NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PZK - POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW » PRZESTĘPCZE PATOLOGIE W NASZYM ŚRODOWISKU.

Przejdz do dołu strony<<<Strona: 3 / 4>>>    strony: 12[3]4

Przestępcze patologie w naszym środowisku.

Czy należałoby piratom odbierać pozwolenia radiowe
  
sp5it
26.12.2015 23:01:09
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: KO02OI

Posty: 4297 #2218528
Od: 2009-12-28
Powinieneś być adwokatem bardzo szczęśliwy
_________________
You can't have too many antennas...
  
Electra23.02.2019 02:13:32
poziom 5

oczka
  
sp6ryd
27.12.2015 09:10:26
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2206 #2218599
Od: 2012-1-22


Ilość edycji wpisu: 2
Czasem trzeba rozblokować fabrycznego TRX'a by uzyskać pasmo 4m.

Wracając do tematu wątku to jak to jest ten "dosył" nie jest nijak zabezpieczony ? Toż to byle głupek może dywersje poczynić na większą skalę ?! a jak jest choćby jakkolwiek no to mamy chyba Art. 267 KK

Art. 267. § 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do całości lub części systemu informatycznego.


no i w końcu


Art. 268. § 1. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, niszczy, uszkadza, usuwa lub zmienia zapis istotnej informacji albo w inny sposób udaremnia lub znacznie utrudnia osobie uprawnionej zapoznanie się z nią, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 dotyczy zapisu na informatycznym nośniku danych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. Kto, dopuszczając się czynu określonego w § 1 lub 2, wyrządza znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  
sp6ryd
27.12.2015 11:28:06
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2206 #2218655
Od: 2012-1-22


Ilość edycji wpisu: 1
Żyjemy tez w kraju w którym popada się w skrajności w skrajność. Ktoś dał pozwolenie na instalacje totalnie nieodporną na przejęcie nad nią kontroli. Po takim incydencie trzeba wyciągać wnioski. Tu nie chodzi wyłącznie o karanie sprawcy ale niedopuszczenie do podobnych naruszeń. Jakby sfałszował komunikaty drogowe to tez mógłby narobić większego zamętu niż jedynie podkładanie innego przekazu muzycznego i utratę paru reklam. Pirackie radio to nie to samo co podszywanie się pod znane radio i nie to samo co nadawanie radia solidarność na kanale państwowego radia w czasach komuny. Rozpisujemy się tu o drobnych przewinieniach typu PMR czy CB ale czy większego ryzyka nie stanowią niezabezpieczone systemy profesjonalne. Skąd przypuszczenie ze to właśnie amatorzy bedą broić na pasmach. Eliminować trzeba podatności bo desperat, głupek, wróg zawsze może się pojawić.
  
sp9ikf
27.12.2015 12:41:03
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: JO90GC, Rybnik

Posty: 1068 #2218670
Od: 2010-3-17
Witam,
a tak niedawno spora grupa kolegów wyśmiała mnie kiedy proponowałem przy okazji konsultacji ustawy PT aby osoby uzyskujące pozwolenie radiowe w słuzbie amatorskiej podpisywały oświadczenie o przestrzeganiu postanowień RR. kiedy lata temu wyd\awano mi świadectwo operatora w morskiej służbie ruchomej takie oswiadczenie musiałem złożyć. I wcale nie bolało. wiadomośc pozostaje, może wieksza grupa ludzi posiadaczy pozwoleń zainteresowała by sie tym co RR zawiera, co można a czego nie można. trawersując opisany na poczatku przypadek, znak STOP dotyczy tak samo rowerzysty jak i zawodowego kierowcę wielkiej cieżarówki.
a temu "koledze" który dopuścił sie opisanego powyżej czynu odebrałbym zarówno licencje jak i swiadectwo operatora. swoim czynem udowodnił że ma za nic RR i nie zasługuje na zaufanie oraz przywilej posiadania pozowlenia radiowego w służbie amatorskiej. moze za kilka lat ponownie zdać egzanim i ubiegac sie o pozwolenie radiowe
miłej niedzieli
jacek sp9ikf
  
sp3suz
27.12.2015 12:52:42
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

QTH: JO72SV

Posty: 2670 #2218676
Od: 2011-3-19
Ludzie ! Zastanówcie się co Wy mówicie. JAKIE nie zabezpieczone systemy dosyłowe? Komuś się chyba określenia pomyliły.Systemy dosyłowe radiofonii i TV już dawno przeszły na cyfrowe radiolinie i nikt niepowołany się tam bez znajomości algorytmu szyfrowania nie dostanie. Poza tym radiolinie to system rezerwowy a podstawowy już dawno idzie po światłowodach. Włączenie sie bez uprawnień i specjalistycznego sprzętu to marzenie ściętej głowy. Ot załączył "duży dzieciak" piracki nadajnik i zrobił lokalną zadymę a my tutaj "doktoryzujemy się" trzy strony. W stanie wojennym był taki "środek zapobiegawczy" - ... w razie niemożności udowodnienia przestępstwa - 20 pał na dupę..." Ja dzisiaj w razie złapania na takim wykroczeniu zalecał bym to samo i spokój. Paragrafy, kary administracyjne, finansowe, ... Dajcie ludzie spokój bo już tego czytać nie podobna. To stał się dyżurny temat jak"świńska górka " w rolnictwie -hi. bardzo szczęśliwycool
_________________
Pijmy piwo jedzmy śledzie , będziem silni jak niedzwiedzie!
  
SP8UFT
27.12.2015 13:50:02
poziom 5

Grupa: Użytkownik

QTH: KO11JI

Posty: 682 #2218704
Od: 2013-12-27
A mnie podoba się tytuł "Przestępcze PATOLOGIE...........". Czy jak raz na kilka lat trafi się jeden na kilkanaście tys. wydanych pozwoleń to można to nazwać patologią??????zdziwiony
_________________
VY 73! Tomek
  
sp9ikf
27.12.2015 14:02:49
poziom 6

Grupa: Użytkownik

QTH: JO90GC, Rybnik

Posty: 1068 #2218707
Od: 2010-3-17
Jurek,
egzamin z angielskiego chyba był "od zawsze". egzamin na swoje uprawnienia zdawałem w 1980r, w tym z angielskiego. nikomu niczego nie każę, ale chciałbym aby tak było. moze wtedy też doczekalibysmy sie RR przetłumaczonego na j.polski. a wracając do egzaminu. wtedy nikogo nie interesowało czy jest on przetłumaczony na j.polski. nalezało go znac i wykazac ta znajomośc na egzaminie!! I nikt nie protestował, nie zasłaniał sie brakiem tłumaczenia etc. wiedziałes na co sie decydujesz i to było twoja sprawa jak ta wiedze zdobędziesz. zdaje się w dalszym ciągu obowiązuje maksyma ... nieznajomośc prawa nie zwalnia z odpowiedzialności.. a nas operatów w słuzbie amatorskiej radiowej chyba obowiazuja duzo wyzsze standardy niz CB. ponoc szczycimy sie tym ze jestesmy służba. mozna wiec oczekiwac od tak utytułowanych posiadaczy pozwoleń - inteligencji i właściwego zgodnego z postanowieniami RR zachowania na pasmach radiowych oraz zaintersowania tym arcyważnym dokumentem, w końcu dzieki jego postanowieniom funkcjomuje nasza służba czy może sie myle??

pozdro
jacek sp9ikf
  
SP2LIG
27.12.2015 14:15:54
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12051 #2218711
Od: 2009-3-16
  sp9ikf pisze:


  ....a tak niedawno spora grupa kolegów wyśmiała mnie kiedy proponowałem przy okazji konsultacji ustawy PT aby osoby uzyskujące pozwolenie radiowe w słuzbie amatorskiej podpisywały oświadczenie o przestrzeganiu postanowień RR. kiedy lata temu wyd\awano mi świadectwo operatora w morskiej służbie ruchomej takie oswiadczenie musiałem złożyć. I wcale nie bolało......
Zapewne i nie bolałoby dzisiaj. Przecież każdy z nas nadawców już przed przystąpieniem do egzaminu i uzyskaniem świadectwa operatora był świadomy gdzie nam jest wolno pracować a gdzie nie, band plan kłania się. Wystarczy band plan przestrzegać i będzie cacy.
Autor wątku podał że ten co dopuścił się tej zbrodni to jest ponoć krótkofalowcem, być może jest również kierowcą, wędkarzem i wiele innych przynależności można byłoby wymieniać. Jeżeli nie posługiwał się znakiem krótkofalarskim to nie naruszył żadnego przepisu czy regulaminu nas dotyczącego, dalsze dywagacje dotyczące tego gościa są totalnie bezprzedmiotowe jeżeli chodzi o krótkofalarstwo. Przecież nikt zdrowy na umyśle nie pozbawi delikwenta PJ czy karty wędkarskiej.
Za puszczanie muzyki i za bluzganie to jak najbardziej zasłużył na potępienie a i 25 batów na gołą d.... jako utrwalenie.
___________
Greg SP2LIG
  
SP95094KA
27.12.2015 14:37:16
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO90

Posty: 2342 #2218715
Od: 2012-12-19

  HF1D pisze:

  Czytam temat i zastanawiam się czy dyskutanci w ogóle jeszcze wiedzą o co w nim chodzi.
  Natomiast jedna myśl pojawia się nieodparcie. Staliśmy sie narodem szeryfów i miłośników trybunałów ludowych.
  To paradoks nad którym powinna pochylić się socjologia i psychiatria.
  Tak psychiatria bo staczamy się w otchłanie paranoi.
  Naród w którym dominuje mentalność omijania, naginania lub łamania prawa staje się zwolennikiem wprowadzania kolejnych ograniczeń i surowego karania za często wyimaginowane przestępstwa.
  Nieważne, ze sprawy związane z nadawaniem bez pozwolenia podpadają pod Kodeks Wykroczeń, ważne że lud w swym słusznym gniewie przywoła nieprzystające do sytuacji paragrafy z Kodeksu Karnego.

  Zastanawiające jest, że Ci którzy krzyczą o zabieranie pozwoleń radiowych często protestują przeciwko fotoradarom, a przepadek samochodu prowadzonego przez pijanego kierowcę określają jako nieludzki.

  Najbardziej zaskakujące jest to, że w czasie gdy instytucja ustawowo zajmujaca sie krótkofalowcami nie ma najmniejszego zamiaru ingerować w to co robią, póki nie zakłócają innym uzytkownikom pasm, to rodzimi szeryfowie nawołują do tworzenia przepisów, wprowadzania norm i ograniczeń.

  Koledzy, zastanówcie się o czym piszecie i co proponujecie.
  Czy jest to tylko pisanie, żeby zaistnieć czy też przed każdym postem wielu z Was powinno skonsultować się z terapeutą?
  A już na pewno wypadałoby się wyposażyć w minimum wiedzy prawnej, ponieważ w tym zakresie wielu wypowiadających się jest kompletnymi analfabetami.Drogi Jurku


Nie o trybunały ludowe chodzi i aby obstawać przy tym że tu komuś o trybunały chodzi, to nie wal z grubej rury, że psychiatra nad interlokutorem ma się "pochylać"
Nigdzie też się nie staczamy dlatego że wielu łamie przepisy drogowe Tak wielu łamie te przepisy i już słyszę jak ostro się zabiorą za tych "łamaczy" A sprawcom przestępstw drogowych już samochody zabierali To kwestia czasu i kwestia sporego dochodu do kasy, kiedy nastąpi znaczne zaostrzenie przepisów
To że chwilowo jest okres "tumiwisizmu" i jedni nie respektują prawa telekomunikacyjnego A drudzy to olewają - to chwilowe. Oby wielu nie obudziło się z ręką w nocniku. Jak się okaże że powstały znaczne zaostrzenia podyktowane zagrożeniami terrorystycznymi i walki z wywiadem elektronicznym Niejednemu z wysokiego stołka już się to wymsknęło i wielu żurnalistów o tym trąbi
Wyposażyć w minimum wiedzy prawnej to się i możesz Ale nagle w przyszłości się obudzisz i się okaże że prawo telekomunikacyjne radykalnie się zmieniło z wieloma obostrzeniami, właśnie podyktowane walką z terroryzmem i takimi tam
Rozważ też coś takiego jak wewnętrzne komisje dyscyplinarne W wielu "miejscach" to funkcjonuje i służy ludziom, członkom takiego czy innego związku, korporacji
Mówisz sam że wielu przychodzi z ulicy i albo nie ma zamiaru w ogóle zapoznać się z normami obowiązującymi krótkofalowców Albo prezentuje sobą taki poziom że te normy nie mają się prawa do takiego "przebić"
Przecież istnieje "doktryna" że to nie "komunic" że to odeszło w niebyt, mamy "wolnoć Tomku w swoim domku" i taki bez stażu i podstawowej wiedzy "kiedyś się dotrze" Gdyby taki wiedział że musi się zapoznać z obowiązującymi go przepisami i że obligatoryjnie musi się zapoznać i podpisać "cyrograf" że się zapoznał z tym co go obowiązuje - już by coś z kopyta ruszyło Komisja dyscyplinująca członków związku nie jest "sądem ludowym" Ale może znacznie przyczynić się do wymuszenia wewnątrz związku, przestrzeganiem norm tego związku Sama świadomość istnienia takiego ciała musi wpływać tonująco Bo to nie chodzi o ciągłe "jojczenie" jak niekiedy piszesz To chodzi o bat na niesfornych za czyny o niższej szkodliwości A poważne sprawy niech rozpatruje sąd (pod wiela jeszcze cosik takiego istnieje) Bo mogą być naprawdę Trybunały Ludowe (sic)

Piszesz:
A już na pewno wypadałoby się wyposażyć w minimum wiedzy prawnej, ponieważ w tym zakresie wielu wypowiadających się jest kompletnymi analfabetami
Czytałem to już dziesiątki lat temu w komentarzach do np prawa karnego - ale nie tylko

I na koniec
Ilu tu jest ze starych wyjadaczy eteru co im coś mówią nazwiska:
Witold Świda
Janusz Bortkowski
Jan Jendrośka
Remigiusz Orzechowski
Adam Zieliński
Nie
To nie są celebryci czy sportowcy co w piłkę grali


Serdecznie pozdrawiam

_________________
StasiekJeśli ktoś mówi o Tobie coś złego, to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego
  
SP95094KA
27.12.2015 17:00:27
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)Grupa: Użytkownik

QTH: JO90

Posty: 2342 #2218782
Od: 2012-12-19

  HF1D pisze:

   SP95094KA pisze:   I na koniec
   Ilu tu jest ze starych wyjadaczy eteru co im coś mówią nazwiska:
   Witold Świda
   Janusz Bortkowski
   Jan Jendrośka
   Remigiusz Orzechowski
   Adam Zieliński
   Nie
   To nie są celebryci czy sportowcy co w piłkę grali
   Serdecznie pozdrawiam


  Stasiek,

  co wnosi do tematu, ze wymienisz listę klasyków polskiego prawa?Dr Jurku

Powinno wnosić, że większość jest tymi "alfabetami" HI i prawo im zwisa jak krawat u szyi. Bo dla gawiedzi "prawo stanowione" to panie 'ciemność" lub co najwyżej tabula rasa HI
Jeden jedyny (nie wymienię o kogo chodzi) usiłował tu wyłożyć obowiązujące prawo I co ?

Już przez litość nie wspomnę jakie spustoszenie w głowach nieboraków robią obecnie ci, co uczestniczą w procesie tworzenia norm prawnych (strach o tym pisać HI)

Ja nie piszę czegokolwiek w kontrze przeciw tobie
Nie ze wszystkim się z tobą zgadzam, ale nie chodzi mi aby się okoniem stawiać. A tak to chyba niestety postrzegasz

Pozdrawiam
_________________
StasiekJeśli ktoś mówi o Tobie coś złego, to głównie dlatego, że o sobie nie może powiedzieć nic dobrego
  
yes2mike
27.12.2015 19:00:48
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa KO02MD

Posty: 114 #2218841
Od: 2009-2-1
Adrian - nie znasz tematu to nie wypowiadaj się pisząc bzdety. Rzeczony krótkofalowiec po prostu tam był, ale z samym procederem nie miał nic wspólnego i to jest dawno ustalone.
_________________
SQ5MJF.
  
Electra23.02.2019 02:13:32
poziom 5

oczka
  
SP2LIG
27.12.2015 19:32:47
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: GDYNIA

Posty: 12051 #2218854
Od: 2009-3-16
  yes2mike pisze:

  Adrian - nie znasz tematu to nie wypowiadaj się pisząc bzdety. Rzeczony krótkofalowiec po prostu tam był, ale z samym procederem nie miał nic wspólnego i to jest dawno ustalone.Cztery strony potów spowodowane przez podanie fałszywej informacji, pies jak nie ma co robić to wszyscy wiedzą co robi. A kysz.
_______________
Greg SP2LIG
  
sp6ryd
27.12.2015 19:39:27
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2206 #2218859
Od: 2012-1-22
Może jakiś link do źrodła bo 'wkreconych' jest więcej 😀
  
sp6ryd
27.12.2015 19:39:39
poziom najwyższy i najjaśniejszy :-)

Grupa: Użytkownik

Posty: 2206 #2218861
Od: 2012-1-22


Ilość edycji wpisu: 1
Może jakiś link do źrodła bo 'wkreconych' jest więcej
  
yes2mike
27.12.2015 19:40:29
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa KO02MD

Posty: 114 #2218862
Od: 2009-2-1
I "paszczowo" żadne bluzgi w eter nie poszły. Informacje z pierwszej ręki, a nie durne domysły i spekulacje na podstawie zasłyszanych bzdur.
_________________
SQ5MJF.
  
sq6ade
27.12.2015 19:54:36
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: 70.260MHz FM !

Posty: 12513 #2218867
Od: 2008-3-21

Znacznie fajniejsza była akcja z ziomami co sterowali ruchem (jego wstrzymywaniem).
Z perspektywy czasu można stwierdzić że może chcieli przyczynić się do załatania dziur w systemie jak to czynią hakiery wesoły
ale umiejętności sterowania tym ruchem były na poziomie podstawówki wesoły
_________________
Jesteście gotowi ??? !!!

TAK jest Kapitanie !!! :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

  
yes2mike
27.12.2015 19:58:21
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa KO02MD

Posty: 114 #2218871
Od: 2009-2-1
To było dawno i nigdy tego nie wypierałem się oczko
_________________
SQ5MJF.
  
sq6ade
27.12.2015 20:07:08
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: 70.260MHz FM !

Posty: 12513 #2218876
Od: 2008-3-21

U nas we Wro motorniczy śmiga tramwajem i wywija na uhf gubiąc monotonię w jeździe od pętli do pętli.

I właśnie niedawno mi się taka akcja przypomniała apropo, jak jakiś typ zmieniał ustawienie zwrotnic via IR.
Zrobili to na jakimś badziewiu może i na scalakach motorolki do sterowania np. bram.
Typ obczaił i chyba początkowo robił tylko psikusy zmieniając trasę tramwaju. Tylko było za mało.
Jak zaczął przekładać zwrotnicę jak wóz już na niej to grubo się zrobiło i obrączki na nadgarstkach.
_________________
Jesteście gotowi ??? !!!

TAK jest Kapitanie !!! :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

  
yes2mike
27.12.2015 20:10:49
poziom 3

Grupa: Użytkownik

QTH: Warszawa KO02MD

Posty: 114 #2218881
Od: 2009-2-1
Chyba w łodzi i chyba piętnastolatek, lub coś w ten deseń.
_________________
SQ5MJF.
  
sq6ade
27.12.2015 20:17:18
moc !!!
wydawało się ze wiecej już sie nie da ale jednak !Grupa: Użytkownik

QTH: 70.260MHz FM !

Posty: 12513 #2218882
Od: 2008-3-21

No może i w Łodzi było ale u nas jest lub był ten system. Zobaczę jutro bo MPK za osiołka jutro wesoły
_________________
Jesteście gotowi ??? !!!

TAK jest Kapitanie !!! :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

  
Electra23.02.2019 02:13:32
poziom 5

oczka

Przejdz do góry strony<<<Strona: 3 / 4>>>    strony: 12[3]4

  << Pierwsza     < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PZK - POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW » PRZESTĘPCZE PATOLOGIE W NASZYM ŚRODOWISKU.

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | CyberCiekawostki | darmowe forum | sklepy
opinie, testy, oceny | katalog stron | toplsta