HOME » ŚMIETNIK [KOSZ] » NOWE ZAWODY POD TYTUŁEM "RADIOREAKTYWACJA".

Nowe zawody pod tytułem "Radioreaktywacja".

Regulamin nowych zawodów "Radio reaktywacja"

nowy
24.01.2014 21:53:28

Od: 2011-6-20
To prawo jakie "organizator" sobie przyznał jest własnie tym co mi nie odpowiada jako "krzywe" ideowo. Jeśli PZK ma za zadanie propagować krótkofalarstwo, to choć mozna rzec, ma takie prawo (!?) ale propaguje tylko krótkofalarstwo w PZK. Mniej krótkofalowców do PZK nalezy niz poza nim. Jak sądzisz , administratorze z Oddziału Świetokrzyskiego PZK, wśród kogo to nasze hobby należy propagować? Wśród oddziałów czy młodzieży? I nie ja to, oszczerczo, wymyśliłem tylko taki regulamin ma "organizator", który rozdzielił wszystkich na 4 kategorie.Dwie kategorie to uczestnicy a dwie to statyści. Jak w filmie , statyści są potrzebni by film mozna zrealizować. Tylko dlaczego tworzy się te podziały skoro cel szczytny? Za drogie nagrody? Za cenne?
Tym co nie zrozumieli napiszę, że obserwuję PZK od 40 z góra lat. Nic się w tej mentalności nie zmieniło i dlatego czas na oryginalniejsze i mądrzejsze pomysły, dlatego stawiam na młodych. Najwyższy czas. Troche na początku nabałaganią ale potem będzie postęp. I nie jest to jad nienawiści,drogi kolego. Jesli chodzi o to czy coś zrobiłem sam co uprawni mnie do napisania krytycznego tekstu. Odpowiem, że tak. W 40 letniej karierze , może nie dużo ale trochę, za to widziałem tez trochę i zawsze mnie ta postawa betoniczna wkurza. Dlatego jestem w śmietniku, 4 kategorii krótkofalowcem i wobec tego nie wezmę udziału w tych zawodach. Bedę, choc trochę, robił swoje nie dla nagród. A Szanowni Krytykanci - czy Wy, Panowie, też możecie to powiedzieć, że wszystko w regulaminie jest ok? I krytykując tez możecie napisac, że nie właczacie co prawda trcvr'a od 3 miesięcy ale na napisanie macie czas i prawo wypowiedzi? Szkoda pisania , szkoda słów.

Electra29.03.2024 08:50:30

sp6nic
24.01.2014 22:08:37

QTH: Okolice Milicza

Od: 2009-6-23

UŻYTKOWNIK ZABLOKOWANY
Kolego NOWY
Żałosny jesteś !!! 40 lat niby PZK obserwujesz i ciągle nic nie rozumiesz. Naprawdę szczerze Ci współczuję !!!
Zdrówka życzę !
73 Marek sp6nic
73 Marek sp6nic

25.01.2014 09:30:29

nowy.

Zakładając że masz racje(co wcale nie oznacza że ją masz)i tylko krytykując PZK tu na forum to robisz jeszcze gorszą robotę jak rzekomo ci co ich opisujesz w swoich postach.
Daj się poznać w swoim środowisku że jesteś człowiekiem który zrobi w przyszłości PZK potęgą to być może Twoi koledzy Ciebie wybiorą do ZG i tam będziesz jako wybraniec ludu realizował swoją świetlaną wizję związku.
Póki co wylewasz gorzkie żale które totalnie nic nie dają ani nic nie wnoszą.
Weź się i spręż zapewne warto, pokaż że i Ty coś wniesie do PZK. Tego życzę Tobie z całego serducha.

sp8mrd
25.01.2014 22:39:55

QTH: KO00XC

Od: 2010-2-2

Witajcie
Zerknijmy do źródła:
"Program Radio Reaktywacja,
to program edukacyjny propagujący kulturę techniczną i krótkofalarstwo wśród dzieci i młodzieży w Polsce. Reaktywacja jest służbą środowiska radioamatorów mającą na celu przekazanie młodszym pokoleniom swojej pasji i fascynacji radiotechniką. Reaktywacja jest ogólnopolskim darmowym programem lekcyjnym skierowanym do szkół podstawowych i gimnazjów.
(...)
Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy Krótkofalowcy prezentując misję Programu Reaktywacja chce zaznaczyć, że akcja nie jest przypisana i przyporządkowana do żadnej grupy ludzi, klubu PZK, oddziału terenowego PZK, wreszcie nie jest to akcja organizowana przez LOK czy samo PZK. Przedsięwzięcie jest oddolną inicjatywą wolontariuszy i skupia wszystkich którzy chcą pracować na rzecz wyżej sformułowanych idei. Wolontariuszem może być każda osoba zarówno ta posiadająca licencję krótkofalarską jak i ta która z racji wiedzy nie posiadając licencji pomoże przygotowywać program dla szkół pod względem merytorycznym." http://reaktywacja.org.pl/79-demo-homepage/76-misja

Jak widać z powyższego dotychczasowa polemika mocno odeszła od misji programu Radio Reaktywacja - od misji służby.
Moim zdaniem sens tej trwającej już kilka lat idei jest inny niż tutejsza dyskusja.
Temat takich lub innych nagród jest jedynie próbą zmotywowania chętnych do określonej ściśle aktywności wśród dzieci i młodzieży. Jeśli ktoś wystartuje w tych "Zawodach" tylko dla zdobycia nagrody, to oznacza, że nie rozumie sensu przytoczonej wyżej misji.
Dlatego proponuję zastanowić się nad udziałem i znalezieniem wsparcia w swoim środowisku, by te działania miały trwały ślad, a nie były tylko jedno czy kilkukrotną akcją.
Szkoda czasu na tworzenie kolejnych podziałów z racji Regulaminu - można i trzeba starać się wychować naszych następców. Wszyscy wiemy, że nie jest to łatwe zadanie.
Warto wytrwale próbować i dzielić się swoim doświadczeniem tak jak robią to Koledzy z Radio Reaktywacji oraz innych środowisk, bo przecież mamy w SP wiele klubów, OT, które swoimi działaniami przyciągają nowych pasjonatów krótkofalarstwa.
I chwała Im za to! aniołek
PZK też chwała za wspieranie tych działań. bardzo szczęśliwy
Dobrej niedzieli wszystkim życzę.
73, Piotr SP8MRD ex SP6MRD, SP6KKE, SP6KGN, SP6KBR, nadal SP8POP, SP-22107-OP
------------------------------------------------------------------------------------
"Niebezpieczeństwo jest zawsze to samo: człowiek odłączony od miłości!
Człowiek wykorzeniony z najgłębszego gruntu swej duchowej egzystencji, człowiek znowu skazany na „kamienne serce” – pozbawiony owego „serca z ciała”, które zdolne jest prawidłowo reagować na dobro i na zło." - Jan Paweł II - Paray-le-Monial, 5 X 1986 r.
Świadectwo Andrzeja - sens życia: https://www.youtube.com/watch?v=dG4-NjcWwSo

HOME » ŚMIETNIK [KOSZ] » NOWE ZAWODY POD TYTUŁEM "RADIOREAKTYWACJA".

TestHub.pl - opinie, testy, oceny