIENIA, NIE CHCESZ TO NIE, TWÓJ WYBÓR JA TO SZANUJĘ / NIE PISAŁEM JESTEŚ DEBILEM BO NIE CHCESZ WSTĄPIĆ ????/ A CO TY PISAŁEŚ MAM CYT/. I TY POSZANUJ MÓJ I NIE TYLKO MÓJ WYBÓR POMIJAM LEPSZY !!PRAWDZIWY, FAJANSIARSKIE Choć raz odpowiedz merytorycznie na konkretne stawiane problemy . Widzę że nie robisz tylko siedzisz na kompie nie masz nawet rodziny jak masz to wolisz to forum niż ją???!!! bardzo szczęśliwy

  Brawo! pan zielony
  Odpiszę tak byś zrozumiał. Gówno ci do mojej rodziny. Jesteś za mały człowieczku.
  pan zielony

Tak samo jak tobie do moich pieniędzy . Pilnuj swoich. I właśnie gówno ci do rodziny PZK ZROZUMIAŁ wykrzyknik
_________________
SP8ILF Marian Roman
Wszyscy młodzi, piękni i mądrzy za lat 50-siąt będziecie starzy , pomarszczeni , łysi i psu na budę Wasza dzisiejsza wiedza . Pamiętajcie !!! I błagam piszcie jeśli macie coś konkretnego do powiedzenia, jeśli nie to włóżcie palec w ... a nie stukajcie w klawiaturę !!! 73 mni dx
  
Electra25.06.2019 02:04:34
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 11 / 16>>>    strony: 12345678910[11]1213141516

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PZK - POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW » PITU-PITU A PZK

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta