HOME » PZK - POLSKI ZWIĄZEK KRÓTKOFALOWCÓW » REJESTRACJA NA PORTALU PZK

Od: 2010-4-9
    SQ8MXS pisze:

sp9eno pisze:

jest rzeczą niemożliwą, aby nie posiadać w bazie OSEC wpisanego adresu email i być zarejestrowanym
      na portalu PZK.
      Zyga pilnuje tej zasady i egzekwuje ją bezwzględnie.

Andrzeju nie zgodzę się z Tobą.

OSEC powstał przed rozpoczęciem administracji przez SP5ELA, zresztą całością OSEC cały czas zarządza SP1THJ z wiadomych względów csss...... Marek sp3nux rejestrował się za czasów gdy nie było wymogu stosowania głupkowatych zasad. Brak adresu może być spowodowany jego usunięciem lub błędnym importem pierwszych danych do systemu OSEC - jakoś one się w tym OSEC znaleźć musiały, a SP5ELA ich tam raczej ręcznie nie wklepywał.

PS: ja się rejestrowałem innym adresem niż miałem w deklaracji.

Masz Marku rację-tej wersji zdarzeń nie wziąłem pod uwagę.
Ale w przypadku odkrycia tej sytuacji przez Zygę przewiduje kłopoty wesoły.

Andrzej sp9eno

Nawet jeżeli się to komuś nie podoba to w moich postach jest napisane tylko to co jest napisane, a nie to co się komuś wydaje, że jest napisane./J.N./

nie przejawia żadnej aktywności w PZK,nic nie robi i nigdy nic dla PZK nie zrobił, notoryczny krytykant władz PZK i fan nieporadnego janczara z Turka, SLU Jurka,oraz Jego guru, JMRa

Electra19.04.2024 12:41:32

sp6ryd
24.07.2015 16:06:20

QTH: Wrocław

Od: 2012-1-22

SP6IX pisze:

Takie postępowanie jest nie zgodne z prawodawstwem no chyba że pzk jest ponad prawem.

nie jest tak jak piszesz.
Jeśli Administrator danych osobowych (tu PZK) przetwarza dane legalnie i w zakresie w jakim uzasadnił ich przetwarzanie oraz po uzyskaniu na takie przetwarzanie zgody lub wykazania innej przesłanki legalności to ma prawo takie dane przetwarzać (w tym dokonywać ich zmiany). Ty masz prawo do wglądu i wnioskowania o korektę tych danych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie o ile wcześniej jej udzieliłeś i była wymagana. Trzeba tylko sprawdzić na podstawie których przesłanek (na jakiej podstawie prawnej) PZK przetwarza dane osobowe swoich członków. Myślę że nie będzie z tym żadnego problemu w przypadku stowarzyszenia.
Jest tylko jeszcze jeden, dość trudny do realizacji, wymóg otóż każda zmiana danych w zbiorze musi być odnotowana w logach wraz ze wskazaniem kto dokonał zmiany, jaka to była zmiana i kiedy miała miejsce. Ustawa nie określa ile osób u danego Administratora może mieć dostęp do danych osobowych i jak ma być zorganizowane przetwarzanie (od strony organizacyjnej). Każda z osób przetwarzających musi być przeszkolona z ochrony danych i formalnie dopuszczona do ich przetwarzania przez Administratora.

trochę zboczyliśmy z głównego tematu wątku, ale ... oczko

SP8LBK
27.07.2015 19:27:34

QTH: Kraśnik KO10CX

Od: 2010-8-3
    SQ3DZO pisze:

SP6IX pisze:

Szanowny kolego ustawa o danych osobowych gdzie jest to zapisane i na podstawie której udowodniłem panience w okienku urzędu miasta Jastrzębia Zd że musi mi pokazać dane zapisane pod moim adresem i że wszystkie zmiany tylko ja mam prawo przeprowadzić a ona może tylko to wprowadzić i nic więcej.

Kolego Grzegorzu, miałeś prawo i zapewne i obowiązek zgłosić zmiany, ale nie miałeś prawa ich wprowadzić do systemu.

Chyba każda instytucja działa na wniosek zainteresowanego, tzn. administrator nie może samowolnie i samodzielnie zmienić lub usunąc moich danym nie posiadając do tego mojego wniosku.
Tak też jest w przypadku PZK. To w naszym interesie jest aby w PZK, którego jestem członkiem w bazie danych zawsze były moje aktualne dane.
Znam przypadek, że swego czasu wróciło ponad 20% listów z zawiadomieniem o walnym zebraniu OT z powodu "błędnego" adresu.
Zapewne to jest wina OT a nie jego członków, że osoba odpowiedzialna w OT za te sprawy nie aktualizuje danych.

Trochę OT ale powiązane z bazą członków.
Wielu często zapomina, że w przypadku uzyskania innego lub okolicznościowego znaku należy bezzwłocznie ten fakt zgłosić formalnie w swoim OT a nie tylko w qrz.com. Taka informacja ułatwia pracę naszym QSL Managerom, bo automatycznie trafia do bazy znaków obsługiwanych przez CB QSL PZK.

Vy 73
Andrzej SP8LBK