NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PZK - POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW » BIP NA STRONIE PZK.

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 3 / 3    strony: 12[3]

BIP na stronie PZK.

  
HF1D
24.04.2018 10:35:50
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Szczecin JO73hi

Posty: 2393 #2538268
Od: 2015-1-28
  SP6OUJ. pisze:

  CIT-8 robi się w oparciu o dokumenty. Cuiężko teraz dopasować rubryki, aby pasowały. Ciężko w to uwierzyć, co piszesz. Generalnie US nie przyjmuje samego CIT-8 bez załączników, no chyba że wysłano pocztą i nie miał wyjścia. Teraz zrobia korektę zapewne, ważne aby nawet zerowy był złożony do końca marca.

  Niby "dobra zmiana" miała uzdrowić PZK, a tu co?


CIIT-8 jest wysyłany elektronicznie
_________________
Pozdrawiam
Jurek
HF1D


  
Electra20.04.2019 07:07:56
poziom 5

oczka
  
SQ9JXT
24.04.2018 11:25:52
poziom 5Grupa: Użytkownik

Posty: 611 #2538284
Od: 2011-5-10


Ilość edycji wpisu: 3


Jeżeli umowy są finansowane ze środków publicznych, jest to informacja publiczna instytucja, która umowę zawarła powinna udzielić informacji przetworzonej, gdyż w umowie mogą być np. dane osobowe chronione prawem. Jednak zarobki takimi nie są więc podanie stanowiska, zakresu obowiązków, wynagrodzenia, itd. są informacją publiczną, więc powinny zostać w ustawowym terminie udostępnione.

I masz rację, wszelakie urzędy wbrew prawu ukrywają wygodne lub niewygodne dla ich wizerunku informacje publiczne. Poczytać można wyroki sądów w tych sprawach, gdzie sądy nakazują urzędasom publikować wnioskowane informacje, jest masa takich wyroków.
Koncepcja demokracji jest taka, że ludzie mają sprawować kontrolę nad wybranymi przez siebie reprezentantami władzy (instytucje, organizacje). Brak kontroli jest czynnikiem sprzyjającym nadużyciom. Powszechnie należy ludzi zachęcać o wnioskowanie o udzielnie informacji publicznej w rozmaitych urzędach. Prawo mamy dobre, jednak urzędasy bojąc się o swoje dupska starają się obywatelom utrudniać uzyskiwanie takich informacji, bo a nóż wyjdzie jakiś knot. Zatem gros urzędów odmawia udzielenia oczywistych danych - wbrew prawu. Są nawet tacy, co mają sądowny nakaz udzielenia danych informacji a i tak tego nie robią. lollol


Pozdrawiam!
  
sp9nrb
24.04.2018 12:33:42
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1193 #2538302
Od: 2017-7-11
1. Jeżeli PZK ma nawet radcę prawnego, to będzie on bronił prezesa nie związek, bo to prezes mu płaci.
2. Ludzie z zarządu posiadają własne biznesy i dziwi mnie amnezja zasad postępowania w przypadku PZK. Przecież szlachectwo obowiązuje.
3. Biegły księgowy bada nie tylko bilans ale może badać także sposób prowadzenia księgowości w tym dekretacji faktur, przechowywania dokumentów itp.
4. Tu mogę się mylić ale warto sprawdzić problem przedawnienia nie tylko na podstawie KC ale i KK.
5. Zastanawiam się, czy nie warto rozesłać do delegatów "informatora prawnego" opisującego podstawy działania wynikające nie tylko z Ustawy o stowarzyszeniach ale i innych. A będzie tego z kilkanaście ustaw i rozporządzeń.
Delegaci to ludzie chcący coś zdziałać ale nie zawsze posiadający niezbędną wiedzę. Uważam, że taki wyciąg cytatów z odpowiednich aktów prawnych z odwołaniem do Źródła (a dzisiaj dostęp do aktów prawnych jest nieograniczony, pomógł by w dyskusji o zarządzaniu PZK.
6. Przemyślcie możliwość siedziby PZK na południu Polski. Małopolska, Górny, Opolski i Dolny Śląsk. Może to być potrzebne.

_________________
Pisać każdy może, jeden lepiej drugiej gorzej.
  
SP6OUJ.
24.04.2018 13:22:08
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: jo80ve

Posty: 901 #2538308
Od: 2015-6-23

Dokumenty finansowe po 5 latach się niszczy. Wyjątek to deklaracje ZUS, czy listy płac, które przechowuje się 50 lat.
Kodeks karny nie ma zastosowania, bo nie ma tu przestępstwa. Istnieje domniemanie niewinności i jesli nie ma prawomocnego wyroku, to nawet nikogo nie można nazwać przestępcą. O tym pisał Jurek przytaczając Art. 212 Kk. Bardziej ma tu zastosowanie KC, bo i większe można uzyskać odszkodowanie. Wygrałem ostatnio sprawę karną właśnie z ARt. 212 i dostałem tylko 500zł, a sprawa trwała ponad rok. Bardziej opłaca się zakładać sprawy cywilne.
Wracając do meritum, to należy określić, czy mamy tylko zjawisko na nioe złożeniu bilansu i rach. wyn., jest on źle wyliczony, bo np. brakuje kasy, czy jest inny problem. Dokumenty z lat poprzednich, których ma prawa nie być zostawiłbym w spokoju, bo za tamte lata już nikt prawdy nie dojdzie.

Przeniesienie siedziby nic nie da. Może się okazać, że tu czy na Śląsku nie będzie chętnych aby w tej siedzibie siedzieć.

Może czas wrócić do rozmów nad przekształceniem PZK w federację, gdzie ZG będzie miał tylko funkcję reprezentacyjną, nie będzie obracał tak dużymi pieniędzmi, a specjalna siedziba w takiej formie jak obecnie nie będzie potrzebna. Mnogość powstających stowarzyszeń krótkofalarskich pokazuje dobitnie, że pewnych rzeczy nie da się robić w ramach klubu, OT czy ZG PZK.

_________________
73! Arek sp6ouj
  
HF1D
24.04.2018 13:28:48
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Szczecin JO73hi

Posty: 2393 #2538310
Od: 2015-1-28
  sp9nrb pisze:  5. Zastanawiam się, czy nie warto rozesłać do delegatów "informatora prawnego" opisującego podstawy działania wynikające nie tylko z Ustawy o stowarzyszeniach ale i innych. A będzie tego z kilkanaście ustaw i rozporządzeń.
  Delegaci to ludzie chcący coś zdziałać ale nie zawsze posiadający niezbędną wiedzę. Uważam, że taki wyciąg cytatów z odpowiednich aktów prawnych z odwołaniem do Źródła (a dzisiaj dostęp do aktów prawnych jest nieograniczony, pomógł by w dyskusji o zarządzaniu PZK.

  6. Przemyślcie możliwość siedziby PZK na południu Polski. Małopolska, Górny, Opolski i Dolny Śląsk. Może to być potrzebne.


ad. 5

Swego czasu przywiozłem z Warszawy 20 egzemplarzy Ustawy OPP z komentarzem. Nawet w Prezydium zainteresowanie było minimalne.

Z dużym jednak zaskoczeniem i radością zauważyłem w trakcie sobotniego zjazdu, że wielu delegatów było zaopatrzonych nie tylko w obowiązujący Statut, ale także w projekt Statutu oraz w aktualne wersje niezbędnych ustaw.
To było coś diametralnie innego niż KZD w Burzeninie gdzie ok 40% delegatów nawet się nie wypowiedziała.
Tu jednostki nie były aktywne (może dwie - trzy osoby). Reszta naprawdę aktywnie brała udział, a przynajmniej wykazywała zainteresowanie.
W związku z tym nie ma chyba potrzeby ponoszenia kosztów i tworzenia kolejnych poradników. Mam nadzieję, że następuje wzrost świadomości delegatów.

ad. 6
Bez obrazy, ale czy my nie zaczynamy od d... strony?
Ja osobiście zacząłbym od szukania ludzi z pomysłami, a siedziba może być w Pcimiu Dolnym.
Dla ścisłości oficjalna siedziba zostanie w Warszawie bo tak jest w statucie, ale rzeczywista czyli Sekretariat, CB QSL, księgowość
Byłbym z tym bardzo ostrożny. To są naprawdę duże koszty (samo przeniesienie) i wcale nie ma gwarancji, że przyniesie efekty.
Wyprowadzka księgowości do Warszawy na razie przyniosła szkody.
_________________
Pozdrawiam
Jurek
HF1D


  
sp9nrb
24.04.2018 14:10:12
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: Tarnowskie Góry

Posty: 1193 #2538322
Od: 2017-7-11
Odpowiadam hurtem

Pomysł z przeprowadzką nie pochodzi ode mnie. To jeden król polski, jak lajkoniki obrosły w piórka i już nie szło rządzić przeniósł stolycę do Warszawy. Przeniesienie powoduje, ze stare układy upadają, a nowe potrzebują czasu.

Nie uda się wykazać jakości pracy, jeżeli nie zna się obowiązków zarządu i GKR. Jeżeli nie oprze się dyskusji na obowiązkach wynikających z prawa to dyskusja stanie się jałowa i do głosu dojdą besserwisser ludzie się pokłócą i zero efektów. Tu jest jeszcze aspekt psychologiczny. to nie są czyjeś wymysły i czepianie się człowieka ale to jest naruszenie prawa, a w tym momencie ludzie z reguły zaczynają inaczej myśleć.

Wyniki badania rachunkowości i sprawozdawczości i innych obowiązkowych działań i który kodeks to rozstrzyga to zależy od rodzaju i ciężaru przewinienia.

Jeżeli wyjdą sprawy to i tak muszą być zgłoszone. Chociaż by tylko po to, aby mieć odrzucenie sprawy jako przedawnionej. Jest to potrzebne aby rozliczyć problem strat i zamknięcia bilansu. Po za tym, jest to dowód czyjejś winy.

Jeżeli nastąpi zmiana władz to i tak musi być bilans zamknięcia i otwarcia. Bolesne to ale konieczne.

Za federację jestem nawet za tylko czy teren da sobie radę finansowo i organizacyjnie szczególnie przy dzisiejszym rozbiciu "dzielnicowym".

,)
_________________
Pisać każdy może, jeden lepiej drugiej gorzej.
  
SP6OUJ.
24.04.2018 14:13:37
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: jo80ve

Posty: 901 #2538323
Od: 2015-6-23

W Statucie wystarczyło wpisać, że siedziba PZK jest terytorium RP. To by uprościło zmiany w przypadku przeniesienia siedziby z Warszawy np. do Krakowa.

Oprócz Ustawy o OPP warto zaopatrzyć się w komentarz. Często rozprowadzaja go NGOsy.

Co do księgowości w Warszawie... wiele mógłbym powiedzieć. Prowadzę kilka firm z Warszawy, które uciekły ze stolicy do mnie. Po pierwsze jakość usług, po drugie cena wielokrotnie niższa niż w stolicy.
_________________
73! Arek sp6ouj
  
sp9aki
24.04.2018 14:24:20
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: nr Olesno Śl.

Posty: 726 #2538326
Od: 2012-3-13


Ilość edycji wpisu: 1
  SP6OUJ. pisze:  Co do księgowości w Warszawie... wiele mógłbym powiedzieć. Prowadzę kilka firm z Warszawy, które uciekły ze stolicy do mnie.
  Po pierwsze jakość usług, po drugie cena wielokrotnie niższa niż w stolicy.Piszesz, że firmy z Warszawy korzystają usług z Twojego biura w Głubczycach (opolskie)?
Ciekawe, ile płacą swoim gońcom (vide sprawa gońca zatrudnionego przez PZK), bo tu już nie odległość rzędu kilku przecznic,
a kilkaset kilometrów?
_________________
jaQbek, SWL: SP9-50023
  
canis_lupus
24.04.2018 14:27:11
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4651 #2538328
Od: 2013-7-18
  sp9aki pisze:

   SP6OUJ. pisze:   Co do księgowości w Warszawie... wiele mógłbym powiedzieć. Prowadzę kilka firm z Warszawy, które uciekły ze stolicy do mnie.
   Po pierwsze jakość usług, po drugie cena wielokrotnie niższa niż w stolicy.  Piszesz, że firmy z Warszawy korzystają usług z Twojego biura w Głubczycach (opolskie)?
  Ciekawe, ile płacą swoim gońcom (vide sprawa gońca zatrudnionego przez PZK), bo tu już nie odległość rzędu kilku przecznic,
  a kilkaset kilometrów?


Te firmy wiedzą, że jest XXIw.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, ignorant i darmozjad, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
SP6OUJ.
24.04.2018 14:34:34
poziom 6Grupa: Użytkownik

QTH: jo80ve

Posty: 901 #2538329
Od: 2015-6-23

  sp9aki pisze:

   SP6OUJ. pisze:   Co do księgowości w Warszawie... wiele mógłbym powiedzieć. Prowadzę kilka firm z Warszawy, które uciekły ze stolicy do mnie.
   Po pierwsze jakość usług, po drugie cena wielokrotnie niższa niż w stolicy.  Piszesz, że firmy z Warszawy korzystają usług z Twojego biura w Głubczycach (opolskie)?
  Ciekawe, ile płacą swoim gońcom (vide sprawa gońca zatrudnionego przez PZK), bo tu już nie odległość rzędu kilku przecznic,
  a kilkaset kilometrów?


Nie wiem ile kosztuje przesyłka kurierem. Następnym razem zobaczę na kopercie i napiszę. Pewnie kilkanaście zł.

_________________
73! Arek sp6ouj
  
sp9acq
24.04.2018 15:34:49
poziom 6Grupa: Użytkownik

Posty: 1210 #2538340
Od: 2010-1-10
  sp9nrb pisze:

  Odpowiadam hurtem

  Pomysł z przeprowadzką nie pochodzi ode mnie. To jeden król polski, jak lajkoniki obrosły w piórka i już nie szło rządzić przeniósł stolycę do Warszawy


Dokształcić się proszę z historii Polski:

"Doktor habilitowany Aleksander Małecki: Kraków najpierw odebrał stołeczność Gnieznu, przez fakt koronowania w Katedrze Wawelskiej królów Polski. Od 1320 roku Kraków był stolicą, bo królowie na stałe rezydowali na Wawelu, rozbudowywali go, unowocześniali. Warszawa była w tym czasie mało ważna. Centrum kraju i władzy stała się dopiero po Unii Lubelskiej z 1569 roku, kiedy na skutek tarć polsko-litewskich o miejsce sejmowania, wybrano Warszawę jako najbardziej centralne miejsce w Polsce i właśnie tam od 1570 roku odbywały się sejmy. Następnym ważnym momentem w historii stołeczności Warszawy jest fakt objęcia tronu polskiego przez Wazów i Zygmunta III Wazę, który był jednocześnie królem Szwecji. Kraków był dla króla miastem położonym zbyt daleko, dlatego powoli zaczął interesować się Warszawą i kiedy w 1595 wybuchł pożar na Wawelu, Zygmunt III Waza w marcu następnego roku zaczął rezydować przejściowo w Warszawie, na czas remontu Wawelu. "
_________________
please visit http://dsb.wiresx.plhttp://dsb.WIRESX.pl http://kpgk.pl :)
73
Nowości ze świata kliknij http://sp9acq.pl

  
Electra20.04.2019 07:07:56
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 3 / 3    strony: 12[3]

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PZK - POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW » BIP NA STRONIE PZK.

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta