NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PZK - POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW » KOMISJA STATUTOWA PZK.

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 12 / 13>>>    strony: 1234567891011[12]13

Komisja Statutowa PZK.

  
SP6OUJ.
08.12.2017 12:29:24
poziom 5Grupa: Użytkownik

QTH: jo80ve

Posty: 681 #2493568
Od: 2015-6-23
No i mamy przykład kolejnej manipulacji. Poczekamy, zobaczymy. Zapewne jeszcze wiele się nazbiera.

_________________
73! Arek sp6ouj
  
Electra26.05.2018 04:24:35
poziom 5

oczka
  
sp6ryd
08.12.2017 20:07:08
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2041 #2493717
Od: 2012-1-22
  SP6OUJ. pisze:


  Jeszcze jedno, czy w PZK została wprowadzona procedura ochrony danych osobowych, rejestracji zbiorów danych w GIODO, bo skoro zbiera się dane osób, np. członków, osoby aplikujace o dyplomy, itp. to obowiązek rejestracji zbiorów istnieje. Na stronie PZK nie wyczytałem, czy jest powołany np. ADO.


Chodzi zapewne o ABI i sprawdza się to raczej tu: https://egiodo.giodo.gov.pl/search_advanced_abi.dhtml
Skoro nie ma powołanego formalnie ABI (który w takim przypadku samodzielnie prowadzi rejestr w danym podmiocie) to zbiory ADO powinien rejestrować w GIODO bezpośrednio.
Gdyby były zarejestrowane to należało by ich szukać tu: https://egiodo.giodo.gov.pl/search_basic.dhtml

Status ADO ma każdy podmiot przetwarzający DO zatem w szczególności również te OT, które maja osobowość prawną i działają we własnym imieniu.

Obowiązek rejestracji znika w maju 2018 wraz z wejściem w życie rozporządzenia RODO.
http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32016R0679
Zastępuje go tzw. "Rejestr czynności przetwarzania" ale wymagań do spełnienia jest całkiem sporo a obawy i niepewność znacznie większe z uwagi na brak konkretnych rozporządzeń wykonawczych, sporą dowolność interpretacji i przewidywane wysokie maksymalne sankcje.

Zwolnieni z prowadzenia rejestru są przedsiębiorcy lub podmioty zatrudniające mniej niż 250 osób, chyba że przetwarzanie, którego dokonują, może powodować ryzyko naruszenia praw lub wolności osób, których dane dotyczą, nie ma charakteru sporadycznego lub obejmuje szczególne kategorie danych osobowych, o których mowa w art. 9 ust. 1, lub dane osobowe dotyczące wyroków skazujących i naruszeń prawa, o czym mowa w art. 10.

warto zwrócić uwagę na motyw 78 (zdolność do wykazania należytej staranności i doboru adekwatnych zabezpieczeń) i motyw 83 (analiza ryzyka i środki zabezpieczeń)

(78)Ochrona praw i wolności osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych wymaga wdrożenia odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, by zapewnić spełnienie wymogów niniejszego rozporządzenia. Aby móc wykazać przestrzeganie niniejszego rozporządzenia, administrator powinien przyjąć wewnętrzne polityki i wdrożyć środki, które są zgodne w szczególności z zasadą uwzględniania ochrony danych w fazie projektowania oraz z zasadą domyślnej ochrony danych. Takie środki mogą polegać m.in. na minimalizacji przetwarzania danych osobowych, jak najszybszej pseudonimizacji danych osobowych, przejrzystości co do funkcji i przetwarzania danych osobowych, umożliwieniu osobie, której dane dotyczą, monitorowania przetwarzania danych, umożliwieniu administratorowi tworzenia i doskonalenia zabezpieczeń. Jeżeli opracowywane, projektowane, wybierane i użytkowane są aplikacje, usługi i produkty, które opierają się na przetwarzaniu danych osobowych albo przetwarzają dane osobowe w celu realizacji swojego zadania, należy zachęcać wytwórców tych produktów, usług i aplikacji, by podczas opracowywania i projektowania takich produktów, usług i aplikacji wzięli pod uwagę prawo do ochrony danych osobowych i z należytym uwzględnieniem stanu wiedzy technicznej zapewnili administratorom i podmiotom przetwarzającym możliwość wywiązania się ze spoczywających na nich obowiązków ochrony danych. Zasadę uwzględniania ochrony danych w fazie projektowania i zasadę domyślnej ochrony danych należy też brać pod uwagę w przetargach publicznych.

(83)W celu zachowania bezpieczeństwa i zapobiegania przetwarzaniu niezgodnemu z niniejszym rozporządzeniem administrator lub podmiot przetwarzający powinni oszacować ryzyko właściwe dla przetwarzania oraz wdrożyć środki – takie jak szyfrowanie – minimalizujące to ryzyko. Środki takie powinny zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, w tym poufność, oraz uwzględniać stan wiedzy technicznej oraz koszty ich wdrożenia w stosunku do ryzyka i charakteru danych osobowych podlegających ochronie. Oceniając ryzyko w zakresie bezpieczeństwa danych, należy wziąć pod uwagę ryzyko związane z przetwarzaniem danych osobowych – takie jak przypadkowe lub niezgodne z prawem zniszczenie, utracenie, zmodyfikowanie, nieuprawnione ujawnienie lub nieuprawniony dostęp do danych osobowych przesyłanych, przechowywanych lub w inny sposób przetwarzanych – i mogące w szczególności prowadzić do uszczerbku fizycznego, szkód majątkowych lub niemajątkowych.
  
sp3mil
10.12.2017 10:29:06
poziom 2

Grupa: Użytkownik

Posty: 83 #2494064
Od: 2017-7-20


Ilość edycji wpisu: 2
  sp3mep pisze:


  Jurek ja w DIGI nie startuje,
  właściwie to co ja pitole,
  poza CW i SSB to nie mam bladego pojęciaaniołek

Do nie jest do chwalenia się. Naprawdę.
  sp3mep pisze:


  o Digi i takich innych,


Procesory o architekturze RISC np: Atmel, STM, oprogramowanie, debugery, Linux do tego, układy peryferyjne w tym radiowe, 2.4 GHz, wyżej, nowoczesne modulacje z prawdziwego zdarzenia (GPSK, standardy, te klimaty). TCP/IP. kontrola błedów. GPS i obsługa. Przynajmnij z 6 książek na początek, Ansi C sobie przypomnieć. AVRICE kupić, STK500 też (ok, biblioteka HAL jest porąbana i ja na razie na STM programowo wymiękłem, główny AtMEGA na razie starcza, książki do STK też dziwne), Liuxa opanować, bare metal itp. Radio ma się zmieścić do plecaka w kieszonce, wystartować z akumlatorów, nie zawadzać jak watacha zafunduje bieg przez las albo kąpiel w oborniku, działać, najlepiej zintegrowane z globalną siecią, nie przeszkadzać nikomu i umożliwić sensowne pogadanie z kimś normalnym np. o pogodzie albo psach albo mikroprocesorach albo kosmosie. Rozmawiać będę, nie pitolić znaki, wymieniać pocztówki, jąkać się gorzej niż w jakimś reżimie na poważnie i podniecać że jestem XXX numerem co się do jakiejś wyspy odezwał na CW (coś ala ping na sieci tylko z żywym myślącym obiektem, psy na agility 1000 razy więcej się angażują i myślą na torze). Do tego ma to kosztować grosze by się nie zastanawiać czy przekaźnik home made ukradną czy nie albo drona rozwali się o gruszkę. Algorytmy sterujące open Dronami pomijam milczeniem o specjalizowanych pomiarowych do łączności nie mówiąc (zabawkę tego francuza astronoma co mierzy charakterystykę anten na bodajże 196 rdzeniach i dyskusje widzieliście?).

Open software i open hardware. Jakie amatorstwo jak się grzejecie tym że jakieś firmy dla farsy dają Wam przechodzone przekaźniki do jakiegoś fuzjon czy podobnie (jakbym nie miał telefonu czy Baofenga na FM na simplex) i bractwo się grzeje kto więcej wywali szmalu na ten szajs a jaki klub wyżej antenę [1]. Zwykłego D-Star za bardzo nie ma na Open Source po całości - architektura, sieci, rozstrzyganie konfliktów kolejności, sprzęt na UHF. Co ja policja (dyskusja o szyfrowaniu już określona?) czy straż pożarna jestem na spacerze? Czy w drodze do pracy?

Do tego dyskusja o PZK (chyba nie do poprawienia, musi toto paść po prostu) która zjechała na to kto komu dokopał prawnie. Czy dokopie za opinie na portalu wesoły Albo wywali z truporganizacji wesoły Zresztą jak widać zapisać się zaraz można ponownie, many many many, manyy bluu wesoły

I na przyszłość. Radzę się dowiedzieć o obecnym prawie i co było w tych pirackich tłumaczeniach tak naprawdę (stawiam że jakieś mezozoiczne wykopaliska profesjonalszajsu na KF ale kto wie). Bo jak tam są przy okazji listingi jakieś konkretnych algorytmów dla DSP czy podobnie to się można zdziwić. Bardzo poważnie.

WY TO NAPRAWDĘ SERIO?
Jak Was grzeje - Wasz biznes.
Beze mnie. Po całości.

Konto odnawiam, chce powoli resztę złomu wystawić na aukcje wesoły

[1] główne uzasadnienie przekaźników to ochrona pasma przed zakusami profesjonalnych służb bo kanały tego ponad 60 letniego archaizmu przypadają szczęśliwie na końce 430 MHz no i czasami może się przydać (FM klasyczny rzecz jasna) wesoły Licencje też ogólnie warto mieć.
Zaś pasmo 23 cm chyba przepiliście. Bezpowrotnie. I ja mam płacić komuś za pocztówki w PZK? Jakaś farsa, nawet nie przedszkole.
_________________
Jarek
tylko 433500, tylko FM, tylko handy na spacerach z Dianą. W końcu jestem psiarzem i legalnym włascielem licencji a nie krótkofalarzem :)
  
SQ7HJF
10.12.2017 11:26:45
poziom 1Grupa: Użytkownik

QTH: Wieluń

Posty: 40 #2494086
Od: 2011-3-5
Witam,
Po przeczytaniu wpisów w tym wątku, dochodzę do wniosku, że to doskonały materiał do analizy dla psychologów
i psychiatrów.
Pozdrowienia
Janusz SQ7HJF
  
Marcos
10.12.2017 12:28:40
Grupa: Użytkownik

Posty: 5 #2494110
Od: 2017-1-1


Ilość edycji wpisu: 1
Zgadzam się w pełni - materiał bardzo bogaty i gromadzony latami na tym i innych forach ,) Osobiście ubolewam, że w tym miejscu niektórzy mali ludzie wylewają swoje daremne żale i chcą leczyć swoje kompleksy. Kogo interesują paragrafy, sprawy sądowe, kwoty zasądzone, odzyskane i tym podobne historie ? Może jest tak, że niektórych Kolegów już nikt w "realu" się słucha i nie traktuje poważnie a tu jak z papierem - on wszystko przyjmie. Szkoda tylko, że pomylili forum dla frustratów ze sprawami związanymi z naszym pięknym hobby !

73!
  
sp9aki
20.12.2017 00:27:13
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: nr Olesno Śl.

Posty: 744 #2497797
Od: 2012-3-13


Ilość edycji wpisu: 2
Duża konspiracja otacza dotychczasowe (od 2012 roku) prace Komisji Statutowej PZK nad najważniejszym dokumentem
naszego Stowarzyszenia.
Niedawno zrezygnował (młody stażem) przewodniczący tej Komisji kol. SP6T wraz z kol. SP6M.

Odeszli oni tak sobie, bez powodu?
Ale o tym tradycyjnie, nie ma ani słowa w komunikatach redaktora SP2JMR-a.
_________________
jaQbek, SWL: SP9-50023
  
canis_lupus
20.12.2017 06:50:16
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: Kraków

Posty: 4022 #2497823
Od: 2013-7-18
  sp9aki pisze:

  Duża konspiracja otacza dotychczasowe (od 2012 roku) prace Komisji Statutowej PZK nad najważniejszym dokumentem
  naszego Stowarzyszenia.
  Niedawno zrezygnował (młody stażem) przewodniczący tej Komisji kol. SP6T wraz z kol. SP6M.

  Odeszli oni tak sobie, bez powodu?
  Ale o tym tradycyjnie, nie ma ani słowa w komunikatach redaktora SP2JMR-a.


Ostatnio takie informacje miała kobieta w kiosku. Tam zapytaj.
_________________

To mówiłem ja, "unlis i ukrywający coś, wstydzący się swojego znaku, człowiek z ulicy, losowa osoba z internetu, anonimowy pirat, do d**y" z Hackerspace Kraków

  
SP6IX
20.12.2017 09:52:46
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

Posty: 5830 #2497858
Od: 2008-3-18
A na stronie pzk jest nowa wersja statutu opublikowana 18.12.2017 ,poczytać i podyskutować.Pewnie doczekam jeszcze kilku aż się ten statut przyjmie przez ogół członków.Miłej lektury i owocnej dyskusji na tak poważny temat.
_________________
www.sp6ix.pl.tl poczta sp6ix@interia.pl myślę że tego nie skasujesz!!!!!
https://www.qrz.com/db/SP6IX

W pieniaczej ziemi jest miasto Pysków. Tam jęzorami robi się wszystko, męstwo - w jęzorze, siła - w jęzorze, jęzor tam miele, piele i orze.

Nie znoszę nieuków i arogantów.
  
sp3jbi
20.12.2017 19:58:04
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Kalisz

Posty: 208 #2498020
Od: 2011-1-6
Z czystej ciekawości pytam. Macie wiedzę ile będzie kosztować zorganizowanie jednodniowego Zjazdu Nadzwyczajnego PZK? pytajnik
  
sp9aki
20.12.2017 20:32:31
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: nr Olesno Śl.

Posty: 744 #2498028
Od: 2012-3-13
  sp3jbi pisze:

  Z czystej ciekawości pytam. Macie wiedzę ile będzie kosztować zorganizowanie jednodniowego Zjazdu Nadzwyczajnego PZK? pytajnikChętnie poznam tą kwotę, o ile tu nam ją podasz.
_________________
jaQbek, SWL: SP9-50023
  
sp3jbi
21.12.2017 19:52:51
poziom 4Grupa: Użytkownik

QTH: Kalisz

Posty: 208 #2498214
Od: 2011-1-6
Pytałem swojego przedstawiciela w ZG PZK i rzucił kwotę, ale czekam, czy ktoś potwierdzi. Jeśli taką kwotę trzeba wydać, aby poprawić przecinki i odnośniki do ustaw w Statucie PZK, to jestem lekko zszokowany.
  
Electra26.05.2018 04:24:35
poziom 5

oczka
  
HF1D
21.12.2017 23:10:08
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Szczecin JO73hi

Posty: 2030 #2498267
Od: 2015-1-28
  sp3jbi pisze:

  Pytałem swojego przedstawiciela w ZG PZK i rzucił kwotę, ale czekam, czy ktoś potwierdzi. Jeśli taką kwotę trzeba wydać, aby poprawić przecinki i odnośniki do ustaw w Statucie PZK, to jestem lekko zszokowany.


Zenek, podejrzewam, że będzie to mniej więcej dwukrotna wartość zwykłego posiedzenia ZG.
Tyle można powiedzieć przed.
_________________
Pozdrawiam
Jurek
HF1D


  
sp9aki
21.12.2017 23:35:58
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: nr Olesno Śl.

Posty: 744 #2498268
Od: 2012-3-13


Ilość edycji wpisu: 1
  HF1D pisze:


  .... podejrzewam, że będzie to mniej więcej dwukrotna wartość zwykłego posiedzenia ZG.A na ile PLN konkretnie podejrzewasz, wspomniany koszt "zwykłego" posiedzenia ZG?
_________________
jaQbek, SWL: SP9-50023
  
HF1D
22.12.2017 00:29:18
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Szczecin JO73hi

Posty: 2030 #2498276
Od: 2015-1-28
Jacku, nic nie podejrzewam.
Po prostu nie chce mi się zaglądać w papiery
Idą Święta i mam trochę innych zajęć.
A że dwukrotna kwota to założyłem po liczbie uczestników.
Mam radę. Chcesz wiedzieć szybko? To zadaj pytanie i po problemie.
Może sprawdzę po Nowym Roku.
_________________
Pozdrawiam
Jurek
HF1D


  
sp9aki
07.01.2018 00:37:00
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: nr Olesno Śl.

Posty: 744 #2503161
Od: 2012-3-13
Ktoś wymienił kwotę 40000 zł.
_________________
jaQbek, SWL: SP9-50023
  
usuniety17022018
07.01.2018 09:55:50
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 174 #2503234
Od: 2016-9-1UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
  sp9aki pisze:

  Ktoś wymienił kwotę 40000 zł.


A kto dokładnie i gdzie ?
  
SQ9BDB
07.01.2018 14:07:28
poziom 2

Grupa: Użytkownik

QTH: SOSNOWIEC

Posty: 98 #2503306
Od: 2012-2-18
Witam Koleżanki i Kolegów,

Na posiedzeniu Prezydium ZG PZK w grudniu ubiegłego roku, przyjęto projekt preliminarza budżetowego na 2018 rok, który będzie podstawą do opracowania i zatwierdzenia budżetu PZK na 2018 rok.
Podczas prac Komisji Finansowej i Skarbnika PZK przetworzono i opracowano wnioski o dofinansowania z budżetu centralnego PZK.
Wnioski przyjęte i umieszczone w projekcie preliminarza dotyczą poniższych przedsięwzięć:
SPDX Contest
Intercontest Maraton KF - nagrody
SP CONTEST Maraton nagrody
Top Activity UKF
SPDX RTTY Contest / Intercontest RTTY
Nagrody/dyplomy w zawodach pod patronatem Prezesa PZK
63 Dni Męstwa i Chwały
Bitwa Warszawska 1920
Konstytucja 3 Maja
Quo Vadis
XII Zjazd Kasztelański
Zjazd Techniczny Krótkofalowców SP
Ogólnopolska konferencja ARISS
Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ
Polskie wyprawy DX
OT-25 Przemienniki warszawskie
LOT85 - Pszczelnik
Na powyższe przedsięwzięcia przewidziano łącznie kwotę 40350,00 PLN.
Polski Związek Krótkofalowców po rocznej przerwie, weźmie udział w Targach we Friedrichshafen, zagwarantowano na ten cel środki w preliminarzu budżetowym 2018.
Vy73! Marek SP5LS
Skarbnik PZK
  
usuniety17022018
07.01.2018 15:42:23
poziom 3

Grupa: Użytkownik

Posty: 174 #2503326
Od: 2016-9-1UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Z tego co przeczytałem, to sq9aki chodziło o 40K na Zjazd, a nie na dofinansowania.
  
SP1AP
07.01.2018 17:38:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: Restricted Area

Posty: 5217 #2503347
Od: 2011-5-3Ilość edycji wpisu: 2
  SP0P pisze:

  Z tego co przeczytałem, to sq9aki chodziło o 40K na Zjazd, a nie na dofinansowania.


Skąd ten pomysł tytułowania starego nadawcy Jacka SP9AKI prefiksem SQ? zdziwiony
Zaszłości z przeszłości? pan zielony
_________________
Zbig CW-fun :D
CW is Great! CW TO JEST TO!
SWL SP1-1171 z 1967/SP1KAA
"W kraju gdzie burak pan pyszni się ponad stan, a ziemniak mu wtóruje"(Sł.Cierniewski).
NIE CIERPIĘ HEJTERÓW Z LICENCJĄ!!!
---------------------------------------------------------------------------------------
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Praktyka to mądrzejsza starsza siostra teorii.
"Nie odpowiadaj głupcowi, bo sam wyjdziesz na durnia."
Nie ma nic gorszego od admina stronniczego i wrednego!
  
sp9aki
07.01.2018 21:58:22
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: nr Olesno Śl.

Posty: 744 #2503461
Od: 2012-3-13
Czy Komisja Statutowa PZK nie ma już nowego uzysku po dotychczasowych wstępnych publikacjach?
_________________
jaQbek, SWL: SP9-50023
  
Electra26.05.2018 04:24:35
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 12 / 13>>>    strony: 1234567891011[12]13

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PZK - POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW » KOMISJA STATUTOWA PZK.

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta